Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A barátomnak daganat volt a veséjében. Kivették, de áttétek vannak. Meggyógyulhat? fórum

A barátomnak daganat volt a veséjében. Kivették, de áttétek vannak. Meggyógyulhat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. jan. 8. 08:35

Sziasztok!


Abban kérem a segítségetek, egy szerettem rákos betegséggel küzd. Kötőszöveti rákkal, ráadásul olyannal, amit az orvosok sem nagyon ismernek, és közölték hogy ez annyira rikta fajta, hogy ne is remélje hogy a kutatásokban nagy áttörés születik rövid időn belül, mert azokra a típusokra folytatnak kísérleteket, melyek elterjedtebbek. Egyelőre még van idő, mert jól viselkedik a rák, tüdőben van áttét, de szükségünk lenne egy nagyon jó onkológusra! Mivel csak kísérletezgetni tudnának az orvosok, más ráktípusra "bevált" erős kemoval, holott még kár bolygatni és tönkre tenni a szervezetet, ezért olyan orvost keresünk, aki nagyon türelmes, ért is a betegek nyelvén és nem küldik el a hölgyet azzal a szöveggel, hogy mit kérdezget annyit? Holott csak szeretne tisztában lenni azzal, mi zajlik a testében, mik a lehetőségei? Kérlek ha tudtok, ajánljatok orvost, akiben meg lehet bízni, szakértelme van és van türelme egy rákos beteghez!


Előre is nagyon köszönöm segítségetek!!!

2009. aug. 10. 11:24
hát erre az onkológusuk tudnak választ adni ill ők végeztetik a vizsgálatokat stb...
77. ae12cc5be5 (válaszként erre: 70. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. márc. 13. 17:41

Szia!


Hogy van a barátod???


A barátodnak üzenem, hogy amit a Mesi ajánl, elengedhetetlen, mi ugyan máshonnan találtunk rá, de nekünk bejött!


Tapasztalat alapján valószínű tudnék ajánlani neki dolgokat, én ezekkel nem üzletelek, csak segíteni szeretnék!


Minden jót, mielőbbi gyógyulást a barátodnak!

76. ae12cc5be5 (válaszként erre: 75. - Lénaliza)
2009. márc. 13. 17:38

Isszuk, egy csoda. Nem jövök vissza, ha valamit szeretnél kérdezni, privát írj!


Sok sikert!

2009. márc. 13. 13:17
Azt szeretném kérdezni hogy hallott e valaki a cod teáról?
74. f0980e0291 (válaszként erre: 70. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2008. dec. 13. 12:58
ez igaz! Ha érdekli, megtaláltok! Mi is sokféle dolgot megpróbáltunk az anyósommal ez most működik Nála. Azt mondta az orvosa, hogy stagnál az állapota és ez jó!!!!! mert nem nőtt a daganat, nem terjedt tovább!
73. ae12cc5be5 (válaszként erre: 71. - Supin)
2008. dec. 9. 17:18
Hát, mi ma készültünk fel. Így hirtelen. Iszonyat nehéz, el sem hiszem, hogy ez velünk történik. 2 hete még dolgozott, most meg..... azt mondják ennyi volt.
72. supin (válaszként erre: 70. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2008. dec. 9. 14:13
Talán jó lenne ha átnéznétek agyógyszereit. A szomszédasszonyomnak olyanok voltak ami a májára lett káros. Szó szerint azt mondta az orvos,hogy eltünt a mája..
71. supin (válaszként erre: 67. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 9. 14:06
Én sem azért írtam ezt ,hogy ne legyen remény . De sajnos ez lett a vége. Fel kell készülni az elengedésre is..
70. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 68. - F0980e0291)
2008. dec. 9. 14:02
megmutattam neki, de helyette nem tudok én dönteni, a döntés az ő kezében van!
2008. dec. 9. 13:59

Stressz - daganat - gyógyulás

Lassan a köztudatban is ismertté válik az az összefüggés, hogy a daganatos betegségek kialakulásában fontos szerepe van a stressznek. Évezredek óta a gyógyítók tudtak erről, egy 1846-ban született orvosi összefoglaló munka pl. "az emberi nyomorúságnak, a sorscsapásoknak és a rendszeres mélabúnak" tulajdonít nagy jelentőséget a megbetegedésben.

A modern vizsgálatok a következő élethelyzetekben találtak szoros összefüggést: családtagok elvesztése haláleset vagy válás, esetleg elköltözés miatt, robotszerű, túlzott munka, a pihenés súlyos hiánya.

Valamennyiünk sorsának van sötét oldala is, amire sokféleképpen reagálunk. "Megküzdési stratégiának" nevezik a pszichológiában azokat az érzelmi reakciókat, jellegzetes viselkedési módokat, ahogyan egy-egy ember reagál a stresszel teli helyzetekre. Néhány az alaphelyzetek közül: van, aki kihívásnak érzi, és felveszi a küzdelmet, van, aki nagyon jól viselkedik és igyekszik, hogy ne veszítse el a környezete szeretetét, van, aki megpróbál úgy tenni, mintha nem is történt volna semmi.

Bár sohasem szabad a statisztikai adatokból az egyes emberre következtetést levonni, az bizonyosnak látszik, hogy önmagában a stresszhelyzet nem elegendő a daganatos betegség kialakulásához, hanem egy erre adott jellegzetes reakció is kell hozzá. Ezért a gyógyuláshoz ma fontosnak tartjuk az eddigi életvezetés felülvizsgálatát. Meg kell keresni a módot arra, hogy csökkentsük a feszültségeket akár a külső élethelyzetek, akár a belső magatartás

megváltoztatásával. Ehhez segíthet hozzá a pszichoterápia többféle formája, a relaxáció elsajátítása és rendszeres gyakorlása.

A lazító gyakorlatok az immunrendszerre, az idegrendszerre, és a hormonrendszerre egyaránt mérhetően pozitív, gyógyító hatással vannak. Ezek mindegyike fontos tényező a daganatos betegségből való gyógyulásra. Az immunrendszer feladata a daganatos sejtek felismerése és elpusztítása. Ennek a funkciónak a javításával növekszik az életerő, fokozódik a szervezet védekező ereje, úgy is mondhatnánk, a szervezet öngyógyító képessége.

Egy amerikai orvos-pszichológus házaspár évtizedekkel ezelőtt kidolgozott és folyamatosan használ saját klinikáján egy módszert, melyet róluk az egész világon Simonton módszerként ismernek. Sok vita van ezzel kapcsolatban. Bizonyos, hogy ez sem csodaszer, és nem is mindenki egyéniségének felel meg. Az azonban bizonyos, hogy azok, akik egyéb terápiák kiegészítéseképpen szívesen sajátítják el és alkalmazzák folyamatosan, nagyon jó túlélési ill. gyógyulási arányt mutatnak.

A Simonton módszer lényege, hogy a gyógyuláshoz a beteg segítségül hívja a test és a lélek mélyebb, nehezebben hozzáférhető erőit a rendszeres gyakorlás segítségével. A tréning során relaxációs és imaginációs elemekből fokozatos tanulással és gyakorlással megtanul a beteg egy testreszabott gyakorlatot. Ellazult állapotban a belső képek megfelelő felépítésével és irányításával közvetlenül stimulálja az immunrendszert, és pozitív hatást gyakorol testi folyamatokra.

A Simonton házaspár által kidolgozott széles körben elterjedt módszer megtanulásához vezérfonalat tartalmaz egy kézikönyv. Első fele segítséget nyújt azoknak a pszichés problémáknak a feltárásában és megoldásában, melyek a stressz helyzetek kezelésével függenek össze. A második rész a gyakorlatok elsajátításához szükséges alapismereteket tartalmazza. Mivel ez amerikai viszonyokra íródott, valamint több hetes kórházi ápolás ideje alatt tanítják meg, nyilván csak a könyv alapján nem lehet megtanulni. Az elmúlt években sokan vettek részt itthon is olyan tréningeken, ahol ezt a módszert daganatos betegek számára tanítják.

2008. dec. 6. 09:31
Szia, találtál valamit? Hogy van a barátod? Még mindig nem érdekel amit én ajánlottam? Az én anyósom köszöni jól van, biciklivel megy bevásárolni. Kedden jön fel a Korányiba, felülvizsgálatra, majd megírom, hogy mit mondott a dr.nő.
67. ae12cc5be5 (válaszként erre: 66. - Supin)
2008. dec. 2. 15:14
Én hiszem, hogy nem így van, a remény hal meg utoljára! (sajnálom szegényt)
66. supin (válaszként erre: 61. - Jakus)
2008. dec. 2. 14:54
Sajnos igy van. Legdrágább szomszédasszonyom is elment.. Fájó a hiánya,de neki már jobb. Sokat szenvedett..
2008. dec. 2. 14:39
nagyon köszönöm a segítséget!
64. ae12cc5be5 (válaszként erre: 62. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 2. 12:32
Bocsánat, a nov. 29-i adást ajánlom, elírtam!
2008. dec. 2. 12:01

Igen,

de a párkapcsolatát sürgősen hozza rendbe.

2008. dec. 2. 11:58

[link] (nov 22.-i adás)


Azért ezt nézd meg, ez is reményt adhat!

61. Jakus
2008. nov. 3. 12:10
Eü.-s vagyok,radilógus asszisztens.Ha áttéte van,sajnos előbb-utóbb el fog menni.Az emberek nem a daganatba halnak bele,hanem az áttétekbe,amik lassan vagy gyorsan,felemésztik az egész szervezetet.Szomorú,de nem valószínű,hogy meggyógyulhat.Fiatal korban sajnos még gyorsabban terjednek az áttétek a gyorsabb anyagcsere miatt.
2008. nov. 1. 20:16
valaki van itt?
59. tixtina (válaszként erre: 58. - Ivett 1)
2008. okt. 23. 15:04

Igen,így van.Két éve történt,de még a mai napig eszembe jut-nem tudtam túltenni magam rajta.

Főleg,hogy időben észlelték nála ultrahangon,még 2002-ben.Csak valamiért nem mert elmenni citológiai vizsglatra.Aztán 2005 év végén már késő volt......

58. Ivett 1 (válaszként erre: 57. - Tixtina)
2008. okt. 23. 13:07

Nagyon szomorú dolgok ezek.Sajnálom az Anyukádat.

Erről nem mindenki beszél szívesen.

2008. okt. 23. 09:52

A vese daganatok általánban sajnos a csontokban képeznek áttétet,nehezen gyógyítható.

Édesanyámnak is vesedaganata volt.Későn műtötték,nem járt el a kezelésekre sem.Sajnos fél év múlva meghalt.

2008. okt. 23. 09:37
?
2008. okt. 22. 20:16
valaki van itt?
2008. okt. 21. 21:06
Nem akarlak elkeseríteni de úgy tudom ,hogy ha áttét van akkor nagyon ngay a baj.Egyik ismerősőmnek tüdőrákja volt ,áttétes megműttötték de pár hónap múlva meghalt.Mindenesetre mielőbbi gyógyulást kívánok a barátodnak!!!!!!!!!!
2008. okt. 21. 19:46
?
2008. okt. 20. 17:01
TUD MÉG VALAKI VALAMIT?
2008. okt. 18. 13:04
valaki van itt?
2008. okt. 18. 11:32
?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook