Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
239. 4dim (válaszként erre: 238. - Mafalda)
2015. szept. 30. 21:34
Eltenni gondoltam valami zárható helyre. Itt ez az egyetlen nickem, csak nemrég regisztráltam. Az index fórumok között keresgéltem ugyanebben a témában. Találtam is, többet is, oda írogattam. 2005-2006ban volt saját honlapom is, ahová az egyperces szösszeneteimet írtam. De már megszüntettem. Kicsit elfáradtam. De a honlapom vendégkönyvét megtartottam. Több, mint 300an írtak bele. Főleg jókat. Dicsérő szókat.
238. mafalda (válaszként erre: 237. - 4dim)
2015. szept. 30. 21:24

De gondolom neked nem ez az egyetlen nicked?Vagy tényleg csak most regisztráltál?Amúgy mindegy:)))

Nekem nincsen,de nem is akarok már okosat.Telefonálok és sms-zek.Másra nem kell.Na de te akkor fogsz tudni netezni,ha jók lesznek a viszonyok a kórházban.Hogy érted,h be kell-e zárni?Kikapcsolni?Vagy valahová elzárni?

237. 4dim (válaszként erre: 236. - Mafalda)
2015. szept. 30. 20:15
5500 feletti törzspont szám... Nemsemmi! Van okos telefonom. Sony. De éjszakára be kell majd zárni??
236. mafalda
2015. szept. 30. 18:28

Szia!

Napokig nem voltam ...és te mennyi mindent intéztél azóta!Nagyon ügyes vagy!

Örülök,h előre hozták a műtétet,hamarább túl leszel rajta:)

Nem jártál még abban a kórházban?A kérdéseidből persze kiderül,h nem.Ha láttad volna,már nem izgulnál annyira.Fűtés biztos lesz,mert 15.után kell.És reméljük a kórház nem fog spórolni!

Feküdtél már kórházban?Ha nem akkor néhány ötletem még van a komfort miatt.Fürdéshez szoktam vinni fürdő papucsot,h ne kelljen belépni idegenek után a zuhanyba.Viszek szalvétát,anyagból is és avval bálelem ki a fiókot,éjjeli szekrényt,mert nem biztos,h előttem kitakarították:(Volt már amikor tiszta morzsa volt.Mosdó kesztyű is segíthet mosdás közben.

A legtöbb helyen csak a folyosón van TV,de van ahol szobánként.Biztosan hamar össze fogsz barátkozni a szobatársaiddal és semmi esetre sem fogsz sírdogálni,mert nem lesz okod!!!Legfeljebb örömödben,hogy sikeresen túl vagy rajta!

A kórházban gondolom nem fogsz netezni (vagy van okos telefonod?),de ha hazamész ,ajd leírsz mindent!

235. 4dim
2015. szept. 30. 17:50
A gyógytorna mellett még két feladat van, a családorvosi összefoglaló és a hasi ultrahang. (okt9) Aztán iszkiri a kórházba (okt20) aztán mielőbb onnan haza!! A félelem mellett már egy másik érzés is bontakozik, a várakozás izgalma:- mi is lesz, hogy is lesz? Vajon milyen a kórházi lét? Milyen majd az állás, a fekvés, a lépkedés. Milyen a barátkozás, a fürdés a TV-zés. Milyen a folyosó, lesz-e már fűtés? Milyen a kórterem, milyen a hűtőszekrény. Lesz-e sok látogató, sírdogálok-e esténként. Írhatok-e majd ide, hogy velem mi is történt...
234. 4dim (válaszként erre: 233. - Channa*)
2015. szept. 30. 17:31
Ma délelőtt 10-re mentem a Sport Kórházba a Mozgásszervi Rehab osztályra. Ott megkaptam a beutalót a gyógytornára, ami az ottani óriási tornacsarnokban van. 15 alkalomra szól, 15x45 perc. Az első holnap 12-kor lesz. Megkaptam a receptet a gyógyaszati segédeszközeimre is. Már ki is váltottam őket. Az egészért 2600Ft-ot fizettem. Ezeket mind nektek köszönhetem. Áldom azt a jó tündért, aki hozzátok vezetett! Nélkületek biztos másfelé kanyarodott volna a műtét előtti életem. Sok-sok-sok-sok KÖSZÖNET!!!
233. Channa* (válaszként erre: 231. - 4dim)
2015. szept. 29. 19:27

Nekünk, azaz a családunknak egész kis arzenálja van az ilyenekből:D Wc magasító, mankó (több pár), bot, járókeret, stb.

Nem adjuk el, mert egyik sem drága és jobb, ha beszerzed:D Úgy tűnik sikerült is. Hidd el, így a legjobb! Elfér a pincébe és ki tudja lesz e rá szüksége másnak is. Nálunk már 2x kellett magasító, a mankók meg már vagy tízszer, így jó, hogy nem kellett újra és újra beszerezni. Persze az ember nem arra készül, hogy mindenképp kell majd mégegyszer, de ki tudja.

A mankók és botok állíthatók, így nem szükséges a súlyod. A 70 kg-os unokaöcs mankóját használta a 110 kg-os bátyám:D Csak a magasságot kellett állítani.

232. 4dim
2015. szept. 29. 12:04
Voltam a gyógyászati segédeszköz boltban. TB-re csak egyféle wc magasító adható, és az ára is szinte mindenhol ugyanaz. 2000Ft körül van. A könyökmankóval is épp így van. Tehát akkor ez a dolog rendben van. A gyógyszertárban azt mondták, a heparin injekció hatékonyabb a receptre kapható egyéb vérhigító tablettáknál. Akkor marad a szurkálás.
231. 4dim
2015. szept. 29. 07:26
Tényleg túl kíváncsi vagyok? Ez a normálistól eltérő állapot? Most épp a rehabilitációval foglalkozom. Az Uzsokiban az a gyakorlat, hogy a műtét utáni napon felkeres majd a segédeszközzel foglalkozó, elmondja mire van szükségem, és meg is írja a receptet. Ki is váltják majd nekem, a receptet látnom sem kell. A helyben lévő segédeszköz boltból beszerezhető minden. Ez mind nagyon szép, de én a segédeszközeimet kiválasztani magam szeretném. Ezzel az igénnyel tényleg egyedül lennék? És persze még a műtét előtt mindenképp. Nem gondoltam, hogy ezügyben jöhet bármi nehézség. Nos, mégis elakadtam, a megvalósítás nem sikerült még. Tudna valaki itt ebben a dologban segíteni nekem? Van-e valaki, akinek ezek az eszközök már feleslegesek lettek és meg tudna válni tőlük. Az ellenértéket szívesen kifizetem. WC magasítóra, könyökmankóra gondolok. 160cm és 60 kiló vagyok. HELP, ha lehet. Nagy segítség mindig, amikor írtok nekem.
230. 4dim (válaszként erre: 229. - Channa*)
2015. szept. 28. 22:04
Az orvosom _ugy lattam_ nem szivesen valaszol, ha elöre kérdezgetek ezt-azt a mütétröl. Olyasmi helyzet, mintha egy tul kivancsi paciens titkokat akarna kihuzni belöle.
229. Channa* (válaszként erre: 227. - 4dim)
2015. szept. 28. 21:48
Nem tudom. Engem mással januárban műtöttek és altatással, de én már a bátorítótól elaludtam, így nem tudom, hogy fáztam e.
228. Channa* (válaszként erre: 225. - 4dim)
2015. szept. 28. 21:46

Tudom:DDD

De nálad hátha működik:DDD

227. 4dim
2015. szept. 28. 21:38
Egyik mütött ismerösöm arra panaszkodott, hogy nagyon-nagyon hideg volt a mütöben, rajta meg persze nem volt semmi haloruha. Mikor kitoltak a mütöböl, tisztara kék volt a böre, meg a szaja. Teljes testeben reszketett. Hiaba takargattuk be utolag, sokaig hideg volt a laba-keze, mindene. Vérpotlast nem kapott mütét közben, azt hiszem. A csipö protézis mütéteknél is tul hideg van a mütöben?
226. 4dim (válaszként erre: 223. - Channa*)
2015. szept. 28. 21:25
Mütét alatt nem lehet latni, hogy mi történik. A mütét alatti hangokra emlékszik? A fényekre? A vérpotlasra? Az összevarrasra? Mit mond, mi volt vele? Mi az banto emlek, ami miatt a panaszt szova tette?
225. 4dim (válaszként erre: 223. - Channa*)
2015. szept. 28. 21:08
NYUGI.... mondod. De az nem megy. Inkabb az ellenkezöje.
224. 4dim (válaszként erre: 223. - Channa*)
2015. szept. 28. 21:06
azt mondjak, az epiduralis mellett is van altatas, de nem melyaltatas, csak felületes. A nénikédnek elöjönnek olykor a mütéti emlekek? Akkor ö nem aludt még felületesen sem? Es mikor emlékszik ra? Almaban, vagy éber allapotban?
223. Channa* (válaszként erre: 221. - 4dim)
2015. szept. 28. 20:04

Akkor október 20-a...

Igen, azt mondják, hogy nem mindenki kap vért, de a legtöbben igen:D De ez ne zavarjon!

A bátyámnak nagyon fájt a lába, a nénikém folyamatosan azt mondta, hogy miért nem altattak, úgy nem emlékeznél rá:DDD

Jelentkezz még! És kérdezz!

Nyugi!

222. 4dim
2015. szept. 28. 17:12
Most kicsit jobb, hogy mar több mindent tudok.
221. 4dim
2015. szept. 28. 16:10
Ma délelőtt voltam a meglévő leleteimmel a korházban. Műtétem ideje okt 20. Nem mindenki kap automatikusan plusz vért a műtét alatt, csak az, akinek szüksége van rá. Az altatás helyett az epidurális lesz, mert a mélyaltatásnak több a hátránya, mint az előnye. A műtét utáni első napon nagy fájdalom lesz, de az epidurális érzéstelenités hatása állitolag hosszadalmas lesz, igy a műtét utáni orák átvészelhetők vele. Feladataim még, szept 30, beutalo kérés a Sport korházban egy ottani gyogytornászhoz és gyogyászati segédeszközök feliratása. Okt eleje, megbeszélés a gyogytornásszal, okt 9 délelőtt hasi ultrahang, okt 9 délután családorvosomtol belgyogyászati vélemény, okt 12 megbeszélés az aneszteziologus orvossal és a műtétet végző orvossal, okt 19 reggel megjelenni a korházban a másnapi műtétre.
220. mafalda
2015. szept. 26. 20:37

Akkor még sok időd van.Addigra mindent tudni fogsz,ezért már a félelem is elszáll belőled.Csak figyelj:)))

Igazad van,biztosan nem vihetsz be semmit.Még a fülbevalót is ki kell szedni.

219. 4dim
2015. szept. 26. 20:28
Ugy tudom, semmi nem lehet nalam, semmi nem lehet rajtam mütét közben, ami nem abszolut steril. Szoval... valahogy ki kell harcolnom az altatast.
218. 4dim (válaszként erre: 217. - Mafalda)
2015. szept. 26. 20:26
A terv nov 10, de talan sikerül hamarabb.
217. mafalda
2015. szept. 26. 20:22

Férjem azt mesélte,h a műtét előtti " kábító" injekciótól valami fél álom félben volt.Így hallott ezt-azt,de távolról,mintha álmodná.Cseppet sem volt kellemetlen.De nem vagyunk egyformák,így inkább vigyél füldugót,abból baj nem lehet.

Jól emlékszem,h 8.-án műtenek?Ha nem,akkor mikor?Majd szorítok érted!!!

216. 4dim
2015. szept. 26. 18:57
Ha nem altatnak el, akkor viszek füldugot a füleimbe.
215. 4dim
2015. szept. 26. 18:56
Minden goc vizsgàlati eredményt nekem kell készen vinni. Màr a java megvan, csak egy kell még. A hasi ultrahang.
214. mafalda
2015. szept. 26. 17:37
Ja!A látogatás itt sem volt megszabva.De ha orvos jött,vagy más dolog történt a szobában,akkor kiküldtek.
213. mafalda (válaszként erre: 211. - 4dim)
2015. szept. 26. 17:35

Channa* bátyját hogy műtötték?Azt hiszem ez nem kívánságra megy,hanem ők döntik el a fájdalom csillapítás módját.

Hűtő volt.Panaszt nem hallotta a zúgásra,de ez úgy sem egyforma mindenütt.Nem lehet előre tudni.A hűtőbe teendő dolgaidra rá kell írni a neved(általában)ezért vigyél magaddal névvel ellátott zacskókat.A biztonság kedvéért:)

Neked előre kellett fogorvostól panoráma kép,h nincsen gócod?A kórházban csinálják a vizsgálatokat vagy már vinned kell a kész leleteket? (nem olvastam vissza,lehet,h erről már beszéltetek:)

212. Channa* (válaszként erre: 211. - 4dim)
2015. szept. 26. 16:31

A tesóméknál volt és azt hiszem minden szobában van.

A látogatási idő nem szabott. Én általában délután mentem 6 után, a többiek főleg délelőtt. Amikor pont vizit volt, akkor kijöttem a kórteremből.

211. 4dim (válaszként erre: 206. - Mafalda)
2015. szept. 26. 16:23
Ha választhatok, akkor altatást kérek. Van hűtőszekrény a kórteremben? És zúg is egész éjszaka? Hmm... Tényleg el vagyok kicsit maradva! A látogatást rugalmasan kezelik? Vagy szigorú a kiszabott idő betartása?
210. Channa* (válaszként erre: 209. - Mafalda)
2015. szept. 26. 10:30

A tesómnak is ilyet raktak be, mert fiatal még és a csont körbenövi:D

A műtét közben kapott vért a bátyám, utána már, hiszen nem is vérzett már. Neki is jó nagy a vágása így is.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook