Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csinaljak hogy ejszaka kevesebbszer kerjen cicit a babam? fórum

Mit csinaljak hogy ejszaka kevesebbszer kerjen cicit a babam? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 3. 13:59

Nálunk az unokák (ikrek) nem voltak még két hónaposak sem, amikortól éjszaka már nem kaptak enni. Max. teát, ha felébredtek. Kicsit volt csak macerás az az időszak, de szerintem megérte. A menyem elfogadta a tanácsomat, miszerint mi sem eszünk éjszaka. Igaz, én magamra vállaltam azt az időszakot, amíg megszokták, hogy tisztába tevés, tea és kész. Ők az első perctől kezdve külön szobában voltak.

Én a sajátjaimat sem etettem éjszaka. És állíthatom, ők is rá tudtak állni, pedig nekem sem volt segítségem.

2008. okt. 21. 13:31

Sziasztok!


Én is hasonló helyzetben vagyok. A lányom 17 hónapos, és mostanra jutottam el odáig, hogy elég volt az éjszakai szopikból. Igaz, hogy 3-4 kelés csak ritkán fordul(t) elő, általában 1-szer kelt és kért szopni, de újabban annyira hisztizett éjjelente (akkor is, ha adtam cicit), hogy úgy döntöttem, itt az ideje ezzel leállni.


Most az éjjeli szopiról leszokatás 12. napjánál tartunk, ebből 6-szor fel sem ébredt, a többi 6 éjszakából 4 alkalommal kicsit nyöszizett, sírt (10-15 perc között), és kétszer fordult elő nagyobb perpatvar.:(

Én is a vízzel kínálom módszert alkalmazom több-kevesebb sikerrel, és szintén társasházban lakunk, de ez utóbbi érdekel a lekevésbé...


Szóval, ha belevágtok, akkor kitartást, mert ha egyszer elkezditek, akkor már nem érdemes visszafordulni.

17. vikcsoka (válaszként erre: 16. - Szajko)
2008. okt. 17. 19:52
Nálunk is külön szobába van a Mátébaba.Most 1 hete kaptunk járokát és mikor már éjszaka nincs eröm vissza vinni oda rakom be csicsizni.
16. szajko (válaszként erre: 15. - Vikcsoka)
2008. okt. 17. 15:07

Flora picinek nagyon jo alvo volt, jobb mint most.Raadasul o kulon szobaban alszik, tehat nekem minden alkalommal fel kell kelnem, atbotorkalni hozza es vissza...ez eleg faraszto!

Probaltam mar az ^ejjel vizet iszunk^ verziot is de mivel lakotelepi lakasban elunk es a viz utan siras kovatkezett a cicert beadtam a derekam.Lehet kitartobbnak kellett volna lennem...

15. vikcsoka (válaszként erre: 13. - 831ad879a7)
2008. okt. 17. 14:14

Én probáltam már vizet,teát éjjelre neki de nem kell kúszik a cicim felé:)vagy ha nem veszem fel sirdogál,azt meg nem akarom :)

Ha van tejem akkor adom neki ameddig birom,csak már fárasztó.

2008. okt. 17. 14:10

Este 6-kor megkapta a krumplit utána 11-kor cici,1-kor cici ,fél 3 -kor cici,fél 5 és reggel 6.most kapott délelött 1 banánt picit cicizett rá ,és ebédre meg sütötök krumplival lesz neki.

Nekünk ez az éjszakai kelés születése ota megvan :(

sokszor olyan holtkoros vagyok :(

Néha tudok napközben pihenni,de az kevés.Remélem nem sokáig tart már,pedig én türelmes vagyok,csak már fáradt vagyok és ingerültebb.

2008. okt. 17. 13:44

Sziasztok!


igaz nekem már elég rég volt ekkora babám, de ugy szoktunk le az éjszakai ciciről, hogy ilyenkor pohárból vízzel kináltam. Szerintem éjjel inkább a testünk melegére vágynak, nem éhesek, Főleg írjátok egész jól esznek napközben.

2 3 éjszaka ment nálunk az ébredés, és vizzel kínálás, a 4 nap már nem ébredt fel, mert tudatosult benne ezért nem érdemes.

Az én babám egy éves koráig csak szopott, mert egyszerüen nem volt hajlandó megenni mást. Én ettől teljesen kikészültem ,de a védőnő megnyugtatott: " a roma gyerekek is egy évesig csak szopnak, uttána meg egyből eszik a rántotthust"

Ez az ő stílusával.... de végül is iagaz volt, a lányom már tíz éves mult, de nem volt soha beteges, és szép nagyra is nőt:-))

Sok erőt, és kitarást nektek!

2008. okt. 17. 13:39
Egyszerűen lehet, hogy jön a foga. Mikor a lányomnak jöttek a fogai, akkor 1,5 óránként keltem szoptatni. Icipicit szopott, éppenhogy csak a megnyugvás kedvéért aztán aludt tovább. Kemény időszak volt, de átvészeltük.
11. health
2008. okt. 17. 13:33
A szeparációs szorongás időszakában (márpedig a csemetéd ebben a korban van) a babák jó része elkezd kelni, vagy többször kelni, mint eddig. Általában az égvilágon semmi köze nincs, ahhoz, hogy este mennyit evett. Szóval harcolni lehet ellene, ha akarsz, de alapvetően egy normális jelenség. Inkább azon érdemes gondolkodni, hogy hogyan lehetne ezt úgy túlélni, hogy az ő igénye is ki legyen elégítve, és mellette Te is tudj pihenni.
10. szajko
2008. okt. 17. 11:14

Szia!Hogy sikerult az ejszakatok?

Nalunk most egesz jo volt:19kor furdes majd cici es alvas, 22kor cumi,1.30kor cici, 4.30kor ismet cici es 7.30kor ebreszto majd reggeli /gyumolcs daralt kekszel/.

Ezzel ki is bekulnek egy darabig, de sajnos nem minden ejszakank ilyen, mint ahogy irtam is.

En mar probaltam azt is hogy az esti kajcsiba kevertem keves tapszert, hogy jobban laktasson.Sajnos Flora nem eszi meg a krumplit.Altalaban gyumolcsoset hajlando csak enni pl:gyumi+husi.

2008. okt. 16. 16:04
Ma estére fogok neki adni krumpli pürét,hátha segit kb 18h-kor és fürcsi után cici.(ez elmaradhatattlan)
8. vikcsoka (válaszként erre: 1. - Szajko)
2008. okt. 16. 16:02

Szia!

Sajnos nekem is ez a problémám!

9h a Météka és most éjszaka is 4x fent volt.

pedig rengeteg mindent csináltam már pl tegnap ebédre mákos tésztát ettem,mert állitolag az segit .Este szopiztsttam fürcsi után ,de nem volt hatása 21 -kor leraktam és 23-kormár etettem megint.Pedig csak reggel ,meg este szopizik,napközbe csak néha.Tegnapi menüjet leirom!

Reggeli:cici

tizórai:1 banán

ebéd:sütötök,csirkemell(turmix)Jó nagy adagot föztem.

délután:túrókrém

fürcsi után este:cici

7. szajko (válaszként erre: 6. - 95897bc429)
2008. okt. 16. 14:02
A napkozbeni kajalassal nincsen gond, mar sok mindent eszik.Reggel-este es napkozben egyszer szopizik.A gond hogy ejjel sokszor felebred es enni ker.Ekkor szerettem volna tapszerrel probalkozni, hatha jobban laktana es az ebredesek szama csokkenne.
2008. okt. 16. 11:24

Egy 8 hónapos babának nem tápszerel kell már pótolni a kieső anyatejet, hanem főzelékkel, gyümölccsel, tejpéppel. Mert már gy ennyi idős babának nem elég a tejben lévő anyagok, és szüksége van az előbb felsorolt élelmiszerekben lévő rostokra, vitaminokra, és természetesen kalóriára.

Tehát ha van még tejd akkor adjad neki, de próbálj meg kiváltani neki étkezést. Kezd az ebéddel, majd a tízórai és uzsonnával egymás után. De így még mindig adhatsz neki tejcit.

Vagy csináld úgy, hogy megszoptatod és közvetlenül utána kínáld meg mással. Meglátod tele lesz apoci éjjel is aludni fog.

5. szajko (válaszként erre: 4. - 244ed1c739)
2008. okt. 16. 11:12

De mit tegyek ha igy is van, ugyanis a tapszert nem fogadja el.Mar probaltam tobb fele cumisuvegbolis,de nem keri...

Mi jelenleg kulfoldon elunk igy nehez a vedonovel tartani a kapcsolatot.Es neki meg nincs is babaja.Nagyon fiatal.

2008. okt. 16. 11:05

Beszélj a védőnőddel vagy a doktornőtökkel mert lehet,hogy már gyenge a tejed és nem lakik vele jól és azért kéri ilyen sűrűn.


Pld.az én fiam akkor kérte mindig ilyen sokszor a cicit amikor beteg volt és szerintem ott akart lenni mellettem a biztonságot jelentő cicin.

2008. okt. 16. 10:58
A abam 8 honapos.Ma ejjel 22 oratol ketorankent enni akart.Szerintem ez sok.Teljesen ki vagyok.
2008. okt. 16. 10:55
Én ilyenre mégcsak nem is gondoltam,bár nem tudom mennyi ídős a babád,de örülj neki amíg kéri az anyatejet és amíg tudsz is neki adni.
2008. okt. 16. 10:46
Nalatok ez hogy ment?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook