Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba szakácskönyv fórum

Baba szakácskönyv (beszélgetős fórum)


8. win (válaszként erre: 4. - 76a2779643)
2007. febr. 1. 12:24
Sztem ezzel gyere át a "beszélgessünk a hozzátáplálásról" fórumba!
2007. febr. 1. 09:52
Már én is akartam ajánlani a bébiételeket,és megörültem neki,vittem is fel egy receptet,remélem ízleni fog a babátoknak!
6. Pitypang (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2007. jan. 31. 15:15
Ez gyorsan ment. :) Koszonom es nagyon varom a jo kis babafinomsagokat. ;)
5. Hoxa
2007. jan. 31. 14:49

Sziasztok!

Pitypang kezdeményezésére már a receptek közé is lehet felvinni bébiknek való ételeket (legutolsó kategória)!

Ha van bevált receptetek, akkor hajrá! :)

Hoxa

2007. jan. 31. 11:48

Sziasztok!

Én, mint lassan tizenkilenc éves első gyermekes anyuka, nem sokat konyítok a hozzátápláláshoz. Több kérdésem is lenne.Mikor lehet elkezdeni és mivel kezdjem? A kisfiam most 2 és fél hónapos, 2 hetes korától csak tápszert eszik.Az evési szokásai elég furcsák, mert még mindíg nem sikerült kialakítani egy rendszert,hogy mikor egyen.Van olyan, mikor csak az adagja felét hajlandó megenni, azt viszont óránként, és ez így kicsit fárasztó- neki is. Mit tegyek, hogy ez változzon?

Köszönöm a segítséget!

2006. okt. 29. 14:49

Szia.

Én nagyon sokat szenvedtem a hozzátáplálással. Mesének nagyon kemény volt a széklete és 3 hónaposanmondta a doktornőnk, hogy kezdjem hozzátáplálni olyan zöldségekkel amik hígítják a székletet. Tehát mi sokáig csak krumplit, sütőtököt, almát ettünk és mondhatom bavált. Ezeket variálva vagy magába adtam neki. Az evészetével nem volt baj, rengetegett evett és eszik a mai napig. A hasfájás elkerült, habár a kezdetek kezdetén (3-4 nap) volt hasmenés, de nem volt kóros. Rengeteg fajta ételt főztem neki, hol tápszerrel keverve cumisüvegből, hol kanállal.

Ha kíváncsi szívesen elküldöm neked egy pár receptemet.

Üdv: Hajni

2006. okt. 27. 20:15

Szia!


Engem nagyon érdekelne ez a szakácskönyv,jó ötlet!

Sok vélemény van,és hátha tanulunk valamit a másiktól ami bevállhat!


Nekem 2006 május 12.-én született a kisfiam,nemrég kezdtük a hozzátáplálást!Sajnos én nem tudtam szoptatni,így tápszert eszik.


Eddigi tapasztalataimat leírom:


Én a tízóraival kezdtem: alma,őszibarack

4-5nap múlva amikor már kezdte szépen eszegetni sütöttem neki sütőtököt,az is bejött!

4 naponként vezettem be új dolgokat:a banán az nem vált be,mert nála hasmenést okozott!

A mangót kóstoltuk még meg,nem rajongott érte!

Aztán jött a körte,ami nagyon ízlett neki almával.


Amikor már kiváltottuk a tízórait elkezdtem a főzelékezést!


A sütőtököt szerette,ezért tápszerrel keverve adtam neki előszőr.

A krumplit nem szerette,tettem bele egy kis sárgarépát,úgy szívesebben megette,persze tápszerrel keverve.

A főzeléknél 2-3 naponta adtam Attikának új ízt!

Megkóstoltuk már a céklát is a napokban!


Itt tartunk mi,remélem segítettem!


De hogy hogyan tovább,jó lenne ha Ti adnátok jó ötleteteket!


Üdv:andreamano


Jó lenne,ha

2006. aug. 31. 11:42
Mivel annyi anyuka, kismama van a portálon nem gondoltatok még rá, hogy indítani kellenne egy babaszakácskönyvet. Ahol mindenki leírhatná, hogy Ő mekkora babájának mit adott enni. Szedrintem nagyon hasznos lenne, mert amilyen könyveket a boltba lehet kapni, szerintem nem sokat érnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook