Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


2015. febr. 4. 08:25
Megvan az időpontom: 2016. febr. 15.
148. beco (válaszként erre: 146. - Sósbi)
2015. febr. 1. 18:02

Köszönöm,Hogy vagy,ki műtött és minden írhatsz piviben is

Kösz,szia

147. murva
2015. jan. 31. 14:12
A HáziPatika-n van egy nagyon jó csípőprotézises fórum,esetleg ha érdekel valakit.
146. sósbi
2015. jan. 31. 11:28
Szia! Ide a régiek már nem nagyon írnak. Engem lassan hat hónapja műtöttek csípőprotival. Ha gondolod szivesen válaszolok, ha tudok.
145. beco (válaszként erre: 111. - Amacska)
2015. jan. 29. 13:55
Szia,ha olvasod ,légysz megírni tül vagy-e a műtéten? Nekem márciusra van időpontom.Örülnék kis infónak
144. sósbi
2015. jan. 2. 10:59

Sziasztok Lányok!

Hogy teltek az ünnepek? Hogy vagytok?

143. sósbi (válaszként erre: 138. - 75ös nyuszi)
2014. dec. 19. 18:40
Szia nyuszi! Én is épp akartam írni, mert nagyon eltüntél! Bár én se nagyon érek rá most, tudod a karácsonyi készülődés stb. Ma egy kicsit sokat mentem húzódik itt-ott, meg feszül, fájdalmam nincs, remélem ha kipihenem magam minden rendben lesz. Köszönöm a jókívánságokat, neked is minden jót az ünnepekre, további gyógyulást és vigyázz magadra!
142. sósbi (válaszként erre: 141. - Turkkati)
2014. dec. 19. 18:23
SZIA!Turkkati! Örülök hogy nem haragszol, vigyázz magadra, kellemes ünnepeket!
141. turkkati (válaszként erre: 140. - Sósbi)
2014. dec. 18. 20:27
Oszd az észt nyugodtan :) Minden jó tanácsnak örülök
140. sósbi (válaszként erre: 139. - Turkkati)
2014. dec. 16. 16:10
Szia! Valóban jó ez a kocsitologatás, de azért egy hátránya van. Erre a családom hívta fel a figyelmemet, nem segít a helyes testartás és a lépés gyakorlatokban, bizony mivel már engem megműtöttek nem mindegy mi rögzül, hisz ha majd vissza megyek dolgozni nem tolhatom magam előtt a kocsit enyhén meghajolva, néha ráfeküdve, Azért jó "buli" iszonyatos mozgásszabadságot ad.Jó magam is született kétoldali csípőficamos vagyok, voltam.(már csak a jobb oldalon) de viszont mai napig kinlódom a 43 évig berögzült dolgokkal. Sokszor akkor is húzom a lábamat mikor nem kellene stb.Bizony a helyes járás, testartás segít abban hogy a protim legalább 10-15 évet kibirjon, mert a következő már nem cement nélküli lesz amivel meg tudják hosszabbítani a lábam. Írásommal nem az észt akartam osztani, csak amit a gyógytornászom mondott és az idáig tapasztalt dolgok.
2014. dec. 16. 10:23

Sziasztok lányok!

Lassan 52 éves, csípőficammal született nő vagyok.

Semmi panaszom nem volt évekig, éltem a normális életemet, gyerekek, munka. Persze tudtam, hogy nem 100%-os a csípőm, meg fájt is, de ez nem zavart, nem zavar.

Mostanra sajnos eljutottam oda, hogy sokkal rövidebb a bal lábam. Még mindig rondább, mint amennyire fáj, de talán már a következő kontrollon beleegyezem a műtétbe és kérek időpontot. A várólista Miskolcon elég hosszú, de az orvosomban bízom, és nem szeretnék 100 kilométereket utazni kontrollra.

A kocsitologatás tetszik, én évek óta tologatom a telerakott bevásárlókocsit akkor is, ha nem egyedül vagyok, sokkal gyorsabb a járás úgy.

Olvasgatlak benneteket és gyűjtöm az ötleteket a ti tapasztalatotok alapján.

Szép napokat, boldog ünnepvárást kívánok mindannyiunknak!

2014. dec. 16. 10:03
Szia sósbi!Remélem minden rendben...Ezúton kívánok Kellemes karácsonyi ünnepeket, és sikerekben gazdag Új Évet Neked és családodnak.nyuszi.
137. sósbi (válaszként erre: 136. - 75ös nyuszi)
2014. dec. 5. 16:53
Szia! Akkor ma "egy cipőben" jártunk" mert közel 3 és fél hónap után én is elmentem bevásárolni, nekem is tetszett a kocsitologatás! Bár én otthonról most gyalog mentem 1 bottal, visszafelé egy kis emelkedő de egész jól birtam. Bár én minden nap sétálok, ha az idő engedi, csak idáig kihagytam az emelkedőket.Büszke vagyok magunra, kocsit tologatva vagy anélkül!
136. 75ös nyuszi (válaszként erre: 133. - Sósbi)
2014. dec. 5. 12:08
Szia sósbi!Tudod,hogy hól a legjobb a sétát fejleszteni?Legaláb is nekem bevált és tetszik is.Nagy árúházakban kocsira támaszkodva,és még közbe bevásárolok is...
135. sósbi (válaszként erre: 134. - Ciicuka)
2014. dec. 4. 18:05

Szia Ciícuka!

A módszer annyi mindentől függ.Számít az életkor és hogy miből adódóan ment tönkre anyukád csípője. Legyen az kopás, arthrozis, csípőficam stb.Erről úgyis az orvos dönt.Nekem nagyon jó orvosom volt és kedves is, ha gondolod priviben megírom a nevét és hol rendel.Azt is tudnod kell, hogy ez a műtét várólistás, ha csak nem vagytok teli pénzel, mert van már olyan korház ahol több mint egymillióért is műtenek akár azonnal. Persze mint minden műtétnek, ennek is lehetnek szövődményei. A felgyógyulási idő mindenkinél más és más, függ a beépített protézistől is. Igazából az első hat hét a nehéz, mondjuk én nem nevezném kiszolgáltatottságnak.Műtét után fáslizni kell a lábat vagy kompressziós harisnyát kell húzni, durván egy hónapig (vagy egy kicsit több)vérhígítót kell szedni, vagy injekció formájában beadni. Segítség kell az öltözködésben mosakodásban (láb mosás)Gyógytorna napi 20 percbenMűtét után napról-napra jobb lesz, a fájdalom megszünik rögtön, csak kellemetlen érzések maradnak, de azok is fokozatosan elmulnak.Ne féljen anyukád, csak szánja rá magát.

134. ciicuka
2014. dec. 2. 18:44

Sziasztok.

A véleményeteket szeretném kérni. Anyukám csípőmütétre szorul, mert már régóta fáj neki, és az orvosok is mondják, de fél, ezért tolja az egészet. Még nincs választott orvosa, az érdekelne ti kit ajánlanátok? meg van valami új módszer, erről esetleg tudna valaki véleményt írni?

Meg a műtét után, tényleg javul az állapot, és a fájdalom is eltűnik? Meddig lesz majd kiszolgáltatva? Ti megbántátok????

Előre is köszönöm a válaszokat

133. sósbi (válaszként erre: 132. - 75ös nyuszi)
2014. nov. 30. 17:04
Szia! Türelem, hát úgy legyen!
132. 75ös nyuszi (válaszként erre: 131. - Sósbi)
2014. nov. 29. 11:21
Üdv sósbi!Az az igazság a fürdőzést 12 hét után javasólják,tehát még van időm bőven.Ami a sétát illeti,türelem rózsátterem(REMÉLEM)
131. sósbi (válaszként erre: 130. - 75ös nyuszi)
2014. nov. 28. 14:13
Szia nyuszi! Nekem is cement nélküli a protim.Lehet neked van igazad a fürdővel kapcsolatban, egy kicsit én is elkondolkoztam ezen, szerintem még én se bírnám. Ha megyek sétálni úgy 200 m után igencsak elfáradok, a vízben ugyan jó lenne, na de ha kijövök szerintem ehez még nem elég erősek az izmaim. Pedig nagyon türelmetlen vagyok, már alig várom hogy a lakáson kívül is bot nélkül tudjak járkálni.
130. 75ös nyuszi (válaszként erre: 129. - Sósbi)
2014. nov. 28. 08:57
Szia!Az igazság az,hogy 6.hét telt el amikór röntgenes kontrolon voltam,orvosomnál és ő ajánlotta.Külömben cement nélküli a protim,de a fürdőt úgyérzem mégis kihagyom...
129. sósbi (válaszként erre: 128. - 75ös nyuszi)
2014. nov. 27. 16:30
Szia! Csodálkoztam is a fürdőn, mert azt 3 hónap után szokták javasolni. Bár attól függ, hogy cementes vagy cement nélküli protézised van. Szerintem ne hallgas másra, csak az orvosodra, lehet neked használna, ha meg nem hát abbahagyod.
128. 75ös nyuszi (válaszként erre: 127. - Sósbi)
2014. nov. 27. 09:12
Heló sósbi!Hát nekem is a jó lábam segít az öltözködésbe.A fürdőt nemtudtam intézni,mivel a háziorvosom szabin van.De már nem annyira lelkesedek a fűrdőért,mert volt aki panaszkodott,hogy nem tett neki jót.
127. sósbi (válaszként erre: 126. - 75ös nyuszi)
2014. nov. 26. 15:59
Szia nyuszi!Ezek szerint én másfél hónappal vagyok "idősebb" de még nekem sem megy a zokni felhúzás és a cipőfelvétel.Jobban mondva kb egy hónappal a műtét után már egyedül veszem fel ezeket, csak nem úgy mint az egészséges lábamra, szerencsétlenkedek egy kicsit. Gondolom majd eljön annak is az ideje mikor hipp-hopp és fel is vettük a cipőt stb.Sikerült a gyógyfürdőt elintézni?
126. 75ös nyuszi (válaszként erre: 125. - Sósbi)
2014. nov. 26. 09:34
Üdv sósbi!Aszt szeretném tudni,hogy műtét után ennyi idő elteltével,hogyan megy a zokni felhúzás vagy a cipő befűzés.Sajnos nekem ezek nem igazán mennek,vagy túl korai nenne?E hó 30.án lesz 2hónapja a beültetésnek.
125. sósbi (válaszként erre: 124. - 75ös nyuszi)
2014. nov. 25. 16:43
Szia nyuszi! Nekem az orvosom nem mondott semmit bővebben a gyógytornáról. A háziorvosom ugyan felajánlotta, de sajnos olyan messze van, kocsink meg nincs.Maradt itthon házi ápolás keretében a kirendelt gyógytornász, ami nagyon jó, de már ennek is a vége felé járok. Ja, meg a szobabiciglizés, amit most kezdhettem el három hónap után.Neked sok sikert a vizitornához, azért vigyázz magadra!
124. 75ös nyuszi (válaszként erre: 123. - Sósbi)
2014. nov. 25. 10:26
Kedves sósbi!Én nemhogy fogytam hanem inkább híztam.Biztos a kevesebb mozgás miatt, de ezen most próbálok változtatni,már mint fogyni.Én tizedikén voltam orvosomnál vizsgálaton,nem mondott rendellenességet.Javasólta,hogy kérjek fürdőjegyet a körzetim től.Ma du.megyek hozzá rendelésre...Jó napokat kivánok!ui:Neked nem ajánlot gyogyfürdőt az ornosod?
123. sósbi (válaszként erre: 120. - 75ös nyuszi)
2014. nov. 24. 13:08
Kedves nyuszi! Szivesen a választ, ha még kérdésed lenne írj nyugodtan. Ha nem haragszol nekem is lenne egy kérdésem. Te nem fogytál túl sokat a műtéted után?
122. sósbi (válaszként erre: 121. - Rivallo)
2014. nov. 24. 12:44
Szia! Köszönöm válaszod, megpróbálok türelmes lenni. Most voltam 3 hónapos kontrollon, az orvosom további tehermentesítést és gyógytornát javasolt. Legközelebb fél év múlva kell kontrollra mennem.
121. Rivallo (válaszként erre: 117. - Sósbi)
2014. nov. 23. 15:02

Szia!


Én azt mondanám, hogy fél év, nekem 6 évvel ezelőtt annyi volt. Ne siesd el.

De ismerősöm azt mondja, hamarabb talpra állt - talán már újabb módszerek vannak...

120. 75ös nyuszi (válaszként erre: 119. - Sósbi)
2014. nov. 23. 14:12
sosbi,nagyon köszönöm a vigasztalást legyen igazad.Vettem valami növényi nyugtatót altatót de semmit nem ér.Bízok az idő múlásában hátha tényleg jóbb lesz.További gyogyulást neked is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook