Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fogamzásgátló felénél vagy 3/4-nél megjött a menzeszem, szünetet tartottam, most elfogyott. Hogyan tovább? fórum

A fogamzásgátló felénél vagy 3/4-nél megjött a menzeszem, szünetet tartottam, most elfogyott. Hogyan tovább? (tudásbázis kérdés)


2015. aug. 1. 07:22

Sziasztok!


Megosztanám Veletek az én esetemet, és ha valaki tud bármiféle tippet-tanácsot adni, vagy jár hasonlóképpen, mint én, kérem segítsen!


Symicia fogamzásgátlót szedek, több, mint 2 éve. Most még 10 nap vissza lenne, 8 darab gyógyszer, de ma reggelre megjött. Szedjem tovább a Symiciát, vagy most hagyjam ki? Fogalmam nincs, mit csináljak, mindig rendesen jött meg!


Előzmények: kicsit több, mint 2 hete hólyaghurutom lett. Szedtem rá Urogint, Monural-t, most pedig Suprax-ot kaptam. Első 2 gyógyszer semmit, de abszolút semmit nem segített! Suprax-ot tegnap este kezdtem el, még nem érzek hatást. Gondolom a gyógyszerek is közre játszhatnak, hogy előbb jött meg, meg a sok idegeskedés.

Valamint az előző havi és a mostani havi gyógyszer között nem hagytam ki a 7 gyógyszer mentes napot, nyaralás miatt, életemben először toltam a mensimet. A betegtájékoztatóban leírtak alapján szedtem tovább a következő havi gyógyszert, 7 nap kihagyás nélkül. Vajon ez is közrejátszik abban, hogy most, 10 nappal előbb megjött?


Kérlek Titeket, segítseket, hogy javulni fogok-e végre a Suprax-tól, szedtetek-e már ilyet hólyaghurutra, és hogy szerintetek, folytassam-e így is a Symiciát, hogy megjött, volt-e már ilyen nálatok, és mi ilyenkor a teendő?


23 éves vagyok, nem tudom ez számít-e.


Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat! Már nagyon szenvedek a hólyaghuruttól, teljesen kétségbe vagyok esve! :(

2012. okt. 23. 05:47

Szia, a tri-regol 3 fázisú fog. gátló, ezért NEM LEHET csak úgy találomra bármikor abbahagyni.

A 3 fázisú annyit tesz, hogy hetente más hormonkombináció az amit beszedsz, ha bárhol is abbahagyod, jön a megvonásos vérzés.

Ez tökéletesen természetes folyamat, egyáltalán ne csodálkozz hogy így jártál.

Csak az egyfázisúakat lehet tovább szedni illetve előbb abbahgyni, a többit nem. ( azokban ugyanaz a hormon van 21 napon át)

21. cica-micc (válaszként erre: 17. - Nikike89)
2012. okt. 4. 18:04
Szia! Szerintem gyenge neked ez a fajta bogyó, nőgyogyitól kérdezd meg, hogy mi a teendő. Nekem is volt hasonló problémám és akkor egy erősebbet írtak fel. Meg nem ártana egy ultrahangot is csináltatni.
20. eglar
2012. máj. 14. 20:36

Amint lehet, kérd ki a nőgyógyászod véleményét a dologról, az a tuti.


Ha csak egyszeri, akkor amúgy simán lehet, h csak stressz vagy megfázás miatt volt, van, akinél előfordul ilyen (nálam is volt már, nőgyógyásznak szóltam,megnézett, azt mondta, hogy attól még szedjem végig a havi adagot, én végigszedtem, és rendes időben meg is jött).

Ha viszont rendszeres, akkor lehet, h vmi változott a szervezetedben, és le kell cserélni a bogyót.

2008. nov. 2. 14:48
hát ugy h a 16. tabletta bevétele után megjött..ez miért van?
18. Arika (válaszként erre: 17. - Nikike89)
2008. nov. 2. 14:38

Szia!


Akkor most hogy is volt ez??????

2008. nov. 1. 19:02

sziasztok! az történt velem..h egy éve szedem a Yadine nevű tablettát..és elkeztdem a szokásosat h hozzákezdtem egy új levélet..de mikor maradt még 5 db...megjött a menzeszem...tovább szedtem és mikor bevettem az utolsót ...(pénteken,ma) már nem votl szinte semmi..most jön 7 nap pihi és 8.nap bveszek..azaz szombaton..most ez normális volt? vagy mitől lehetett ez nekem...akk most nemkéne h megjöjjön a 3.nap pihibe ugye? valami bajom van? :$

Válaszoljatok lécci ::$

16. win (válaszként erre: 15. - Lexi018)
2008. okt. 15. 09:47

Én is ezer éve szedtem Tri-regolt, azt hittem már nem is létezik. :-OOO

Szóval, igaza van Arikának, én is "kepesztenék" legalább másik gyógyszer, de inkább egy értelmes orvos után.


Mivel én is ezt szedtem, ha mégis maradsz ennél, elárulom, én úgy toltam a menstruációt, ha éppen arra volt szükség, hogy -mivel elvileg 36 órán belül ajánlatos bevenni a következő szem gyógyszert, a folyamatos védettség érdekében- nem naponta, hanem 1,5 naponta vettem be.

A gyakorlatban ez úgy nézett ki, hogy általában este szedtem lefekvés előtt, mondjuk 9kor. Ha tolni akartam, akkor a következő napit áttettem reggel 8ra. Majd a következőt nem másnap reggel 8kor, hanem este 7kor vettem be, stb. Így lehet ésszel pár napot csúsztatni. (Én ezt évente 1x-2x csináltam.)


De látom, Te már megint azon töröd a fejed, hogyan lehetne ismét máskorra tenni a dolgot. Szerintem semmi értelme úgy fogamzásgátlót szedned, hogy állandóan össze-vissza tologatod a napokat. Azért találták ki a 21+7 napos rendszert, mert ez így hatékony, így biztosít megfelelő védelmet. Néha tudomásul kell venni, hogy akkor menstruálunk, amikor éppen nem akarunk. ;)

2008. okt. 13. 17:50

köszike Arika!

még vkitől esetleg vmi?

14. Arika (válaszként erre: 12. - Lexi018)
2008. okt. 13. 17:39

elsőkörben: válts dokit!

Aki egy 19 éves lánynak ezt írja fel, eléggé elavult , és nem gondol arra hogy , Te még gyereket is akarsz valamikor szülni!!!


a Tri-regolban annyi hormon van, mintha pl 4 szemet vennél be a Diana 35-ből vagy a Lindynette ből...vagy sorolhatnám még!!!


aztán: most tarts 7 nap szünetet , úgy ahogy kell!!

igy 20-án kezded el szedni a gyógyszert, de jó lenne ha addigra sikerülne valami gyengébbet íratnod, a saját egészséged érdekében!

ebben az esetben semmiféleképpen nem fog megjönni 23-án.

Ha mégy a gyógyszertárba kérj 1000 mg-s C-vitamint ez nagyon jó a közti vérzésekre illetve az ilyen "balesetekre".


most el kell mennem, de szívesen segítek neked később!!!

2008. okt. 13. 17:35
akkor most?????????????????????????????????????????????????????????????
12. lexi018 (válaszként erre: 11. - Arika)
2008. okt. 13. 17:33
19 éves vagyok,és a dokim mondta h tartsam ki a szünetet.És a gyógyszert is ő irta fel.És szted ha most elkezdem akkor mikor fog megjönni?21nap múlva???
11. Arika (válaszként erre: 6. - Lexi018)
2008. okt. 13. 17:26

Ha engem kérdezel...akkor elkezdesz egy új levél gyógyszert, és mellette használsz valami más fogamzásgátló eszközt is.


Nem tudom hány éves vagy, és hová jársz dokihoz...de ha fiatal vagy , akkor miért szedsz Tri-regolt????? szinte a legerősebb hormontartalmű gyógyszer és igazság szerint már elég elavult..(én már 13 éve szedtem), de az első év után a dokim javasolt egy sokkal korszerűbbet, amit szedtem is az esküvőmig.


A másik hogy nem kioktatás...de senki nem magyarázta el a gyógyszerszedés rejtelmeit???

az addig rendben hogy csűsztatni akartad a mensesed (amit amugy sem így kell), de amikor megjött akkor miért tartottál szünetet????

ennek igy nem volt semmi értelme, és a védettséget is buktad!!!:(

10. lexi018 (válaszként erre: 7. - Dancingqueen)
2008. okt. 13. 17:25
szóval akkor most ne kezdjek el uj levelet?és ha most szünetet tartok,akkor mikor fog megjönni???ezelőtt szept 27én jött meg...és most okt 23-23 nagyon fontos volna h addigra ne!!!szted?
2008. okt. 13. 17:24
...háááát, ilyet azért nemcsinálsz sűrűn, ugye? Ez biztos nem tesz jót, ha így "átrendezed" a dolgot! Szerintem fogd fel, úgy, hogy most van félidő. De nem vagyok biztos benne. Remélem "megúszod" ezt kis beavatkozást a normális menetbe!!!!! Ha biztosra karsz menni, kezdj el egy újabb levéllel, előbb-utóbb visszaáll a régi rend!
2008. okt. 13. 17:23
Miota szeded a gyogyszert?Lehet hogy erdemes lenne hosszabb tavon szuneteltetni (2-3 honap).\itt a ragyogo alkalom.Ha megsem akarod akkor beszelj a nogyogyaszoddal.
2008. okt. 13. 17:21

1. dokit kérdezz szerintem

2. én is szedtem triregolt,és mikor hozzászokott a szervezetem,közti vérzés jelentekezett(újat kell feliratni,ehhez is doki kell)

3. ha nem akarsz dokit,akkor is hagyj szünetet, ha nem akarod az egy hetet,akkor legalább jó pár hónapot,hogy ujra,"nulláról" indulhass



ui (tanács):ne hivd betegségnek a mensit:),mert nem sokan fogják érteni:P

2008. okt. 13. 17:19
sziasztok!azzal a kéréssel fordulok hozzátok,hogy multkor nem akartam h "beteg" legyek és és ezért nem tartottam szünette,hanem elkezdtem szedni egy ujabb levél fogigátlót(tri-regol) és kb. a felénél vagy 3/4-nél megjött a menzeszem.Akkor kihagytam 4-5 nap szünetet,és ujra elkezdtem onnan,ahol abbahagytam.Tegnap fogyott el,de nem tarthatok most szünetet,hiszen kb 1.5 hete volt menstruációm.Akkor most kezdjek el ma egy ujabb levéllel?és akkor hogy fog megjönni?mától 21napra?vagy az elmúlt menzitől 28 napra?vagy hogyan????kérlek segítsetek...
2008. okt. 13. 17:18
miben kell segíteni?és miért priviben?akkor miért indítasz fórumot?szerintem jó lenne ide,hátha másnak is van hasonló problémája...
2008. okt. 13. 17:17

Írj priviben, ne ide! Köszi! :)

Niki voltam! :)

2008. okt. 13. 17:17
Miben segítsünk? Írd meg, akár priviben!!!!
2008. okt. 13. 17:17
Miben kellene segíteni? Ha tudok szívesen bármikor! :)
2008. okt. 13. 17:16
Segítstek légyszi!!!nagyon fontos lenne!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook