Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! fórum

Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. nov. 2. 10:18

Sziasztok!

Parndorf outlet-ben dolgozik valaki? Köszi

1201. szabot.88 (válaszként erre: 1199. - Clemmy)
2016. okt. 19. 18:43
A fiamék voltak kb 3 éve Bécsben. Pénzben jó pár hónapig csak a felét kapták az ígértnek, mert mint ott kiderült teljesítmény alapján számolnak el.... Nem könnyű...
1200. Krilion
2016. okt. 19. 18:07
Sajnos nem tudok róla semmit. :( De hátha valaki.
1199. Clemmy
2016. okt. 19. 16:27
Sziasztok! Jár még erre valaki? Szórólapozásról szeretnék infót, tapasztalatot cserélni.
1198. Justina88
2016. febr. 27. 22:36

Sziasztok a párom gondolkodik Ausztria munkáról már beszélt pár kozvetitovel awi hegesztő a szakmája de még tartunk az atverestol nem tudna valaki segíteni 1 jó helyet munkát ajánlani. ?. Vagy ilyesmi

Előre is köszönöm

2015. dec. 18. 21:18
sziasztok, hotel montafon tud valaki valamit erről a hotelről? (Gaschurn)
1196. Zamila
2015. nov. 28. 17:15
Gondold végig. Nem elég az ha a munkádhoz nem kell a nyelvtudás (pl. Mosogatás), ahhoz mindenképpen kell, hogy a főnökeiddel kommunikälj. Meg valahogy a munkára is jelentkezned kell, azt sem lehet nyelvtudás nèlkūl, és az albi keresésnèl se boldogulnál.
1195. gezu14 (válaszként erre: 1194. - Zamila)
2015. nov. 26. 09:00
Szia kőszi a válasz
1194. Zamila
2015. nov. 25. 22:16
0?
1193. gezu14
2015. nov. 25. 18:15
Sziasztok ausztriába szeretnék menni dolgozni nincs nyelv tudásom szerintetek mennyi esélyem lehet munkát találni
1192. Zamila
2015. nov. 8. 10:38
A férjeméknek 38,5 órás munkahetük van,ráadásul ezt 4 nap alatt ledolgozzák,tehát minden péntek-szombat-vasárnap szabad.A fizetés is több mint NO -ban,Tirolban több német is dolgozik,pont azért mert otthon kevesebbet keresnek.Biztos,hogy nem minden munkaterületen van ez.Én csak az építőiparról tudok infókat.
2015. nov. 5. 07:53

A szociális támogatás közel sincs annyi mint Németországban. Sok helyen 52 órás munkahét van, és elvárják, hogy dolgoz keményen és hozzá még mosolyogj is, ha nem helyi vagy.

Én csak szüleim közelsége miatt nem mentem messzebbre. Pedig Németországból sok jót hallok.

2015. nov. 5. 07:27
sziasztok, van itt olyan, aki téli szezonra menne ki dolgozni?
1189. boldogliz
2015. jún. 20. 18:58

Sziasztok!

Nem ide tartozik, de hátha tudtok segíteni.


Párommal szeretnénk Felső-Ausztriába menni kicsit kirándulni. Nem tudnátok nekünk olcsó szállást ajánlani 2 éjszakára?


Köszönöm előre is. :)

1188. Zoli.Bp (válaszként erre: 1186. - Kicsilányka01)
2014. okt. 17. 10:51

Szia! Ha neked most nem aktuális, akkor küld tovább légyszíves annak akit érdekelne, akinek segítenél.

Keresek egy lányt 18-35 éves kor között aki jönne velem Ausztriába,Graz városba egy étterembe dolgozni mert nincs most barátnőm,és amit ajánlottak munkát Grazban oda csak most párt vesznek fel dolgozni.Szerintem a szállás miatt.Tehát nekem egy kamu barátnőre van szükségem aki szintén ott dolgozna,és természetesen teljesen szex mentes!

Az osztràk tulajdonosnak 27 ètterme van már ès az a tapasztalata,hogy a párokkal van a legkevesebb gond,azok maradnak hosszú tàvra.Egy baràtom bátyja a barátnőjével dolgozik az osztrák tulajdonosnak az egyik éttermében már több mint három éve,és ők ajánlották. Osztràk bejelentés,nincs magyar közvetítő! Kezdès október 27-én. 1000 euró+szállás+étkezés,osztrák munkatörvénykönyv szerint jár minden. Ha beszélsz társalgási szinten németül akkor kiszolgálás ételt,italt a munka és ebben az esetben a fizetés is több, ha nem beszélsz németül az nem gond picit sem, nyelvtudàs nèlkül a munka az asztalok rendbentartàsa. Sürgős mert választ kell adnom két napon belül. Küldj fotót és röviden írj magadról mert a kölcsönös szimpátia nagyon fontos lesz, mivel egy lakásban kell majd laknunk.E-mail:szentirmaizoli@gmail.com Zoli

1187. Zoli.Bp
2014. okt. 17. 10:49

Sziasztok!

Keresek egy lányt 18-35 éves kor között aki jönne velem Ausztriába,Graz városba egy étterembe dolgozni mert nincs most barátnőm,és amit ajánlottak munkát Grazban oda csak most párt vesznek fel dolgozni.Szerintem a szállás miatt.Tehát nekem egy kamu barátnőre van szükségem aki szintén ott dolgozna,és természetesen teljesen szex mentes!

Az osztràk tulajdonosnak 27 ètterme van már ès az a tapasztalata,hogy a párokkal van a legkevesebb gond,azok maradnak hosszú tàvra.Egy baràtom bátyja a barátnőjével dolgozik az osztrák tulajdonosnak az egyik éttermében már több mint három éve,és ők ajánlották. Osztràk bejelentés,nincs magyar közvetítő! Kezdès október 27-én. 1000 euró+szállás+étkezés,osztrák munkatörvénykönyv szerint jár minden. Ha beszélsz társalgási szinten németül akkor kiszolgálás ételt,italt a munka és ebben az esetben a fizetés is több, ha nem beszélsz németül az nem gond picit sem, nyelvtudàs nèlkül a munka az asztalok rendbentartàsa. Sürgős mert választ kell adnom két napon belül. Küldj fotót és röviden írj magadról mert a kölcsönös szimpátia nagyon fontos lesz, mivel egy lakásban kell majd laknunk.E-mail:szentirmaizoli@gmail.com Zoli

2014. szept. 26. 22:09

Sziasztok!

Szeretnék kimenni ausztriába dolgozni.Sajnos németül nem beszélek,de angolul megértetem magam.

Szerintetek van értelme próbálkozni?

1185. vivienn40
2014. aug. 12. 09:57
szep napot kivanok mindenkinek ausztriaban dolgoztam mint idosgondozo ket evig de most szeretnek valtani mas teruletre ha tudtok valami komoly kozvetitoirodat vagy maganszemelyt egy tisztesseges allas ugyeben nagyon mwgkoszonnem nektek foleg ausztriai munkak erdekelnek mivel nemet nyelver tarsalgasi szinten beszelem tudok olaszul meg nagyon jol ha barki tud valami hasznos informacioval szolgalni halas koszonet ...nagyon jo ez a forum kulonben
1184. Joshx (válaszként erre: 1183. - Krilion)
2014. jún. 28. 22:42

Igazat kell hogy adjak neked. Sokat vacilalunk is hogy menjunk-e vagy ne. Az eghajlat ami nagyon nagy szerepet jatszik es ahogy oregszem egyre nehezebben viselem a 10-13c fokos nyarakat a monszunszeru esokkel...... felenk csak azt mondjak ez a zold tel. :(

Lefogunk menni turistaskodni es megnezzuk mi a helyzet. Koszonom a valaszod segitettel vele.

1183. Krilion (válaszként erre: 1182. - Joshx)
2014. jún. 27. 18:16

Mikor mi terveztük, hogy Magyarországról valahoá külföldre kellene költözni több száz oldalt végignéztem különböző internetes oldalakon, és a skandináv országok a legjobb életszinvonallal rendelkeznek. Ausztriában, különösen a magyar határhoz közel már nagyon sok magyar vendégmunkás dolgozik. Természetesen ,amit leírtam csak az én személyes véleményem, de egy jóléti országból egy másik jóléti országba átköltözni szerintem meggondolandó, mivel túl sok az áttelepüléssel járó nehézség. Ha nincsenek anyagi gondjaim, akkor nem költöznék egy "jó" országból egy másikba, ahol ráadásul annyira nagyon nem is imádják az idegeneket. Írtad, hogy sok jót olvastál...Magyarországhoz képest elég sok nyugati ország jó, és ilyen fórumokon sokszor csak a jó hírt lehet megtalálni, mert az ember természetéből fakadóan nehezebben írja le a rossz tapasztalatot.

Röviden, én nagyon meggondolnám a te helyedben, és lehet hogy előbb nyaralnék egyet a célországban/vidéken, és nem csak a látványosságokra koncentrálnék.

1182. Joshx (válaszként erre: 1181. - Krilion)
2014. jún. 27. 01:21
Amugy kifejtened picit bovebben? Itt sok jot hallani Austriarol.
1181. Krilion (válaszként erre: 1180. - Joshx)
2014. jún. 26. 14:48
Szerintem maradj Svédországban, csak így látatlanba mondom...repülővel semmi sincs messze :D
1180. Joshx
2014. jún. 26. 00:20
Kedves forumtarsak. Kerdessel fordulok hozzatok. En egy Sved-amerikai-magyar allampolgar vagyok aki Svedorszagban el. Azon gondolkodom,hogy Burgenlandba koltoznek de picit felek mert nincs semmi infom Austriarol. Tudnatok nekem kis segitseget adni,hogy hol tudnek utana nezni? Legfokepp gazdasagi osszehasonlitasok erdekelnenek a ket orszagrol(Sve-Aut) es a munka helyzet. Austria vonzo szamomra mert kellemes az eghajlata es viszonylag kozelebb van mindenhez. Pl. Foldkozi tenger
1179. Warnika
2014. máj. 15. 15:54
Érdekes, mi bementünk, vittünk mindent, amit kértek, befizettük a pénzt és megvártuk amíg kinyomtatják.
2014. máj. 15. 15:40
Igen, akkor úgy tűnik ez általános. Párom egy évet várt, aztán rájukszólt.
1177. lomé
2014. máj. 13. 15:49
Most beszéltem egy ismerősömmel. Ő október óta nem kapott semmit. Ez olyan szempontból nyugtat csak meg, hogy nem vagyok egyedül, állítólag be kell menni személyesen és odaadják. Csak nincs kedvem ismét 3 órát ücsörögni.
2014. máj. 12. 20:27
Nincs mit, remélem megoldódik, s hamar megkapod a papírod!
1175. lomé
2014. máj. 12. 17:36
Nem kérték még sehol, csak ha már befizettem, és vártam náthásan januárban több mint 3 órát mégis... meg ha valahol kérnék, legyen meg. Köszönöm a válaszod.
2014. máj. 12. 17:28
Az Anmeldebescheinigung egy sárga A4-es papír. Tény, hogy nagyon sokan igénylik, s ezért nagyon lassan dolgozzák fel a kérelmeket, akár hónapokig is eltarthat, de ha már kellene vinned valahova, akkor inkább hívd fel őket, vagy menj be, s szólj, hogy még nem kaptad meg. Lehet, hogy csak "elfelejtették", ahogy páromnál is...
1173. lomé
2014. máj. 12. 12:18
Elinteztem minden papirt meg januarban, befizettem csekken az illeteket de azota nem kaptam semmit sem. Ez normalis? Az Anmeldebescheinigung tulajdonkeppen egy papir mint a Meldezettel vagy egy kartya vagy milyen formatumu?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook