Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szingli lét előnyei, hátrányai fórum

A szingli lét előnyei, hátrányai (beszélgetős fórum)


117. kisgé (válaszként erre: 116. - Cskata)
2006. dec. 4. 09:07

Szia!


Ne őrülj meg semmiképp.:))) Szerintem az a lényeg, amíg egyedül vagyunk, addig ebben érezzük jól magunkat. Ha megőrülsz, görcsössé válsz és így aztán végképp menekülnek Tőled a pasik. Általában mindig akkor találnak meg, amikor nem keresed, nem is számítasz rá. Szerintem ha valaki teljes az egyedüllétben, az tapasztaléatra, mély önismeretre vall.

Szóval ne őrülj meg!:)))

116. cskata (válaszként erre: 115. - 93a74b44ea)
2006. dec. 4. 08:55

én - asszem - most tartok a megőrülök egyedül határán..:((


ilyenkor mit lehet tenni???

sehol senki a láthatáron..:(( (ill. akiről azt hittem, hogy van/lesz, azzal haldoklik az ügy - tehát mégiscsak sehol senki..)

2006. dec. 4. 08:45
Én mindig azt hittem, hogy jól bírom (bírnám) az egyedüllétet, de mostanában jöttem rá, hohgy mégsem. Megőrülnék egyedül, bár a szó szoros értelmében így is sokat vagyok egyedül, de legalább van Ő, akire gondolhatok...
114. cskata (válaszként erre: 113. - E399e02287)
2006. dec. 4. 08:39
vkivel egyszerre/együtt is ehetsz fokhagymás cuccokat, és akkor fel sem tűnik, h. melyik fokhagyma szag kié..:)))
2006. dec. 3. 23:15
hééé itt már nem is a szingli létről van szó!!! szóval szerintem szinglinek lenni pl azért jó mert szinte bármikor ehetsz fokhagymás cuccokat!:) hát nem csodálatos???:)
112. zena01 (válaszként erre: 105. - Cit005)
2006. nov. 30. 17:07
Egyetértek, hogy lehet házasság nélkül is együtt élni valakivel. Legfeljebb megspóroljuk a válóperes ügyvédet.
111. eee466847e (válaszként erre: 110. - Kisgé)
2006. nov. 27. 11:00
Igaz, ami igaz nem mindíg könnyű!
110. kisgé (válaszként erre: 109. - Eee466847e)
2006. nov. 27. 09:09
Igaz! Ez hiányzik a mai világban a párkapcsolatokból: kitartás....
109. eee466847e (válaszként erre: 108. - Kisgé)
2006. nov. 26. 20:06
Köszi, de ilyen hosszú idő elteltével már ne a "hercegemhez" gratulálj, hanem a kitartáshoz, a kölcsönös bizalomhoz, az egymás iránti türelemhez stb....
108. kisgé (válaszként erre: 107. - Eee466847e)
2006. nov. 26. 19:38

Köszönöm!:))

Sajnos, nem sajnos, elég sok minden történt velem, hogy eléggé "bölcs" legyek.:)))

Én magamat adom, már régóta úgy gondolom, nem adom elő a tökéletes nőt. Minek??? Olya vagyok, amilyen és ha ez tetszik, akkor jó, ha nem, hát nem. Legalább nem húzzuk egymás idejét. Persze ez nem ilyen egyszerű!:))

Nem adom fel, mert ha nem hinnék a csodákban, vagy a jó dolgokban, akkor mi lenne belőlem?:)))

Gratulálok, hogy megtaláltad a "hercegedet"!:)))

107. eee466847e (válaszként erre: 106. - Kisgé)
2006. nov. 26. 17:00

Olyan szépen írtál!

Én, mint túlkoros nyanya őszintén mondom, hogy a gondolataidban sok bölcsesség van. Kicsit szomorúan is írsz, mégis azt mondom hinni kell a csodákban. Velem megtörtént!

Soha nem voltam bombázó, kisgyerekkel 2 év egyedüllét után történt meg, mikor nem is gondoltam rá. Ez 26 évvel ezelőtt volt és tart, remélem örökké. Látod én is optimista vagyok:))) Valóban nem szabad görcsösen kapaszkodni, akarni. Csak magadat kell adni természetesen, olyannak amilyen vagy!

106. kisgé (válaszként erre: 105. - Cit005)
2006. nov. 26. 08:21

Elég kiábrándultnak tűnsz!:(


Szerintem csak félelemből vagyunk egyedül, nem? A többségnek szüksége van társra, hogy lehessen kivel beszélgetni, vagy valakihez hozzábújni, vagy valakivel nevetni, vagy valakit szeretni, vagy valaki szeressen, vagy gyengédséget adni és kapni, szeretkezni olyan valakivel, akinek ismerjük minden rezdülését, vagy segíteni valakit a bajban, vagy........................Kinek mi számít, kinek mi kell. Nekem ez mind kéne!:)))



Az a helyzet, úgy látom, az ember nem arra lett kitalálva, hogy az egész életét egy valaki mellett élje le. Mégis akarok ebben hinni!!!! Az utolsó pár, akik szépen éltek a környezetemben most válnak 16 év házasság után, 2 gyerekkel a hátuk mögött. A srác az kifordult magából. Még épp hogy megbeszélték, külön mennek, már ment randizni, mert ő nem marad egyedül. Amikor találkozott az új nővel, nem tetszett neki, mert nem szép, túl okos, túl hülyén öltözik. Most 2 hét után, nem találkozik, vagy csak alig a családjával, mert az új nő nem nézi jó szemmel, hogy a 2 hete felbomlott családjával van. A gyerekei könyörögve sírtak, ő nem törődik velük! Erre én nem tudok mit mondani, csak annyit, hogy 10 éve ismerem, ezt a büdös életbe nem gondoltam volna róla.

NNNA, azért én még hiszek a csodákban, de nem görcsölök rá egy kapcsolatra, viszont nekem más már ne jöjjön, csak olyan, ami egyszerű, mert fél szóból értjük egymást, nem trükközünk, nem hazudunk, nem játszunk, csak szeretjük egymást és egyszerűvé tesszük egymás életét, ugyanakkor izgalomban tartjuk egymást.:)))

Én már részt vettem mindenben, megtapasztaltam sok mindent, az a baj, ha találkozom valakivel, hamar látom, hogy kell, vagy nem kell....mennyivel egyszerűbb volt 20 évesen, amikor csalódások értek, fájt a szerelem, hamar szerelembe estem!!! Most már nem fáj semmi, mert iszonyat nehezen adom át magam bármilyen érzésnek is. Kiábrándult lennék????? Nem hiszem, csak rég láttam már csodát, de láttam már az életemben. Megvan az egyedüllét előnye, én soha nem unatkozom, úgy gondolom tartalmas az életem, és ez jobb így, mintha egy szar kihült kapcsolatban élnék, de nem jobb annál, amire vágyom és amit baromira megérdemlek már!:)))


Bocsánat, ha nagyon bő lére engedtem, ez valahogy kikivánkozott belőlem!

105. cit005
2006. nov. 24. 21:10

Én szingli vagyok, és sokfajta okból. Annyira nem vagyok magányos, h. nekem elég néhány barát, pár esemény, program amikre elmegyek haverokkal.

Nekem így jó, persze jó lenne vkivel boldogságban élni, de mivel ez igen kis százalékban sikeres, úgy jobb a szingliség (igen, szingli férfi vagyok), mint annyi időt elfecsérelni társkereséssel, sztem.

Házasság meg LOL,:-) amikor 50% válási arány van, minek? Anélkül is lehet élni, válásnál meg csak rosszabb. Egyre többen élnek így (persze ez nem jelent jót v. rosszat), csak az emberek tapasztalják a következményeket.

104. zena01 (válaszként erre: 102. - Virkó)
2006. nov. 7. 09:22
Szerintem az életben fontosabb dolgok is vannak, mint a szerelem. Az egészség, a családi boldogság (mert az egyedülállóknak is van családjuk),az élet nehézségeinek leküzdése. Van aki egyedül boldogtalan és van, aki nem. A párkapcsolatban élők közt is van boldog pár, és vannak olyanok, akik pokollá teszik egymás életét. Nem lehet általánosítani!!!
103. emagdi (válaszként erre: 102. - Virkó)
2006. okt. 31. 15:06

szia! sem beleszólni, sem vitatkozni nem akarok, csak szemembe ötlött amit írtál.

azért ugye tudod, hogy attól, hogy te még valamit nem láttál, nem hallottál, nem ismertél, attól az még létezhet?:)))

másrészt minden ember különböző, gyakran olyannyira, hogy szinte már hihetetlennek tűnik:)

102. virkó
2006. okt. 31. 14:53
Ismerek néhány meggyőződéses szinglit,és egyikük sem boldog.Az egyikük a húgom.Mindig azt mondta,neki jó egyedül,szeret független lenni.Aztán külföldre ment,és a távolból vallotta be,hogy majd belepusztult itthon a magányba,és rettentő depressziós!Éveken át hazudott magának,és lehülyézett amikor arról beszéltem neki,hogy az ember társas lény!Ideig-óráig jó lehet egyedül,de nem tartósan.
101. 7e433abb8e (válaszként erre: 99. - 93a74b44ea)
2006. okt. 26. 13:23

En szeretnem, ha ugy lenne.

De Magyarorszag hianyat ugyis csak az erti aki "felnött" fejjel ment el.

100. Droma
2006. okt. 26. 11:24

Nekem bevállt a nagyon-nagyon akarás:)

Remélem nektek is össze fog jönni.

99. 93a74b44ea (válaszként erre: 98. - Droma)
2006. okt. 26. 11:12

Hát akkor akarjuk, nagyon nagyon!:))))

És majd összejön!

Moncha, ne keseredj el, ez rosszabb már nem lesz. (Legalábbis szorítok hozzá.)

Én azért már érzem, h innentől az út felfelé visz.

De tényleg ezt kell akarni.

98. Droma (válaszként erre: 97. - 93a74b44ea)
2006. okt. 26. 11:10

Mindent lehet,csak akarni kell.

Néha nagyon-nagyon...

97. 93a74b44ea (válaszként erre: 95. - 7e433abb8e)
2006. okt. 26. 10:59

Túl fogjuk élni...

Remélem!:))))

96. kisgé (válaszként erre: 93. - Emagdi)
2006. okt. 26. 10:49

Ó, én soha, senkivel nem cserélnék!!!

Ha nem nyomatná a média az álom család képet, lehet, hogy a családok nem lennének olyan elégedetlenek! Az élet nem egy film, vagy reklám...

2006. okt. 26. 10:48
valaki mondjon valamit.
94. kisgé (válaszként erre: 90. - Droma)
2006. okt. 26. 10:47
Én is egyetértek ezzel!
93. emagdi (válaszként erre: 86. - Kisgé)
2006. okt. 26. 10:14

na igen. álomcsalád-modell az van, de ha jobban körülnézek nem sok álomcsaládot látok magam körül. persze, van sok shiny-happy people, aztán ha kicsit beszélgetsz velük lepattogzik a zománc, és kiderül, hogy náluk sem olyan álomszerű minden.

arról nem is beszélve, hogy most már szinte az az általános, ha valaki egyedül neveli a gyerekét, mert néhány év után a házasságok nagy része tönkremegy.

elég csak itt a munkahelyemen körülnézni... hát, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy ki az akivel szívesen cserélnék.

92. 93a74b44ea (válaszként erre: 89. - Greentee)
2006. okt. 26. 10:13

Ja, és nem is egyszerűen csak férfi kell mellém, nem akárki hiányzik, hanem Ő...

Nem megy a felejtés.

91. 93a74b44ea (válaszként erre: 89. - Greentee)
2006. okt. 26. 10:12
Hát ismerkedni ismerkedek, de nem akar jól elsülni, és akkor még nagyon enyhe voltam...
90. Droma
2006. okt. 26. 10:06
Greentee,nagyon tettszenek a hozzászólásaid.Én is pontosan ugyan igy gondolom:)
89. greentee (válaszként erre: 88. - 93a74b44ea)
2006. okt. 26. 08:22

De egy csomó dolgot megtehetsz, hogy jobban érezd magad!

Társaságba járhatsz, emberekkel ismerkedhetsz, hódolhatsz a kedvteléseidnek! Nem attól üres az élet, hogy nincs melletted férfi.

2006. okt. 26. 07:37
Én most olyan üresnek érzek mindent így egyedül...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook