Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


179. Channa* (válaszként erre: 178. - 4dim)
2015. szept. 24. 05:55

A bátymnak ugye egy új módszerrel csinálták, mert ő csak 49 éves, így az ő esete más. Ő amikor kijött a kórházból már terhelhető volt a lába, simán ült már. A wc magasítót úgy 1 hónapig használta és azért igyekezett magas székre ülni, ha sikerült:D

A nénikémet mondom inkább. 3 hónapig használta a magasítót és 4 hónapig járt bottal.

Aludni mindketten a saját francia ágyukon aludtak.

178. 4dim
2015. szept. 24. 00:04
Akkor tehát receptre kell feliratnom ezeket és a gyógyászati segédeszköz boltban váltható ki. Így kaptam a sétabotomat is. Mennyi idő után lehet magasitás nélkül ülni, aludni?
177. Channa* (válaszként erre: 174. - 4dim)
2015. szept. 23. 20:05

A nénikémet altatták a műtétnél, mert nem lehetett a gerincbetegsége miatt érzésteleníteni. Na, ő aztán nagyon rossz beteg:D A műtét után 4 napig nem is tudott magáról szinte, így arra sem emlékszik, hogy fájt neki:DDDD

Az ébredés után olyan hisztit vágott le, hogy a lánya nem bírta elviselni:DDDD Az első 4 napban hiába mentünk hozzá, hiába beszélgettünk vele, semmire nem emlékezett...

176. Channa* (válaszként erre: 173. - 4dim)
2015. szept. 23. 20:03

A bátyám mindent beszerezhetett volna közgyógyra a kórházba vagy a gyógyászati segédeszköz boltban, de nekünk volt mindenünk, mivel 5 évvel ezelőtt a nénikénk is kapott csípőprotézist 60 évesen, így neki volt wc magasítója, mankója meg mindenkinek van már szinte a családból, mert ilyen-olyan műtétek után kellett. A kórházba is meg lehet venni ezeket, ha jól tudom, akkor adnak ha nincs otthon ilyened és ki kell fizetni. Nem nagy összegek.

A bátyám bevitte magával a gyógyszereit és szedte is. Persze a dokival meg kell beszélni!

175. 4dim
2015. szept. 23. 19:29
Az a kedvenc szlogenje, hogy mindenki villanyszerelőnek születik, csak van aki tovább tanul. Már jópárszor megrázta a 220. Meg annál több is. Még létrán állva is. Pedig már jó nagy tapasztalattal bíró öreg róka. És mégis. Folyton aggódom miatta. Épp idén 30 éve már, hogy ugyanabban a hotelban dolgozik. De a hotel neve és üzemeltetője már háromszor is változott. :)
174. 4dim (válaszként erre: 171. - Channa*)
2015. szept. 23. 19:22
Az én férjem is villanyszerelő. Ő is, mint én 62 éves. 37 éve vagyunk együtt. Mondtam neki, hogy nyűgös beteg vagyok, de segítsen, amit tud és tűrjön valamennyit...
173. 4dim
2015. szept. 23. 19:13
Mikor és honnan szerezzem be WC ülőke magasitot, a könyök mankot és a többi kiegészitőt? Mennyibe kerül? Bevihető a korhazba a sajat altato gyogyszerem?
172. 4dim (válaszként erre: 170. - Mafalda)
2015. szept. 23. 19:03
Jo hogy olvashatom itt a tapasztalataid. Nekem sokat segit.
171. Channa* (válaszként erre: 170. - Mafalda)
2015. szept. 23. 18:51

Dolgozni járt a műtét után rögtön?

A tesóm villanyszerelő, így neki esélye sincs dolgozni menni még egy ideig...

170. mafalda (válaszként erre: 169. - 4dim)
2015. szept. 23. 13:34

Szia!

Férjemet is műtötték tavaly.Így van némi tapasztalatom.

Műtét után amint csak egy kis bizsergést érzel a csípődnél,azonnal kérj fájdalomcsillapítót.Férjemet előre figyelmeztették,h ne várjon,mert ha már fájdalmat érez, nem tudják rendesen csillapítani.Hát nem várt és innen kezdve abszolut semmi fájdalma nem volt.A sebet érezte,húzódott,stb.,de a belsőségekkel nem volt semmi gond:)Akkor sem,amikor már fel kellett állnia.

Mielőtt hazajött,kapott egy leírást azokról a gyakorlatokról,amiket bent tanítottak neki.Nem járt tornára,mert a munka mellett nem ért rá,de minden reggel 20 percig csinálta a gyakorlatokat.Kb.2 hónapig.Ebben nem vagyok biztos,de sokáig.Mert mondták,h ezen áll vagy bukik minden.Gyönyörűen jár,semmi fájdalma és el sem fárad.Úgy tud örülni neki,mert azelőtt 2 sarok után már padot kerestünk:)

Fáslizni is kell majd mind 2 lábadat,azt hiszem addig amíg a szuri tartott.Nem nehéz ám az!Én is csináltam műtét után.Csak az első nehéz:)))Aztán büszke voltam magamra,h ennyire ügyes vagyok:))

Alváshoz meg nagypárnát kell a térdeid közé tenni,ülni olyan magasan kell,h a combod vízszintes legyen(csípő ne essen hátra),wc-re magasító,stb.Ezeket már talán tudod.Bocs' ha hosszú voltam!

Sikeres műtétet és jajgatás mentes felépülést kívánok!!!

169. 4dim (válaszként erre: 168. - Channa*)
2015. szept. 23. 12:04
Igen, nagyon rendes volt. Mar intezem is a beutalot. A mutet utani 1-2-3-4 nap a vizvalaszto. Ha azon tul leszek, kipipalva a legnehezebb. En altatasban szeretnem a mutetet. Remelem lehetseges. Meg egy hasi ultrahang okt 9-en es utana ket hettel kezdhető a műtétem. Jajgatok majd rendesen...
168. Channa* (válaszként erre: 167. - 4dim)
2015. szept. 22. 20:21

Remélem rendes volt:D

írjál, ha gondolod!

167. 4dim (válaszként erre: 163. - Channa*)
2015. szept. 22. 17:10
Köszönöm az infot, már beszéltem is vele telefonon.
166. szimba
2015. szept. 22. 06:10

és egy ilyen is:

[link]

165. Channa*
2015. szept. 22. 05:49
Van egy ilyen fórum: [link]
164. fridoka
2015. szept. 22. 03:54
Sajnos rövidesen várólistára tesznek csípőprotézis miatt.Olyanok véleményét várom,akik át estek már rajta,vagy még előtte vannak.
163. Channa* (válaszként erre: 162. - 4dim)
2015. szept. 21. 19:58

A tesóm szúrta magát a véralvadágátlóval, de ő rutinos, mert inzulinos is, és persze néhány éve minden mútét után adnak ilyen injekciókat és neki volt már néhány műtétje. Én is kaptam amikor műtöttek, szerencsére itthon nem kellett már használnom, így is fekete volt a karom tőle:D

Elküldtem a gyógytornász elérhetőségét!

Bocs, hogy csak ma küldtem, de csak ma beszéltem a bátyámmal.

Ma is volt tornázni. Hetente 3x jár 1-1 órát. A torna közben és után is fáj a lába, de meg kell erősödnie! Januártól dolgozni akar. A fél év felépülés mindenképp kell:( Mert ugyan bot és mankó nélkül tud járkálni, de hamar elfárad. Vezet is, bár szerintem nem kellett volna 3 hetes műtéttel vezetnie. Kicsit féltem, hogy elmozdul neki vagy valami, de úgy tűnik, hogy jól gyógyul:DDDD


Neked nyugi! Majd te is túl leszel rajta! Mi alig vártuk a műtét napját, aztán amikor megérkezett toltuk volna egy kicsit még:D De így utólag kár volt annyira izgulni, mert a műtét utáni 4. napon már szinte fájdalma sem volt a tesómnak, és olyan fájdalma mint a műtét előtt volt, még véletlenül sincs:DDDD Persze a műtét és az első 3 nap, maga a pokol:(

162. 4dim (válaszként erre: 160. - Channa*)
2015. szept. 18. 21:39
En nem kaphatok cataflamot, diclacot, diclofenacot es az ehhez a csoporthoz tartozo többit sem. De csak lesz valami, ami jó lesz... A novokaint kaphatom es van altato tablettam, amit a csaladorvosom irt fel. Ha faj, folyton aludni fogok, ha megengedik, hogy bevegyem a sajat gyogyszerem. Szerintem mindenki fel es vegrendelkezik, ezzel nincs egyedül a batyad. En is teszek lepeseket ezugyben. Az 55 eves anyosomat egy sikeres műtét utan tüdő embolia vitte el. A vérrögök is alattomosak. De probalom elűzni a rossz gondolatokat. Ami elég nehéz, miután elolvastam a beleegyező nyilatkozatomat. Egy A4-es lap teleirva olyan rémes szövődményekkel, hogy brrrrr... Remélem nálam egyik sem mutatkozik majd. A véralvadas ellen inkább tabletta, minthogy szurkáljam magam. Egész életemben vashianyos vérszegény voltam. (Vagyok.) Gondolom ez sem épp jópont. Szóval, lesz, ami lesz. Lapozzunk a sors könyvben. Kettő lanyt már megszültem. Írtam egy könyvet, az unokáim 16 és 14 évesek. Jöjjön, aminek jönnie kell. Nagyon jo, hogy beszelhetek veled.
161. 4dim (válaszként erre: 160. - Channa*)
2015. szept. 18. 21:10
2 evet.
160. Channa* (válaszként erre: 159. - 4dim)
2015. szept. 18. 20:00

Nyugodtan kérdezz, ha valami eszedbe jut. Holnap megírom az elérhetőséget!

Azt mondom ne izgulj, de tudom, hogy ez nem lehetséges. Az én bátyám, ahogy közeledett az időpont egyre idegesebb volt. Férfi létére az utolsó napon még bőgött is, meg végrendelkezett, meg megbízott egy csomó mindennel, hogy mit kell tennem bizonyos esetekben:D

Ezt sajnos nem lehet megúszni:(

De az biztos, hogy a műtét után jobban leszel! Persze lesz az a 4 nap, amikor nagyon fog fájni, de aztán, mintha elvágták volna:D

Ha azt mondják a kórházba, hogy tűrd a fájdalmat, akkor nyugodtan mond meg vagy mondja meg valakid, hogy nem akarod. Ők nem tudják, hogy milyen érzés ez! Ne döntsék el, hogy mit kell tűrnöd! Nekem ezt mondták, amikor a bátyámnak akartam még szerezni fájdalomcsillapítót. Erre azt mondtam, hogy ha nem adnak neki, akkor hozok otthonról. 5 perc múlva már adták is be neki a gyógyszert:D


Mennyi időt vártál a műtétre?

159. 4dim (válaszként erre: 158. - Channa*)
2015. szept. 18. 19:52
Koszonom a valaszokat! Igen, kerem szepen a gyogytornasz elerhetoseget. Nagyon sokat segitene. Nagyon orulok a valaszodnak, enyhiti a stresszt, ami bennem lobog. Mar minden kormom leragicsaltam. De azt azert tudom hogy ami nem ol meg, az megerosit... Koszonom, hogy irtal nekem.
158. Channa* (válaszként erre: 157. - 4dim)
2015. szept. 18. 19:35

Bátyámnak is a jobb csípőjét műtötték. Őt Dr. Antal Gábor műtötte. Jó doki. A te dokidat nem ismerem.

A fájdalomcsillapító nevét nem tudom, azt mondták erős. Igen, 4 ágya szobában volt, elég lepusztult volt, de arra a pár napra megfelelt.

Ő is nagyon félt a műtéttől és én is.

Tehát, hétfőn műtötték és pénteken ment haza.

Az első nap nem volt rossz, amíg az érzéstelenítés hatott, de aztán....Másnap már fel kellett ülni és állni, szerdától meg sokat járkálni.

A tesóm is megnézte a műtétet, de pont ezért félt annyira! A rehabilitáción nem maradt, mert pénteken vitték át és egész hétvégén ott unatkozott volna, így inkább hazavitte a fia. Otthon sokkal jobban volt, jobban telik az idő, kényelmesebben tudott pihenni, stb. Szombaton már szinte 0 fájdalma volt. Ő a 3 héten már mankó és bot nélkül járkált:D És azóta is. Minden nap jár a Sportkórházba gyógytornára. A fia járt oda a térdével, megkérdezte, hogy mehet e? Csak beutalót kellett kérnie és már mehetett is. Napi 1 óra torna. Utána és közben azért vannak fájdalmai, de egyébként minden fájdalma megszűnt! Ha gondolod elkérem a gyógytornász nevét, elérhetőségét és megbeszéled vele, hogy hogyan tudsz hozzá járni.

Szeptember elején volt kontrollon és a dokija el van ájulva, hogy mankó nélkül járkál és milyen jól van:DDDD A lábai tökéletesen egyformák maradtak. Én úgy látom, hogy kicsit sántít, de csak azért, mert még kicsit bizonytalan.

157. 4dim (válaszként erre: 155. - Channa*)
2015. szept. 18. 19:02
Nov 10-en megyek csipo protezis mutetre az Uzsokiba. Szily dr fog muteni. A batyad korterme negy agyas volt? Hogy valaszthatnam en is a Sport korhazat rehabilitaciora? A mutet utan milyen fajdalomcsillapitot kapott? Ezt gyogyszer erzekenysegem miatt kerdezem. Nagyon felek a mutettol. Mar tobbszor megneztem a videot. Eleg nagy mutetnek tunik. Igaz, az izmokat nem vagjak at, de sokmindent igen. Amit aztan a vegen persze ossze is varrnak. Remelem nekem sem lesz vegtag rovidulesem. 61 eves vagyok. A mutetig mar szamolom a napokat. Csak a jobb oldalit kell muteni. A masik rendben van.
156. fridoka (válaszként erre: 153. - Cupik30)
2015. szept. 9. 04:28
Szia! Veszprémi vagyok,és úgy néz ki hogy műtét lesz.Veszprémben ki műtötte a mamádat?
155. Channa* (válaszként erre: 149. - Turkkati)
2015. júl. 29. 06:05

A műtét előtt vagy így neked írom.

A bátyámat múlt héten hétfőn, azaz július 20-án műtötték az Uzsoki kórházba. Gerinc érzéstelenítéssel. 8-kor elvitték és fél 11-kor már az ágyában volt. Ekkor hívott fel telefonon nagyon jókedvűen, bár tudtam, hogy ez azért van, mert még nem érzi a lábait.

Aznap még feküdt és fájt neki. Sok fájdalomcsillapítót kapott.

Másnap már fel kellett kelnie és járókerettel járkálnia kellett. Gyógytorna is volt (lábujj mozgatás, stb.) Nagyon fájt neki, sok fájdalomcsillapítót kapott.

Szerdán már mankóval kellett járkálnia, és nagyon fájt neki.

Csütörtökön is mankó, de már nem fájt annyira. Szerdán este kapott fájdalomcsillapítót és bírta anélkül:D

Pénteken átvitték a rehabilitációra, de kiderült, hogy a hétvége miatt nem fog semmi történni, így hazakéredzkedett, de nem engedték, így saját felelősségére hazament. Délután elmentem hozzá és kérdezgettem fáj e neki. Azt mondta, hogy nem, semmi fájdalma. Sem a csípője, sem a térde, sem semmije:D

Azóta otthon van és jól van. Sokat járkál a lakásban, illetve hetente 2x megy a Sport kórházba gyógytornára.

Neki nem cementes megoldást csináltak, mert még fiatal. 49 éves, így valami új eljárást alkalmaztak. Lyukacsos szerkezet, így a csontja teljesen be fogja nőni a protézist, azaz olyan lesz mintha a sajátja lenne. Az orvosa azt mondta, hogy 6 hét alatt szinte teljesen fel fog épülni:D

Műtét közben kapott vért. Ennél a műtétnél nagy a vérveszteség.

A csövet másnap kiszedték. Minden nap átkötözték. Varrat szedés e hét vége felé.

Az első 4 nap rossz, de aztán minden rendben van:D

154. inf3rno (válaszként erre: 153. - Cupik30)
2015. jún. 14. 22:04
Én Veszprémet nem ajánlom, rokonnak elcseszték itt. Ezen kívül nem nagyon tudok mást, csak amit netről össze lehet szedni. Semmiképp ne vidd vissza ugyanahhoz az orvoshoz, nem frankó, ha rajta tanulja meg a szakmát... Én a helyedben körbekérdeznék, hogy Budapesten melyik a legjobb orvos ezen a téren.
153. cupik30
2015. jún. 11. 22:26

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Mamámnak sajnos nem sikerült az első csipőprotézis műtéte,kilazult,újból meg kell műteni.Tanácstalan vagyok,hogy kihez vigyem.Ti kit ajánlotok?

Várom javaslataitokat!

Előre is nagyon köszönöm!

152. inf3rno
2015. ápr. 21. 01:39
Hol érdemes revíziós (második) műtétet csináltatni? Kinek mi a tapasztalata? Volt, akinek kellett, és ha igen, akkor mennyi idő után, és mi lett az eredmény?
2015. febr. 15. 09:18
Miskolcon
150. sósbi (válaszként erre: 149. - Turkkati)
2015. febr. 5. 16:33
Hát igen, jó hosszú várakozási idő. Ha bele gondolok nekem meg 2015. 03. 30 volt, aztán jött a telefon válaszoljak, igen vagy nem, előrébb hozták a műtétemet, pedig nem is számítottam rá. A Karolina úton műtöttek, téged hol fognak? Gratulálok, kitartást addig is, meglátod minden rendben lesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook