Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


119. sósbi (válaszként erre: 118. - 75ös nyuszi)
2014. nov. 22. 18:33
Szia! Engem három hónapja műtöttek.Én se tudok aludni úgy mint régen.nekem sincs fájdalmam.Viszont sokáig bennem volt, hogy a mútött oldalamra ne feküdjek, nehogy keresztbe rakjam a lábam véletlenül és ez mind igencsak zavart a nyugodt alvásban. Arrol nem is beszélve, hogy ez egy elég komoly műtét azért lelkileg megviseli az embert, kit jobban, kit kevésbé, ez is kihat az alvásra.Egy kicsit már jobban alszom, talán ahogy az idő múlik jobb lesz. Gyógyulást neked!
2014. nov. 21. 09:21
Üdvözlöm a lábadozokat,én is lábadozok már másfél honapja.Hála istennek fájdalmat nem érzek de aludni nem tudok igazán.Ne tudom mi lehet az oka...
117. sósbi
2014. szept. 22. 14:44
Sziasztok! Ez év augusztusában cement nélküli csípőprotézis műtétem volt, bal oldalon. Mikor mehetek dolgozni, kb mennyi a gyógyulási idő? Azt tudom,hogy a cement nélküli csípőprotézis nehezebben gyógyul, de mégis mennyi ez az idő??
116. UPUC
2014. júl. 15. 22:37

Szép estét!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni!

Édesanyám csipőprotézis műtét előtt áll!

Már nagyon régóta szenved a fájdalomtól!

Másfél éve felvették várólistára,ami most úgy néz ki hogy a műtét tervezett időpontja jövő január!!

Sajnos mostanra olyan állapotba került,hogy járókerettel is alig tud járni,és óriási fájdalmai vannak!

Az orvos akivel eddig a kapcsolatot tartotta azt mondta nem tud segíteni!

Tudnátok valamilyen tanácsot adni,hogyan lehetne az állapotára tekintettel a műtétet előbb elvégezni? Esetleg valamilyen helyet javasolni ahol sürgősséggel elvégeznék a beavatkozást?

Segítségeteket előre köszönöm!

115. amacska (válaszként erre: 114. - Riocs)
2014. máj. 3. 08:15
nagyon szomorú és sajnálom ,én is azért hallogatom már 10.éve mert sok hasonló esetról hallottam és velem is olyan hölgy tornázott akinek hosszabbat tettek be és állandóan érezte a protézist
114. riocs (válaszként erre: 111. - Amacska)
2014. máj. 3. 03:50
Hogy mit tudtam tenni?! Semmit, mert nem tudják mi bajom van, mert látszólag semmi, a seb nem néz ki borzalmasan csak egy kicsit piros, de nem tagadt, nem váladékozik, körülötte a bőr is normális, a röntgen szerint is be van épülve, de ennek ellenére iszonyatos fájdalmaim vannak és hőemelkedésem mindennap, ami felerősíti a fájdalmat, akkor aztán ég, szúr minden, minha be lenne az egész testem gyulladva,de föleg a mútéti rész és környéke. A lábaim bedagadnak, ps ez új keletú, mert ez eddig nem volt, tehát nem, hogy javul, hanem egyre rosszabb és a dokimhoz nem fordulhatok, mert nem lát semmi korosat, bár nem is érdekli. :-(
113. szimba (válaszként erre: 110. - Riocs)
2014. máj. 2. 08:14

Az nagyon vicces, amikor felemik és kenegetik a lábad, és az ember csak néz, hogy hát ez meg kié? :-)

Az első éjszakai derékfájdalom dettó, én aludni sem tudtam, percenként néztem az órát, de az valami borzalmas. Ezen kívül viszont semmi rossz élményem nem volt szerencsére.

112. szimba (válaszként erre: 100. - Abri)
2014. máj. 2. 08:11

Engem is ő műtött mindkétszer, és azóta is áldom a nevét. :-) A jobb csípőm nyáron lesz 10 éves, a bal pedig télen volt 7, és mindkettő tökéletes. :-)

Nálam az első műtétet egy kissé elhúzták, óriási fájdalmaim voltak az utolsó másfél évben, nem tudam ülni normálisan, és menni is csak kb. 100 m-t. Persze így is csak 25 voltam, mikor operáltak. Aztán a másodikkal már nem vártak, ahogy el kezdett fájni, rögtön a műtétet javasolták, akkoriban (2007) ez 2-3 hónap várakozást jelentett csak.

111. amacska (válaszként erre: 110. - Riocs)
2014. máj. 2. 07:41
Köszönöm Riocs nagyon....légyszi ird meg téged ki műtött priviben ha úgy gondolod.Én Pánics Gergelyen vagy Tácsik Balázson gondolkodom,ismered őket?A kedvesség is fontos nálam nem csak a szaktudás.Fogorvoshoz mindenképp elmegyek.Sajnálom hogy nehezen gyógyulsz és a 10.napon mit tudtál tenni? én is 120km-re lakom pestől
110. riocs (válaszként erre: 109. - Amacska)
2014. máj. 1. 21:37

Szia Amacska! Hát az Uzsoki elég laza hely, talán túlon-túl is az. Sajnos én ezt szívom is, mert nem gyógyulok jól, fájdalmaim vannak és ki tudja mitől, mert szinte semmit sem néztek előtte. Vér-vizelet vizsgálat kellett, ekg és röntgen, ennyi! Semmi fog góc vagy fém-allergia vizsgálat. A fogakat mindenképpen vizsgáltasd meg, mert nekem például mútét után derült ki, hogy van góc egy olyan fognál, ami nem is okozott panaszt. :-(

A korházban 4 éjszakát kellett bent lenni az 5. napon kiszortak, szerintem ez sem jó, mert nekem 10. napon jöttek a gondok otthon, 120 kilóméterrel a korháztól és az orvosomtól. A műtéted napján 7. órakor kell bemenned, jelentkezned kell ahol a röntgen is van, antubiotikum próba, vérvétel következik és már akkor nyugtatót is kapsz, mert én majdnem elaludtam már ott várakozás közben és egyáltalán nem izgultam. Aztán felmész a kórterembe elfoglalod az ágyad,átöltözöl abba a ruhába, ami a műtét alatt van rajtad, és bekatétereznek, vársz a sorodra az ágyban fekve, majd eltolnak a műtétre, a mútő nagyon hideg, aztán "átdobnak" a műtőágyra, lefognak és beadják a gerincérzéstelenítőt az fájt, majd lekennek a narancssárga fertőtlenítő lötyivel, ez azért furcsa, mert ekkor már nem érzed a lábad és csak azt látod, hogy fenn van, mintha nem is a tied lenne!! Aztán néha alszol, néha fenn vagy, mert azért lenyugtatnak, valami nagyon jó szert adnak, mert nem érzel semmi félelmet, és ha éppen ébren vagy, mert én néhányszor felébredtem közben teljesen tudatodnál vagy, és hallod a fűrészt meg a kopácsolást, de semmi félelem! Még nevetgéltem is az altatóorvossal. Amikor végeznek áttesznek a korházi ágyadra visszatolnak, semmi fájdalmat nem érzel. Majd alvás szinte egész nap, aztán amikor megy ki az érzéstelenítő elkezdesz nagyon fázni, és jön a fájdalom is, de nem vészes és adnak fájdalomcsillapítót. Ami nagyon rossz volt az az első éjszaka és nem, mert fájt a műtét helye, hanem a hanyattfekvésztől istentelenül fáj a derék, ajánlom, ha lehet az első éjszakán kicsit megemelni az ágyat és úgy is hagyni. A katéter külön jó volt, már másnap ki akarták venni, de mi a szopbatársammal könyörögtünk, hogy csak harmadnap reggel vegyék ki, mert nem kellett wc-re járni, de pl. már másnap, amikor reggel jött a gyógytornász katéterrel tornásztunk. Harmadnap aztán már simán kimentem a wc-re. Nem kellett ágytál, és a szobatársaimnak se, 3.-an voltunk fürdőszobás szobában. Ja és a nedves törlőkendő, kézfertőtlenítő nagyon fontos, a wc magasított rá tudsz ülni, de én előtte mindig fertőtlenítettem. A korházban nem zuhanyoztam, (bár volt zuhany) csak mosakodtam, azért is jó a törlőkendő. Az infúziót is kivették azt hiszem a második nap, időnként vettek vért, de olyan jók ott a nővérek, hogy semmi sem fájt. A dréncsövet a sebből azt hiszem szinten harmadnap vették ki, erre nem emlékszem pontosan, na az nagyon fájt! De nekem elég mélyen volt. Én a korházban kimondottan jól éreztem magam, még maradtam volna. :-) A nővérek, ápolók nagyon kedvesek voltak és minden fluttul ment, egyedül a gyógytornász volt egy majom, de ez egy kérdés a mankó miatt alakult így és mással olyan kis negédes volt. Egyébként a mankót is megkapod ott, a gyógytornász hozza, járókeretet is adnak, de az nem nagyon kellett. Mindennap átkötözik a sebet, a kötöző fiúk is tünemények voltak. Aztán, amikor mész haza, megkérik neked a mentőt, akárhova is mész legyen az 200 km, mert csak mentővel engednek haza. Ha pesti vagy kérhetsz pénzes mentőt, ami időre jön, de egyébként a mentő ingyenes csak várnod kell rá, mert sok helyről szedik össze a betegeket. Hú most egyenlőre ennyi jut eszembe, jó hely a az Uzsoki csak nekem nem megy olyan simán a gyógyulás, mint a szobatársamnak, akit ugyanaz a doki műtött, ugyanakkor és már meg is gyógyult!

109. amacska
2014. ápr. 29. 08:28

műtét előtt milyen vizsgálatokra van szükség,meddig kell bennt maradni,ágytálazás stb

köszönöm

108. amacska
2014. ápr. 29. 08:27
riocs mesélnél az uzsokiról ?minden érdekel
107. riocs (válaszként erre: 106. - Sziszi38)
2014. márc. 27. 20:12
Kedves Sziszi! Igen irány egymásik doki! Nincs olyan már, hogy túl fiatal, én most 43 évesen műtettem meg magam és nagyon sajnálom, hogy nem 5 évvel ezelött tettem, mert akkor nem kéne ennyire szenvednem! Azonnal menj el egy magánrendelésre és még ebben az évben műtesd meg magad, hidd el nagyon nem mindegy!!!! Pl az pesten az Uzsokiban fel sem merült, hogy fiatal vagyok.
2014. márc. 26. 18:06
Sziasztok!En sportoltam.Most 38 evesen ugy nez ki az egyik csipom,mint egy 70 evese.A dokim azt mondta,hogy fiatal vagyok meg a protezishez.Nyilvan irany masik doki :)Kicsit felek :(
105. amacska
2014. febr. 21. 07:41
köszönöm !!!!
104. abri (válaszként erre: 101. - Amacska)
2014. febr. 20. 18:03

Engem itt vidéken nem akartak megoperálni hogy húzzam amíg lehet. Aztán amikor már nem bírtam tovább addigra annyira tönkrementem hogy tovább küldtek a Karolinára.

A magánrendelésen kezdeni nagyon okos tanács, hamarabb meg lesz a műtét, sajnos én ezt akkor még nem tudtam.

103. murva (válaszként erre: 101. - Amacska)
2014. febr. 20. 16:14
Szia,én is erősíteni tudom amit a Riocska írt,én is vidéki vagyok a neten kiválasztottam a SOTE-nak az Orthopéd Klinikáját,fórumon megerősítést is kaptam hozzá,választottam orvost elmentem a magán rendelésére/20.000 ft/és következő hónapban már mehettem volna térdprotézis műtétre,de én későbbi időpontot akartam.
102. riocs
2014. febr. 20. 10:33

Kedves Amacska!

Én is vidéki vagyok és az Uzsokiban műtöttek. Én egyszerűen elmentem a választott dokim magánrendelésére, ez egy kicsit húzós, ha jól emlékszem 18 000 Ft volt. Rá két hónapra már műtöttek is, ha érdekel priviben megírom kihez. Sajnos az, hogy ilyen sokáig húztam most nagyon nehézzé teszi a felépülést és még visszavan a másik csípőm is.

101. amacska (válaszként erre: 100. - Abri)
2014. febr. 19. 18:16
köszönöm én vidéki kórházhoz tartozom,mi a módja hogy Pesten operáljanak,?
100. abri
2014. febr. 19. 13:12

Nem, egyáltalán nem kellett fül-orr-gégészetre menni.

A minimál invazívot az orvos dönti el, hogy kinek csinálja. Engem Lakatos tanár úr műtött, de már nem operál csak ambulál a klinikán.

Ne húzzad sokáig a műtétet, minél hamarabb megoperálnak annál könnyebb a felépülés. Én már csak tudom..:)

2014. febr. 18. 19:27
Abri garatváladék mintát sem vettek?
98. amacska (válaszként erre: 94. - Riocs)
2014. febr. 18. 19:26
az én izmaim is sorvadtak sajnos
97. amacska (válaszként erre: 91. - Abri)
2014. febr. 18. 19:25
köszönöm Abri ez jóóóó hír ,már én is 10 éve hallogatom a műtétet,igaz nekem most kezdett el igazán fájni ,mindkét csipőm displáziás a bal csipőm már totálkáros viszont én minimal invaziv beültetést szeretnék és azt a karolina úton nem végeznek.téged ki operált?
96. abri (válaszként erre: 94. - Riocs)
2014. febr. 13. 19:00

Igen, már én is javasolni akartam a házipatika fórumot. Nem is gondolná az ember, hogy mennyi féle eset van, ugye?

Sok mindent nem tud az ember előre, hogy mivel jár ez a műtét, és hogy nem szabad húzni, minél előbb túl kell esni rajta, mert utána sokkal nehezebb a felépülés. Most már mindegy....

Az lenne jó, ha minél előbb megoperálnák a másik lábadat is, mert addig nincs igazi javulás.

95. riocs (válaszként erre: 87. - Murva)
2014. febr. 12. 22:48
Köszönöm a tippet.:-)
94. riocs (válaszként erre: 93. - Abri)
2014. febr. 12. 22:45
Kedves abri! Átmentem a házipatika oldalra, azt hiszem megtaláltalak ott abrika néven. Hát amin te is keresztül mentél...!! Én meg már az elkeseredettség állapotában vagyok ma, és sírok a fájdalomtól. Nekem sem szabadott volna eddig húzni. mert az izmaim szörnyű állapotban vannak, tejesen kötöttek.
93. abri (válaszként erre: 92. - Riocs)
2014. febr. 12. 10:44

Szerintem a hosszkülönbség is lehet az oka, hogy most fáj. Úgy emlékszem hogy nekem is az először műtött bal lábam egész végig fájt, nyomott amíg a másik is meg lett operálva.

Azt mondják az az 1 cm hosszkülönbség nem sok, nem is kéne vele foglalkozni, én inkább az idegfájdalom miatt biccentek. Csípőficamosoknál nem mindig sikerül egy szintre hozni a két lábat.

Én is messze lakom, de csak Bp-en operáltak meg. Addig huzatták velem a korom miatt amíg teljesen tönkrementem. Miközben Bp-en egész fiatalokat is megoperálnak már!

92. riocs (válaszként erre: 89. - Abri)
2014. febr. 11. 16:47
Köszönöm a válaszod abri! Nagyon sajnálom, hogy így sikerült a műtéted. Az ember évekig készül rá, szenved előtte eleget, bízik a legjobbakban aztán ez történik. Nagyon bízok benne, hogy a második műtéttel korrigálja majd az orvos az eltérést. De az is lehet, hogy egyforma a lábam csak megszokta azt, hogy évekig rossz helyen volt és most ezt az érzetet is meg kell szokni. Nem tudom, mert az orvosommal nem tudtam megbeszélni ezeket, most meg már itthon vagyok 120 km-re műtét helyétől. Engem az is megzavart, hogy sokan írják forumokon, hogy nekik azonnal elmúlt az a fájdalom, ami a műtét előtt volt, nekem meg ugyanúgy fáj és ez nem a seb. Megpróbálok türelmes lenni, lehet 2 hét múlva már mást írok. Kitartást abri!!!
91. abri (válaszként erre: 88. - Amacska)
2014. febr. 11. 11:18
A Karolinán ahol engem műtöttek nem kellet gégészetre menni. Sztem mindenhol más a divat. :)
90. amacska (válaszként erre: 89. - Abri)
2014. febr. 11. 08:59
jaj

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook