Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
269. nyugtan
2015. okt. 14. 14:25
A férjemnek decemberben lesz csípőprotézis műtéte az Uzsokiban. Annyit tudunk, hogy az 5. napon hazaengedik. De mi van a rehabilitációval? Ők küldik valahová? Nekünk kell találni rehabilitációval foglalkozó intézményt? Meddig kellene befeküdni oda? Vagy házhoz jön a gyógymasszőr? Ennyi is elég lenne? Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, kérem, segítsen!
268. 4dim (válaszként erre: 267. - Channa*)
2015. okt. 12. 23:18
Én is gondolok sokat a jó tanácsaidra, az itt hallottakra. Eddig is veletek jutottam el. A hátralévő dolgoknak is sikerülniük kell.
267. Channa* (válaszként erre: 266. - 4dim)
2015. okt. 12. 22:50

Nem, csak elnéztem a naptárt:D

20-án műtenek, de én egy héttel későbbre néztem 27-re:D

Béna voltam!

A lényeg, hogy gondolok rád!

266. 4dim (válaszként erre: 265. - Channa*)
2015. okt. 12. 22:48
Azt mondod 27-én a doktort látgni fogom? Megkeres? A rehabilitáción? Vagy 27én még nem leszek ott? A terv az, hogy 25én vagy 26án mentővel átvisznek az Uzsoki rehabilitációs részébe.
265. Channa* (válaszként erre: 262. - 4dim)
2015. okt. 12. 21:43

27-én.

Ez már tényleg igazi visszaszámlálás!

Nyugi! Gondolok rád sokat! És jelentkezz, ahogy tudsz!

A doki miatt ne aggódj! Van még pár rajta kívül is! Mindenki segíteni fog, nem lesz semmi gond!


Igen, az már a vérpótláshoz kell.

264. 4dim
2015. okt. 12. 21:33
Azt hiszem, érződik valahol, hogy a dokinak nem privát betege vagyok. A helyzetük azoknak jobb? Vagy ezt csak én gondolom? Persze utólagos boríték a sima mezei páciensektől is jövöget, de az -úgy látszik- nem változtat a szokványos helyzeten. Még egyszer pénteken reggel be kell mennem. Újabb vérvétel űjabb vizsgálatra. Gondolom ez a teszt már az ottani esetleges vérpótlás akadálymentes biztosítása miatt kell.
263. 4dim
2015. okt. 12. 21:23
Telefonon mégsem hivogathatom. Gondolom, sms-eket sem fogok küldözgetni neki. Eddig sem voltam a nyugodtsági topon, de kezd ez az egész az őrületbe kergetni. Na jó, nem nagyba, de kicsi őrületbe. De nekem most az is sok.
262. 4dim (válaszként erre: 260. - Mafalda)
2015. okt. 12. 21:15
Ma voltam az altató orvosnál. Egy szóval sem kérdezte, hogy mit szeretnék. Az epidurális a szokásos ennél a műtétnél. Plusz ehhez jön a _szunyókálás_- Vagyis hogy nem fogok semmit hallani. A bátorító szuriról vagy tablettáról sem esett egy szó sem. Fém plusz műanyag kombinált protézist kapok, cement nélkülit. Holnaphoz egy hétre. Kíváncsi vagyok, kesz-e olyan dolog, amire majd csak tátogok, és azt gondolom: - Ezt miért nem mondta senki??- Mostmár biztos az időpont. Lehet visszaszámolni. A doki azt mondta, a műtét utáni napon elmegy pár nap szabadságra. Ez vissza tud hatni rám valahogy? Valamiféle negatívumra gondolok. A műtét utáni napokon, normális, ha egyáltalán nem látom az orvosom? Mire visszajön, talán a rehabon leszek már. A varratszedésre sem hozzá kell menni. Mikor fogom látni megint? Nem tudom mit kell tenni.
261. Illike
2015. okt. 12. 15:22

Sziasztok!

Úgy volt, h. engem is hagyományos eljárással műtenek.De, találtam egy dokit,aki nem vágja át az izmot,gyorsabb a felépülés, és nem kell hetekig mankózni, bottal járni.Inkább várok, és ezt választottam !

260. mafalda
2015. okt. 9. 23:24

Akkor ez már teljesen készen fogsz állni a műtétre:)))

Szörnyű,h mennyi dolgot kell intézni előtte!De ezen legalább már túl leszel.

259. 4dim
2015. okt. 9. 15:34
Minden szükséges leletem kész. Hétfőn konzultáció az altató orvossal és az operációt végző orvossal.
258. 4dim
2015. okt. 7. 14:13
Már háromszor voltam gyógytornán, vettem 2 deci ezüst kolloid oldatot és 10db 5x10 centis antibakteriális ezüstszálas steril sebtapaszt. 85Ft volt darabja. Receptre kiváltottam a 30dbos zopigen 7,5 mgos altató tablettákat is. Ezt be szeretném vinni magammal. Péntekhez egy hétre menni kell. Gyógyulni kell.
257. 4dim (válaszként erre: 256. - Mafalda)
2015. okt. 4. 10:35
Tényleg. A szülés sem volt piskóta dolog. És itt -remélem - aludni fogok. :)
256. mafalda (válaszként erre: 250. - 4dim)
2015. okt. 4. 00:04
Ez így igaz.Olyan,mint szüléskor.Egyedül vagy.A fiatalok már behívhatnak hozzátartozót,de az én időmben még nem lehetett.Persze lehet h jobb is volt így:)))
255. Channa* (válaszként erre: 254. - 4dim)
2015. okt. 3. 18:07

Nem fog semmi kelleni!

Ők bekötöznek, utána már nem kell. Max veszel körömvirágkrémet, hogy szebben gyógyuljon a seb.

254. 4dim
2015. okt. 3. 17:41

Találtam a neten ilyen seb kötözőszert. Jó lenne ez a vágott sebre?

kollagénes - hidrogél - és vazelines - kötszerek

253. 4dim (válaszként erre: 251. - Ab61752c45)
2015. okt. 3. 16:58
Nagy sóhaj... Jól van. Kérni fogom. Köszi az info-t!
252. Channa* (válaszként erre: 251. - Ab61752c45)
2015. okt. 3. 15:31
Én már attól elaludtam:D
251. ab61752c45 (válaszként erre: 250. - 4dim)
2015. okt. 3. 15:27
majd megkapod a leszarom tablettát,aztán olyan mindegy.azt kérd,mert nekünk is majdnem elfelejtették,mondtam,engem anélkül nem visznek sehova.a második műtétem volt,igaz térdtörés.
250. 4dim
2015. okt. 3. 15:23
Mióta itt vagyok, folyamatosan gyűjtögetem a bátorságot. Megosztottatok velem sok tapasztalatot. Jobb is most sokkal, de az összetartozás időleges - tudom. Ha elmúlik a műtét, lazulnak majd a kapcsolatok. Ahogy ballagok a műtő felé, rá kell jönnöm - egyedül vagyok. A segítők, a szövetségesek, a sorstársak nem jöhetnek oda be. Csak én leszek ott magam... lemeztelenítve.
249. 4dim (válaszként erre: 248. - Channa*)
2015. okt. 2. 20:09
Az közelebb lenne nekem, de az Uzsokiban lesz a mútét. A férjem térdét mútötték a Sport kórházban. Onnan az ismeretség.
248. Channa* (válaszként erre: 247. - 4dim)
2015. okt. 2. 19:24

A sport kórházba műtenek?

Igen, csonkolják vagy az egészet eltávolítják. Nekem ez utóbbi volt. Gyógyszerrel nem nehéz az élet annyira.:D

247. 4dim (válaszként erre: 246. - Channa*)
2015. okt. 2. 11:51
Úgy gondolom, talán 7-8 napig is bent leszek. Mivel okt23-a ünnep, ezzel is tolódik biztos a hazamenetel. Az első emeleti ablakunkból rálátunk a déli pályaudvar síneire. Még a hangos bemondót is lehet hallani. A pajzsmirigy műtétnél csonkolják a pajzsmirigyet? Vagy esetleg eltávolítják teljesen? Nem elég a javuláshoz a gyógyszeres kezelés? Pajzsmirigy nélkül nehéz lehet az élet.
246. Channa* (válaszként erre: 245. - 4dim)
2015. okt. 2. 05:49

Ne izgulj! Én is béna vagyok:DDD A pajzsmirigy műtétnél mindenki 2-3 napot tölt kórházba, én 11 napot voltam bent:D A szülésnél mindenkit hazaküldtek 4 nap után, én 6 napig voltam bent.

Igen, a férjem nekem is jobban tolerálja ezeket. Az első daganat műtétje másnapján elkéredzkedett a kórházból, kocsiba ült és bejött hozzám és az aznap született fiához:D

Ha addig kell bent lenned, akkor ez van. Lesz időd hálóinget cserélned:D

A pajzsmirigy műtétem után én kb. 3 napig nem nagyon tudtam magamról és a kórházi hálóingben voltam de, ahogy kezdtem magamhoz térni, elvánszorogtam, letusoltam és felvettem a saját pizsimet:D

Nem tudom hol laktok, de esetleg összekészíted és a férjed bevisz még ruhát ha kell.

245. 4dim
2015. okt. 1. 22:27
Eddigi életem tapasztalata az, hogy nekem 8-10napig is eltart az, amihez másoknak elég 5 nap... Sajnos nem vagyok az a gyorsan gyógyulós fajta. Bezzeg a párom! Mindent lezavar egy nap alatt! A lábából vettek ki ereket, sokat. Az Uzsokiban. Másnap már volánhoz ült, hazaért saját autóval! Bezzeg én! Elájulok minden vércsepp látványra. Ájultam évzárón, évnyitón, buszon, villamoson, fogorvosnál, metrón. Nekem nehéz lesz ez a dolog. Gyógyszer érzékeny és vérszegény vagyok. De muszáj végigcsinálnom.
244. Channa* (válaszként erre: 243. - 4dim)
2015. okt. 1. 22:05
Ha összesen 5 napot leszel bent, mint a tesóm, akkor elég 2 hálóing:D Nem lesz kedved nagyon öltözködni:(
243. 4dim (válaszként erre: 242. - Channa*)
2015. okt. 1. 21:42
OK. Akkor csak kevés cuccot viszek. Cserélni a hálóinget gondoltam. :) Tudom, hogy a fásli nem lesz piszkos. :)
242. Channa* (válaszként erre: 241. - 4dim)
2015. okt. 1. 21:35

Pedig abban a szekrényben kell elférned:D

Sok cuccot ne vigyél!

Nem kell annyi fásli! Nem lesz az koszos:D

241. 4dim
2015. okt. 1. 21:06
Ma voltam gyógytornán és fáslit is vettem. Talán kapok a kórházban is, de legyen itthon is nekem. Itthon inkább pizsamában alszom, mint hálóingben. De odabent hálóingben leszek. Vajon naponta cserélni kell? Mert ettől-attól piszkos lesz... Viszek be többet. Egy sportszatyorba rakosgatom, amiket majd beviszek. Hová tehető ez a szatyor? Meg a WC papír, meg a tartalék ruhadarabok? Az ágy melletti szekrény elég kicsike.
240. Channa*
2015. szept. 30. 22:31

Hát nem tudom....A nénikémet én fürdettem meg, a bátyámat a fiai, és főleg csak szivacsos letörlés, mert elég nehéz kötéssel és miegymással tusoló alá állni.

Én télen voltam kórházba és dög meleg volt. Ahol téged műtenek ott csak abban a szobában van TV, amirt fizetnek, egyébként nincs, csak messze a társalgóba, ahova nem hiszem, hogy ki fogsz menni.

A tesóm a párnája alatt tartotta a telefonját. Egyszer, amikor látogatóba mentem a táskámat letettem a folyóson a fotelba és elmentünk egyet járni (persze ugyan ott, amikor visszaértünk a fotelhez a nővérke mondta, hogy többet ne hagyjam ott a cuccaimat, mert volt rá többszőr példa, hogy lábakélt a cuccoknak. Mosz ő vigyázott rá, de bármi történhetett volna.....

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook