Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Készítsünk gyertyát! fórum

Készítsünk gyertyát! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2007. máj. 28. 13:30

Sziasztok !!


én is már probálkoztam gyertya készitésel kiseb nagyob sikerel :D hogy vagytok ?

2006. nov. 17. 09:26

Tavaly már próbálkoztam a sajtgyertya készítésével, nem nagy ördöngősség.

Készíts elő egy nagyobb üres konzervet (ananász, bab, barack), jégkockát apríts össze(nem túl apróra, és húsklopfolóval szoktam) Tegyél a konzervbe egy kanócot(hurkapálcika segítségével igazítsd középre), majdm töltsd fel jégkockával és utána öntsd rá az olvasztott viaszt. Legalább 12 órát hagyd így, majd öntsd le róla a vizet (a megoldvadt jégkockát) Óvatosan forró víz alá tartva a konzervet ki lehet ütögetni a gyertyát. Lyukacsos lesz, mint a sajt.

8. 'szti (válaszként erre: 7. - 278c85ecf4)
2006. nov. 2. 06:54
én fel szoktam használni a régi kanócot is, ki kell halászni az olvadt masszából, rátenni alufóliára és kiegyengetni
2006. nov. 1. 15:35

Hát, én gyertyamániás vagyok! van már vagy 100db-om, de azért ha meglátok egy olyat, ami tetszik, rögtön megvszem! Már nem is tudom hová tenni, de azért kell!:)

Így leírva egyszerűnek tűnik a készítése is! Valószínű kipróbálom! Az is jó, ha egy régebbi gyertyát ahogy felolvasztok, kiveszem belőle a kanócot, és az lesz az újban?

Gondolom jó, csak jó legyen a hossz!

2006. nov. 1. 14:34
A gyertya halhatatlan találmány!Nem pótolja a lámpafény.Én is készítettem már többféle módon:dióhéjba,tojáshéjba öntve,viaszlapból formálva,zseléből öntve.Díszítettem már gyertyatollal is.Idén karácsonyra sk gyertyát szeretnék adni a nő-rokonoknan...és magamnak is!
5. Inken (válaszként erre: 4. - Rekus)
2006. aug. 31. 21:15
Igen az a méhviasz gyertya nagyon jó :)))
2006. aug. 31. 13:47

Megfogott a cikk első sora:

Lassan elérkezik az advent...:)

Hát igen, tiszta novemberi az idő most:(


Karácsonyra én is szoktam gyertyákat csinálni, ha nincs időm gyertyát önteni, akkor veszek egyszerű, de szép háztartási gyertyákat, meg gyertyához való tollat (mindenféle színben kapható), és azzal rajzolok a gyertyára (főleg fenyőket).

Vagy veszek méhviaszlapot, azt is lehet több színben venni, lehet formákat kivágni belőle, és feltekerni. És a méhviasznak nagyon jó illata van. Olyan karácsonyos.:)

2006. aug. 31. 13:08

Köszi.

Én is sokszor csináltam már gyertyát. Sokszor elég szépeket sikerült alkotnom.

2006. aug. 31. 12:52
Tetszik ez a cikk. Bár bevallom most csak végig szaladtam rajta. Én is szoktam gyertyát önteni, szerintem szórakoztató. És egész szép dolgok "születhetnek".
2006. aug. 30. 12:44
Lassan elérkezik az advent, amikor a legtöbb otthonban gyertyákat gyújtanak. Bár az üzletekben sokféle színű és formájú darab kapható, magunk is készíthetünk ízlésünknek megfelelőt. Nem kell hozzá más, csak némi alapanyag meg egy szabad délután.

A gyertyafény nemcsak az ünnepek velejárója, emelheti baráti összejövetelek vagy meghitt esti órák hangulatát. Elkészítése egyszerű, gyors, szórakoztató és rendkívül látványos, ráadásul kész "művünket" el is ajándékozhatjuk.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook