Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted meddig függesztette fel az Mkb a deviza hitelt?Azaz, mi várható? fórum

Szerinted meddig függesztette fel az Mkb a deviza hitelt?Azaz, mi várható? (tudásbázis kérdés)

21. 7130b15964 (válaszként erre: 20. - 35658aa10b)
2008. okt. 22. 22:02
Ez a nyilatkozat általában devizahiteleknél van/volt is, nem csak svájci frankra és nem kifejezetten a mostani helyzet miatt találták ki.
20. 35658aa10b (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2008. okt. 22. 21:55

A CHF hitelek esetén kötelező aláírni az árfolyam kockázatról szoló nyilatkozatot, melynek aláírásával elismered és tudomásul veszed a lehetséges árfolyam válltozást (vagyis a jelen helyzetet)

De szerintem aki 20-25-30...évre vesz fel hitelt nem gondolhatja komolyan, hogy az 53 ezer FT az X év multán is 53 ezer ft lesz...Mert ha igen akkor hajráá a szuper biztonságos HUF hitel...

2008. okt. 22. 21:51

SZiasztok!

Én hitel tanácsadó vagyok és szívesen segítek bárkinek akinek kérdése van jelen hitelével vagy esetlegesen elindított hitelével kapcsolatban. Ha most vennél fel hitel akkor is segíthetek 30 bankkal vagyok szerződve és ha gond van és azonnal tudok róla.Jelenleg 4 bankot ne ajánlanék a többiek még mindíg jól hiteleznek.

18. 7130b15964 (válaszként erre: 17. - Cuczy)
2008. okt. 14. 21:57
Köszi! :))
17. Cuczy (válaszként erre: 16. - 7130b15964)
2008. okt. 14. 20:32
Gratula! :)
16. 7130b15964 (válaszként erre: 15. - Cuczy)
2008. okt. 14. 19:44
Nekünk pénteken folyósították. Gyakorlatilag 15%-kal kevesebb CHF-et kellett felvennünk a deviza árfolyamingadozás miatt. Mondjuk tájékozottak voltunk, de ez inkább a szerencse kategória.
15. Cuczy
2008. okt. 14. 18:37

Bizony tessék utánajárni, és nem félinformációkból szemezgetni, hogy ki ezt, ki azt mondja. És a reklámoknak sem bedőlni!

Sztem is aki most készül ilyenre, az szánjon rá minimum 1-2 hétvégét, és még akár többet is!

Most kapta meg a párom,de szeptemberben szinte minden nap tájékozódott, ahol csak lehetett... (internet, bankok, brókerek, tanácsadók tömkelege)

Csinált mindenféle összehasonlítgatásokat meg minden, és végül a CHF mellett döntött.

Nekem is ebben van 3 éve, igaz rövid lejáratú. Az elején 80e volt a törlesztő, nyáron már "csak" 60e, most megint 70.

'hálstennek már csak 1 év van hátra.

14. emagdi
2008. okt. 13. 21:02

pesze azért az sem mindegy, hogy milyen devizában akar valaki hitelt felvenni.

van, ami kevésbé kockázatos, van, ami elég öngyilkos lépés.

a baj az, hogy a magyar lakosság nagy részének sajnos nulla közeli a pénzügyi kultúrája (abból kifolyólag, hogy az előző "rendszerben" még minden másképp működött), sokan csak itt-ott hallott félinformációk alapján döntenek, vagy ami még rosszabb, teljesen vakon, bízva abban, hogy majdcsak lesz valami.

közben a hitelközvetítők és "tanácsadók" nyilván azt a hitelt fogják rábeszélni a gyanútlan jelöltekre, amelyik után nekik magasabb a jutalékuk... mert nekik nyilván tökmindegy, hogy ki hogyan fog törleszteni, mondjuk 2-3 év múlva...


szóval szerintem aki egy 10-20 éves hitelt vesz a hátára, az szánjon rá 1-2 hétvégét, és művelje ki magát...

13. 7130b15964 (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2008. okt. 13. 20:54
Akinek a törlesztő részlet szűkösen jön ki a fizetéséből, annak máskor se ajánlott (most meg aztán tényleg nem).
2008. okt. 13. 20:04

Annak, aki még előtte van: gondoljátok meg jól. Amikor ránkbeszélték a lakéshitelt (nem mintha lett volna más választásunk), azzal hitegettek minket, hogy chf alapú hitel esetén is legfeljebb pár ezer forinttal tud elmászni a törlesztőrészlet. Nos, a kezdeti (2 évvel ezelőtti) 53 ezer forint helyett múlt hónapban már 75 ezret fizettünk, miközben egyre kevesebbből kell megélnünk az áremelkedés, bérbefagyasztás, járulékemelés miatt. És bele se merek gondolni, hogy a mostani mennyi lesz.

A chf árfolyam egyébként most ugyanannyi, mint amikor felvettük a hitelt, de a kamat és kazalési költség minden évben emelkedik.

A hitelszerződésben chf-ben megadott törlesztőrészlet ui. csak az első kamatperiódusra vonatkozik, hogy aztán mennyi lesz, annak csak a jó isten a megmondhatója.

Szerintem akinek a törlesztő csak szűkösen jön ki a fizetéséből, ne vállalkozzon rá.

11. Burkuska (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2008. okt. 13. 19:28
Hát,nem tudom:(
10. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - Burkuska)
2008. okt. 13. 19:14

Mi a lakásra is vettünk fel anno devizahitelt, amit visszafizettünk azóta (bár a törlesztőrészletek miatt 1200 évre vettük azt is fel). Akkor volt a forint 240 is, legrosszabb árfolyama 280 körül volt. De összességében az évek folyamán kiegyenlítődött.


Remélem, most se lesz máshogy, annyi különbséggel, hogy most esélyünk van arra, hogy gyenge forintnál vásároltunk és erősnél fizetünk vissza.

9. szimba (válaszként erre: 8. - Burkuska)
2008. okt. 13. 19:13
Deviza. Nekünk csak ezt ajánlották. Most várunk a bírálatra, az eladó tököl egy igazolással. Mi 25 évre vennénk fel.
8. Burkuska (válaszként erre: 7. - 7130b15964)
2008. okt. 13. 19:06
Hát,mi 20évre szeretnénk lakáshitelt főlvenni.Megoszlik a környezetem véleménye,h deviza v forint alapú lenne-e jobb?Mi a tapasztalat/vélemény?
7. 7130b15964 (válaszként erre: 5. - Burkuska)
2008. okt. 13. 19:02
Ez attól függ, hogy mit tartasz fontosnak...
2008. okt. 13. 18:59

Pont azon gondolkoztam h kiírok egy ilyen témát, de megelőztél :)


Mi június 25-én kötöttünk szerződést az MKB-nál, devizában. Mostanra elég durván megnőtt a törlesztő, és én is fosok rendesen, remélem ez csak átmeneti állapot és hamarosan helyreáll ez a labilis helyzet és vége lesz a válságnak....


Ha vki tud vmi okosat v bíztatót mondani (írni), nos megköszönném! :)

2008. okt. 13. 18:59
Melyik lakáshitel kedvezőbb?dEVIZA VAGY FORINT ALAPÚ?
4. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - 69abd4fa9b)
2008. okt. 13. 18:57
Mi elvileg jól jártunk, mert kevesebb devizával tartozunk. Most már "csak" a forintnak kell megerősödnie, hogy a törlesztő részletek is normálisak legyenek. Ez még ha pár hónapig el is tart, akkor is jól járunk vele hosszú távon. Legalábbis nagyon bízom benne.
2008. okt. 13. 18:55

Valószínűleg jó pár hét kell majd mire úgy döntenek, hogy viszonylag stabilizálódott a helyzet. Ez az optimista verzió, de én optimista vagyok:)))


Pont délután beszélgettünk erről. Nekünk éppen ma csipogott a telefon, hogy az MKB utalta az eladónak a kölcsönből finanszírozott részt. Szóval mi az utolsó pillanatban átcsúsztunk:)) És ráadásul 15%-kal kevesebb CHF hitelt vettünk fel, mivel olyan rosszul állt éppen a forint pénteken (akkor folyósítottak nekünk, ma ment tovább az eladónak az összeg).


Akinek befogadták a kérelmét, annak még folyosítanak tudtommal.

2008. okt. 13. 18:54
nem tudom,de kicsit bevagyok tojva már bocs.Épp ma derült ki hogy megkaptuk a lakáshitelt amit devizába igényeltünk.Nem tudom mi várható de elégé félek hogy semmi jó.Azért bizom benne hogy nem tart soká ez a válság!
2008. okt. 13. 18:51
Szerinted meddig függesztette fel az Mkb a deviza hitelt?Azaz, mi várható?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook