Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
329. Channa* (válaszként erre: 328. - Jani65)
2015. nov. 24. 19:45

Majd írd meg mikor lesz!

Leadtad a véred?

Bár én nem vagyok sorstárs:D

328. jani65
2015. nov. 24. 16:32

Üdvözletem minden sorstársnak !

Én most csináltatom a góc kutatást és utána megyek az altatóorvoshoz ,és ezután fogom megtudni mikor fognak műteni.

327. 4dim
2015. nov. 12. 21:57

Másodszor egy eszköz hiányzott!!!Szép kis előkészület egy műtétre!Akkor veszik észre,amikor a beteg már az asztalon fekszik...

-------------------------------------------

Ez az én esetemben is előfordult. Hiányzott a eszközöknél pár apró dolog. Van egy előre összeállított csípő műtét eszköz készlet. A legegyszerűbb összetevő hiánya is óriási fennakadást okozhat. Csak kapkodtam a műtőben a fejem, ahogy mindent rendre pótoltak. Többek között ezzel is rám hozták a frászokat.

326. mafalda (válaszként erre: 324. - 4dim)
2015. nov. 11. 14:26

Sajnálom,hogy így jártál:(((Hisz olyan nehezen szántad rá magad!De ilyen előzmények után én is égi jelet látnék a műtét elhalasztásában.

A te esetedről eszembe jutott egy kolléganőm esete.A hasonlóság csak a 2-szeri elhalasztásban van.Két alkalommal is előkészítették a műtétre a gégészeten,mert elment a hangja és voltak más bajok is,ami miatt a gégészeti műtétet tartották jónak.Másodszor egy eszköz hiányzott!!!Szép kis előkészület egy műtétre!Akkor veszik észre,amikor a beteg már az asztalon fekszik:((( A férj begurult és elvitte másik városba orvoshoz,aki megállapította,hogy pusztán csak refluxa van és semmi ok nincs a műtétre.És mindenki örült,h ilyen trehány volt a kórház.

Sajnos neked a halasztások miatt még nem jön rendbe a csípőd.De talán találsz más megoldást.Drukkolok,hogy így legyen!Vigyázz magadra!

325. turkkati (válaszként erre: 321. - 4dim)
2015. nov. 11. 06:54

Szia!

Végre valaki, aki nem egyedüli üdvözítő módszernek a műtétet gondolja.

Időpontom nekem is van, de annyira negálom a műtétet, hogy az összes előzetes vizsgálatot sem végeztettem még el.

Rondán járok, de nem elviselhetetlen fájdalmam.

Mozgok, dolgozom, tornázom, járok hastáncra, szervezek 1 jóga-csikung-tajcsi csoportot. Próbálom az alternatív megoldást megtalálni, mert még fiatalnak tartom magam. Még remélem élek addig, hogy kihordjak 1 protézist. Akkor menjek újra műtétre? Az még ennél is nagyobb operáció...

Jövő héten, ha semmi nem jön közbe végére járok a vizsgálatoknak, de februárban előbb levizsgázom természetgyógyászatból és ha a vizsgaidőpont ütközik a műtéti időponttal, vagy később lenne, akkor nem kérdés, hogy melyiket választom :)))

324. 4dim (válaszként erre: 323. - Channa*)
2015. nov. 11. 06:20
Köszi. Szerencsére nem fáj annyira, hogy gátolja az életem. Az akupunktúra néhány területen már bevált nekem. Plusz van még néhány gyógyszer nélkúli ötletem. Fájdalom csillapító eddig még nem kellett. Minden segítségért hála és köszönet neked. És persze itt mindenkinek.
323. Channa* (válaszként erre: 322. - 4dim)
2015. nov. 11. 05:58

Hát nem tudom... Ha nem fáj annyira, hogy meg se bírj mozdulni, hogy ne akadályozzon a minden napi életedbe, akkor lehet elhalasztható...

A tesómnak és a nénikémnek is kellett, mert nagy fájdalmaik voltak, sántítottak, ha egyáltalán tudtak menni, és ugye a tesómnak még minimum 15 évet dolgoznia is kell és ugye villanyszerelőként.


Nem akarlak befolyásolni, mert mindenki maga dönti el, hogy milyen életet akar élni.

Minden esetre drukkolok, hogy a döntésed számodra a legjobb legyen:D

322. 4dim
2015. nov. 11. 04:25
Láttam azt, hogy milyen itt lenni egy kórházban. Egy kicsit zsúfoltság van, a nővérek túlterheltek. A műtőben az első szúrástól hajszál híján elájultam. Az epidurális előtti érzéstelenítő szuritól. Oxigén bigyót tettek az orromba, hogy visszajöjjön a szinem. Mert már az első pár percben falfehér lettem, és elzsibbadt mindkét kezem. Mindenhol kívántam volna lenni, csak ott nem. Még keresem a számomra megfelelő, jó megoldást. Nem vagyok benne biztos, hogy mindenki egyformán el tud viselni mindent. Vannak biztos ilyen műtétekre alkalmatlan emberek. De ez csak az én kósza gondolatom. Az objektív valóság mindenkinek adott. Attól függően választunk, hogy milyen környezetben szocializálódtunk. Most ilyesmiket gondolok. És egyáltalán nem bánkódom. Inkább azt hiszem, valami számomra szörnyű dologtól mentett meg az őrangyalom.
321. 4dim (válaszként erre: 320. - Channa*)
2015. nov. 11. 04:06
Fáj a csípőm, de valahogy.... sosem ezt a radikális megoldást tartottam számomra a legüdvözítőbbnek. Félek tőle, hogy rosszabb lesz utána, mint a kiindulási helyzetem. Igazán sosem tudtam megbékélni vele. A családom tagjai beszéltek rá a műtétre. Minden kockázattól, plusz a vérpótlástól is előre rettegek. Amilyen balszerencsék történtek velem életemben, félek itt is előállt volna néhány helyzet. No és ott van még a gyógyszer allergiám is. Nem tudom, még, hogy mi lesz. Most nem úgy vagyok, mint először. Most inkább örülök, hogy megúsztam ezt a számomra nagyon is ijesztő műtétet. Láttam va azt is, hogy milyen itt a kórházban
320. Channa* (válaszként erre: 319. - 4dim)
2015. nov. 10. 22:01

Jaj...

Már megint...Mit csináltál a lábaddal?

Miért akarod lemondani a műtétet? Nem fáj nagyon a lábad? Mikorra mondták a következő időpontot?

319. 4dim
2015. nov. 10. 21:49
TeMa sem oldódott meg a csípő problémám. Megint elmaradt a műtét. Negyedik lettem volna, délután 15órakor kezdődött a műtétem. Műtéti előkészítés reggel kilenckor. 6 órát vártam hanyattfekve mozdulatlanul. Megkaptam a tablettácskámat, az epidurális érzéstelenítést, amikor észrevették a lábamon a friss nyílt sebet, ami előző este keletkezett. Kitoltak a műtőből gyulladás kockázat miatt. 2,5órán keresztül köldöktől lefelé nem éreztem semmit. Holnap hazamehetek. Ennyi. Plusz egy sebészeti 1napos tapasztalat. Egy kis kórházi keresztmetszet, az én prizmámon átszűrve. Nem hiszem, hogy bevállalom mégegyszer. Előbb kapna el egy infarktus, hisz most is annyira féltem. Nem megy ez a dolog nekem. Hatan vagyunk itt ebben a magasföldszinti kórteremben. Hárman hangosan jajgatnak. Köszi a drukkolást!
318. Channa* (válaszként erre: 317. - 4dim)
2015. nov. 10. 05:46
Már úton vagy...Látom nem sokat aludtál...
317. 4dim
2015. nov. 10. 03:11
Sok-sok köszönet nektek!
316. Channa* (válaszként erre: 314. - 4dim)
2015. nov. 9. 19:12

Jelentkezz, ahogy tudsz!

Nyugi!

315. jani65 (válaszként erre: 314. - 4dim)
2015. nov. 9. 18:28
Sok sikert a műtéthez ,majd szorítók neked .
314. 4dim
2015. nov. 9. 16:45
Bizony. Holnap műtét. Remélem minden rendben lesz. Reggel fél hétre megyek. :)
313. mafalda
2015. nov. 9. 12:06

HÚÚÚ,..tényleg!Lehet hogy már holnap?Akkor ma talán már be is kellett mennie!

Szorítok!!!

312. Channa* (válaszként erre: 310. - 4dim)
2015. nov. 9. 06:02
Holnap műtét?
311. mafalda
2015. okt. 26. 13:18

Örülök,hogy kicsit megnyugodtál!

Igen,..jó lehetett látni,hogy hová fogsz kerülni:))

Szép és nyugodt napokat kívánok!

310. 4dim
2015. okt. 25. 13:13
Már nyugodtabb vagyok. Jó volt látni a kórtermet, a szekrénykét, az ápoló személyzetet, az ágya(ma)t. Hamar leketyeg majd ez a két hét. Aztán jöhet az új fejezet.
309. mafalda (válaszként erre: 303. - 4dim)
2015. okt. 23. 14:59

Nem is néztem a fórumot,mert azt hittem,még úgy sem tudsz géphez kerülni,most épp a mankózást próbálod:)

Hát látom,..sajnos nem:(((

Egyszer már felkészültél a műtétre,többé ne tántorítson el semmi!!!Ne várj csodákat,csak olyat,ami a sikeres műtétről szól!Ne akard halogatni,mert erre szükséged van!Nem mindegy,hogy milyen minőségi életet élsz ezután.Az ágyhoz kötöttség nem lehet célod.Ez lebegjen a szemed előtt.Nagyon fogod élvezni műtét után,hogy már tudsz fájdalom nélkül járni.Csodás érzés,..ezt a férjemnél láttam.

Csak a célt nézd,csak a jó dolgokra gondolj!Már felkészültél a műtétre,maradj is úgy:)))

Tudom,h a part mellől könnyű osztani az észt,de úgy szeretném,ha nem félnél annyira!

308. jani65
2015. okt. 23. 09:51
Elhiheted nem szívesen megyek a műtétre amikor közölte az orvos akkor én is egy pillanatra leblokkoltam,de mivel megkeseríti minden napjaimat a fájdalom és a beszűkült mozgás ezért mondtam igent egyből az orvosomnak
307. 4dim
2015. okt. 21. 10:57
Egy műtétre való rábólintást sokminden indokolhat. Első sorban talán az elviselhetetlenné váló fájdalom. Vagy az életet veszélyeztető állapotok. A balesetek is a műtőbe vezetnek. Meg a születési rendellenességek. Az egyre magasabb átlag életkor is oka sok műtétnek. Mert ma már _kicserélhetők_ a nagyon elkopott testrészek. Persze a jó döntéshez egészséges psziché és nagy adag bátorság is kell szerintem.
306. Channa* (válaszként erre: 305. - 4dim)
2015. okt. 21. 06:05

:DDD

Igen, nehéz volt. Én is nehezen szántam rá magam a műtétre. Mindig azon törtem a fejem, hogy kell e nekem ez a műtét. A férjem mindig azt mondta, hogy nem azért akarnak megműteni, mert ez a dokik heppje:D

Mert ugye nekem azért volt rosszabb, mint egy csípőprotézissel kapcsolatos döntés, mert nekem nem fájt semmim. Én csak lefogytam, izgága voltam, gyenge voltam, magas volt a pulzusom és kicsit vastagabb volt a nyakam,így azt gondoltam, hogy csak azért akarják kivenni, mert ez a bevett szokás. Azzal nem foglalkoztam, hogy hosszútávon milyen hatásai vannak.

Tehát, december 5. volt az első időpontom és január 26-án műtöttek. Ja, és életemben először. Nagyon féltem az altatástól, a kórháztól és mindentől....

Nyugi! Én teljen jól éreztem magam, minden egyes elmaradt műtét után:DDDD

305. 4dim (válaszként erre: 304. - Channa*)
2015. okt. 20. 22:18
Nehéz időszak lehetett neked ez a másfél hónap. Meg az első időpont előtti időszak is. De végül kész lett. Örülök, hogy jól vagy és segítesz az ittenieknek. Számomra kincs értékű minden idefigyelő szempár, minden ideírt mondat. Folytathatom még három hétig a gyógytornámat a Sport Kórházban. Ez is a te segítségeddel van. :)))))
304. Channa* (válaszként erre: 300. - 4dim)
2015. okt. 20. 22:05

Az én pajzsmirigy műtétem is csak a 4. alkalomkor sikerült.

Az első időpontnál bevonultam a kórházba, megkaptam az ágyamat és a vizitnél kiderült, hogy valaki nem szólt nekem, hogy a műtét elmarad a dokim szabija miatt. A következő időpontra én mondtam, hogy nem, mert karácsony előtt 1 nappal lett volna. A következő időpontra beteg lettem, így elmaradt a műtét. A 4-nél megműtöttek....

Ez az első időpont után 1,5 hónappal volt.

303. 4dim (válaszként erre: 302. - Jani65)
2015. okt. 20. 21:06
Te egy hős vagy. Én nagyon-nagyon nehezen szántam rá magam erre az egyre is. Pedig szinte ágyhoz vagyok kötve, annyira nem megy már a járás. De a családtagjaim, plusz a háziorvosom unszolására beadtam a derekam. Lehet, hogy most épp ezt nyögöm. Mert ugye van az a mondás, hogy _ vigyázz, mit kívánsz magadnak, mert még teljesül..._ Nos, én titkon reménykedtem valami csodában. Hogy végül mégsem kell majd a műtétnek alávetnem magam. Hát megkaptam. Még ha nem is egészen úgy, ahogy én gondoltam.
302. jani65
2015. okt. 20. 20:58
Nekem most először a baloldali lesz műtve,utána meg majd a jobboldali,tehát én is benne vagyok rendesen.
301. 4dim
2015. okt. 20. 20:47
Én írtam a háromszázadik hsz-t. Most vettem észre...
300. 4dim (válaszként erre: 299. - Channa*)
2015. okt. 20. 20:40
Igaz, ami igaz, hiába is mondták volna. Aki vért ad magának, annak 10alkalommal kell jelentkeznie. Egyszerre nem lehet ezt lebonyolítani. Hosszabb idő kell hozzá. A február-márciusi műtétekhez adnak manapság vért maguknak a páciensek. Szóval, ezért nem kéne duzzognom. Tegnap már alaposan kitakarítottam itthon, de ma nekiálltam súrolni, takarítani újra. Aztán napra készre megcsináltam a társasházunk könyvelését, hogy azzal is teljen az idő. Muszáj volt csinálnom valamit. Nagyon nehezen vettem a levegőt egész nap. Mintha görcsbe rándult volna minden lélegeztető izmom. Aztán felbontottuk a pezsgőt, amit a műtét utánra tartogattunk. Mostmár egész jól vagyok. Egyre egyenletesebb a légzésem. Mindenért ezer-ezer köszönet nektek. Most mesélte a szomszédasszony, hogy a szintén csípő műtétes férjét is az utolsó pillanatban kapták le a műtőasztalról. Szóval az esetem egyáltalán nem egyedi. Már ha ez valakit is vígasztal. De ezt kell szeretni. Miért? Mert EZ VAN.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook