Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
299. Channa* (válaszként erre: 298. - 4dim)
2015. okt. 20. 19:07

Óóóóó, én meg már azt hittem, hogy túl vagy rajta és onnan írsz....

Az enyém jó lenne, de én nem adhatok vért:(


És igen! Miért nem mondták, hogy adj magadnak?

298. 4dim (válaszként erre: 297. - Jani65)
2015. okt. 20. 16:04
Csak a jobb oldalit kell műteni. Én túl későn tudtam meg azt amiről írsz. És nem is az orvosaimtól, hanem itt a fórumon a beteg társaktól. Vajon miért nem mondták nekem ezt 45 nappal ezelőtt? Én is adtam volna vért magamnak.
297. jani65
2015. okt. 20. 15:48

4dim

Vércsoportunk megegyezik ,segítenék ,de én is a saját műtétemre adok vért,ami három hét múlva kifog derülni ,hogy mikor lesz . Már utána jártam ,hogy mikor és mennyit fognak levenni ,meg az orvosom is tud róla ,előzetesen mondta is ,hogy időbe fog szólni. Azért kitartás te már azért közelebb vagy a műtéthez . Csak az egyik oldalt kell műteni neked vagy mind a két oldalt ?

296. 4dim
2015. okt. 20. 15:19
Azt hiszem, a műtét előtti időszakban csak gyűlik az emberben a feszültség, egyre csak gyűlik, csak gyűlik. Aztán a műtét napján eljön végre a lelki megkönnyebbülés, az a bizonyos _végre túl vagyok rajta_ érzés. Persze mindez fájdalommal jár, hiszen bekerült a helyére a protézis, vágás,varrás,ébredés. Erre készül az ember. Elszánja magát a műtétre EGYSZER. De mi van, ha ez nem jön el? Ha halasztódik a műtét vérhiány miatt és ezt csak a műtét napjának reggelén közlik az emberrel. Na ez kérem RÉMES. Borzasztóság a négyzeten. Három hét múlva lesz csak a műtétem. Most úgy gondolom, majd rá kell szánnom magam MÉGEGYSZER. És ez nagyon érdekes érzés. Mert nem volt egyszerű döntés az első sem. Azt hiszem, piszkosul félek igent mondani még egyszer. És a felgyülemlett feszültség még mindig bennem. Olyan vagyok, mint egy szétrobbanni készülő luftballon. És ez a következő 3hétben még folytatódni fog. Mit is mondhatnék.... Tabletták. Sok-sok-sok. Hogy kibírjam a holnapot. És a rá következő 21napot. _A_ RH pozitív választott vérre van szükségem. Nem elég a vércsoport egyezőség. A 2db direkt coombs antitest szűrésnél az első (09.24.Albert Schweitzer Kórház Vértranszfúziós Állomás végezte el Hatvanban) eredménye negatív, míg a második, (amit az Uzsoki Kórház laborja végzett el Budapesten 10.16-án) pozitív lett. Ezért halasztódik a műtétem, amit csak ma reggel, a műtét napján tudtam meg.
295. ab61752c45 (válaszként erre: 294. - 4dim)
2015. okt. 19. 14:21
előtte kapod.aztán már olyan mindegy.én semmit sem éreztem,csak utána,mikor kiment a fájdalomcsillapító hatása és nem adtak másikat.én is megkérdeztem a műtősfiút,miért nem érzem a lábam?azt mondta,mit gondol?
294. 4dim
2015. okt. 19. 13:48

Ha csak délután kettőkor kerülök sorra, hol leszek addig? Fekhetek az ágyamban, vagy más helyiségben leszek? Milyen érzés deréktól lefelé érzéketlennek lenni? Tesznek egy piros Xet a műteni való lábamra? Remélem. Megmutatják a protézist műtét előtt? Az epidurális után kapom a bóditó szert amitől majd szendergek?

Alakul a pánikroham... Szaggatottan kapkodom a levegőt. Volt már ilyenem, ismerem. Bevettem egy daedalont. Hátha jobb lesz.

293. ab61752c45 (válaszként erre: 292. - Jani65)
2015. okt. 19. 12:53
nekem sem volt,pedig 10 órán át feküdtem.csak 80 év körülieknek tettek.egyszer kellett a kacsa.
292. jani65
2015. okt. 19. 12:47
4dim nekem más műtétnél a műtőasztal szélére kelett felülni ,előre domborodni és a fejem egy kicsit nyomták ,úgy tudom csak kivételes esetekben teszel fel katétert ,azt lehet kórház válogatja ,majd holnap szorítók neked !
291. ab61752c45 (válaszként erre: 289. - 4dim)
2015. okt. 19. 12:29
ne felejtsd el kérni a leszarom tablettát.a műtősfiú mondta így,mondom engem a nélkül nem visznek sehova.
290. ab61752c45 (válaszként erre: 287. - Channa*)
2015. okt. 19. 12:26
már a műtőasztalon kellett előrehajolni,nekem rossz a derekam, kicsit a hátamat előrenyomták,semmit sem éreztem,pedig iszonyatosan féltem.igaz előtte megkaptam a leszarom tablettát.aztán másnap kivették a térdemből a csövet.ami borzasztó volt,hogy először 6 órán át nem engedtek fölkelni,a másodiknál 10 órán át.aztán járókerettel már jártam,utána meg anélkül.már a másodiknál,mert az elsőnél 7 hétig gipszben volt a lábam.pénzt nem adtam senkinek sem.
289. 4dim (válaszként erre: 288. - Channa*)
2015. okt. 19. 12:12
Holnap reggel fél hétre megyek. Reggel 8tól 15 óráig vannak műtétek. Amíg a _figyelőben_ leszek megfigyelésen, a látogatóim azért benézhetnek? Ma egész nap remegek. Nem akaratlagos, szinte megszüntethetetlen. Egy sporttáskába raktam a cuccaimat. Jó dagi lett. Remélem elhelyezhető odabent. Ha mégsem, majd valamit hazaküldök a férjemmel. A párom az utsó pár napban esemeseket küldözget. Szeret, meg ilyenek. Gyanús ez nekem... Jobban fél, mint én. Azt hiszem.
288. Channa* (válaszként erre: 286. - 4dim)
2015. okt. 19. 06:02

A bátyám a sajátját vette be.

Holnap műtét? Nagyon-nagyon szorítok!

Felejtsd el Szent Pétert! Vele nem fogsz találkozni:DDD

Várom a regényt!

Ma vagy holnap kell bemenned? A tesómnak a műtét reggelén kellett bemennie, reggel 7-re....

Drukkolok, szorítok és minden jót kívánok!

287. Channa* (válaszként erre: 285. - 4dim)
2015. okt. 19. 05:59

Azt hiszem az epidurálishoz fel kell kelni. Mindenki azt meséli, hogy állva és előrehajolva adják be. Dréncső, amin kifolyik a váladék a sebből. A bátyámnak másnap kivették. Műanyag.

A mászkálás előtt kiveszik:D A tesómnak nem volt katétere. A műtét után néhány órával volt spontán pisi, így nem kellett. Az első nap fekvés, mást úgy sem fogsz tudni csinálni:( Második nap vizit után már felállítanak és járókerettel kell járkálnod. Sok nővér van. Úgy tudom a tesóm nem honorálta egyiket sem.

286. 4dim
2015. okt. 18. 23:43
Utána AL-TA-TO. De mit kapok vajon majd ott altatot, ez a félelmek sarkallatos pontja. Jo itt köztetek. Már szétrágcsáltam az összes körmömet. Ha nem írnék, vagy panaszkodnék mérgesen, kérem szépen elnézéseteket. Tudom, milyen az első nap. Kegyetlen rosta,hogy ki bírja, ki nem. Ha némaságba burkolózom, nincs kedvem, nincs okos telom, vagy Szent Péternél a kertet locsolom. Ha felébredek, és szövődmény se lesz, regényt írok nektek. Nem is akármilyet.
285. 4dim
2015. okt. 18. 23:30
Tegnap figyelem eltérítésképpen tévéztem. Na mit mutattak? Térd protézis beúltetést,tokkal-vonóval részletesen. Ezekután tiszta jutalom, hogy cşípő érintett vagyok. Úgy tudom l esznek a vápa beillesztésekor a medencébe rögzítéshez csavarrok. Kettő, esetleg három. Nektek is volt. A bátorítól ha elaszno, nem érzem majd az epidurálás műveletét? Mi az a drén? Üveg vagy műanyag? Meddig kell bent lennie? Lehet vele mászkálni? A sebet egyszer kötözik át naponta? Meddig lesz katéter? Az első nap fekvés. Igaz? A második nap napirendje: felkelés, toalet, reggeli a kórteremben, utána nagyvizit es délután séta bocsánat _totyogás. A nővéreket mikor illik honorálni, es mennyivel? Viszek be pelenkát a lábam ķözé. Hátha hasznát veszem. Utana délben ebéd, és este vacsara. Utána AL-
284. jani65
2015. okt. 18. 21:08
Na meg sok jó tanácsot elfogadok én is ,a felkészülés a műtétre és a műtét utáni időszakra.
283. Channa* (válaszként erre: 282. - Jani65)
2015. okt. 18. 20:11
Videót ne nézz!!!!!
282. jani65
2015. okt. 18. 19:55
Most találtam rá-e fórumra ,én próbálok felkészülni a mütétre testileg és lelkileg is.
281. Channa* (válaszként erre: 280. - Jani65)
2015. okt. 18. 17:33
Jobb lesz!
280. jani65
2015. okt. 18. 16:39
Üdvözlök minden sorstársat a fórumon ,engem is műteni fognak majd januárban bal oldali csipőprotézisem lesz.
279. 4dim (válaszként erre: 276. - Mafalda)
2015. okt. 16. 21:47
Köszi! Nagyon közeledik az idő. Hiába lassítanám kicsit. :)
278. Channa* (válaszként erre: 277. - 4dim)
2015. okt. 16. 21:46
Nem A város másik végén lakik:D Csak ő ilyen korán kelő és korán intéző:D Beül a kocsiba és elmegy tornázni:DDDD
277. 4dim (válaszként erre: 275. - Channa*)
2015. okt. 16. 21:44
Akkor biztos a közelében lakik, ha már reggel ott van. :)
276. mafalda (válaszként erre: 272. - 4dim)
2015. okt. 16. 21:18

Nem felejtettelek ám el,csak el voltam utazva.

Szurkolni fogok érted!

275. Channa* (válaszként erre: 274. - 4dim)
2015. okt. 16. 21:17
A héten nem volt a bátyám gyógytornán. Egyébként hajnalba szokott járni:D
274. 4dim (válaszként erre: 273. - Channa*)
2015. okt. 16. 21:00
A héten minden nap délben voltam gyógytornán. 40perc. Lehet, hogy a bátyád is pont ott volt. Nézegettem ám körbe-körbe. Tele van mindig a tornaterem. Hogy másoknak mi a gyakorlatuk, azt is megfigyelhetem.
273. Channa* (válaszként erre: 272. - 4dim)
2015. okt. 16. 20:43

Akkor te nem a földszinten leszel. A bátyám a földszinten volt, a nénikém viszont ott, ahol te leszel. Az sokkal jobban néz ki.

Gondolok ám rád!:D

272. 4dim
2015. okt. 16. 20:39
Ma voltam Marian nővérnél vérvételen. Úgy láttam, hogy 3kórterem van, 4ágyasok. Az ágyak elég szélesek, és elég hely is van mankókkal közlekedni. Itt a Cé épület harmadik emeletén reggel nyolckor már a folyosón takarítottak, üres ágyat gurítottak egyik kórteremből a másikba. Látogatót is láttam a folyosói széken ülni. Furcsa volt ott lenni. Csend volt. Nem jajgatott senki. A reggelit, ebédet, vacsorát a kórterembe fogom kapni? A cement nélküli protézisemet 3csavarral a medencémhez fogják csavarozni. Már jó sok információm van. Még 3nap. Aztán egy stabil lábbal egy új irány. Egy ilyen beültetés nem olcsó mulatság. Rehabilitációval a 800ezer határán.
271. nyugtan (válaszként erre: 270. - Channa*)
2015. okt. 15. 20:20
Köszönöm a választ, mi is így fogunk tenni!
270. Channa* (válaszként erre: 269. - Nyugtan)
2015. okt. 14. 21:02

Igen, valóban az 5. napon átviszik a rehabilitációra. A bátyámat hétfőn műtötték és pénteken vitték át a Hungária krt. sarkán lévő rehabilitációs intézetbe. Ez ott van az Erzsébet királyné aluljárónál, ahol a troli végállomás van.

De a tesóm nem maradt, mert pont hétvége volt és azt mondták neki, hogy hétfőig semmit nem csinálnak vele, ő meg hazament és intézett magának a Sport kórházba gyógytornászt. Azóta hozzá jár hetente 3x.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook