Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét. Mennyiért és mennyire eredményes? fórum

Lézeres szemműtét. Mennyiért és mennyire eredményes? (tudásbázis kérdés)


29. edus78 (válaszként erre: 26. - Katus9005)
2012. dec. 5. 23:30

Sziasztok, szia Katus! A tapasztalataid érdekelnének, azóta már biztos megvolt a műtéted és én is most hozzájuk készülök kuponnal! Képzeld 236 ezerért vettem a két szemre :-) Köszi!

[link]

2012. szept. 27. 12:39
27. nikeri (válaszként erre: 26. - Katus9005)
2012. szept. 27. 12:04

Szia. Én máshol műtettem.

Kicsit másképp gondolkodom a dolgokról, ha nekem nem lett volna alkalmas PRK-ra Laesiket nem csináltattam volna semmi képp (nem az anyagiak miatt).

Nem kell táppénzre menni a PRK-val sem. Napi 12-órát monitor előtt dolgozom. Csütörtökön csinálták, hétfőn teljes gőzzel dolgoztam.(Ezt azért ütemeztem így mert a műtét után 3-napig vissza kell járni kontrollra)

Annyi volt az első 1-2 hétben kicsit zavaró, hogy ha egyik pontról (mondjuk kézzel írtam, naplóztam) felnéztem a monitorra és ott folytattam a munkám kellett 5-10 másodperc amíg kitisztult. Vezetésnél, ha felirat volt valamelyik táblán, főleg ha fehér betűs az körvonalas volt egy ideig, ill este szórt fényként láttam a szembejövők lámpáit. Ezek normális jelenségek, egyáltalán nem zavaró annyira, hogy a napi dolgait az ember ne tudja végezni.

2012. szept. 27. 10:20

Sziasztok!

Énis szemműtétre készülök. Szeretném megkérdezni, hogy van-e vkinek tapasztalata, vagy hallott-e már másoktól a Budai Szemészeti Központról és az OptiLasik eljárásról.

Esetemben a PRK nem megoldás, mivel fiatal pályakezdő vagyok, aki sajnos nem engedheti meg magának az akár több hetes kiesés a munkából, mert ugye a PRK gyógyulási ideje jóval hosszabb. Az orvostól az OptiLasikra ezt a leírást kaptam:

"A LASIK esetében a lebenykészítést egyszer használatos automatizált késsel végezzük, nem lézerrel. A lebenykészítés veszélyei a korábbi időkből származnak, amikor még többször használták és nem volt automaizált a metszés. A modern késes megoldásokhoz képest a lézeres lebenykészítés pontossága nem jelent pluszt, nem befolyásolja a dioptriát az összehasonlító vizsgálatok tanúsága szerint. "

Elvileg ez a műtét is olyan, hogy akár már másnap dolgozhatnék, de én hétvége előttre tettem be a műtétet, így két nap lesz táppénz, és még egy hosszúhétvége pihi. A kérdésem az h ki hallott már erről, kinek van tapasztalata, és mit tudtok a Budai Szemészeti Központról?

Köszi!!

25. esani
2012. márc. 4. 11:52

Sziasztok!

Volt már valkinek műtéte,a legújabb módszerrel,közellátzás műtét.Nem rég óta csinálják.Öregkori közellátás.

2011. szept. 23. 12:41
Hát én felhívtam az 'egyik' itt javasolt klinikát, és másfél hónap múlva tudnának vizsgálatra időpontot adni. Azt hittem elájulok. Nem is egy neves klinika vagy valami. Itt olvastam róluk először. Ráadásul egy olyan beképzelt, ostoba kis liba vette fel a telefont, és olyan flegma volt, hogy ha személyesen áll előttem, én bizony isten, megcsapom. kiosztottam úgy, hogy ropogott, nem szeretem a flegma alkalmazottakat, ha valahol ott akarom hagyni a lóvémat és az egészségem forog kockán! Úgyhogy nézelődöm tovább. Ráadásul kedvem sincs visszahívni őket.
23. Beutti (válaszként erre: 9. - Moncsi7809)
2010. nov. 10. 15:52
Szia,látom kicsit későn de engem 2 éve műtöttek debrecenben az orbidentnél nagyon elégedett vagyok velük profi csapat.Tökéletes alátásom,nagyon kedvesek,az áraik jóval apesti árak alatt és most még akcióznak is mert épp 15 évesek és adnak 15 % kedvezményt a műtétek árából (épp tegnap kaptam hírlevelet tőlük :-))Csak ajánlani tudom ezt a helyet az orvos nagyon profi,ő műtött anno a margitszigeten és sokan jönnek utánna pestről és külföldről is.Én is filoztam rajta először,hogy menjek e pestre mert ugye ott hírdetik magukat a legjobban de ismerőseim lebeszéltek róla,itt sokkal olcsóbb és nagyobb a szakértelem is (nem kell az ottani sok csili-viliért fizetni itt anélkül is kedvesek)Szóval csak ajánlani tudom őket,ja és nekem -5 D műtött mindkét szememen PRK val és tökéletes a látásom:-)
22. MelisUK (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2010. okt. 9. 13:59

Ja, ami a módszert illeti az a Lasik/Lasek vagy vmi ilyesmi technológia volt, ez a legújabb fajta. Drágább mint a régiek, de másnapra jó a szem.

Az ár nálunk 395 font szemenként (Skócia), azaz olyan kb 120 ezer forint per szem. Nálunk ez magasabb ár volt, mert cilinderes is volt a szeme, így összesen picit több mint 1000 font volt, azaz olyan 300ezer forint. De ennyi volt összesen, nem kellett az orvosnak a vizsgálatokért fizetni, minden szemcsepp is bele volt kalkulálva, szóval semmi plusz költség. És ugye a második műtétért egy fillért se kellett fizetni és újra adtak még cseppeket is.

Ennekk ellenére egyik ismerősünk, aki ugyancsak idekint él, hazamentek megműttetni a szemet magánorvoshoz, úgy volt, hogy 150ezer lesz szemenként ugyanezzel a technológiával. Aztán a végösszeg félmillánál is nagyobb lett, mert a cseppek, a vizsgálatok, stb stb... Gondolom azért mentek mégis Mo-ra a műtét végett, mert nem tudnak angolul - mi másért?

2010. okt. 9. 13:51

Nagyon megéri. A páromnak műttettük meg a szemét és végre nem kell szemüveget hordania. A legutolsó szemüvege 50ezer forintba került és naponta többször is meg kellett húzni a csavart benne. Nem olcsók a szemüvegek és folyton csak a gond van velük. Megvolt a műtét már több mint egy éve, azóta semmi gond, nem kell törölgetni a szemüveget állandóan, nem kell vigyázni rá, nem lesz párás, stb. Csak pozitívumokat lehet mondani.

Elsőre egyébként csak az egyik szeme lett jó, így a másik szemét újra kellett műteni, de annyiból nem probléma, hogy életre szóló garancia van a szemeire, szóval ha valami lenne vele, akkor újra ingyen megműtenék. :D:D:D

Olyan technológiával műtötték, hogy másnap a kontrollra már úgy mehetett, hogy ő vezeti a kocsit, mert már elvileg tökéletesen kell látnia addigra. Igazából már hazafelé is ő vezetett a műtét után. :D

Ami kellemetlen volt utána, hogy egy ideig szemcseppezni kellett és volt olyan is, hogy éjjel felkelt, hogy extrán ki van száradva a szeme és mintha ki akarna folyni, de cseppentett bele és aludt tovább.

Mi nagyon meg vagyunk vele elégedve, most már az én szememen a sor, pedig csak mínusz feles a szemem, még a szemüveget sem hordom évek óta, mióta már nem tanulok, de ha tökéletes lehet a szemem egy műtét segítségével, akkor miért is ne? Nem igaz? :D

2010. okt. 8. 10:30
Hol akarod csináltatni?
2009. nov. 17. 20:13

Ebben a témában van már másik fórum is, ott több a hozzászólás, onnan talán jobban lehet tájékozódni.

Az én fiam 2 éve volt lézeres szemműtéten, azt hiszem akkor 150 ezer volt egyenként. Sajnos, nagyon sokat van a monitor előtt, és én úgy veszem észre, hogy romlott a szeme.

18. livi77 (válaszként erre: 17. - 9bbb5bd983)
2009. nov. 17. 19:34

Szia ajacska!

Ciki ha azt mondom,nem tudom?..16,5 dioptriámból 3,0 van.többféle módszer is van a doktornőnél?Én meg se kérdeztem...Lefaragott a szaruhártyából talán?-hámosodást vátunk 2 napig-addig fájt.dec 2-án műti a másikat.te mi tudz ezekről a dolgokról?

17. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 16. - Livi77)
2009. nov. 15. 14:20
Melyik módszerrel műtöttek?
16. livi77
2009. nov. 15. 11:34

Sziaszto!

Túl vagyok a suegedi szemműtéten!Hihetetlen érzés LÁTNI!

2009. okt. 12. 16:02

Sziasztok!


Én is szerettem volna szemműtétet, de addig nem csinálják meg, amíg romlik a szemem egy éven belül. Szóval még nem jutottam el oda.

14. mokesz (válaszként erre: 12. - 9bbb5bd983)
2009. okt. 12. 15:57

Szia ajacska!


Én is Szegedre szeretnék menni műtétre, de nem tudom, hogy mire számithatok. Sikerülni fog-e és mennyi ideig lesz hatásos. Milyen gyakran kell kontrollra menni vagy hogy zajlik a műtét.

Kérlek válaszolj!

2009. okt. 12. 12:56

Ezt mindenképpen nézd meg!


[link]

12. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 11. - Livi77)
2009. okt. 12. 12:54
Engem Szegeden műtöttek. A doktornő egy anygal. Akkor a legolcsóbbak között volt az áruk.
11. livi77
2009. okt. 12. 11:14

Sziasztok!

Holnap megyek vizsgálatra Szegedre.Sehol máshol nem vártak még vizsgálatra sem,-14 dioptriám van egyéb nyalánkságokkal.A doktornő nagyon kedves volt a telefonban,ő nem látja lehetetlennek megműteni,-persze majd holnap kiderül.Járt valaki esetleg közületek Szegeden?Tapasztalatok,árak..Minden érdekel.Köszike

2009. szept. 1. 08:11
Én is majd szeretném mindenképp megműtettni a szemem de én győri vagyok itt tuti nincs ilyen, Viszont mindenkinek a Sasszem Klinikát ajánlom!!!!! Ott vannak a legpontosabb gépek!!!! Elvileg ingyenes tájékoztatot is lehet kérni meg dvd-t az oldalukon járjatok utána. kb 240 ezer ft.
2009. aug. 31. 21:39
Sziasztok! Szeretném megműttetni a szemem. Ha valaki Pécsen vagy Debrecenben már átesett a műtéten, léci írja le a tapasztalatait. Köszi!!!:)
2008. okt. 15. 12:25
Megnézted, Nikcsike? Vagy már nem aktuális a kérdés?
2008. okt. 13. 16:44

[link]

itt van írva a műtétről

2008. okt. 13. 16:41
Mivel többféle lézeres műtét van az áruk is különböző. Nekem a legegyszerűbbel csinálták. Van pl. a Lasik, annál gyorsabb a gyógyulás (másnap már látsz, míg ennél kell egy-két hét), de jóval drágább. De valakinek pl. csak azzal lehet.
2008. okt. 13. 13:15
2007-ben anyukámnak mütötték mind a két szemét. Neki +6-os volt. De sajnos nem sikerült. Sokszor van még mindig kettös látása. 2 havonta jár ellenörzésre hol jobb hol rosszabb. Olvasáshoz 2-es néha 3-as szemüveg kell még neki. Nagyon megszenvedte. De ez lehethogy kor függő is. Ez ne rettentsen vissza Neked biztos hogy tökéletesen sikerül! Budapesten csinálták 130000 volt.
2008. okt. 13. 13:08

Egy ismim most készül a jövő hónapban ilyen műtétet csináltatni...neki 130 ezer lesz egy szem..


egy másik ismim tavaly csináltata , pontosan nem tudom hogy mennyiért , de a lényeg hogy úgy lát azóta mint a sas...

2008. okt. 13. 13:03
Ja! 2001-ben 78000 Ft volt 1 szem, 2006-ban 85000 Ft. Az újraműtés a balon 14000 volt. Szeged.
2008. okt. 13. 13:02
Szerintem érdemes. De nem mindenkinek lehet, és valakinél nem teljes a gyógyulás. Vagyis nem lehet teljesen rendbe tenni a szemet vele. 2001-ben megműttettem a bal szememet, -7,5-es volt, 0,75-ös cilinderrel. Akkor jó lett, majd visszaromlott -3,5-ösre 2006.decemberig. Akkor megműtötték azt újra, de a jobbot is megcsináltattam. Egyszerre a 2-t. A jobb tökéletes, a bal szinte azonnal -1-es lett. Valamiért a szemem nem akarja az igazat. De így is látok, nem kell szemüveg, 2 szemmel tökéletes. Mindenkinek ajánlom a műtétet, pénztárca kérdése.
2008. okt. 13. 12:45
Lézeres szemműtét. Mennyiért és mennyire eredményes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook