Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyik baratnom 5-eves gyermeke eszi a homokot.Nem tud vele mit csinalni hiaba mondja, hogy nem szabad.Mi az oka? fórum

Egyik baratnom 5-eves gyermeke eszi a homokot.Nem tud vele mit csinalni hiaba mondja, hogy nem szabad.Mi az oka? (tudásbázis kérdés)


15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 14. - B235ac96d5)
2011. szept. 6. 17:02
Hát, amint látod, nem vagyunk egyformák.
14. b235ac96d5 (válaszként erre: 13. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 6. 16:00
Tudod, abból indulok ki, hogy én mindig a saját véleményem közlöm:)Ha pedig valamivel nem értek egyet, azt nem reklámozom.De részemről itt lezárva:)
13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - B235ac96d5)
2011. szept. 6. 14:03
Ezeket kopiztam.. nem mondtam semmit, ha nem tűnt volna fel.
12. b235ac96d5 (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 6. 13:58
Csak azt ne mondd, hogy még egészséges is?!
2011. szept. 5. 23:16

[link]


"Geofágia – földevés, porevés

A talaj szándékos fogyasztása bevett gyakorlat az élővilágban, beleértve az embert is – ehhez kapcsolódóan sok régi és elmaradott vidéki szokás ismert. A geofágiát (azaz „földevést”) a táplálkozási szakértők tanult és gyakori étrend kiegészítésnek tekintik (az agyag és a talaj ásványainak fogyasztása csökkenti a különféle ételek alkotórészeinek mérgező hatását), vagy a szegényes étrend okozta táplálkozási hiányosságok pótlására használják. A geofágia tanulmányozása újabban komoly érdeklődést váltott ki a kutatók körében.

.

A jövő több tudományágat átfogó (ún. multidiszciplináris) kutatásai számos hasonló kérdést vizsgálnak, beleértve a talajfogyasztást is, mint az ásványi tápanyagok (pl. vas) vagy potenciális károsító hatású elemek (pl. ólom vagy sugárzó atomok) felvételének egy lehetséges módját. E kutatás majd mennyiségi meghatározást is tartalmaz, amely a talajfogyasztás miértjének jobb megértéséhez vezet, és ez felhasználható lesz az epidemiológiai vizsgálatokhoz és a kockázatbecsléshez."

[link]


[link]


[link]

2011. szept. 5. 22:44
Egy 5 éves gyerek már meg kell, hogy értse, főleg ha elég határozottan tiltanak valamit. Amúgy pedig rá kell szánnia az időt az anyukának, hogy elmagyarázza, miért nem szabad megenni a homokot. Nyugodtan mondja el, amit itt is leírtak már, hogy a kutyák, macskák wc-nek használják, belepiszkítanak, és ha ő a szájába veszi nagyon megbetegedhet, kórházba kerülhet. Amikor pedig mégis megtörténik a baj, igen határozottan mossa ki és törölje ki a gyerek száját, elismételve az intelmeket. Ha pedig más megoldás nincs, egy időre ne engedje a homokozóba.
2011. szept. 5. 20:59
Sajnos az emberek, kutyák, galambok stb. a homokozóba járnak elvégezni a dolgukat. A kutyának nem lesz baja ha megeszi a homokot, mert azokat rendszeresen féregirtóval kezelik a gazdik, de gyereknél ez nem szokás. Az ürülékből a legkülönbözőbb féregpeték kerülhetnek a gyerek gyomrába - szervezetébe. Nem csak bélférget kaphat, hanem minden mást is, ami a szemben, májban stb. megtelepedhet. Gondolj pld. a galandféregre... az is így terjed(het)
8. homern (válaszként erre: 5. - C42a13b98c)
2011. szept. 5. 10:35
Az én ismerősöm gyerekének a szemét támadta meg valami az ürülékkel szennyezett homokból,csak az egyik szemét sikerült megmenteni :( Én sosem engedem a gyereket játszótéri homokba,nincs fedele,ki tudja mi van már benne,homokozzon itthon.. :S
2011. szept. 5. 10:29
ugyanmar nem lesz semmi baja.anyukam meselte mik pici voltam kint fozocskesztem s mindig megettem a homokbol sarbol keszitett kajat amit csinaltam :) s mst 20eves v s elek!vitt az orvoshoz s ois mondta h majd abbahagyom
6. MoncsiMama (válaszként erre: 5. - C42a13b98c)
2008. okt. 15. 01:15
uh,ez komoly...megijesztettél,mert az én fiam uezt csinálja.Neki mindegy homok,föld,levél stb...mindent a szájába vesz,de ő még csak 14 hónapos...alig várom,hogy leszokjon róla.
5. c42a13b98c (válaszként erre: 4. - A7a90ace89)
2008. okt. 14. 23:53

Vagy szilícium, mi?!

De nagyon le kéne állítani(akár nem kéne kivinni a játszóra)! A bélféreg még csak egy dolog, de az én fiaim olyan ritka élősködőt kaptak el(sztori hosszú, hogy mitől és hogyan, de kutyaszar az egyik szereplő), ami a májukban cisztát keltett, abban lakott. A doki szerint életveszélyes volt, mert ha kipukkadt volna, akkor vérmérgezésben meghal a gyerek. Nem csak májban lehet egyébként, nekünk úgymond szerencsénk volt, így több hónapos gyógyszeres kezelés és laparoszkópos műtét után meggyógyultak.

2008. okt. 14. 23:41
Nem lehet kálcium hiánya?
2008. okt. 14. 22:57

5 évesen már okosak fogékonyak a gyerekek próbáljon neki bélférgeket mutatni és elmagyarázni neki, hogy ezeket a szennyezett homokkal bevihati a gyomrába és neki is ott fognak a pocakjában mászkálni. Sajnos tényleg nagyon szennyezettek a homokozók, még a házi is.

A félelem az nagy úr, hátha hat a picurra.

2008. okt. 14. 22:53
Szia! Én is ettem a homokot és a földet gyerekkoromban, egyszerűen azért, mert imádtam az ízüket. A családom frászt kapott, és meg kaptam is rendesen érte, de ha nem látták jót lakmároztam belőle. Ma már nem enném meg, de imádom az ázott föld, homok illatát nincs az a parfüm ami vetekedne vele számomra. :D
2008. okt. 14. 22:48
Egyik baratnom 5-eves gyermeke eszi a homokot.Nem tud vele mit csinalni hiaba mondja, hogy nem szabad.Mi az oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook