Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudsz a sópipáról? fórum

Mit tudsz a sópipáról? (tudásbázis kérdés)


22. gycsv
2012. febr. 9. 16:50
köszi
21. Ami.
2012. febr. 9. 13:55

Húgom és én is asztmás vagyok.Míg nem voltunk 18ak évente többször be kellett feküdnünk Sváb-hegyre.

Én rendszeresen befulladok,míg a tesóm tünetmentes,csak a vérében mutatható ki.Én ősszel-tavasszal fulladok sokat,éjszakákat ülök az ablakban.Van egy gépünk,amibe sóoldatot kell önteni,és azt párologtatni,fogom a kezembe,lélegzek nagyokat.Persze komolyabb esetben Ventolin,de az is csak rövid ideig hat.

20. Dolores007 (válaszként erre: 18. - Gycsv)
2012. febr. 8. 18:12

Az asztmának több fajtája van, nem biztos, hogy ugyanolyan van a fiadnak és az édesanyádnak.


Az asztmát idõszakosan tünetet okozó (intermittáló) vagy állandóan tünetes (perzisztáló) típusba sorolják. A perzisztáló asztma lehet enyhe, közepes és súlyos fokú.

19. gycsv (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2012. febr. 8. 17:49
Köszi
18. gycsv (válaszként erre: 17. - Zefex)
2012. febr. 8. 17:48

Tüdőgyógyász mondta.

Meghallgatta a tüdejét azt mondta tiszta.

Aztán mégis ráírta a lapjára, h asztmás. Írt javaslatot a háziorvosnak, h mit írjon fel neki.

Én tudom mi az asztma édesanyám asztmás volt, de a fiamnak nem olyan tünete van. Engem csak az bosszant, ha már tanácstalanok az orovosok ráhuzzák a közel eső diagnózist aztán jól van.

17. zefex (válaszként erre: 14. - Gycsv)
2012. febr. 8. 16:18
Pulmonológus mondta? Teljes kivizsgálás után? Ha nem, ilyen szakorvost kellene megkérdezni. Ha igen, és nem bízol benne, kérdezz meg másikat. Nekem orvos mondta, hogy ha más véleményen van, mint a "kollégája" megkérdez egy harmadikat.
2012. febr. 8. 16:00

Szia,

Én asztmás vagyok, van sópipám is, de semmit nem használt.

2012. febr. 8. 16:00
Több fórum is van ebben a témában, ott biztosan találsz kérdésedre választ! Keress rá!
14. gycsv
2012. febr. 8. 15:54

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata a sópipáról? 20 éves fiamnak mondta az orvos, hogy asztmás, és élete végéig használni kell a befújos steroidos sprayt. Ezt nem tudom elfogadni, hiszen már 1 hete nem használja és egy kicsit köhög csak reggelente ezt én nem nevezném asztmának. Előszőr nem is akarta ráírni a kezelőlapjára, de aztán mégis kijavította,és ráírta. Sajnos már nem hiszek az orvosoknak, mert csak a protokoll szerint tudnak cselekedni az egyént magát már nem is nézik. Megkérdezte mióta köhög? 2 hónapja. Akkor asztmás és kész. Az, h csökkent a köhögése vagy már nem olyan erős az intenzitása mint volt az már őket nem érdekli.

Én semmi esetre sem biztatom a gyermekemet arra, h használja a steroidos befújót, ezért szeretném , ha megpróbálná a sópipát. Ehhez kérném a tapasztalaitokat, ha valaki már esetleg használta.

Köszönettel:

gycsv

13. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2009. szept. 19. 19:48
Neki milyen asztmája van?
12. bnedora (válaszként erre: 11. - 9bd5dfe03f)
2009. szept. 8. 20:35
De igen. Bárki használhatja, mert tisztítja a légutakat. A férjem azt mondja, hogy neki felszaggatja a slejmet.
11. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 4. - Ana888)
2009. szept. 8. 20:26
Ha asztma van akkor már nem hatásos?
2008. okt. 16. 11:19
Én próbálkozom vele... másnak is olyan nehezen jön rajta keresztül a levegő?
9. lufi
2008. okt. 16. 10:59
A húgomnak bevállt az allergiára.
2008. okt. 16. 08:18

Ezt találtam neked:


Naponta pár perc használattal kedvezően befolyásolhatjuk a:


* pollenallergiát és az egyéb légúti allergiákat

* asztmát, bronchitist

* hörghurutot, náthát

* légúti fertőző betegségeket

* és nem utolsó sorban a dohányzás okozta légúti problémákat.


A készülék alkalmazásának indikációi: a légutak idült megbetegedései (asthma bronchiale), allergiás rhinitis különböző formái


Hosszabb alkalmazás esetében a vitálkapacitás fokozódik, szubjective is jobb közérzetet biztosít.


Orvosi szakvélemény:


A készülék megfelelő alkalmazását meg kell az alkalmazóval taníttatni, és azt ellenőrizni.

A készülék alkalmazásánál egyénileg kialakított „dózist”, azaz alkalmazási időt kell megállapítani a tünetek javulásával.

El kell kerülni a forszírozott belégzés által okozott hypocapniát, azaz a technika elsajátítása lényeges.

A készülék tisztántartása és a fertőzések átvitelének megakadályozására 1 készüléket egy páciens alkalmazhat csak.

A készülék alkalmazása során a paciensek gyógyszeradagjain nem változtattunk.

Az alkalmazási periódusban a vizsgálatba bevont, önkéntesen jelentkezett betegeket

randomizáltuk és egy kezelendő, valamint egy kontrol csoportba osztottuk. A kezelendő paciensek naponta többször, meghatározott ideig alkalmazták a készüléket.

Hetente, valamint két hónap elteltével vizsgálatokat végeztünk, amely kiterjedt a VAS, valamint a vitálkapacitásra.

Észrevételek: acut felső légúti betegségekben is hatásos az alkalmazás, de kellett

hozzá gyógyszeres támogatás is. Az idült formákban azonban a paciensek szubjective könnyebb légvételről, inspirációs élményről számoltak be, amelyet az

objectív vitálkapacitás-mérés is igazolt.

Ezek alapján a készülék adjuváns alkalmazása több esetben hatékony volt.

Mellékhatásokat az alkalmazás során nem észleltünk.

2008. okt. 16. 08:03
Kösszi mindenkinek....
2008. okt. 16. 00:04

Én a részemről azt tudom, hogy vagy a torkom szárad ki, fázik meg tőle (=begyullad), vagy a fogam lesz tök érzékeny tőle, a hideg levegőre.

Kényelmetlen a szájban tartani állandóan valamelyik kézzel. Egyedül tv-nézés közben tudtam használni, de tv-zni meg nemigen szeretek, ezért 6-7 hónap után leszoktam róla.

Kidobtam 5e ft-ot...

2008. okt. 15. 23:08
A SÓBARLANG TERÁPIA IS NAGYON HATÁSOS.Erdélyben van egy híres sóbarlang aminek nagyon jó híre van...Én nem hiszem hogy nincs jó hatással a léguti betegségekre, vagy nem gyógyít..
2008. okt. 15. 23:03
Nekem van otthon, régen használtam, mikor allergiás asztmám volt.Én azt mondom ,jó ha van.Erősíti a légutakat.Aki allergiás, forduljon a természethez, míg nem késő én azt mondom, mert átfordulhat asztmává.....
2008. okt. 15. 22:10
Állítólag könnyíti a légzést, de a minap a rádióban azt hallottam, hogy nagy átverés az egész, nem ér semmit (orvos mondta orr fül gégész). Többet nem tudok róla, mert - Hál'Istennek - a családomban senki nem aszmás.
2008. okt. 15. 21:30
A férjem szokta használni, ő már asztmás, neki segít a légzésben.
2008. okt. 15. 21:29
Mit tudsz a sópipáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook