Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szingli lét előnyei, hátrányai fórum

A szingli lét előnyei, hátrányai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
57. kisgé (válaszként erre: 54. - 4726e582cf)
2006. szept. 1. 09:31

Én majd minden exemmel beszélő viszonyban vagyok. Sőt, elég sok haver-barát is akad és ha ezt egy pasi nem bírja (némelyik, amelyik éretlen, az nem bírja), akkor sajna összeveszünk. Volt egy src, az mindig mindent számon kért: miért nem írtál sms-t, miért most hívsz, miért nem mondtad, hogy szeretsz.......Kikészültem. Nekem ez már börtön!!!


Viszont a legutóbbi exszel a legjobb barátok vagyunk, bármit mondok, hogy kéne, már ott is van. Annyira jó érzés, meg nem is értem őt. Biztos már nem akar semmit, mert igazán soha nem is akart, tehát nem most fogja elkezdeni!:))


Viszont ez most nem zavar be, mert épp egyedül nyomom.:)))

56. 4726e582cf (válaszként erre: 55. - Droma)
2006. aug. 31. 21:27

Engem is halálra bosszant az ex-felesége és a nem bír leszakadni végre is... de minden ok, a többit priviben, mert ennek már köze sincs a singlikhez.


Majd kifogod :), hisz csiberke vagy még :))) - idővel, nyugalom, és ne keress görcsösen, jön, ha itt az ideje :)


Sajnálattal hallom :(((, azt hittem akkor minden ok lett.

55. Droma (válaszként erre: 54. - 4726e582cf)
2006. aug. 31. 21:21

Az jó,hogy nincs ilyen "gondod"!Én valahogy nem tudok ilyet kifogni:)


Szerintem nem is a bizalomról van szó sok esetben,mert persze hogy megbizok a szerelmemben,de azért én sem örülök ha legyeskednek körülötte.:)Ezért is értettem meg a helyzetet!


Hát igen,újra együtt voltunk,és most nem!Furcsa ez a dolog.Olyan se veled se nélküled.

54. 4726e582cf (válaszként erre: 53. - Droma)
2006. aug. 31. 20:46

Persze :) értem ezt így már :))). Ez is más, mint a megkötéses dolog.


Aha igen az újpasi gerjed az ilyesmire, hogy a régit is számon tartja az ember...

Szerencsém van, mert 1) nem tartom számon a régi pasikat, mert egy kapcsolat után nincs barátság... 2) a páromat nem izgatja az ilyen dolog, nem is érdekelni saját bevallása szerint, mert tudja mi a helyzet és megbízik bennem :) szerencsére.

Ami fura, mégcsak nagyon alkalmazkodnom sem kell hozzá, teljes az összhang... :)


Tényleg mi van a szerelmeddel? Nem úgy volt, hogy szent a béke és újra együtt vagytok?

53. Droma (válaszként erre: 52. - 4726e582cf)
2006. aug. 31. 19:49

Nem,mivel már/még nincs párom:D

Tény hogy sokszor nem valami jól fogalmazok.

Szóval pl arra gondoltam,hogy lehet egy olyan eset hogy egy régebbi pasiddal jóban vagy,de a jelenlegi természetes hogy nem örül neki,és akkor inkább hanyagolod a régebbi pasit mint barátot,mint hogy a mostani pasidnak rosszul essen.

Na ez is gyönyörűen meg lett ám fogalmazva!:)

Csak ki akartam fejteni hogy kb mire gondoltam.:D

remélem valamennyire azért érthető lett:)

52. 4726e582cf (válaszként erre: 51. - Droma)
2006. aug. 31. 17:19

Ezért is fejtettem ki. Kicsit sánta volt a megfogalmazás, hogy nem szabja meg senki, hogy mit csinálsz... Ez börtönnek hangzik, még finoman is.

Alkalmazkodni az más :), attól még nem kell börtönben éreznie senkinek magát :)).

Ha valaki nem alkalmazkodik, akkor teljesen képtelen lesz egy normális kapcsoltara, szerintem. Csiszolódni, összehangolódni kell egy társsal, ha ez mindkét fél részéről működik, akkor szerintem semm gátló nincs benne :)). Az eleve halott kapcsolat, ha az egyik fél még csak megjegyzést tesz arra, hogy mikor, mit és kivel...

Nah szóval a lényege a dolognak, hogy még csak kicsit drasztikusan nem annyira ok a dolog.


Remélem nincs közted és a párod között ilyen nem drasztikus megszabás semmilyen téren :)))

51. Droma (válaszként erre: 38. - 4726e582cf)
2006. aug. 31. 12:16

Azért is irtam oda zárójelbe hogy nem ilyen drasztikusan,mert az már nem igazán egészséges ha ezek is vannak 1kapcsolatban:)

Hanem azt próbáltam kifejezni,hogy azért vannak olyan helyzetek ahol engedni kell ebben-abban.:)

50. kisgé (válaszként erre: 49. - Szandál)
2006. aug. 31. 11:58

Akárhol. Én nem nagyon járok szórakozni dizsibe, meg szórakozó helyekre, nem szeretem őket. meg ott aztán nem lehet normálisan ismerkedni, szerintem. Én nem is tudom, hol lehet. Ha az ember nyitott, akkor bárhol lehet. Nekem valahogy mindig jönnek ezek a dolgok, nem is tudom hogy. Társaságból, munkahelyen (azért ott is adódik), lakhelyemen (lakás tulaja pl.), ismerős ismerőse.....


Te sokat jársz el??

2006. aug. 31. 09:53

Ebben igazad lehet. Meg később sem jó, ha túl köze dolgoznak a felek egymáshoz.


Kisgé szerinted hol érdemes manapság ismerkedni?

48. kisgé (válaszként erre: 47. - Szandál)
2006. aug. 31. 09:47
Munkahelyen???? ÁÁÁÁÁ, ne jöjjön senki. Ez itt egy pletyka és rosszindulat-gyár!!!!! Aki meg akar ismerni, az tudja milyen vagyok!
2006. aug. 31. 09:45
A jéghegység biztos baj, mert akkor az sem nyit feléd, akinek megfordul a fejében. Valahogy kell jelezni, hogy "jöhetsz".
2006. aug. 31. 09:44

A másik, ami a szingliség hátránya, hogy a család állandó nyomás alatt tart.


- Mikor lesz már valakid?

- Meddig akarsz várni?

- Hol van már az unoka?

- Bezzeg a húgod..

- Nézd az XY már...


Ezektól rosszul vagyok. Szerintem nem egy embert hajszoltak már így házasságba, gyerekvállalásba a rokonai.

45. kisgé (válaszként erre: 41. - Szandál)
2006. aug. 31. 09:42
Én 150 pasi közt dolgozom és kevés csajjal, na én nem merek mosolyogni (erős túlzás), mert azt hiszik akarok valamit, aztán elkönyvelnek könnyű vérűnek! :)))) Úgyhogy én jéghegy vagyok, biztos ez is baj......:)))
2006. aug. 31. 09:42

Igen, ez a szingli elnevezés elég sarkos. De az egyedülálló nő sem tetszik jobban.

A szingliségben legalább benne van a modernség, a boldogság az önállóság kis csírája, és még mindig jobb, mint a vénlány, ahogy vidéken nevezik azokat, akik elmúltak mondjuk 25-30 évesek és még nem mentek férjhez.

43. kisgé (válaszként erre: 41. - Szandál)
2006. aug. 31. 09:41
Vigyázz, ma vagy 3 pasi hív randira!:)))))
42. kisgé (válaszként erre: 38. - 4726e582cf)
2006. aug. 31. 09:40

Én is egyetértek Faw!

Szerintem a szinglik és kényszer-szinglik. Értem azt ezalatt, hogy ugyan karrieristák, de abba temetkeznek, menekülve a felelősségtől, érzelmektől......ki tudja. Amit én láttam magam körül kapcsolat témában, már kb. fel kellett volna vágnom az ereimet!:)

2006. aug. 31. 09:40
Én most kipróbálom a cikkben leírtakat. Körülnézek magam körül, kik vannak ott. Rájuk mosolygok (ez lesz az ajándék része). Hagyom, hogy benyomások érjenek más emberektől, akiket eddig kirekesztettem elsp megfontolásból. Hát majd meglátjuk.
40. kisgé (válaszként erre: 35. - Greentee)
2006. aug. 31. 09:34
Ez nagyon tetszik, én is így gondolom, de ez szép megfogalmazás!:)
39. 93a74b44ea (válaszként erre: 38. - 4726e582cf)
2006. aug. 31. 08:12
Egyetértek. Épp ezért én sose voltam szingli, ha épp nem volt párom, akkor sem. Az tök más.
38. 4726e582cf (válaszként erre: 34. - Droma)
2006. aug. 31. 07:49

Nem hiszem, hogy a kapcsolatnak arról kellene szólnia, hogy bárki is megszabja, hogy mit csinálhatok. Kapcsolatban vagyok én is, bár ugye tudjuk távkapcsolat, mégsem vagyok semmiben az ég világon korlátozva, mégcsak megjegyzést sem kapok pl, hogy pont azokat fotózom, akiket ki nem állhat a párom. Egy rossz szó nincs sem a zenekarra, sem a munkára, sem, hogy elmegyek és találkozom velük. Ez csak példa, de nem vagyok korlátozva semmiben, megjegyzem én sem korlátozom őt semmiben. Lehet ez a szabadjára engedés az oka annak, hogy mindketten alig várjuk a közösen eltöltött gép előtt gubassztást :)).

Nem kötöszködésből írtam, csak tapasztalat.


Azok a kapcsolataim soha nem működtek kicsit sem, ahol meg volt szabva számomra bármi is.


Nohát a szingli lét előnye, tán annyi, hogy nincs olyan stresz, amit a kapcsolat jelenthet (bizonyos esetekben - fel kell hívni, találkozni vele, stb). Bár ez sem elkönyvelhető előny igazán.

Hátránya, nincs társ, nincs akire lehet számítani.


Igazándiból tudjátok ki a szingli? Konkrétan azokat a manager típusú embereket hívják így, akik a munkájuknak élnek és kapcsolatra már nincs idejük. Holott a pénzük megvan, nem kicsit, de kapcsolatra már nem futja az erejükből, hisz nincs idő rá, és igény sem marad. Kalandokból élnek.

Itthon igazán azt csúfolják így, akinek nincs párja - helytelenül, mert lehet nem azért nincs, amiért az igazi szinglinek nincs.

37. 93a74b44ea (válaszként erre: 34. - Droma)
2006. aug. 30. 22:32

Néha???

Én mindig bújnék.

Ez hiányzik a legjobban.

Persze inkább csak most, amikor van valaki, akit nagyon szeretek, de nincs itt velem.

Amikor nincs senki, nem hiányzik.

36. e71af41436 (válaszként erre: 35. - Greentee)
2006. aug. 30. 21:02

ez igaz. van egy bnőm,aki évek óta nem tud pasi mellett megmaradni. nem...ez nem helyes így...nem maradnak meg mellette a pasik.

mert két hét után már felmerül a gyerek kérdés is....két hét!!akkor csoda?

2006. aug. 30. 20:58

Azt mondják, ha valamit AKARSZ, két kézzel nyúlsz, kapkodsz utána, nem fog megérkezni. De ha kitárod a karodat, és csak VÁROD, akkor előbb utóbb engedelmeskedik a hívásnak.

:)

34. Droma
2006. aug. 30. 20:28

Szerintem az az előnye hogy nem szabja meg senki hogy mitmikor miért,és kivel csinálhatsz(na jó nem ilyen drasztikusan,de azért teljesen a magam ura vagyok:)


A hátránya az hogy azért mégiscsak jól esik néha odabújni valakihez,és érezni hogy szeret!

33. Hoxa
2006. aug. 30. 17:52
Moncha: azért meredek azokat a pasikat gyerekkel tesztelni, akiknek még nincs és akiknek esetleg nem voltak kicsi testvérei. Attól, hogy akkor még nem tudnak velük bánni, fel tudnak nőni az apa szerephez, amikor véresen közelről érinti meg őket, a saját gyermekük fogantatása, kihordása, megszületése és a kezükbe adása. :) Aki megbukik egy 5 éves unokaöccsel, nem biztos, hogy megbukik majd apaszerepben is. Az más.

Beaktiválom most soron kívül Szandál cikkét, mert nagyon érdekes és szerintem értékes is, olvassátok el itt!
32. kisgé (válaszként erre: 31. - 7e433abb8e)
2006. aug. 30. 16:24
Érzem azt. Ha nem mozgat meg az illető stílusa, személyisége, nem fogok beleszeretni, maximum megkedvelem és mivel én eléggé erős egyéniség vagyok, el is nyomom. Na most én senkit nem akarok irányítani, elnyomni, nekem férfi kell.:))))
31. 7e433abb8e (válaszként erre: 30. - Kisgé)
2006. aug. 30. 16:22
Valamennyire mindenki tudja mit akar, milyet...de oszinten szolva nagyon sokszor nem jo am az, ha minimalis korbejaras van, ugy ertem valami: amire azt mondod nem (vegulis mi az, mire mondod nem -a peldatol tekintsunk el 50 eves-?)
30. kisgé (válaszként erre: 26. - Greentee)
2006. aug. 30. 16:19
Én alkalmazkodó vagyok, és tudok szeretni. Eléggé társasági lény vagyok, tehát nem sokat ülök otthon. Mégsincs senki, csak ahogy írtad, esetleg rövidebb-hosszabb barátok, hálótársak. Mivel nem vagyok az egy éjszakás kalandok híve, így ezekbe nem is megyek bele, sőt nem is vadászok. Engem találnak meg mindig, de azok nem felelnek meg. Nem azért, mert meg akarom nézni az egész bevásárló központot.:)) Már van annyi tapasztalatom, önismeretem, hogy tudom mit akarok és kit akarok. Azt is látom,hogy az, aki nem felel meg, annak semmi értelme, mert vége lesz. Akkor minek menjek bele. A mostani választékom: 50 éves üzletember, beteg feleséggel a háta mögött és egy fiatal szeretővel. Én nem akarok a családi szappanopera részese lenni. Vagy magas beosztású emberke a cégnél.....nekem ez sem kell, nem megyek bele ilyenekbe. Aki tetszik, az meg nem érdemes rám, mert le sem szar!:))))))) Szeretem a bonyolult dolgokat az tény és azt is tudom, hogy 8 éve miért nem volt olyan igazi nagy szerelmi kapcsolatom. Csalódtam és képtelen voltam szeretni. Mindig volt valakim, de csak azért, hogy legyen. Most már többre vágyom és azt hiszem érett is vagyok, már nem ragaszkodom a függetlenségemhez mindenáron, így meg is fogom kapni, csak idő kérdése, addig meg élvezem azt, ami van.:)))
2006. aug. 30. 16:14

gyerektema:


arra senki sem gondol, hogy pl. nok is vannak olyanok, akik a gyerektemat szobahozva MENEKULNEK.

leteznek ilyen nok, igen 30 felett is, de ez sem elitelendo. ennyi. ki ilyen, ki olyan.

viszont egy esetben en IS menekulok: ha nem lehet gyerektemarol dumalni a pasival, sot azt gondolom egy felnapos osszeeresztes: pasi + gyerek eleg jol felnyitja a szemet.

hat had ne mondjam melyik nem erdekel engem...


ez amolyan szüres. be kell valljam kurvara sokan nem mennek at ezen es hat mar tulvagyok a pubertas korszakon (igy erzem) nekem igenis fontos, hogy egy ferfi szeresse a gyerekeket ES NE CSAK BESZELNI TUDJON ROLA/ROLUK.

28. 7e433abb8e (válaszként erre: 26. - Greentee)
2006. aug. 30. 16:09

"minden emeleten ugyanaz lesz" azert kicsit sarkitott, de igaz is lehet.

valojaban szerintem csak arrol van szo, hogy egy-egy emberrel jobban szeretunk csinalni ezt-azt...a masikkal ugyanazt kevesbe.

kinek mi a fontos.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook