Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szingli lét előnyei, hátrányai fórum

A szingli lét előnyei, hátrányai (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. jún. 12. 16:06

Épp most írtam erről egy másik topikban.

A sztori röviden az, hogy még áprilisban belefutottam egy együttesbe (Dörzs, mi azt hittük, hogy Doors emlékzenekar, azért néztük meg, de nem az, holott elég jópofák), ahol két női énekes van, és az egyik kijelentette, hogy ez amit játszanak, az szinglizene. Kicsit meglepődtem, hogy ilyen van, de ha vannak szingliknek szóló filmek, (Bridget Jones pl.), boltok, könyvek, klubbok, és mint itt megtudhattuk, zenék is, akkor ez bizony szubkultúra a javából. Mivel a szinglik jelenleg kevesebben vannak, mint a nem szinglik, ezért a sub jelző használata különösen indokolt...

2008. máj. 18. 20:36

Sziasztok:)


Én ugyan nem vagyok szingli, de lenne egy kérdésem,látom ide egyébként is sokan írtok:)

Holnap záróvizsgázom, és van egy két tippem, amire tuti rákérdeznek.... ez lesz z egyik.

Tehát a kérdésem: Szerintetek a szingliség ma már szubkultúra?

2008. febr. 27. 14:58
Halihó szinglik! Hol vagytok? :-)))
324. cskata (válaszként erre: 323. - Ef1a32d478)
2007. szept. 20. 08:12
ahan.. egyedül..:S
2007. szept. 19. 16:22
És ha valaki szingli? akkor mi van? legalább nem kell beosztania az idejét, azt csinál és akkor, amikor akar!
322. sp509 (válaszként erre: 321. - Sp509)
2007. aug. 10. 11:34

Az URL lemaradt:


[link]

321. sp509
2007. aug. 10. 11:34

Sziasztok,


a dolgozatomhoz szuksegem van egy jo felmereshez a szinglikkel kapcsolatban ezert elkeszitettem egy rovid kerdoivet.


Kerlek titeket szanjatok ra nehany percet, es toltsetek ki.


Ezzel rengeteget tudnatok segiteni nekem.


Koszonom!

320. opál (válaszként erre: 316. - Ezusteso)
2007. júl. 1. 08:12
Nem"szó szerint" gondoltam!!!!!!:-))
319. 93a74b44ea (válaszként erre: 308. - Kisgé)
2007. jún. 30. 10:11
azért most mégiscsak jobb, nem, g?? :-)))
2007. jún. 30. 09:36

Nézzük mi is a szingli lét. Egy weboldalon találtam...


Manapság az új, modern kultúrák egyik melléktermékeként létrejött egy új családi állapot, már ha annak nevezhető: a szingli-lét. Korábban is létezett, neve is volt a gyereknek, vénlány, agglegény, de mára talán megszabadult pejoratív előítéleteitől.


Kialakulásának számos oka lehet:

1. felgyorsult világban a kapcsolatok is felgyorsultak, nem egy életre szólnak, inkább tartanak, míg jólesik

2. a nők szerepe a társadalomban átalakult, és a férfiak nem tudják miként kezelni ezt az új szerepkört

3. egyre későbbre tolódnak a házasság-kötések ideje, és az emberek megszokják az egyedüllétet


Persze a szingli-életformának megvannak az előnyei, és hátrányai egyaránt.

Előnyei a szabadság, függetlenség, önállóság, nem kell a másikhoz igazodnod, van időd magadra, és a barátokra.

Hátrányai a magány, pénzhiány, hogy senki nem vár otthon, és jólesne szólni a másikhoz.


De hogy ronthattuk el ennyire a férfiakat?

Persze hogy mi tehetünk erről, ez nem vitás. A férfi minden előnyét megkapja a kapcsolatnak, és nem kell a kötöttséget vállalnia. A világban meg rengeteg szingli nő rohangászik, fennhangon hirdetve, hogy ez a tökéletes boldogság, és ÖNSZÁNTUKBÓL választják ezt az életformát. Ekkora hazugságot már rég hallottam! Persze kivételt képeznek azok a nők, akik a karriert választják, 12-14 órákat dolgoznak, és már se idejük, se energiájuk egy pasira. Esetleg hétvégén egy-két gyors menetre. De a többi miért hazudik? Minden nő férjhez akar menni, kislány koruk óta álmodoznak életük legszebb napjáról, de amint 20 évesek múlnak, mindezt elfelejtik. Mert a férfiak ezt akarják hallani.


Hogy miért mi vagyunk a hibásak?

Mert régen tudták, hogy akkor kapnak meg egy nőt, ha elveszik feleségül. De ma? Ha nem adod be a derekadat, akkor odébáll, keresvén olyan lányt, aki még nem gyepesedett be. Persze mi tudjuk, hogy olyat, mint mi, úgysem talál, olyan szépet, kedveset, megértőt, és intelligenset, de ez gyenge vigasz. Másrészt meg, ha hozzámegyünk anélkül, hogy ágybéli teljesítményét leteszteltük volna, könnyen hoppon maradunk házasság után. Akkor mi a jó megoldás? Kényeztetni őket, hogy hátha jó nevelést kapott, hátha vágyik szerető meleg családi fészekre, vagy megpróbálni felmászni a piedesztára, és addig ingerelni, míg az első szembejövő csajszival megcsal? Ha legalább nőtársainkban bízni lehetne. De mióta kissebséget élveznek a férfiak, és már egy nőt sem érdekel foglalt-e a pasi, vagy sem, tisztességre ne számítsunk!

2007. jún. 30. 08:17
Ja és még egy: a szingli többnyire 25-35 éves nő, korántsem nevezném vénnek. Az életmódját, a kihívásokat, férfinak való feladatok sikeres megoldását kifejezetten élvezi, ő választotta, a szexet sem hagyja ki, míg a vénlány sóhajtozik, vágyakozik és eped, csak elszenvedője helyzetének! Óriási különbség!
2007. jún. 30. 08:11

a szavakat nem divat irányítja. A vénlány, mint könnyen látható vén lány, többnyire szűz, akinek nem sikerült férjhezmenni, pedig régen ez volt az egyetlen cél a nők életében. Emlékeztek Gobbi Hildára ebben a szerepben? Nevezték aggszűznek is, nagyon találóan.

Most a legtöbb egyedelülálló párkapcsolat után maradt egyedül, gyerekkel, vagy anélkül. A kettő szerintem nem rokon értelmű, teljesen mást jelent.

Az én értelmezésem szerint az agglegény olyan férfi, aki soha nem hagyta magát oltár elé cibálni, a facér pedig lehet elvált is, pillanatnyilag egyedül és nem kapcsolatban.

Nyelvészkedhetünk is, talán rászorulnánk. Régebben sokkal körültekintőbben használták a szavakat és ritkábban aggattak címkét az emberekre, ha igen, akkor jól meggondolták!

315. opál (válaszként erre: 312. - Ezusteso)
2007. jún. 29. 18:18

A szinli szó divatosabb,mint az egyedülálló vagy (vénlány...régen ez volt!)!:-))

Vagy a férfiaknál nem azt mondjuk,hogy agglegény,hanem facér!!:-)

314. kisgé (válaszként erre: 312. - Ezusteso)
2007. jún. 14. 10:35
Tök igazad van, én nem tudlak kiigazítani!:)))
313. cskata (válaszként erre: 312. - Ezusteso)
2007. jún. 14. 10:09
pontosan.. ráadásul (szerintem) természetellenes felfogás.. :S
2007. jún. 14. 09:24

Én úgy tudtam, hogy a szingli egy bizonyos életmód, felfogás. Persze, hogy ez is Amerikából származott át. Ők élvezik az egyedüllétet, hogy nem kell alkalmazkodni senkihez, érnek annyit, mint egy férfi és többnyire karrieristák, sőt mi több, sikeresek.

Aki pedig nem él kapcsolatban, az egyedülálló, de nem feltétlenül szingli.

Igazítsatok ki, ha tévedek, de szerintem ezt is összekutyulták, mint a szexet a szerelemmel.

311. ica!
2007. márc. 14. 12:34

Szerintem mind a kettőnek megvannak az előnyei meg a hátrányai!

Ha valaki szingli, több ideje jut a barátokra, családra esetleg még magára is. A rossz benne az, hogy néha magányosnak érzi magát az ember. De mivel nem lehet tudni mikor találkozik valaki a nagy Ő-vel, szerintem ki kell használni és élvezni kell azt az időt is amíg valaki szingli, mert ha már társra lelt, csak akkor fogja érezni, mennyi dolog is hiányzik.

310. Egnisz (válaszként erre: 298. - Mandella)
2007. márc. 14. 12:15

Szerintem nem feltétlenül kell ennek így lennie.

Hogyha az ember olyan társat választ, talál, aki mellett szabad lehet, kb. egyforma a magányigényük, megbíznak egymásban, akkor nincsenek meg ezek a hátulütők. Nekem az első házasságom volt olyan, hogy mindenről be kellett számolni, nehezen engedett el egyedül itthonról az ex, a házi munkát megkövetelte, úgy éreztem, hogy megfulladok mellette, nagyon szenvedtem. Ez minden volt, csak nem egyenrangú kapcsolat. Szerencsére kiléptem belőle, de nem volt könnyű kisgyerekkel elválni. (Nemcsak ezért váltam el, más problémák is voltak.)

A mostani házasságom egészen más, teljes szabadságot adunk egymásnak, bármikor bárhova elmehetek, akár napokra is, és a párom is, itthon van külön szobánk, mindketten tudunk és szeretünk egyedül is lenni néha. A házi munkában segít, mondjuk nem túl sokat, de nem is vár el katonásan mindent.

Most jó.

Kívánok nektek is jó párkapcsolatot! :)

309. kisgé (válaszként erre: 307. - Cskata)
2007. márc. 14. 09:49
Oké csajszi, majd írj. Pussz!
308. kisgé (válaszként erre: 306. - Gota)
2007. márc. 14. 09:49
:)))) Nekem ez így most tényleg jó! Szerencsére senki nem akar összehozni senkivel, mert nem is ismernek olyat, akivel érdemes lenne foglalkozni. Mondjuk ez gáz, de én már csak röhögök!:)))))
307. cskata (válaszként erre: 305. - Kisgé)
2007. márc. 13. 21:49

tudom, sorstárs!;)))

én egész jól bírtam az elmúlt 2 hetet és a passzív ellenállást, amit folytatok (tudod, azzal kapcsolatban, amit írtam iwiw-en..)!

írok majd privit Neked - de leghamarabb vasárnap leszek újra hoxa-közelben, majd akkor mesélek!:)

puszi!:)

306. gota (válaszként erre: 302. - Kisgé)
2007. márc. 13. 13:20
EZ a beszéd. Pontosan így voltam én is vele anno. Tudod, mi idegesített a legjobban? Az, h a barátnőim állandóan valami pasit akartak keríteni nekem. Azt hitték, h azért, mert mondjuk 1 évig nem volt senkim, nem érzem jól magam. Pedig nem csináltam ebből problémát, akkor így volt jó...
305. kisgé (válaszként erre: 304. - Cskata)
2007. márc. 13. 09:27

Én mindig egyetértek veled, tudod!:)

Van valami nálad mostanság?

304. cskata (válaszként erre: 303. - Kisgé)
2007. márc. 12. 19:57

:) ez a beszéd!:)))

ráadásul egy rossz kedvű nőnél nincs kiábrándítóbb egy közeledni vágyó pasi számára..

egyszer olvastam valahol, hogy nem mástól kell várnunk, hogy boldoggá tegyen bennünket - hanem előbb nekünk magunknak kell kiegyensúlyozottá válnunk és ez mellé találni valakit..:) lehet, hogy ez nagyon sablon duma, de szerintem van igazságtartalma!!:))

303. kisgé (válaszként erre: 298. - Mandella)
2007. márc. 12. 10:00
Épp ezért érzem én most jól magam abban, amiben vagyok, mert miért ne élvezhetném????? Inkább legyek vidám és kiegyensúlyozott, mint letört és boldogtalan, attól nem fog változni a helyzet, akkor már legyen értékes ez az idő!!!
302. kisgé (válaszként erre: 293. - Mandella)
2007. márc. 12. 09:58
Én nem vagyok magányos, jó, persze időnként, mikor szar hangulatban vagyok, igen. Volt egy pár nagyon félresikerült próbálkozásom mostanában, és ezek elvették attól a kedvem, hogy szarakodjak most arra érdemtelenekkel, így most halál jól elvagyok.:))
301. mandella (válaszként erre: 299. - Lizus0103)
2007. márc. 11. 12:17
Köszi. Én is neked!
300. 93a74b44ea (válaszként erre: 296. - Mandella)
2007. márc. 11. 12:16
húúúú, ez de furcsa nekem....
299. Lizus0103 (válaszként erre: 298. - Mandella)
2007. márc. 11. 12:14
Szerintem az mindenkinek van! kinek kisebb kinek nagyobb! De én nagyon szurkolok neked!
298. mandella (válaszként erre: 297. - Lizus0103)
2007. márc. 11. 12:07
Hát igen. Konklúzió: sose tudunk megelégedni azzal, ami van, mindig más kell. Aki egyedül van, és magányos, az társra vágyik, aki meg társsal van, az csendre, nyugalomra, szabadságra. Jó, persze most egy picit sarkítva van ez, na, a lényeg, hogy lehet, ha én is tartós kapcsolatban, netán férjnél lennék, lehet, ugyanerre vágynék. Meg bizonyára lennének párkapcsolati gondjaim is.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook