Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szingli lét előnyei, hátrányai fórum

A szingli lét előnyei, hátrányai (beszélgetős fórum)


147. gpetra
2006. dec. 19. 09:55
Szerintem ezt ne vegyétek ennyire komolyan! Nincsen Mi és Ti, ne tessék érzékenykedni :)))) Egyébként az idők során kialakuló félelem teljesen természetes (sajnos), én is nagyon jól ismerem ezt az érzést, de meg kell próbálni elnyomni, mert megmérgezhet egy olyan kapcsolatot, amiből valami szép és boldog alakulhatna ki. Talán nem is félelem ez, hanem egyfajta védekezési mechanizmus.
146. kisgé (válaszként erre: 144. - Cskata)
2006. dec. 19. 09:44
:))) Nekem tetszett, szerintem megfogtad a lényeget a "Mi" nevében köszönöm Neked. A MI lehet az érett 30-on túli csapat is, nem?:)))))
145. kisgé (válaszként erre: 143. - Szivecske)
2006. dec. 19. 09:42

Azt tudom kivesézni, amiben részem volt. Húszon évesen még nekem is minden rózsaszín volt egy pasival, aztán később kiderült, még csak nem is szerelem volt. Voltam igazán szerelmes, egyszer. Gyönyörű volt minden és bármit odaadtam volna érte, neki nem kellett, elment amerikába dolgozni és engem nem akart vinni, pedig mentem volna vele. Soha többé nem hallottam róla, marhára nagy szerelem lehetett a részéről. Szerettem sok férfit és engem is szerettek, de ez a csalódás évekre bezárt engem, és még mindig félek. 31 évesen már tudom mit akarok, milyen kapcsolatra vágyom, nos ez nincsen éppen és ezért azt mondom, jobb egyedül, mint frusztráltan egy szar kapcsolatban, ahol csak kihasználnak és megaláznak. Ennyi.

Remélem, neked nem kell ezt az érzést megtapasztalnod, én MÁR nem vagyok kapcsolat függő!

144. cskata (válaszként erre: 143. - Szivecske)
2006. dec. 19. 08:39

bocs, de ez a "Ti is" egy kicsit bántja a szememet.. olyan két-táboros érzést kelt: párkapcsolatban élők kontra egyedülállók...


azt hiszem (tisztelet az 1-2 kivételnek) senki nem mondta ebben a fórumban, hogy tudatosan választja az egyedüllétet, egész életében egyedül akar lenni és nem vágyik senkire sem!

és persze, hogy "Mi is" belevágunk egy újabb kapcsolatba, hiszen azt "Mi is" csak menet közben tudjuk meg, hogy működik vagy nem a dolog.. és "Mi is" reméljük, hogy egyszer olyan boldogok leszünk, mint "Ti"... de azért ne feledkezzünk meg arról sem, hogy "Ti is" lehettek még egyedül életetek során...


elnézést, ha nyers voltam - lehet, bal lábbal keltem ma... meg egyébként sem a szívem csücske ez az általánosító "szinglizés"...

143. szivecske (válaszként erre: 138. - Kisgé)
2006. dec. 19. 08:18

Éppen ez az!Itt csak a rossz párkapcsolatokat vesézitek ki,pedig ha megtalálod azt az embert,akivel minden tökéletes,akkor más szemszögből néznéd az egészet:)Vele egy édes álomban élek:)

Persze,hogy jobb szinglinek lenni,mint egy rossz kapcsolatban,de mégis belevágtok Ti is egy újabb kapcsolatba,hiszen ki ne keresné az igazit?!

142. cskata (válaszként erre: 141. - Kisgé)
2006. dec. 18. 14:19

ezen már én is gondolkodtam - de rám általánosan jellemző, hogy valaki mindig képben van nálam érzelmileg.. vagy alakul, vagy stagnál, vagy éppen lecseng a dolog (az is előfordul, hogy az illető nem is tud a lejátszódó folyamatról..:))))

nem is tudom, mikor éreztem utoljára azt, hogy senkibe nem vagyok még, vagy már szerelmes (na jó, azért nem mindig a szó szoros értelmében szerelmes..), és csak úgy élek, "józanul" és kiegyensúlyozottan..:))))

141. kisgé (válaszként erre: 140. - Cskata)
2006. dec. 18. 14:02
Ja, komoly nincs a láthatáron. Ez már 1 hete eszembe jutott és most írtam le!:))))
140. cskata (válaszként erre: 139. - Kisgé)
2006. dec. 18. 13:57

nemtán van valaki a láthatáron..?:))))

vagy ez most hogyan és miért jutott eszedbe..???:)))

139. kisgé (válaszként erre: 136. - Cskata)
2006. dec. 18. 13:53
Régen én is társfüggő voltam, most így hogy nem vagyok az, sokakl jobb, de ezek a hülye félelmek megbénítanak!:)))
138. kisgé (válaszként erre: 137. - Librigabi)
2006. dec. 18. 13:52
De, igazad van, sőt abban is, inkább egyedül, mint egy rossz kapcsolatban!:)))
137. Librigabi (válaszként erre: 134. - Kisgé)
2006. dec. 18. 13:51

Szia Baba!


Figyu, szerintem ezzel mindannyian így vagyunk. Nemhiába mondják, hogy a szerelem öl, butít és nyomorba dönt. De azért valljuk be, mindannyian vágyunk rá. Nincs igazam? T ;-)

136. cskata (válaszként erre: 134. - Kisgé)
2006. dec. 18. 13:47

szió!:)

ezzel én is ugyanígy vagyok..:)))

pedig egy csomó rossz példa láttán mindig elhatározom, hogy "én ezt vagy azt soha nem fogom úgy csinálni!" - csak ezt addig könnyű kijelenteni, amíg az ember érzelmileg nincs erősen befolyásolva egy másik személy által..:))) húú, de szépen mondtam..:)))

viszont ami a legkevésbbé sem szeretnék lenni, az pl. "a társfüggő ember" - értem ezalatt azokat, akik ha a szerelmük nem ér rá velük lenni vagy külön programja van, akkor majd meghalnak, nem tudnak magukkal mit kezdeni és csak nyöszörögnek, hogy egyedül vannak.. ez a halálom..:)))

azt remélem, hogy az egyedül töltött idő megedz annyira, hogy ha majd lesz vki mellettem, akkor nem fogok rátelepedni - mivel egyedül is feltalálom magam..:))

135. Librigabi (válaszként erre: 133. - Szivecske)
2006. dec. 18. 13:45

Szia!

Abban tökéletesen igazad van, hogy egy boldog kapcsolatnak nincsenek hátrányai, de sajnos keveseknek adatik meg, hogy egy boldog kapcsolatban éljenek. Most én is szingli vagyok, de úgy érzem jobb így élni, mint egy rossz kapcsolatban. Helló, Tibor! ;-)

134. kisgé (válaszként erre: 132. - Cskata)
2006. dec. 18. 13:31

Helló!


Rájöttem itt egy nagy igazságra magammal kapcsolatban! Ha szerelmes vagyok, az engem legyengít. Nem tudok másra gondolni, tök hülye leszek, enyhén tartok a szerelemtől!:))

2006. dec. 17. 20:29
Én sokkal boldogabb vagyok párkapcsolatban.Lassan két éve vagyunk együtt és bárki bármit mondd a szingli életnek vannak bőven hátrányai.Nem lehet elmondani,milyen érzés a szerelmeddel lenni és tudni,hogy számára mindennél fontosabb vagy...egy boldog kapcsolatnak nincsenek hátrányai!!!
132. cskata (válaszként erre: 131. - Zena01)
2006. dec. 13. 10:08
nem hiszem, hogy magán a fokhagymán van/volt a hangsúly..:)))
131. zena01 (válaszként erre: 113. - E399e02287)
2006. dec. 13. 08:28
Utálom a fokhagymát, még a gondolatától is kiráz a hideg.
130. kisgé (válaszként erre: 129. - Cskata)
2006. dec. 12. 09:42

:))) Ügyi lány!!!!:)))

Én hamar ellágyulnék, ha valaki meglágyítana. Mondjuk nem lenne könnyű dolga!:))

129. cskata (válaszként erre: 125. - Kisgé)
2006. dec. 11. 21:58
húú, most én is az vagyok!:))) de csak azért, mert beszéltem tel.-n egy "lefutott projekt"-tel;) és éreztem a magamból áradó kőkemény magabiztosságot..:)))
128. cskata (válaszként erre: 124. - Greentee)
2006. dec. 11. 21:55

na igen, a hajszál az enyém - de az enyém a mézes kanál és a tányér elmosogatása is, a manóba..;))))

de sebaj, mosáskor így legalább csak steril, M-es bugyikkal talizom..:)))

127. eee466847e (válaszként erre: 124. - Greentee)
2006. dec. 11. 20:35
Olyan aranyosan írtál:))) Igazad van!
126. kisgé (válaszként erre: 124. - Greentee)
2006. dec. 11. 16:45

:)))))


Rám ragadnak a pasik, néhamár azért nem mosolygok, hogy ne!:))))))))))

125. kisgé (válaszként erre: 123. - Cskata)
2006. dec. 11. 16:44

Ó, nekem is vannak ilyenek! Ne tudd, de aztán elmúlik és ismét jól vagyok. Persze, hogy vágyunk valakire, de még mindig azt mondom, ha épp nincs senki, akkor ezt az egyedüllétet kell szeretni és a legboldogabban megélni.:))) Én már nem akarok kompromisszumok árán vergődni egy sehová nem vezető kapcsolatban!

Na, tök kemény csaj vagyok!:)))))))))))))))))))))

2006. dec. 11. 16:14

Katherine Mansfield amerikai írónő szerint egyedül élni annyi, mint bizonyosan tudni, hogy a hajszál a mézes kenyereden csak és kizárólag a tiéd lehet. :)


Ne gyertek nekem Bridget Jones-szal, ő is bepasizott a végén! :)


Egyébként meg: jó kedéllyel, optimizmussal és humorérzékkel kell ezt elviselni, mármint az egyedüllétet, amit szingliségnek nevezünk, mert a savanyú, toszatlan bigékre nem jellemzően tapadnak a pasik. :) Szóval cheer up, lányok, mosolygunk, készününk a karácsonyra, és ha egyedül élünk, akkor is feldíszítjük a kérót, főzünk finomat és a többi!

123. cskata (válaszként erre: 122. - Kisgé)
2006. dec. 4. 12:04

naugye, naugye, naugye - én megmondtam!!:))))))

de komoly(abb)ra fordítva: tényleg az az igazság, hogy ha elfelejti az ember a társas élet előnyeit:), akkor egész jól el tudja foglalni magát és van, hogy nem okoz gondot az egyedüllét.

Én sem szoktam folyamatosan ezen görcsölni, "megtanultam" programokat generálni magamnak és élvezni a "szabadsággal" járó előnyöket.. csak most úgy érzem, hogy ismét vakvágányra futottam és ez kissé visszavesz az életörömből.. de majd elmúlik biztosan, jártam már így máskor is, akkor is elmúlt..:))))

és való igaz, hogy inkább így, mint társas-magányban, amiből az ember(ek általában) nem mer(nek) kilépni.. vannak rossz példák a környezetemben, és amikor látom és hallom a barátnőimet erről panaszkodni, akkor mindig úgy gondolom, hogy inkább továbbra is a saját bőrömben maradnék!:)))

Tudom, hogy gonosz gondolat, de ha sűrűbben találkoznánk szerencsétlen életű emberekkel, akkor biztosan jobban értékelnénk, amink van... (és biztosan nem nyafognék én sem annyit..:)))))

122. kisgé (válaszként erre: 119. - Cskata)
2006. dec. 4. 11:41

Na igen, addig tök jó, míg valaki nem lesz gyengéd hozzám, én olyan jól elvagyok. Erre valaki kedves és gyengéd és én meg szaladhatok el, nehogy elkezdjen hiányozni már a dolog. amikor meg tisztes távolban vagyok, elfoglalom magam, nehogy eszembe jusson!!!!:))))) Mondom én, táras lények vagyunk, hülyeség ez a szingli mizéria.

Cak én úgy vagyok vele, jobb egyedül, mint egy szar kapcsolataban, attól még hiányzik a szerelem, gyengédség....

121. cskata (válaszként erre: 120. - Gpetra)
2006. dec. 4. 10:41
rajta vagyok az ügyön!!:)))))
120. gpetra (válaszként erre: 119. - Cskata)
2006. dec. 4. 09:39
Ez a beszéd! Arccal a jövő felé! :)
119. cskata
2006. dec. 4. 09:37

no, jó.. akkor nem őrülök meg!!:)))))

tudom, hogy ha nem várom, akkor jön.. meg amikor nem is gondolom, hogy jöhet akkor is jön.. meg amikor nem is akarom, hogy jöjjön, akkor is jön.. :))))

csak az a baj, hogy már olyan régóta tart a jelenlegi állapotom, hogy már nem mindig tudom nem várni..:( jelenleg legalábbis így érzek.. persze ez nem állandó, valószínűleg a jelenlegi körülmények hozzák ki belőlem..

az elmúlt pár hónapban kaptam egy kis "preview"-t egy mára már haldokló ügytől (húú, de szépen mondtam..:)) - és emiatt sajnos rájöttem, hogy miből maradok ki már megint..:(

pedig már egész jól sikerült elfelejteni, hogy milyen, amikor reggelente egy kedves, odabújós "jóreggelt!"-et suttognak az ember fülébe..

na, mindegy - nem őrülök meg és nem várom!!!:))))

köszi a bíztatást, aranyosak vagytok!:)

118. gpetra (válaszként erre: 116. - Cskata)
2006. dec. 4. 09:16
Csatlakozom az előttem szólókhoz: ne őrülj meg!!! Bár Bridget Jones is megtette, azaz ,ajdnem, és láttuk, mi lett belőle :) Tudom, hogy közhely, de akkor jön majd valaki, amikor a legkevésbé számítasz rá. Velem ez történt négy év egyedüllét után. És már szervezzük az esküvőt :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook