Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Holnap megyek kontaklencsét venni.Ki milyet haszán?Milyet vegyek? fórum

Holnap megyek kontaklencsét venni.Ki milyet haszán?Milyet vegyek? (tudásbázis kérdés)

10. emagdi (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2008. okt. 14. 18:45

nem akartalak ezzel elriasztani, nekem is volt kontaktlencsém vagy tíz évig (csak utána lézerrel korrigáltattam).

de tényleg felelősségteljesen kell kezelni a lencséket (tisztítás, csere stb), mert nem játékszerek, és könnyen megvan a baj.

2008. okt. 14. 16:49

majd a doki elmondja.

az a lényeg, hogy a tisztításra, és helyes tárolásra nagyon ügyelj, elég csúnya betegségeket okozhat, ha nincs megfelelően karban tartva. (csapvízzel lemosás, benyálazás stb...)

pont tegnap láttam a discovery-n egy filmet, valami énekesről szólt, aki csapvízzel öblítette a lencséit (nem értem miért spórolt a tisztítófolyadékkal), aztán valami amőbák telepedtek meg a lencsén, azok beszivárogtak a szaruhártya láthatatlan résein a szem belsejébe, és úgy megtelepedtek ott, hogy nem is tudták őket kiirtani, szegény egyik szemére meg is vakult.

szóval csak ésszel!

2008. okt. 14. 15:08

Igen, először megvizsgálnak és akkor dől el, hogy lágy, vagy kemény.


Berakni és kivenni nem nehéz, de meg kell szokni. Nekem havonta kell cserélnem, de egy ismerősöm, aki már vagy 10 éve használja azt mondta, hogy a legjobb a napi (bár én még nem próbáltam...). Nekem sem túl jó már a hónap végén, és túllépni spórolás szempontjából sem szabad, hisz a szemet nem lehet cserélni...

7. Napra_forgó (válaszként erre: 4. - 222ed6c486)
2008. okt. 14. 14:53

Az Rajtad múlik, hogy nehéz vagy sem...

Az elején nyilván nehezebb, de megszokod. :o)

Valóban van napi, havi stb.. kihordású...

Nyilván a napi a legjobb, de az a legdrágább is...

Amúgy meg igaza szanád-nak, a dokival kell egyeztetni, hogy milyet kaphatsz... Aztán próbalencse, hogy tényleg jó-e.

6. szanád (válaszként erre: 4. - 222ed6c486)
2008. okt. 14. 14:52

én kb két hét alatt jutottam el odáig hogy elsőre be tudom rakni..

gyakorolni kell

2008. okt. 14. 14:52
A férjemnek lágy van. Havi lencse. Kb 7-8 éve viseli, azóta megállt a szemromlása.
2008. okt. 14. 14:51

És nehéz betenni?

Hallottam ,hogy van napi,havi

3. szanád (válaszként erre: 2. - Szanád)
2008. okt. 14. 14:49

lehet hogy nem is bírja a szemed,

nekem amikor először elkezdtem használni kb 2-3 hétig olyan volt amikor betettem a szemembe ,mintha homokot szórtak volna a szemembe, de aztán már megszoktam,most már teljesen jó..

2008. okt. 14. 14:48

Az nem egészen úgy van , hogy csak bemész és veszel egyet !

Először megvizsgálnak,majd kapsz próbalencsét, amivel ott kell gyakorolnod és addig nem engednek el míg nem tudod magadnak ki-be tenni a lencsét.

Milyet vegyél ? szinesre gondoltál ?

majd ott ajánlanak neked lencsét

2008. okt. 14. 14:45
Holnap megyek kontaklencsét venni.Ki milyet haszán?Milyet vegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook