Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


89. abri (válaszként erre: 86. - Riocs)
2014. febr. 10. 19:21

Szia! Ugyanígy voltam, végül a második műtéttel se sikerült korrigálni, az a lábam rövidebb maradt 1 cm-rel. Nem ez a legnagyobb baj, hanem az hogy fáj, amolyan idegfájdalom ban benne. Sokáig nem foglalkozott vele egyik orvos se, hogy egy kis fájdalom belefér, aztán elkezdtek vizsgálni hogy hátha a gerinctól van.

Végülis azt mondja az orvosom és a reumatológus, hogy a heg nyomja az ideget, attól fáj minden lépésnél a combom, pihenéskor pedig bizseregve végigfut a fájdalom bokáig.

Neked még friss a műtét, természetes hogy fáj, bízzál benne hogy a második műtéttel korrigálja az orvosod a hosszkülönbséget.

Sajnos én így jártam, azóta több idegsérüléses esetet is hallottam. Milgammát szedek, de nem veszek észre javulást.

2014. febr. 10. 08:17
gégészetre muszály menni mütét előtt?
87. murva (válaszként erre: 86. - Riocs)
2014. febr. 9. 20:44
Szia,bocs,hogy közbe szólok a házipatikán van egy csípőprotézisesek fóruma,sok hasznos dolgot megtudhatsz ha úgy gondolod.
86. riocs (válaszként erre: 74. - Abri)
2014. febr. 9. 20:20
Szia abri! Nem tudom jársz-e még erre, tőled szeretnék kérdezni. 43 éves friss műtött (február 3.)vagyok. Veleszületett kétoldali csipőficamom van. Most a balt műtötték, ami 2,5 cm-rel rövidebb volt, mint a jobb. Mútét után viszont hosszabb lett legalább ennyivel. Olvastam egyik hozzászólásodban, hogy neked is hosszabb lett az első műtétednél a lábad, sikerült ezt korrigálni a második mütéttel? Most egyforma hosszúak a lábaid? Még tavaly októberben írtad, hogy még fáj is ez a lábad, javult azóta? Nekem nagyon fáj most, igaz még egy hete sem műtötték, de szörnyű így mankózni, hogy ennyivel hosszabb a lábam! :-(
85. abri (válaszként erre: 84. - Murva)
2013. dec. 2. 18:52
Semmit...:)
84. murva (válaszként erre: 83. - Abri)
2013. dec. 2. 16:01
Egy ilyen válasz után amit kaptam a kérdésemre mit tehetek még?Arról nem is beszélve,hogy egy Prof-nak tettem fel a kérdésem !
83. abri (válaszként erre: 82. - Murva)
2013. dec. 2. 09:56

Ez érdekes, mert nemrég találkoztam egy ismerőssel akinek eltört a bokája. Meg kellett operálni, fémet tettek be. Tudta hogy allergiás de a nagy ijedtség miatt elfelejtette mondani.

Begyulladt a lába, bedagadt, ki kellett cserélni a fémet, nagyon nehezen jött rendbe.

Nekem kerámia fejből és titán a szárból van a protim.

82. murva (válaszként erre: 76. - Abri)
2013. dec. 1. 19:29
Detti!Rákérdeztem a fémallergiára azt mondta a doki,nincs arról tudomásuk,hogy akinek a bőre allergiás a fémre a csontja is az lenne,magyarul nem kell vele foglalkozni.Azt viszont mondta,hogy műtét előtt fogászatra és laborba el kell mennem.
81. amacska (válaszként erre: 80. - Szimba)
2013. nov. 10. 07:02
sajnálom
80. szimba (válaszként erre: 79. - Amacska)
2013. nov. 9. 19:51
De igen, de nem a protézisek miatt. Rheumatoid arthritis az alapbetegségem, sajnos a csípőim után jött a többiben a gyulladás, boka, térd, könyök, csukló, de további műtét szerencsére nem volt.
79. amacska (válaszként erre: 78. - Szimba)
2013. nov. 9. 19:03
gyóygszert ugye nem szedsz?
78. szimba
2013. nov. 9. 17:09
Sziasztok! Én is két protézises vagyok 34 évesen, az egyik 10, a másik 7 éves lesz jövőre. Engem is Lakatos Tanár Úr műtött a Karolina úton. Nekem is vannak néha kisebb fájdalmaim, de a kontroll szerint minden rendben.
77. vica cica (válaszként erre: 76. - Abri)
2013. nov. 3. 10:38

Szia!


Fém allergiában már kerámia protit raknak be,emi ugyan nagyon drága . Persze abba az esetben ha a beteg igazolja fém allergiát.

76. abri
2013. okt. 22. 18:22

Nekem szerencsére eszembe jutott, hogy a bizsu fülbevalótól begyullad a fülem, és a fém óralánctól is viszkető hólyagok jelennek meg a bőrömön. Nem kérdeztek ezzel kapcsolatban sehol, úgyhogy nem árt ráfigyelni. Rögtön elküldött az orvos a bőrgyógyászatra allergia vizsgálatra, nikkelre vagyok érzékeny.

Nem tudom, de gondolom ha ez a probléma akkor más ötvözetből készült protézist raknak be. Az enyém titán, és a tanár úr mindig megjegyzi amikor nézi a röntgen felvételt, hogy ja, maga volt a fémallergiás.

75. murva (válaszként erre: 74. - Abri)
2013. okt. 21. 20:52
Akinek fém érzékenysége van annak műtét után komlikáció lép fel?Műtét előtt erre vonatkozó vizsgálatot nem végeznek?
74. abri (válaszként erre: 72. - Petria)
2013. okt. 19. 13:28

Szia! Én is 2 protézises vagyok. Sajnos a másodszor operált lábam még most, másfél év után is fáj. A röntgen szerint minden rendben van.

Egyre több olyan esetről hallok ahol fertőzés lépett fel, és ki kellett cserélni a protézist.

De minden esetben raktak be másikat.

Nem értem, hogy nálad miért nem lehet? Nincs fémérzékenységed?

Nagyon sajnállak, mert tudom milyen amikor az ember hiába jár orvoshoz és nincs megoldás.

73. amacska (válaszként erre: 72. - Petria)
2013. okt. 14. 16:34
ó istenem de sajnálom.Hol mütöttek?Muszály volt már a beültetés én haaaaaalogatom még mindig azt mondják az ortopéd klinikán megoldják a lehetetlent is
72. petria
2013. okt. 14. 14:33
Helló ! Olyan emberek segiteség kérem akik tudnak tanácsot adni, hogy hová fordulhatnék.2 csipőprotézis beültetésem volt, de egyik sem sikerült.Második alaklommal septikus fertőzést lépett fel több másik fertőzéssel együtt.A vége újból kivették.Két könyyökmankóval közlekedem, egyre jobban fáj a műtött lábam.Sajnos azt mondták , hogy több beültetés nem lehetséges, mert ugy látszik nem birja a szervezetem.Ha valaki igy járt vagy hallott már valamilyen nem hagyomásos beültetésről kérem jelezzen .Nagyon szépen köszönöm.
71. amacska (válaszként erre: 70. - Vica cica)
2013. ápr. 15. 10:43
köszi:)
70. vica cica (válaszként erre: 68. - Amacska)
2013. ápr. 14. 18:16

Szia!


A minkét oldalam min. invaziv elülső feltárással operáltak, másnap reggel már terhelhető volt az oldalam és du már egyedül mentem a mosdoba. 3 naptól már csak 1 mankót használtam.


É.

69. 865073
2013. márc. 29. 11:44
Sziasztok.Ki tud segiteni?Nékem mindkét csipő protézisem kicserélték évekkel ezelőtt.Sajna az egyiket most 3 hónapja kicserélték cementesre :igaz 8 hónapot vártam rá nagy kinokkal.Igaz e,hogy a második mütét után sántitok és elég gyakran gyengén fájdogál,pedig a controll vizsgálaton mindent rendbe találtak.Előző két mütét után semmi ilyen probléma nem volt.Várom a segitséget,tanácsot.
2011. nov. 25. 10:45
Akit minimal invaziv beavatkozással mütöttek hányadik napon tudott ki menni a mosdóba?
67. amacska (válaszként erre: 65. - Abri)
2011. aug. 13. 20:01
egerhez tartozom,de kórház nem túl jó hirű sajnos és mivel én nem hiszem hogy komplikált eset lennék nem kapok beutalót az egri ortopédustól pestre az tuti
66. abri (válaszként erre: 64. - HCxx)
2011. aug. 13. 19:28

Ne haragudj, de miért kellett ilyen fiatalon megműteni? Te is csípőficamos voltál?

Ha arra gondolok, hogy a lányommal vagy egyidős...

és ő is csípős volt...

65. abri (válaszként erre: 63. - Amacska)
2011. aug. 13. 11:31

Sajnos a műtéti technikát nem mi választjuk meg, az orvos dönt arról, hogy milyen technikával milyen fajta protézist tud betenni.

Nekem 52 évesen cementest rakott be, ilyet tudott a csontozatom és a deformitások miatt, pedig ez a rosszabbik, ezt csak idősebbeknél használják.

Ennek ellenére nagyon örülök hogy már az egyik nem fáj.

Voltál már Egerben ortopédián?

Engem az Ortopédiai Klinikán a Karolina úton műtött Lakatos József tanár úr. Én se oda tartozom de a helyi kórházban nem vállalt az orvos, továbbküldött mert nekem speciális protézis kellett a fémérzékenységem miatt.

Érdemes több orvost felkeresni és azután dönteni.

Amikor én feküdtem benn akkor is volt több 40-es beteg, úgy látszik egyre fiatalabbakat is megműtenek már.

64. HCxx
2011. aug. 11. 19:02

Sziasztok!

Tavaly, 28 évesen műtötték meg mind a 2 csípőmet. Mivel még gyermekvállalás előtt voltam , így 5 orvos is ”lepattintott”, hogy először a szülés, majd utána a műtét. Mindenféle lehetséges rehab-os módszert kipróbáltam, hasztalan. 2010 elejére már alig vonszoltam magam. Egyértelmű volt, hogy semmi értelme halogatni, lesz ami lesz. Sokat olvastam külföldi fórumokat, mivel itthon nagyon kevés anyagot találtam ebben a kifejezett témakörben.

Szerencsémre a 6. orvos, akit - már célirányosan- határozott elképzelésekkel kerestem fel, teljes mértékig támogatott, és el is végezte a műtéteket, kifogástalan eredménnyel.

Az első műtét reggelén nem félelmet éreztem, inkább izgatottságot. Addigra már annyira megviselt a sok, véget nem érő fájdalom, hogy nem érdekelt mit csinálnak velem, csak ne fájjon többet!

Másfél hónap múlva újra dolgoztam. A lábam (ez volt rosszabb állapotban) jobb volt, mint újkorában. Hihetetlen megkönnyebbülést éreztem.

A másik lábam még bírta volna 1-2 évig, mire hasonló állapotba kerül, de úgy döntöttem, nem rizikózok. Hosszú távon az a pár hónap nem számít, rövidebb távon viszont már egyre aktuálisabbá kezdett válni a gyermekvállalás, amibe viszont nem mertem volna belevágni döglődő csípővel.

Ma, 8 hónapos terhesen, kifogástalanul funkcionál mind a két lábam. A súlygyarapodásra ugyan oda kell figyelnem, de ez a legkevesebb…

Én mindenkit csak bíztatni tudok, hogy ne halogassa a műtétet a végtelenségig. Az a tapasztalatom, hogy minél jobb állapotban van a láb (ezáltal az izomzat és a keringés is), annál gyorsabb, hatékonyabb és fájdalommentesebb a felépülés.

Amennyiben bárkinek kérdése lenne a témában, állok rendelkezésére: fimuto@gmail.com.

63. amacska (válaszként erre: 62. - Abri)
2011. aug. 10. 19:26
nem túl nagyok a fájdalmaim,de csak bottal tudok járni és segitségre szorulok a nagy dilemmám hogy a hagyományos beültetést válasszam vagy a minimal invaziv technikát.Egerben csak hagyományosat csinálják,igy korházat meg orvost is keresnem kellene.....tudnál ajánlani valakit,az a baj sok rosszat hallok a már mütöttektől nagyobbak a fájdalmaik stb igy rettenetesen meg vagyok ijedve hisz még nem kell gyógyszer
62. abri
2011. aug. 10. 19:12

Fájdalmaid vannak?

Én két hónapos műtött vagyok és sajnos a másikat is műteni kell, de alig várom hogy az is meglegyen és teljes életet élhessek végre.

Bár előbb meglett volna, de több mint egy évet kellett várni az időpontra.

2011. aug. 10. 09:48
valaki segitene nekem a mütéten hezitálok
2010. nov. 23. 11:37

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Keresem Dr. Szabó Zoltán főorvos urat. Ő ültette be az akkor 19 éves lányomnak a csipőprotézisét, ez volt 7 éve. Aki tud róla valamit légyszí írjátok meg az e-mail címemre: mamapapa07@freemail.hu. A MÁV kórházban dolgozott, de sajna már nincs ott, és nem tudnak állítólag semmit róla. 4 éve ment el onnan. Mindenkinek ajánlanám, ha megtalálnám. Köszönöm mindenki segítségét. Jó egészséget kívánok mindenkinek. Sziasztok Bea

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook