Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
569. 4dim
2021. dec. 8. 15:10
Szia. A csípőm és a gerincem a műtétek óta jól működik. Több mint 1éve özvegy lettem. Idén szeptemberben az anyum is meghalt. A covid miatt zár a világ. Nincsenek találkozóhelyek. De van nekünk az internet.
568. Channa* (válaszként erre: 567. - 4dim)
2021. máj. 23. 14:41

Szia!

Jól vagy azóta!?

Örülök, hogy jelentkezték;)

567. 4dim (válaszként erre: 566. - Péterr)
2021. máj. 23. 13:19
Remélem eljuttok a megfelelő orvoshoz. Budai Egészség központ orvosai szuperek. A csípő és gerinc műtétem is ott volt.
566. péterr (válaszként erre: 484. - 4dim)
2021. máj. 17. 10:11

Szia!

Tudnál többet írni erről a fizetős sorról, hogyan

működik

Köszönöm

Péter

565. Channa*
2019. ápr. 24. 18:25

Gondoltam újra beszámolok...

A tesóm azóta is kórházba van, lassan 3 hónapja.

Február 13-án kivették a protézisét, azóta már 3x felvágták a lábát tisztítás miatt, de csak folyik a sebváladék és semmi változás.

Az utolsó baktérium tenyésztésből kiderült, hogy nem csak streptococcus baktériuma van, hanem összeszedett még ecolit is. Rendeltek neki valami nagyon drága antibiotikumot, amit tegnap kezdtek el adni neki és várjuk, hogy meggyógyuljon.

Nagyon aggódunk, mert volt olyan orvos, aki azt mondta, hogy örüljünk ha túléli, a másik azt mondta, hogy a legrosszabb verzió az, hogy sosem tudják visszarakni a protézist. A tesóm is teljesen ki van készülve. Még fiatal (53 éves lesz nyáron), még dolgoznia kellene és élnie, de így!?

Az egyik orvos azt ajánlotta, hogy vigyük ki Hamburgba, mert ott nagyon jól tudják gyógyítani az ilyen fertőzéseket, de az ugye 10 millió Ft. TB nem támogatja, de honnan szedjünk ennyi pénzt?

Na, mindegy....Csak gondoltam leírom, hátha valaki hasonló helyzetben van.

Sajnos nem tudható előre, hogy valaki mennyire fogékony az ilyen bacikra. Mi sem gondoltuk, pedig a tesómnak 19 évesen is volt egy pici sérülés a lábán, ami miatt majdnem amputálták a lábát. Emlékezhettünk volna, hogy a termete ellenére (birkózó volt) az immunrendszere nem a legjobb.

Tényleg csak abban bízunk, hogy ez a gyógyszer kiírtja belőle az összes kórházban összeszedett fertőzést és rendbe jön, és nem kell a halálára készülni....

564. abri (válaszként erre: 560. - Vecsiz)
2019. ápr. 12. 06:40
Szia! Nekem csak a csípőben volt fájdalom, főleg járáskor. A vége fele ágyékba is kisugárzott. Szerintem is nálad a gerinctől van a fájdalom. Nem küldött el az orvos gyógytornára, kezelésekre?
563. abri (válaszként erre: 562. - Channa*)
2019. ápr. 12. 06:31
Nagyon sajnálom a tesódat. Jobbulást kívánok neki! És kitartást.
562. Channa* (válaszként erre: 559. - Channa*)
2019. ápr. 11. 21:09

Végül is, csak most szerdán nyitották fel újra a tesóm lábát, azaz 11-én.

Már 2 hónapja kórházban van:(

561. Channa* (válaszként erre: 560. - Vecsiz)
2019. ápr. 11. 21:08

Na igen, ez inkább gerinc problémára utal. Nekem pont ilyen érzéseim vannak a porckorong sérveimtől, ha elhanyagolom a mozgást.

Neked is sok-sok gyógytornát javaslok, majd utána, ha nem fáj már sok-sok mozgást!

Jobbulást.


A csípőprotézis előtt az ágyéktáji fájdalom a legjellemzőbb.

560. vecsiz
2019. ápr. 11. 20:46

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni tőletek kedves fórumozók. Kinek milyen tünettel járt az mikor kiderült hogy csípőprotézisre volt szüksége? Az ok amiért kérdezem tapasztaltatok-e ilyen tüneteket? Több hónapja fennálló bal oldali fenékbe sugárzó fájdalmat érzek ami a bal oldali csípőmből indul. Le hátul a combomig. Oldalt a combom külső részén érzékkiesés tapasztalok kb jó tenyérnyi körben. Néha a talpamig ,talpon lévő újjig zsibbad a bal lábom. Vannak napok mikor kis időre elmúlik a fájdalom főleg pihenés után. De van amikor mindegy hogy megyek ,ülök,állok állandó a fájdalom. Azt vettem észre hogy járásra fokozódik. A röntgenem : S.I. lumbalizált. Kisizületi arthrozis. A csigolyák peremszélei kissé megnyúltak. Esetleg valakinek volt hasonló tünete??

559. Channa* (válaszként erre: 557. - Channa*)
2019. márc. 28. 20:46
Jövő héten újra felnyitják a sebét, mert ki kell újra tisztítani...
558. abri (válaszként erre: 557. - Channa*)
2019. márc. 21. 07:37
Fémallergia nem okozhatja. Nekem van allergiám, mégis az egyik lábamba allergiásoknak való protézist ültetett be az orvosom, a másikba sima fémet. Sose tudom meg miért, az utódja akinél kontrollon voltam nagyon csodálkozott. DE nincs fertőzésem. Remélem már nem is lesz!!
557. Channa* (válaszként erre: 556. - Abri)
2019. márc. 20. 19:49

13-án újra megműtötték. Kivették a támasztót, kitisztították a sebét, mert teljesen elfertőződött. Pénteken került vissza a kórházba, és napokig nem foglalkoztak, majd szerdán felvágták újra, és nem kapott újabb támasztót, hanem valami gyógyszer adagolót tettek be neki.

Azóta eltelt újabb 1 hét, ugyan úgy folyik a trutyi a lábából. Már nagyon aggódunk, hogy a végén nehogy amputálni kelljen a lábát.


Nem tudom mit tegyünk. Teljesen ki vagyunk, el vagyunk keseredve. Az orvos nem mond semmit, csak flegmázik. A nővérek sem, mert ők nem orvosok...


Ja, mondtuk az allergia vizsgálatot, de nem csinálnak...

556. abri (válaszként erre: 555. - Channa*)
2019. márc. 15. 09:32

Majd írd meg, hogy mi lett a tesóddal! Nagyon szurkolok neki!

Nekem is van 2 protézisem, az első után nagyon nehezen épültem fel, a második évekig fájt. Én is mindenfélére gondoltam, hogy fertőzést kaptam, vagy kimozdult stb...

Azt mondják ez egy egyszerű műtét, a portás is meg tudná csinálni, pedig nem.

555. Channa* (válaszként erre: 553. - Turkkati)
2019. márc. 11. 19:14

Köszi! Értelek, csak az a baj, hogy a kórházban nem mondanak semmit, pedig nekik kellene tudniuk és tájékoztatni a beteget.


A tesómat kicsit több, mint 2 hete műtötték, azaz kivették a protézisét és 3 hónap múlva visszateszik neki, de ugye, mint írtam visszakerült a kórházba és holnap újra felvágják, mert a sebváladék folyik folyamatosan....


Ezért nem gondolom, hogy bárki tud ebben segíteni....

554. Channa* (válaszként erre: 552. - Povery)
2019. márc. 11. 19:03

Köszönöm szépen!

Megnézzük!

553. turkkati (válaszként erre: 550. - Channa*)
2019. márc. 11. 14:55

Nem, nem! Nem arra gondoltam, hogy gyógytornász segít. A csoportot azért javasoltam, mert ott szakmai tanácsot is lehet kapni, nem csak laikus, -nekem ez vált be- javaslatot.És sokan vagyunk, több ötletet, javaslatot kaphattok.

Jobbulást a tesódnak!

552. povery (válaszként erre: 550. - Channa*)
2019. márc. 11. 14:12

[link]


Őt nézd meg!A férjemet műtötte,kiváló orvos.

Kérdés,hogy hogy ér rá.De keressétek fel és meglátjátok.

Végleges gyógyulást kívánok a tesódnak!

551. Channa* (válaszként erre: 549. - Abri)
2019. márc. 8. 07:14

Köszi!

Erre gondoltam, csak nem voltam benne biztos. Utána nézek.

Köszönöm!

550. Channa* (válaszként erre: 548. - Turkkati)
2019. márc. 8. 07:14

Köszi!


Sajnos gyógytornász ezen nem segít.

2 alkalommal kilazult a protézise, most kivették és majd csak 3 hónap múlva fogják visszatenni.

Tulajdonképpen erre a májusi műtétre kellene majd egy orvos, mert már nem mer menni az Uzsokiba....

549. abri (válaszként erre: 546. - Channa*)
2019. márc. 8. 06:52

Bp. Üllői u. 78/b.

Semmelweis Egyetem Ortopédiai Klinika. Megtalálod a keresőben.

Sajnos sokára adnak időpontot, az a tapasztalat, hogy az első alkalommal célszerű elmenni az adott orvos magánrendelésére, ezután beindulnak a dolgok. Sajnos ezt én se tudtam és elég sokat vártam. Meg hát vidéki vagyok, senkit se ismertem.

548. turkkati (válaszként erre: 546. - Channa*)
2019. márc. 8. 06:31

Van a facebookon 1 Csípőproti-sokk csoport. Gyógytornászok az adminok, az egyiknek mindkét csípőjét műtötték.

Érdemes oda is csatlakozni, sok okos tanáxsaot lehet kapni.

Mindenki hasonló cipőben jár, nagyobb az esély, hogy mondanak nektek valami használhatót.

547. Channa* (válaszként erre: 546. - Channa*)
2019. márc. 8. 06:24
Köszönöm!
546. Channa* (válaszként erre: 544. - Abri)
2019. márc. 8. 06:24

Szia!

Megírod pontosan hova kellene menni?

Szerintem a második műtét előtt járt az ortopéd klinikán a Karolina úton, igaz a gerincét nézték. Az orvosa, aki első alkalommal műtötte, azt hajtogatta, hogy szimulál, és nem értette meg, hogy ez a tesómnak semmi hasznot nem hoz, hiszen nem kapott egy fillért sem sehonnan, nem betegállományba volt mert, ahogy kiderült, hogy műteni kell a munkáltatója felmondott neki...

545. Channa* (válaszként erre: 543. - Nyuszikacsa)
2019. márc. 8. 06:20

Szerintem, ha az izmok fájnak, akkor nincs gond hiszen rendesen megbolygattak ott mindent az eljárástól függetlenül....


A tesómnak nem az izmai fájtak, hanem érezte, hogy a combcsontba épített alkatrész megy lefelé...

544. abri (válaszként erre: 542. - Channa*)
2019. márc. 8. 06:15

Szia! Nekem kimutatott nikkel allergiám van. Az első protézisem kerámia vápa+titán szár.

A második műanyag vápa és fém szár. Ez most 8 év után derült ki, mert a műtő orvosom már nem rendel, nyugdíjba ment és máshoz kerültem kontrollra. Ez az orvos nagyon csodálkozott, hogy miért így oldotta meg a Tanár úr. De azt mondta elvileg nem lehet probléma.

Engem az Ortopédiai Klinikán műtöttek a Karolina úton ami most már a Klinikáknál van.

Problémás eset voltam, itt a környékünkön nem operáltak meg. Hallottam, hogy a problémás eseteket oda küldik. Lehet, hogy egy próbát megérne...

2019. márc. 7. 22:43

Sziasztok! Apukamat 4 hete műtöttek minimál invaziv eljárással. Már másnap mennie kellett. 4 hét telt el a műtét óta és panaszkodik h faj neki. Nem a csont hanem az izmok, inak feszülnek ami szerintem normális. Masszirozom neki rendszeresen (ez a szakmam)

Kérlek nyugtassatok meg h ez normális és nem azt jelenti h nem sikerült a műtét! Előre is köszönöm a válaszokat

542. Channa* (válaszként erre: 540. - Unom)
2019. márc. 7. 21:25
Na, ennyire nem néztem meg, de gondolom a nővérkék megnézik....
541. Channa* (válaszként erre: 539. - Gizus58)
2019. márc. 7. 21:24

Mi már a kórházra gondolunk, de ki tudja...


Antibiotikumot tuti raktak a combjába, meg valami támasztót, hogy ne lifegjen a lába és egy kicsit rá tudjon támaszkodni, amikor járkál járókerettel vagy mankóval...


Elvileg már tud mozogni. 2 hete volt a műtét, már egész jól megy neki a közlekedés, az ücsörgés is, stb...

540. unom (válaszként erre: 538. - Channa*)
2019. márc. 7. 20:38

A szívótartályban vákum van, elméletben jobban ürül a váladék.

A tartály tetején van egy kis műanyag izé, annak összenyomva kell lennie. Nézzétek meg.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook