Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
209. mafalda (válaszként erre: 207. - Channa*)
2015. szept. 26. 09:06

Nem tudok róla,h mi volt műtét közben.Nem hallottam róla.De a műtét után már ott vártam a férjemre és nem adtak ott vért neki.

Az ő műtétje az újabb fajta volt,amikor nem vágják át az izmokat,csak egy kisebb vágást ejtenek (azért az sem túl pici:)ott széthúzzák az izmokat és tesznek bele fém protézist.(persze előtte fúrnak-faragnak,de azt nem lehetett érezni).

208. mafalda (válaszként erre: 202. - 4dim)
2015. szept. 26. 09:00

A kórházi vécén van olyan magasító,amilyen neked is lesz.Ez alap:))

Az értékmegőrző kórházanként más.A nővéreknél biztosan van.Azért semmi értékeset ne vigyél.Nekem még nem volt rossz tapasztalatom,de hallottam már lopásokról.Persze pénz az kell.

207. Channa* (válaszként erre: 206. - Mafalda)
2015. szept. 26. 08:57

Hogy hogy nem kellett? Azt mondják mindenkinek kell. Nem csak nem tudsz róla?

Mondjuk a bátyám már a műtét után mondta, hogy kapott vért.

206. mafalda (válaszként erre: 195. - 4dim)
2015. szept. 26. 08:55

Igen,infúzió:)Azt hiszem már műtét előtt bekötötték és van alatta is és utána is.De nem fog zavarni.Amíg infúzió van rajtad,abba teszik a fájdalom csillapítót.Később nem tudom,mert nem volt rá szükség.

Általában karba kötik,de gyakori a kézfej.Függhet az erek állapotától és gondolom attól,műtétnél nekik mi a jobb.

Nem kellett vérpótlás nekünk.

Téged altatnak,vagy epidurális lesz?

205. Channa* (válaszként erre: 202. - 4dim)
2015. szept. 26. 08:54

A kórházban is wc magasító van. Sajnos amit láttam arra tuti nem ültem volna rá, de ez az én hülyeségem, amúgy sem preferálom a közös wc-ket. Amikor a műtétem volt, akkor folyamatos kioktattam a betegeket és a nővérkéket a higiéniáról:DDDD

Volt olyan beteg, akit visszaküldtem, hogy tegyen rendet maga után....

Zárható szekrény van, de azért értékeket ne vigyél magaddal. A tesóm sem vitt be semmit, pedig nem volt tv-sem. Nem fogsz tudni foglalkozni azzal, hogy mi van a cuccoddal. A tesóm egy olyan szobában volt, ahol a hűtő pl. az egyik ágy mellett volt, amit kb. 10-re lehetett kinyitni, így egész nap meleg vizet ivott, csak akkor volt hideg itala, amikor mi vittünk, ráadásul a hűtő melletti ágyon fekvő a kacsáját a hűtő tetején tartotta, természetesen pisivel együtt:( A tesóm a 40 fokos hőségben volt bent, gondolhatod milyen rossz lehetett. Izzadt, nem tudodott csak meleg vizet inni és még műtötték is...

204. Channa* (válaszként erre: 201. - 4dim)
2015. szept. 26. 08:48

Én is béna vagyok:DDD

A szülésem után, ami normál volt, bár kisebb komplikációkkal napokig képtelen voltam normálisan élni. Igaz, lázas voltam 5 napig...

A pajzsmirigy műtétemnél meg 11 napot voltam kórházba, holott ezzel más 2 napig van. Igaz, itt is voltak komlikációk. Nekem az első műtétem 41 éves koromban volt. Hát féltem rendesen:DDDD

203. Channa* (válaszként erre: 200. - 4dim)
2015. szept. 26. 08:45

Igen, az is veszélyforrás, de azért ma már annyira nem!

Én is mindig azon gondolkodok, hogy nem tudni sokat ezekről, mert akkor jobban félünk. régen viszont élhettél volna fájdalmakkal, mert nem volt csipőprotézisre lehetőség. Vajon melyik a jobb?

202. 4dim
2015. szept. 25. 23:43
A korhàzban a wc-k eleve magasak biztos. Ugye ott nem kell hasznàlnom a sajàt wc magasitom? Van zàrhato szekrény az értékeknek, pénztàrcànak? Be kéne mennem làtogatoként egy korhàzba.
201. 4dim
2015. szept. 25. 23:31
En 1974ben,20 évesen és 1979ben 25 évesen voltam utoljàra mütöben. Mindkét szülésnél sok vért vesztettem. De semmi infuzio, semmi vérpotlàs nem volt. A màsnapi felkelés ügyben mindkét alkalommal csödöt mondtam. Nagyon szédültem, majd elàjultam. Csak a 10ik korhàzi napom utàn engedtek haza. De még otthon is nagyon gyenge voltam. 50 kilosan. Most 61 éves és 61 kilo vagyok. Az eröltetett felkelés talàn most menni fog. Legfeljebb nyafogok.
200. 4dim
2015. szept. 25. 23:19
A vérpotlas is veszélyfaktor lehet? Elöfordulhat most is, hogy valaki vérpotlàs miatt lesz beteg? Vagy ezt a modern tudomàny màra màr kiküszöbölte? Most jövök csak rà, hogy mennyi bàtorsàg kell, hogy bevonuljak a mütöbe! Nagyon is megértem a bàtyàdat! Meg téged is, hogy együtt sirtàl vele. Szerintem én is rendesen meg leszek illetödve. A régi idökben nem volt mod ennyi mindent tudni. Es amit nem tudsz, az ugye nem fàj...
199. Channa* (válaszként erre: 197. - 4dim)
2015. szept. 25. 23:08

Műtét napján nics felkelés, így wc az ágyban (ágytál), de második nap már fel kell állni, így ki kell menni a wc-re. A tesóm nem nagyon evett, hogy ne kelljen wc-re mennie:D

Infúzióban van a fájdalomcsillapító is, na meg folyadék, hogy ne fogyjon el belőled, ez a kajád is:D A műtét utáni napon séta járókerettel. A tesóm olyan erős fájdalomcsillapítót kapott, amitől szinte folyamatosan aludt, így amikor bent voltam nála, csak ült az ágyon, a járókeretre támaszkodva és aludt:D A következő napon már mankóval kell járkálni.

A műtét napján nem lesz rajtad ruha, bár lehet adnak majd rád egy hálóinget, a tesómon csak egy takaró volt, de másnap már felvette a boxer alsót.

Bizony jajajaja, de túl leszel rajta!:D

198. 4dim
2015. szept. 25. 23:08
Olyan jo, hogy irtok! Tiszta ideggomboc vagyok. Még àlmomban is rohanok. Menekülnék, de sajnos nem tudok. Tul sànta vagyok.
197. 4dim (válaszként erre: 194. - Channa*)
2015. szept. 25. 23:01
Az infuzioban mi van? Csak a fàjdalom csillapitàs miatt van? Elsö és màsodik nap a WC ügy még az àgyban? Vagy màr a mütét utàni napon séta a bottal? Mikor tudom majd felöltöztetni a hàtsomat? Jaj, jaj, jaj, :)
196. Channa* (válaszként erre: 195. - 4dim)
2015. szept. 25. 22:55

Nyugi! Mindenki kap vért a műtét közben, mert ez a műtét nagy vérveszteséggel jár. Ezen ne aggódj!

Igen, 2 infúzió. A bátyámnak az alkarja közepén volt, ja nekem is, amikor műtöttek mással.

195. 4dim (válaszként erre: 192. - Mafalda)
2015. szept. 25. 22:53
Infuzioooo? Mütét utàn? Mütét alatt? Ha vérpotlàs is kell, akkor kétfelöl csöpög majd a folyamat? A fàjdalomcsillapito nem egy tabletta? Ki dönti el, hogy kell-e plusz vér a mütét alatt? Egyre tàgul a kép. Mindig jön valami ijesztö, valami ujabb... Még sosem volt infuzio a karomban? Vagy màshova is köthetik? Kézfejre, bokàra? Még fejre kötött infuzio is van. Kisgyereken làttam.
194. Channa* (válaszként erre: 192. - Mafalda)
2015. szept. 25. 20:25

Általában a műtét után rögtön adagolják a fájdalomcsillapítót, de a bátyámnak nem volt elég, így kértem. AZt mondta a pasi nővérke, hogy tűrjön egy kicsit a beteg, én meg azt, hogy akkor hozok otthonról. 5 perc múlva már kapta is az újabb adagot:D

Nem tudom miért gondolják, hogy a beteg azért kér gyógyszert, mert ez a heppje...

193. Channa* (válaszként erre: 189. - 4dim)
2015. szept. 25. 20:22

Ha felíratod, akkor előtte is kiválthatod! A tesóm csak azért nem tette, mert volt minden.

Igen, mindenki egyre jobban fél:(

Azt hiszem rtam már...a 49 éves bátyám, aki 110 kg, a műtét előtti napon már sírva hívott fel:((((

Alig bírtam én is visszatartani....

192. mafalda (válaszként erre: 191. - 4dim)
2015. szept. 25. 18:42

A fájdalom miatt mondom,h ne várd meg,amíg tényleg fáj,hanem az első olyan jelnél,amikor érzed a műtött területet, szólj hogy fáj.A férjem bizsergés félét érzett) .Az infúziójába rögtön tették a fájdalom csillapítót.Meg kell előzni a fájdalmat,mert utólag nem tudnak hatékonyan csillapítani.Ezt ők mondták!

Látom,a szúrást már eldöntötted:)))Én is kétségbe estem a hír hallatán.De nem félek a tűtől,csak ne magamat kelljen "bántanom".Az első napokban a férjem szúrt meg,de aztán eljött a nap,amikor nem volt otthon.Kétségbe is estem:)))De muszáj volt,így megcsináltam,és még csak nem is fájt.Persze jó kis puha területeim vannak,könnyű volt:)))Na és ott volt előttem a férjem és fiam példája(akitől csak fekve lehet vért venni),ők már szúrták magukat korábban.Csak nem vagyok kevesebb,mint egy férfi????

Jól teszed,h mész tornára,különösen,h te sokat fekszel.Férjem masszőrhöz járt előtte,(nagyon ért hozzá a hölgy!),hogy fellazuljanak a már letapadt izmok.Biztosan az is sokat számított a felépülésben.De ő tudott járni,dolgozott,sokszor nem is fájt a lába.De hosszasan menni nem tudott.

Várom a naplódat,kíváncsi vagyok,milyen tapasztalataid lesznek!Az utolsó mondatodat meg se láttam:)

191. 4dim (válaszként erre: 190. - Mafalda)
2015. szept. 25. 13:33
Türelem, kitartàs, ujrakezdés, gyakorlàs. Ezekkel nem lesz gondom. A fàjdalom türés az én gyenge pontom. Meg szurkàlni sem szeretném magam. Egyszer màr alkalmaznom kellett, de hàrom szuràs utàn abbahagytam. Visszaadtam a gyogyszert originàltan a hàziorvosomnak. Jo, hogy véralvadàsgàtlo màr tablettàban is van. Szerdàn megyek a Sport korhazba beutaloért az ottani gyogytornàra. Jo lenne a mütét elött is kicsit erösiteni az izmaimat. Mivel tul sokat fekszem, eléggé sorvadoznak. Mindenhovà kerékpàrral megyek. Kerékpàrozàs közben nem fàj semmim sem. Mütét utàn majd minden naprol naplot vezetek. Mikor, mi volt velem. Aztàn megosztom itt veletek. Feltéve, hogy tuléltem. HIHI
190. mafalda (válaszként erre: 189. - 4dim)
2015. szept. 24. 16:27

Szívesen írtam:)

Azért ez nem kis műtét szerintem.Nem csoda ha félsz.Ki ne félne????De elég ha csak izgulsz kicsit:)))A lábadozás a hosszú és macerás,időigényes.Kitartást hozzá!

Majd írj,bármi híred van!

189. 4dim (válaszként erre: 188. - Mafalda)
2015. szept. 24. 14:42
Köszönöm az infokat. Jo tudni, hogy kibirhato a dolog. En szeretném elintézni magam a segédeszközök beszerzését mihamarabb. Mire hazajövök, mar itthon vàrjanak. A teendökben van, aki segitsen. Ahogy közeledik az idö, ugy növekszik bennem a félsz. Gondolom, ezzel nem vagyok egyedül. Nem egy nagy mütét, de nem is kicsi.
188. mafalda (válaszként erre: 187. - 4dim)
2015. szept. 24. 09:53

Szia!

Tegnap már nem jártam itt,...de ma még írok néhány dolgot,hátha érdekel:)

Kaposváron még a kórházi tartózkodás alatt a dr. felírta receptre a wc magasítót és a nővérkék kiváltották a kórházi segédeszköz boltban.A felírt szurit meg a gyógyszertárban.Jó h ott ezek helyben vannak!A magasító nem drága,talán 1300 Ft?

Mankónk volt itthon.

Tíz napig volt bent,mert a vidékieknek javasolják,h csak varratszedés után menjenek haza.Jó is volt,mert járt hozzájuk gyógytornász,felügyelet alatt voltak,jó kezekben és jó volt a társaság:)))Így szívesen maradt ott.Hzafele a fiam vezetett,de másnap már mentünk kocsival vásárolni,ő vezetett.Az ülésre tettünk 2 párnát,olyat amit a kerti székékre teszünk.A kiszállás lassan ment,de ment.2 mankózott.És emiatt annyi rendes emberrel találkoztunk.Vigyáztak rá,türelmesek voltak,stb.A járásnál vigyázz,h "félre ne lépj":))el ne ess!Én állandóan ott ugráltam körülötte és figyeltem hová lép.Ezt néhány hónapig.Vagy tovább:))Elég hamar át tudott térni az 1 mankóra.Figyelj a tartásodra közben!Botra már nem volt szüksége.Amikor visszament a 3 hónapos kontrollra,már semmi segédeszközt nem használt,ez biztos.Volt olyan szobatársa,aki még mindig 2 mankózott.Ez nem jó!

Fontos a mozgás,már a műtét utáni naptól.Persze előbb csak néhány méter,aztán egyre több,de menni kell,mozogni!És óvatosan!

Saját gyógyszert biztosan bevihetsz.De meg kell velük beszélni.Kórháza válogatja,de van ahol nem kell a sajátodat szedni,mert adnak,máshol nem.

Sose ülj alacsonyra,legyenek alattad párnák.Kontroll után majd megmondják,h meddig kell ez.

A fáslizást,zokni felhúzást,az öltözködés bizonyos részeit nem fogod tudni egyedül csinálni.Lesz segítséged?

Más most nem jut eszembe,de írok még ha igen:))

Vagy kérdezz!

Puszi és fel a fejjel!

187. 4dim (válaszként erre: 186. - Channa*)
2015. szept. 24. 09:03
Igen. Az jo lenne. Jelentkezem majd, leirom hogy zajlott.
186. Channa* (válaszként erre: 185. - 4dim)
2015. szept. 24. 08:39

Remélem jelentkezel majd utána is:D

És bízom benne, hogy neked is jobb lesz utána és neked is csak néhány nap lesz rossz, vagy az lenne a legjobb, ha 1 nap sem lenne rossz onnantól:D

185. 4dim (válaszként erre: 183. - Channa*)
2015. szept. 24. 08:20
Oktober 9-re kesz vannak a vizsgalatok. Akkor konzultacio-altato orvos, majd két hétre rá már a műtő asztalon. Nov 10 a kitűzött időpont, de talán már előbb is lebonyolithato.
184. 4dim (válaszként erre: 182. - Channa*)
2015. szept. 24. 08:14
Nagyon sokaknak segítesz itt. Én így gondolom. Jócskán van már élettapasztalatom. Főleg a másik oldalról. Azért is vagyok többnyire otthon.
183. Channa* (válaszként erre: 181. - 4dim)
2015. szept. 24. 08:01

A nénikém 49-es:D és az ő lánya 45 éves a fia pedig 43. Szerintem idősebb nálad néhány évvel, de a műtétkor annyi idős volt, mint te most.


Mikor is lesz a műtéted?

182. Channa* (válaszként erre: 180. - 4dim)
2015. szept. 24. 07:59

:DDDD

Igazán semmiség! Lehet nem is tudok segíteni, de én azt gondolom:D

Lehet csak okoskodásnak tűnik, de én segítségnek gondolom:D

Ha nem lenne két ilyen műtött a családomban, akkor tuti nem szólnék hozzá, mert semmit nem tudnék róla. Csak külső szemlélő vagyok szerencsére, és csak azt írom, amit látok és mondanak ők:D

181. 4dim
2015. szept. 24. 07:56
A lányaim 42 és 36 évesek. A nénikéd velem egyidős azt hiszem.
180. 4dim (válaszként erre: 179. - Channa*)
2015. szept. 24. 07:51
Ma reggel 5 ora 55 perckor mar itt valaszoltal a kerdesemre. Le vagyok nyűgözve. Az ember olykor többet kap itt, mint otthon... A sorstarsak összetartozasa. Igen. De te hozzatartozoként segítesz nekünk. Emelem kalapom. Empatiabol jeles. Vagy inkább kitünő. Köszönet, köszönet.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook