Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi az a hátra hajló méh? fórum

Mi az a hátra hajló méh? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 4. 06:57
igy igaz,hogy nem okoz gondot es a nok cask akkor vesznek rola tudomast ha nogyogyasz mondja nekik.
2013. aug. 2. 16:38

Lányok én két gyereket szültem, az első gyereknél miután elhatároztuk magunk és nem védekeztünk a második ciklusban már terhes voltam (tehát 1,5 hónap alatt jött össze a bébi) a másodiknál azonnal (elhatároztuk hogy nyaralásig várunk a rosszullétek miatt) és a nyaralásról már eggyel többen jöttünk haza. :-) Menstruációs görcsöm csak az első szülés után volt összesen 2 alkalommal, egyébként nem is ismerném.

Spirált rakattam fel, mire a doki csodálkozva rákérdezett, hátrahajló méhem van-e.

Sztem legtöbb esetben nincs jelentőssége, csak súlyosabb esetekben, ha le is van nőve akkor műteni kell- de ez szerencsére ritka.

2010. nov. 16. 13:25

Szerintem sem kell aggódni!Nekem is az van!Védekezés mellett simán összejött a bébi:)

Nekem két nődoki nem vette észre,vagy azt hitték,hogy tudom....

A mostani kérdezte,hogy tudom-e?!

Mondta,hogy nem kell vele különösképp foglalkozni,de jó,ha tudom!!!:)

28. rflo
2010. jún. 29. 17:29

Sziasztok!


Én pont ma tudtam meg, hogy hátrahajló méhem van.Az orvosom csak annyit mondott, hogy jellemzőbb egyes kutatások szerint azoknál a nőknél akiknek ilyen a méhük, hogy menstruációkor esetenként erősebb görcseik vannak, és esetleg nehezebben esnek teherbe, de azt mondja, nem kell aggódni, előbb vagy utóbb össze szokott jönni, és ez nem törvényszerű, csak jellemző.Haza értem és megtudtam, hogy anyának és a nővéremnek is hátrahajló.Mi hárman vagyunk testvérek és anya szerint egyáltalán nem volt nehéz a teherbe esés... sőt:-D

Szerintem nem kell ezen görcsölni senkinek!

27. effb246ea9 (válaszként erre: 26. - Kisbaris)
2010. márc. 4. 09:43

Szia!


Én még nem is hallottam ilyenről hogy két fajta van... de nekem évek óta kisebb nagyobb megszakításokkal nagyon erős hasi fájdalmam van .. szinte már az összes kórházban voltam már és a vakbél gyulladástól a méhen kívüli terhességig minden szóba jött persze a mai napig nem tudják hogy mi okozza. Lehetséges hogy letapadt méhem van?


Nekem többször csináltak már hüvelyi ultrahangot és nem fájt ... lehetséges h nem jó orvosnál voltál...


De a kérdésedre a válasz... sztem annyira ritka "betegség " ez hogy az orvosok nem is gondolnak erre ill sztem észre sem vennék ...

Hány olyanról lehet hallani hogy vakbél gyull. n em ismernek fel hetekig pedig az beteg 3-4 szer is bemegy és elmondja a panaszát....

26. kisbaris (válaszként erre: 25. - Effb246ea9)
2010. febr. 23. 13:02

Az a póz nekem is nagyon fáj. Nem is vagyok boldog, hogy így van,mert úgy érzem nem lehetek teljes nő..

A kérdésem viszont az lenne, hogy hogyan tudják megállapítani, hogy mobil hátrahajló méhem van-e, esetleg letapadt. Azért érdekel, mert úgy tudom a letapadásost műteni kell, hogy a terhességnél ne legye majd gond.

Sima hasi ultrahang kimutatja?

Egyszer csináltak hüvelyi ultrahangot, de iszonyatosan fáj, nagyon félek tőle. Remélem nem kell ehhez folyamodni...

2010. febr. 5. 19:09
Nekem is hátrahajló méhem van.. Én még nem szültem babát szóval nem tudom ilyen téren milyen hátrányai vannak viszont szexuálisan vannak pózok amelyek fájdalmasak. pl. Kutya póz...
24. 84882672dc (válaszként erre: 3. - Mtt80)
2010. febr. 3. 16:45

Kedves doktoromat idézve: "akinek hátrahajló méha van, az akkor esik legkönnyebben teherbe, ha az aupka van hátul"


;)

23. rolvisa (válaszként erre: 1. - Ani2)
2008. nov. 15. 21:30

Nálam az ellazult méhszalagok okozták, volt egy retroflexiós műtétem, mert annyira hátra volt hajolva a méhem, gerincfájdalmakat is okozott.Így nem ajánlottak több terhességet, elkötötték a petevezetékeket.Nagy súllyal szültem a fiaimat,4.2--3.8 ez is közre játszott.

Azóta rendbe vagyok.

22. 68f3da251d (válaszként erre: 16. - Ani2)
2008. okt. 20. 19:26
Azért nem mondta már, mert nincs. Ha lenne, azt látnák az UH-n.
2008. okt. 20. 10:23
Nekem az első dokim megmondta, de hozzátette, hogy ez olyan dolog, hogy valaki jobb vagy bal kezes! :)
2008. okt. 20. 10:22

Én anno szülészeten dolgoztam, a kollégám volt az orvosom, nő, a második terhességemnél említette: "jaj, nem mondtam még? Hátrahajló a méhed!" Mondtam .... jó! :oDDDDDDDDDDDDDD


A hasonfekvés előnyös, ha kényelmes Neked, mert akkor közel normál helyzetébe billen a méh. Ez a terhesség első 3 hónapjában fontos lehet. :o))

19. Ani2
2008. okt. 20. 10:11
És az a jó az egészben h semmi mást nem mondott hiába kérdeztem csak h most nem kell vele foglalkozni majd teherbeesésnél lesz érd. Marha jó. De ahogy itt olvasom senkinek nem volt vele prob. Ugyhogy nem izgulok:) Szeretnék babát, ugyhogy nyugi:)
18. Zizisicc (válaszként erre: 16. - Ani2)
2008. okt. 20. 10:11

Nem kell tőle megijedni, elég gyakori és túlnyomó többségben nem okoz sem a teherbeesésnél, sem a terhesség alatt nehézséget. Amit korábban Csipkerózsika és én említettem a méhsüllyedéssel és vizelettartási problémákkal kapcsolatban ez fennáll, de rendszeres intim tornával, és egy kis odafigyeléssel megelőzhető.


Nekem is az van, és 3 gyerkőc, mit mondjak, első körben összejött mind a három. :o))))


Egyébként a dokik egy része nem is szokta megmondani - főleg, ha nem extrém mértékű a hátrahajlás, mert szülészeti szempontból nincs nagy jelentősége. Persze vannak kivételek, ilyenkor oda is figyelnek, de általában nem okoz problémát.

17. pemete
2008. okt. 20. 10:02
Ez a terhebeesésnél lesz érdekes dolog szerintem tök szemétség! Mert amint látod senkinek nem volt ezzel gondja, akinek mondták! Úgyhogy ne is izgulj ezen! Csak feszült leszel, és esetleg azért nem jön majd össze a baba. Szóval csak nyugi, semmi gond nincs ezzel:)
16. Ani2
2008. okt. 20. 09:58
Hát igen mert engem i megijesztett. voltam már többször UH meg más nőgyógynál de még senki nem mondta. Ő meg azt mondta h teherbeesésnél lesz érdekes.
2008. okt. 19. 19:47

Marhaság az egész. Aki nem hiszi, az menjen el ultrahangra, de ne szóljon, hogy mit mondott az az okostojás orvosa. 100%, hogy az ultrahangon minden normális lesz.

Az öreh idióta orvosok ijesztegetik a csajokat ezzel.

2008. okt. 18. 21:12

Sziasztok!

Én először akkor tudtam meg, hogy hátrahajló a méhem, amikor terhesen az első vizsgálatra mentem. Azelőtt soha nem mondta nekem a nőgyógyász, nem tudtam róla. Nálam nem okozott semmi hátrányt, szinte azonnal terhes lettem, ahogy eldöntöttük, hogy jöhet a baba. Azt mondta az orvos, hogy az sem bizonyított, hogy akinek ilyen állású a méhe az nehezebben esik teherbe. Terhesség alatt a magzat súlyától a 12. hétre általában kiemelkedik a medencéből, előredomborul.

Közben kiderült, hogy mindkét lánytestvérem méhe hátrahajló, nyilván öröklött, és anyukánknak is ilyen van. A szülésemnél sem volt semmi probléma, majd 4 kilós kisfiú, 4,5 óra alatt.

13. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Csipkerózsika)
2008. okt. 18. 18:00
.... ami ugyan a hátrahajló méhen nem változtat, de a süllyedéses, és vizelettartási problémákat segít megelőzni, ill. ha már kialakultak, helyrehozni egy bizonyos fokig.
12. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Ani2)
2008. okt. 18. 17:51

A teherbeesést nem biztos hogy befolyásolja. Viszont a méhsüllyedés, vizelettartási problémák későbbi kialakulására jó esély lehet.

A megoldás pofonegyszerű: intim torna.

11. cicka1
2008. okt. 18. 16:42
Nekem is anno azt mondták, hogy hátrahajló méhem van, és nehezebben fogok teherbe esni. Ehhez képest most várom a harmadik gyerkőcöt, és mind a három elsőre össze is jött, nem kellett sokat próbálkozni.A két szülésem is simán és gyorsan zajlott le, remélem a harmadiknál sem lesz semmi probléma.
10. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Ani2)
2008. okt. 18. 16:31
Az esetlegesen nehezebb teherbeesésen, és a terhes méh beakadásán kívül, nagyobb az esély a későbbiekben a méhsüllyedés kialakulására, mert a belső szervek könnyebben nyomják befelé a hüvelybe, a helyzetéből adódóan.
2008. okt. 16. 09:38
Nekem is az van, második terhességemnél tudtam meg, addig nem mondta senki. Semmi hátrányom még nem származott belőle.
2008. okt. 15. 12:11
Nekem hiába könyökölt sajnos:( Illetve nem hiába, mert 4 óra besorult fej után nagynehezen kijött a kis drágám makk egészségesen! Stramm kiscsaj:)
2008. okt. 15. 07:47
Én egyáltalán nem estem nehezen terherbe, pedig nekem is hátrahajló a méhem, igaz mindkét szülésemnél a doki jól belekönyökölt a hasamba, de a picik így hamar kinn voltak.
2008. okt. 14. 19:31
Jótanács, amit nőgyógyásztól kaptam. Az együttlét alatt, vagy közvetlenül utána vastag párnát kell a hátsód alá tenni, ezzel segítve a fogamzást. Amíg nem ismertem ezt a fortélyt, nem estem teherbe. Azóta két gyermeket neveltem fel.
5. Ani2
2008. okt. 14. 17:58
Engem is azzal ijesztgetett az orvos h nehéz lesz teherbe esni. De akkor nem kell aggódnom.
2008. okt. 14. 10:06
Nekem is hátrahajl méhem van, ehhez képestviszont simán teherbe estem, még védekezés mellett is:) A baba egyébként tényleg beszorult a medencémbe! De kinyomták szerencsésen:)
2008. okt. 14. 09:55
Akinek ilyen a méhe, az esetleg nehezebben esik teherbe.
2008. okt. 14. 09:54
Nekem is az van! Nem teljesen a normális állapotban áll, hanem hátrébb hajlik. Nehezebb teherbe esni. Súlyos esetben a baba beszorulhat a medencébe, vagy hova....valami ilyesmit mondott a dokim. De ez nagyon ritka. Mármint a beszorulás....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook