Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudod-e a fogkrémedről? fórum

Tudod-e a fogkrémedről? (beszélgetős fórum)


8. winny (válaszként erre: 3. - Rozália)
2009. jún. 18. 20:14

Szia

Nagyon jó ez az info:)

Egy-két éve megkérdeztem a fogorvost akihez rendszeresen járok: -mit javasol?

Azt mondta doki,hogy mindegy:-csak minden este mosson fogat.

Tehát ez a nagy reklámozás csak a pénzről szól!

7. Rozália (válaszként erre: 6. - Csutkababa)
2008. okt. 17. 09:06
Erre gondoltam én is...:)
2008. okt. 17. 09:02
erdekes informacio, nem rossz tudni,koszi
5. Rozália (válaszként erre: 4. - 11a91585fe)
2008. okt. 17. 08:58
Persze, nem is arról van szó....:) De azt hiszem, az Amway-es fogkrémet nem használják elegen. Inkább bíznak abban, amelyik a tojást megvédi a calcium-hiánytól, de a fogat nem. (Emlékszel arra a reklámra?)
4. 11a91585fe (válaszként erre: 2. - Csutkababa)
2008. okt. 17. 08:49
Hogy az fogkrém..:)))Mert pl bizonyos amway-es terméket lehet használni viráglocsoláshoz,fogat mosni,popsit kenni,padlót sikálni..és ez mind mind egy termék..all is one! :DDDD
2008. okt. 17. 08:47

Megosztanák veletek egy cikket:


Átvágnak a fogkrémekkel


A fogkrémes tubus hátulján lévő összetevőknek csak egy kis része tisztítja valóban a fogakat, a többi csak csillámlik, habzik, ízesít.


Bár egyes fogkrémek tubusán azt olvashatjuk, hogy akár tíz-tizenkét módon védik fogainkat, gyakran négy-öt funkció ugyanazt a hatást írja le, vagy apró csillag figyelmeztet, hogy valójában nem a fogkrém, hanem a fogkefe távolítja el a lepedéket. Viszont olyan fogkrémet elvétve találunk a hazai piacon, amely az összetevők nevét lefordítja magyarra, vagy közkeletű nevén nevezi a kémiai elemeket, például a Sodium Bicarbonate nevű talányos szert, melynek ismert neve: szódabikarbóna. De lássuk is a leggyakrabban alkalmazott összetevőket, és hogy miért is felelnek:


A nátrium-fluorid (NaF) egy fluoridvegyület, szinte minden fogkrémben megtalálható. Az ebben a vegyületben található fluorid a fogkém jótékony hatásának alapja, bár a száj baktériumait pusztító fluoridot nem csak fogkrémből viszünk szervezetünkbe, hiszen a legtöbb ásványvízben és a boltokban kapható étkezési sók nagy részében is van. Szinte minden fogkrémben megtalálható, sőt ugyanannyi van belőle.


A Nátrium-lauril-szulfát, a fogkrémek másik gyakori összetevője viszont pusztán habosító, és azon túl, hogy buborékokat kelt fogmosás közben, sok haszna nincs, sőt. Ha ez a szer, - amelyet samponokban és tusfürdőkben láthatunk viszont a fürdőben - rendszeresen érintkezik a fogínyünkkel, kiszáríthatja azt, bár ez elég ritka.


Fehér csillámpalát azért szoktak fogkrémekbe keverni, hogy a tükörbe nézve olyan érzésünk legyen, csillognak a fogaink, de ilyenkor valójában a pala részecskéin törik meg a fény. Szilikon port és a Karragénnek nevezett folyadéksűrítőt (amely egy vörös algafajból nyernek) pedig a térfogat növeléséért adagolnak ezekhez a készítményekhez, ami egyértelműen csak a helyet foglalja a tubusban. Glicerin viszont azért kerül a fogkrémbe, hogy ne kössön meg a tubusban, bizonyos értelemben kihagyhatatlan.


A Xilit és a Sorbitol édesítőszerek, annyi a szerepük, hogy édessé teszik a fogkrémet, miközben természetükből adódóan nem juttatnak cukrot a fog felületén tanyázó baktériumoknak, amelyek a fogmosás ellenére is megtelepednek a fogainkon (a fogmosás, bármilyen alapos, csak csökkenti számukat). A Xilit, vagy más néven Xylit divatos természetgyógyászati csodaszerré vált az elmúlt években.


Talán a legártalmatlanabb összetevő a szódabikarbóna, amely arra szolgál, hogy lássuk, hol habzik a fogunk, és hol kell még súrolni, illetve lemossa a fogainkon maradt ételdarabkákat - ez a fogmosás legfőbb feladata.


Ezen felül számtalan aroma, vitamin, parfüm, növényi kivonat (általában eukaliptusz és menta) vagy éppen a fogakba beépülő kalcium megtalálható a fogkrémekben, de ezeknek az összetevőknek fogápolási szempontból nem sok szerepük van.


Néhány fogkrémbe antibakteriális hatású anyagokat is kevernek, például Triklozánt, de sajnos ezeknek a szereknek a fertőtlenítő hatása a fluoriddal ellentétben nem tesz különbséget a fogszuvasodást okozó baktériumok és a száj élő flórájában élő egyéb, ártalmatlan vagy éppen védekező organizmusok között, ezért ha az ilyen típusú fogkrémet huzamosabb ideig használjuk, majd hirtelen abbahagyjuk fogyasztását, kellemetlen fertőzésekkel nézünk szembe.


Végül azoknak, akik aggódnak a fogkréműk összetétele miatt: a legbiztosabb, hogyha kikérik fogorvosunk tanácsát vásárláskor, hiszen ő meg tudja mondani, éppen milyen anyagokra van szüksége fogainknak, illetve ajánlhat orvosilag bevizsgált, elismert termékeket.


(Origo - Fuchs Péter)

2008. okt. 17. 08:47
mit???
2008. okt. 17. 08:45
Tudod-e, a fogkrémedről?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook