Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Köztes vérzés - miért történik? fórum

Köztes vérzés - miért történik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
84. NomNom (válaszként erre: 83. - K.eniko97)
2016. aug. 24. 12:41
Lehet, hogy a szervezeted már nem úgy reagál rá. Menj el az orvosodhoz, lehet, hogy más fajtát kell felírjon. Egy barátnőmmel ugyan ez történt és neki másikat kellett felírni.
2016. aug. 23. 16:06
sziasztok! olyan problémám van hogy már 3 éve szedek fogamzásgátlót és eddig nem volt semmi baj de most két héttel az esedékes idő előtt minden előjel nélkül megjött pedig minden nap ugyanabban az időben veszem be a tablettát. Megerőltethettem magam vagy mi lehet a baj?? kérlek írjatok ha esetleg tapasztaltatok ilyet
2015. febr. 5. 09:08
lehet ez mellekhatasa fogamzasgatlo tablettanak.
2012. márc. 6. 08:48
Szerintem is a progeszteron lehet a ludas. Ezért kéne egy labor a hormonokról.Pláne ha már a terhességnél is volt ilyen..akkor valószínű. De különben ez is helyre állhat magától.
80. Lencsy (válaszként erre: 78. - Pocak25)
2012. márc. 6. 08:48
Nálam valószínű stressz váltotta ki , mert aznap amikor ez történt volt egy kis gubanc a fiammal ..de , hogy a lányomnál is ugyanez ..az már furcsa.
79. Vigyorex6 (válaszként erre: 76. - Pocak25)
2012. márc. 6. 08:47
Akkor előfordulhat, hogy a progeszteron rendetlenkedik...
78. pocak25 (válaszként erre: 77. - Lencsy)
2012. márc. 6. 08:45
Remélem tényleg a tavasz bolondította így meg!!
77. Lencsy
2012. márc. 6. 08:43
36 éves vagyok , 24 éve menstruálok és sosem történt még olyan mint múlt héten . Több, mint egy hete elmúlt a normál vérzésem , erre múlt héten újra enyhén vérezni kezdtem .Nem tartott tovább pár óránál . A lányom aki 14 éves és két éve menstruál már mondhati szabályosan ..ebben a hónapban szintén így járt . Tavasz ? Hormonok ? Jó kérdés ...
2012. márc. 6. 08:36
Akkor is kaptam progeszteron pótlást!
2012. márc. 6. 08:35
Én szedtem clostilbegytet az elöző terhességem elött , és soha nem stimulált túl , nem lett cisztám , remélem most sem az a baj! Lehet a hormonjaim rendetlenkednek? Az elöző terhességem végig pecsételtem szinte meg véreztem!
74. pocak25 (válaszként erre: 72. - 3f5c7e70e6)
2012. márc. 6. 08:33
Persze elmegyek orvoshoz, csak kíváncsi voltam a tapasztalatokra. Félek egy kicsit mi lehet , mert eddig rendes normális ciklusaim voltak 28-34 naposak rendes normális vérzéssel. Nem tudom mitől változott ez meg. Remélem nincs komoly baj.Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. márc. 6. 08:31

Nekem nem volt más panaszom. Nem fájt.

Az, hogy elmúlik-e magától, az sok tényezős, nekem nem maradt meg, nem nőt, egyszer csak nem volt.

Ahogy írtam, pecsételéssel csak egyszer jelentkezett, de cisztám több is, sima is, de csoki is (az vérrel telítődik).

72. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 70. - Pocak25)
2012. márc. 6. 08:28

Én úgy tudom, hogy el is tűnhet magától a ciszta, meg nem is. Meg ha el is tűnik vissza is jöhet. Szerintem ez sok mindentől függ. Mitől van, hány van, és mikor alakul ki. És szerintem nem feltétlenül okoz fájdalmat.

Én azt tanácsolom, hogy mielőbb menj el orvoshoz. Ne találgass, mert a panaszod számos dologtól lehet. Úgy megnyugszol te is, és ha kezelni kell, akkor minél előbb kapj rá kezelést. (ha kell):)

71. pocak25 (válaszként erre: 69. - Vigyorex6)
2012. márc. 6. 08:27
Te érezted a cisztát? Vagy csak a doki mondta? volt valami más tüneted is?
2012. márc. 6. 08:25
Elöző ciklusom volt ilyen furcsa, és azóta tart. A ciszta elmúlik magától vagy menjek orvoshoz? A ciszta nem okoz mondjuk fájdalmat?
69. Vigyorex6 (válaszként erre: 66. - Pocak25)
2012. márc. 6. 08:17

Nekem cisztától volt, de csak egyetlen egyszer.

Mondanám a méhszájsebet is lehetőségnek, de ha már a mensi is fura volt, akkor nem az.

Az alacsony progeszteronszintnél jellemző a pecsételés.

Valamint az esetleges terhességnél a beágyazódás időszaka nálad épp mostanra esik nagyjából, de ha most van másodjára ilyen a ciklusodban, akkor sanszos, hogy ez nem az.

68. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 66. - Pocak25)
2012. márc. 6. 08:14

A barátnőm is így van/volt. Neki volt hormon vizsgálat és sárga test hormonja volt kevés. Progeszteron azt hiszem. Szóval az volt neki kevés és attól pecsételt.

Kérj hormonpanelt egy nőgyógyásztól! Szerintem.

67. rekuczy (válaszként erre: 66. - Pocak25)
2012. márc. 6. 08:11
nekem volt ilyen cisztatol
2012. márc. 6. 08:09
Az előző menstruációm nagyon furcsa volt, szinte csak barnás vérzésem volt az is minimális és 2 napig volt utána nem aztán megint egy kicsit. Tesztet akkor csináltam délután negatív lett. Eltelt 1 hét megint volt 1 csepp barna és ma megint. Majd 1 hét múlva kell megjönnie megint , de most nem tudom miért lehet ez. Volt már valaki így?? Mi volt az oka?? 6 hónapja voltam rákszűrésen negatív lett. Megszakítással védekezünk.
2008. okt. 16. 17:35

itt vagyok!!!

Pont ezaz,hogy kikértem a doki tanácsát,és mindezek után egy szóval nem mondtam, hogy nem megyek el,de itt egyesek nagyon okosak voltak ....ha nem tud tanácsot irni inkánbb ne is írjon.Ennyi.De köszi azoknak,akik segítetttek.Megnyugodtam,normális dolog minden,semmi bajom,ez csak a menzi ... :)Puszi nektek!!!

64. Sirga
2008. okt. 16. 14:16

Villers írta néhány hozzászólással előbb a példát, amire itt vagyok "élőben". 16 évvel ezelőtt épp az esküvőm napján lett volna a legerősebb a vérzésem. Nőgyógyász, a magánrendelésén adott olyan injekciót, ami magzatelhajtó hatású - nem voltam, terhes, csak az volt a lényeg -, hogy hamarabb megjöjjön.(Érdekes: a nászút eszembe se jutott, csak az: mi történhet a hófehér ruhámmal!) :)

Egyébként elgondolkodtam azon - így, végigolvasva Titeket: vajon Rebeka itt van még? Számomra nem tűnik meggondolatlannak, még akkor sem, ha a szervezettel tényleg nem jó "játszani". Mert a legilletékesebb embertől kért tanácsot - amit aztán megfogadott. Többet tenni szerintem nem lehet.

2008. okt. 16. 14:06

Fogamzásgátló szedése alatt művi menstruáció van.Nem igazi.Mert csak a méhnyálkahártya lökődik le,nem a z érett petesejttel együtt,ami ugye természetes lenne.A fogi beleavatkozik a természetbe,a ciklusodba,vagyis máris játszol a szervezeteddel.Az,hogy mikor és hogy időzíted a dolgokat,úgy,hogy az jó legyen és a szervezeted is bírja,az a te dolgod.Ezt egy nődoki sem ellenzi.Mondom,ha jó és megfelelő az a bogyó.

Én nem egyszer -kétszer tettem ilyet,de ezzel nem vagyok egyedül.

Az,hogy valakinek a keresztapja nődoki egy dolog.Én nőgyógyon is dolgoztam....

Ő meg személyesen megbeszélte a dokijával a terápiát.Na puff.És leharapják szegény fejét,mert kérdezett.Ejej! Lányok!

62. 8df16b904f (válaszként erre: 61. - Raistlin Majere)
2008. okt. 16. 13:57
Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit csinál magával, a szervezetével. Én nem csinálnám.
61. Raistlin Majere (válaszként erre: 57. - 8df16b904f)
2008. okt. 16. 13:47
Már miért ne javasolhatna? A fogamzásgátló használati útmutatójában is le van írva, hogy ki lehet hagyni vele esetenként egy-egy menstruációt. Én is halasztottam már így el a sajátomat tengerparti nyaralás miatt. Mert igaz, hogy van tampon, de nem lett volna kedvem koszlott közösségi WC-kben a tamponcserével foglalkzni.
60. pemete (válaszként erre: 58. - 2577cdcc12)
2008. okt. 16. 13:43
Egyébként ezzel egyetértek, ő csak azt csinálta amit az orvos mondott, ezért nem lehet hibáztatni! Ő megbízik az orvosokban.
59. pemete
2008. okt. 16. 13:42
Hát mostanában sok orvos javasolja ezt, ha valami miatt rosszkor jönne a mensi. Ezek a kis hormontartalmú bogyók már alkalmasak erre. Vagy lehet hogy annyira mégsem, mert Rebeka szegény vérzett ettől a manővertől. Van akinek elbírja a szervezete, van akinek nem.
58. 2577cdcc12 (válaszként erre: 57. - 8df16b904f)
2008. okt. 16. 13:42
Tök mindegy, hogy hogy javasolhatta, ezt mondta, ő meg ezt csinálta, és most megjött neki. Ezen mondjuk nem értem miért csodálkozik, de ő megijedt, és ennyi. Majd megnyugszik :o)
57. 8df16b904f (válaszként erre: 56. - Pemete)
2008. okt. 16. 13:40
Értem! mindent értek! De el sem tudom képzelni, hogy egy orvos, hogy javasolhat ilyet neki.
56. pemete (válaszként erre: 55. - 8df16b904f)
2008. okt. 16. 13:38
De a nőgyógyász javasolta neki értsd már meg! Mindenben kikérte az orvosa véleményét, csak most megijedt, mert nem olyan a vérzése, mint szokott. De mondta neki ezt is a dokija, hogy most meg fog jönni neki, csak ő azt hitte nem ennyire, meg olyan lesz, mint máskor. De nem olyan, és ettől megrémült! Ennyi volt a gondja, és mindent a nőgyógyász utasításai szerint csinált!
55. 8df16b904f (válaszként erre: 54. - 2577cdcc12)
2008. okt. 16. 13:36
Persze, tudom, de ha még a fogamzásgátlót sem úgy szedi, ahogy kell... Keresztapám nőgyógyász, tudom, hogy milyen hatással vannak ezek a szervezetre.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook