Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 24 órás szívritmus-mérőt(nem tudom a pontos nevét) akarnak feltenni rám.Mi az? Mekkora valamit képzeljek el? fórum

24 órás szívritmus-mérőt(nem tudom a pontos nevét) akarnak feltenni rám.Mi az? Mekkora valamit képzeljek el? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. júliusi (válaszként erre: 40. - Gizus58)
2017. febr. 19. 11:37

Hat,remelem.

Viszont egy ideje a 24 oras vernyomasmerorol irunk

ABPM,en is arrol irtam,nem a szivritmus merorol...

Viszont az is fals eredmenyt mutathat gizus,hogyha beveszem a reggeli Nebiletemet,ami szivritmus szabalyzo,es vernyomas csokkento....


Majd megkerdezem amugy holnap,ha nem lesz tul mufurc az orvos,es az asszisztens..

40. gizus58 (válaszként erre: 39. - Júliusi)
2017. febr. 19. 11:27
Fogsz tőle tudni aludni.Nyugtatót nem ajánlott bevenni, mert fals eredményt hoz a mérés.Lelassítja a szív munkáját is a nyugtató.Akkor meg felesleges feltenni. Normál életvitel mellett kell hogy mérjen,hogy értékelhető legyen a görbe.Nyugi nem lesz semmi gond.
39. júliusi (válaszként erre: 34. - Globus)
2017. febr. 19. 10:25

Oké,kitartok...

Holnap teszik fel.Csak az a baj, hogy pont éjszakás múszak után kell felmennem a megyei kórházba.Így nem tudom,h fogok e tudni pihenni tőle...legalább éjjel jó lenne.Lehet ,h bekapok egy Frontint este...jó ötlet???

2017. febr. 10. 11:04
Vérnyomást nem mér!
2017. febr. 10. 11:03

Hurcoltam én is 24 órát a holtert. Egész tűrhető, csak zuhanyozni nem tudtam tőle. :( Nem gátolt semmi egyéb tevékenységben, csak óvatosan mozogtam, nehogy leessen, leszakadjon, eltörjön, stb...

[link]

2017. jan. 25. 14:30

Koszi.Mar van idopontom ra,de meg odebb van.

Csak megijedtem,mert valaki azt mondta,nem lehet aludni vele ejszaka...

Gondolom,az illeto nem tudott igy,azert mondta.

35. gizus58 (válaszként erre: 33. - Júliusi)
2017. jan. 25. 10:42
Igen lehet. Éjszaka ritkábban mér.
34. globus (válaszként erre: 33. - Júliusi)
2017. jan. 25. 09:25
Persze, hogy lehet. Mérési időn kívül teljesen lazára leereszt. Amikor mér, esetleg felébredhetsz, cél érdekében tarts ki.
2017. jan. 25. 09:19

Van itt még valaki???

Lehet ettől a kütyütől aludni éjszaka??? :(

32. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Szamóca41)
2009. ápr. 13. 09:58

na, ezt a hsz-t nem olvastam, bocs.

Látom, megoldódott

2009. ápr. 13. 09:57

páromon a múlt héten volt ilyen 24 órás vérnyomásmérő:

mandzsetta a karon és a készülék kis válltáskában lóg rajtad oldalt.

Semmi különös.

nappal 15 perceként mért, éjszaka fél óránként

2009. ápr. 13. 09:23
HOLTER.
2008. dec. 18. 12:33
Holter EKG a neve, elég kis méretű és nem is nehéz. Hason feküdni nem fogsz tudni a kábelektől, egyébként nem okoz semmi kellemetlenséget:)
2008. dec. 17. 12:02
kicsi, olyan mintha a vérnyomásodat mérnék. nem kell tőle félni, kivülről ugy néz ki mint egy kisebb méretű válltáska
2008. nov. 3. 08:58

Köszönöm a válaszokat.

Nem vérnyomásmérőt raktak rám,hanem holter-monitort.Túl vagyok rajta,de az vacak kontakt hibás volt és állandóan csipogott./le sem tagadhattam,hogy merre járok:))))/

És éppen ezért egy kicsit aggódom,hogy nem kell-e majd megismételni.

De végül is elég sokszor produkálta a szívem azt ami miatt dokihoz fordultam.

2008. nov. 2. 10:19

Ne félj tőle!

Nekem többször volt 24 órás vérnyomásmérő, maga a doboz egy réi walkman mérete, keresztbe kellett rakni a pántját a vállamon, a vérnyomás mandzsettát pedig a karomra tenni.

Napközben azt hiszem 15 percenként mért, akkor nem lehetett mozogni, éjszaka 30 percenként.

Gondolhatod, hogy a melóhelyen milyen röhejes volt, amikor megálltam csak úgy a folyosón. :)))

A dokid nem mondta, hogy írd le a napodat, amikor az a vacak rajtad van? Jól jönne neki, hogy összevesse az eredményeddel..


Barack

2008. nov. 2. 08:17
nekem akorra volt mint nagyobb méretq doboz.De ez régen volt.. Jobbulást, Akinek szüksége van rá..
24. frutty (válaszként erre: 23. - Szamóca41)
2008. okt. 16. 14:14

ne,félj csakk kizárják asz,hogy nem lelki dolog van

vagy,a sokk stressz miatt vann a bibi ne,ijedjél meg

kikell zárnia,rizikót.

ne,csinálj megerőltetett,dolgott amikor rajtad lesz!

2008. okt. 16. 13:38

Bocsánat,hogy csak most reagálok,de hát dolgozni is kell!!!!!

Most már fogalmam sincs mit tesznek fel rám.

Beszéltem telefonon a dokival,elmondtam Neki,hogy mi a gondom....(időnként akkorát ver,mintha ki akarna ugrani)és erre föl mondta Ő,hogy feltesz valamit ami 24 órán keresztül mér.

Szerintem a szívveréseket fogja számolni.Nem tudom,de még egyébként is messze van,csak 29.-én megyek.Csak azt nem értem mi köze van ennek az egésznek a pajzsmirigyemhez?:)

Ugyanis azt is mondta,hogy azt is megvizsgálják.

Tényleg 14 éve nem voltam dokinál (kivéve fogorvos ill.nőgyógyász) és akkor tessék most rögtön ilyen butaságokat akarnak velem csinálni:)))))))

Amióta ezt az egészet tudom,azóta még jobban "megkergült"a szívem.

Nem félek csak nehéz elfogadni,hogy nekem is lehet bajom:(

22. be52089f0e (válaszként erre: 20. - Badonyimariaeva)
2008. okt. 16. 10:29
De ő szívritmusmérőről beszél, nem vérnyomásmérőről. Vagy rosszul értelmezem?
2008. okt. 15. 21:05

ABPM a neve, amit 24 órán keresztűl viselni kell. Nem szabad a napodat másként csinálni, mint ahogy egyébként csinálnád. ( nem kell egész nap pihenni ). Csak fürdéskor lehet levenni, de gyorsan kell fürdeni. Óránként méri a vérnyomásodat, tehát ne ijedj meg, éjjel is méri. amikor leveszik akkor megnézik az óránként mért eredményt.

Annó amikor gyakrolaton voltam, soka ilyet tettem fel.

2008. okt. 15. 20:25

Még egy fontos dolgot azért leírok neked!

Ha el kezd mérni,nem szabad mozogni,mert különben leereszt és nem méri meg a vérnyomásod.

Bárhol is vagy, állj meg és hagyd,hogy hagy mérjen.

19. be52089f0e (válaszként erre: 18. - Szamóca41)
2008. okt. 15. 18:16

Pont az a lényege, hogy a mérés folyamatos legyen és hogy nagyjából azokat a dolgokat végezd amit máskor is szoktál.

A másik dolog, hogy csak szakember rakhatja fel.

2008. okt. 15. 18:02

Köszönöm Lányok!

Most már tudok mindent:(((((

De azt nem gondoltam,hogy annyi időre sem vehetem le,amíg megfürdök.

De,ha kell....hát betartom a szabályokat!

17. be52089f0e (válaszként erre: 15. - Szamóca41)
2008. okt. 15. 17:57

Szia!


Egy kis kütyüt kell néhány kanóccal 24 óráig hordanod. Kicsit kényelmetlen, de ki lehet bírni.

Levenni nem szabad! Fürdeni meg végképp nem. Nem érheti víz.

16. frutty (válaszként erre: 15. - Szamóca41)
2008. okt. 15. 15:02

abszolult,24óra !

olyan ruhába menjél,ami kényelmes és,tágas!

egy kiss doboz,nem szabad levenni,azért 24órás!

2008. okt. 15. 14:28

Ja!!!!Tudom már.Értek mindent.:)

De tulajdonképpen nem is volt fontos a neve.

Csak azt nem tudtam,hogy mit kell majd "cipelni"egész nap.Fürdésnél le lehet venni?Vagy abszolút 24 órás?

14. szamóca41 (válaszként erre: 13. - Teltzsu)
2008. okt. 15. 14:23
Lehet,hogy tudatlanságomnak tudható be,de az első mondatodat nem értem.De azt hiszem nem félek tőle:)))))))))))))))))
2008. okt. 15. 14:03
Holter monitor? Ne félj, nem harap.
2008. okt. 15. 13:56
Találtam oldalt,ne fáradjatok vele!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook