Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beteg a hullámos papagájom! Segítsetek! fórum

Beteg a hullámos papagájom! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jún. 25. 16:51

Sziasztok!

Az előbb tojt a hullámos papagájom. Napok óta bejár az oduba, megvolt a párzás is. Csak az a baj, nem tudja, mit kell tenni, az ülőrúdon nyomta ki a tojást. Alá tettem a kezem, hogy ne essen le, de elugrott a madár és leesett a tojás. Mindenesetre beraktam az oduba. Láthatóan megviselte a madarat, lihegett közben. Kérdés számomra, rá fog-e ülni az oduban a tojásra. Izgulok érte, mert még soha nem tojt a madaram.

72. lubeba (válaszként erre: 71. - Mészé)
2011. febr. 7. 12:49

Szia!

Van egy ampullás szer neve: Neostomosan. Kb.400 ft-ba kerül 1liter vízhez való szer, ezzel bepermetezheted a madarat is és a lakást is. A bekevert permetet, ha nem fogy el, ki kell dobni. Hetenként kell ismételni a permetezést, amíg a probléma fennáll.

2011. febr. 7. 09:49
Sziasztok! az összel vettem egy hull.papagájt,ami mostanra kiderült,hogy madártetű atkás.Jelenleg PIREX-el kezelem,ezt adta az állatkereskedő,de Ő sem tudja,hogy mennyi ideig és hányszor lehet vele befujni a kis madarat.Már annyit költöttem rá,hogy állatorvoshoz nem szivesen mennék,meg ebben a hidegben nem tudom gyaloogosan megoldani, messze lakom állatorvostol,és a várostól is./pilisben/Sokat nem tudok tenni,mert annyira pici,hogy szabadszemmel allig látható,és vért sziv,már tőlem is.Kiszeretném véglegesen irtanai a lakásomból,ami nem egyszerü feladat,mert még a 60fokos mosógépből is vettem ki olyan ruhát amin élt a kis dög.Ha valaki tudna ebben segiteni,és nem a madár végét jelentené szivesen venném és köszönném.Biztos nem én vagyok az első aki igy járt,akik tartanak madarat,sajnos előfordulhat ,hogy fertözöttet kapnak.Ha tudtok segitsetek.köszi.
2010. okt. 14. 13:04

Szasztok megy a hasa a hullámos papagájomnak.

Kipróbáltam már h a tojásba reszeltem faszenet. 1 hétig úgy kapta de nem változott semmi :(


Vann valikinek valami jó receptje erre a problémára ?

2010. febr. 4. 13:38

Szia!

Meggyógyult a papagájod? Nem írsz semmit. Mi volt a baja?

2008. nov. 26. 10:09

nah örülök neki h mostmár barátok vagytok:) Én egy nimfával szenvedek h megbarátkozzon velem, d enem nagyon akar:((( nagyon fél a kezemtől, tegnap úgy meg is csípett h vérzett...:S de hátha egyszer csak megtörik a jég, én nagyon kitartó vagyok:)

Viszont a hullámosaim rendíthetetlenül élvezik az új volierjüket:D be nem áll a szájuk:)

67. 8da8a563b7 (válaszként erre: 66. - Kicsikezseni)
2008. nov. 26. 07:10

ráül a kezemre igen. ha megnézed a fotót, azon is az én kezemen ül :))))

Tuti, hogy a "barátja" miatt nem jön ki a kalitkából. tükör-csengő.

eszik igen rendesen. napi 2 karika répát bevág, egy kis darab almát, madár piskótát meg vitaminos kölest adok neki. már bejárja a kalitot és minden délelőtt, amikor oda süt a nap, megy pancsizni :DDDDDDD egyébként csak azért jön a kezemre, mert irigy. félti a barátját és a répát :DDDDDDDDDDDDDD és csíp. de úgy, hogy elkapja az újjam és tépi. el sem akarja engedni. na akkor koppintok a csőrére. nagyon vadállat :DDDD de nem baj.

2008. nov. 24. 23:24

a kedve változatlanul jó?Nem baj végülis ha nem akar kijönni, biztos nagyon jól érzi most magát a kalitban:) Eszik mostmár mindent rendesen? Kezedre ráül már?

Neked jobbulást, gyógyulj meg!:)

2008. nov. 22. 05:49
köszöni, remekül :)))) Most beteg vagyok egész héten, remélem nem kapja el tőlem. Így most kevesebbet megyek a közelébe. Hiába nyitom ki az ajtaját, nem jön ki. Pedig raktam direkt oda is pálcikát, ahol ki tud jönni. de nem jön.
2008. nov. 17. 12:56
h van a madárka?
2008. nov. 15. 17:30
így van. Jól mondják. De én sztem kislány... majd teszek fel az enyémeimről közeli képet, és meglátod mennyire látható ha fiú a kedvenc:)
2008. nov. 13. 07:38
egyébként a madaras azt mondta, 6hónapos koráig megtudjuk biztosra, hogy fiú-e vagy lány. Amúgy meg azt Írják 3-4 hónaposan alakul ki a végleges színe, de ez a tollára értendő.
61. 8da8a563b7 (válaszként erre: 60. - Kicsikezseni)
2008. nov. 13. 07:36
kislány??? nahát.... majd akarok neki egy párt. de majd ha nagyobb lesz. szokjon meg mindent.
2008. nov. 12. 22:38
hát sztem lány lesz... de nagyon aranyos:) amugy jóötlet egészben adni neki, mert legalább koptatja a csőrét, meg ha rácsnál van akkor megkell "küzdenie" a kajáért, nem lustul el:) enyémek ma nagyon rosszak voltak... kint voltak, nemtom mit csináltak, de egyikek a szárnya vérzett másiknak a feje...
2008. nov. 12. 12:24
tettem fel képet. szerinted is fiú lesz?
58. 8da8a563b7 (válaszként erre: 57. - Kicsikezseni)
2008. nov. 12. 12:21

ajaj, bátorodik nagyon. már 3 napja nem ette meg a frissen reszelt répát. kikerülte. reggel siettem, nem reszeltem le. levágtam egy karikát és betettem a csőrkoptató mellé. egyből oda ment, megnézte és elkezdte enni :DDDDD

ma még lesz egy harcom, rakok még be neki fa ágat. a műanyagra már nem megy rá és az etetőnél az van, azt kell lecserélnem. na meg kap almát is, nem reszelve :DDDD ha sikerül, rakok fel képet róla.

2008. nov. 12. 12:09
hogy haladsz a barátkozással? Szelidül a kis madárka?:)
2008. nov. 9. 16:35
nah az nagyon jó! legyél türelemmel, kifog repülni és utána meg állandóan kifog vágyakozni:)
2008. nov. 8. 16:05
átraktam az új kalitkába :))) nagyon tetszik neki :))) főleg a faágak. már körbe mászta-szaladta és repülte.
2008. nov. 7. 09:27

nem tudom. már repült mikor hozzám került, gyanus nekem, lehet kétnemű :DDDDD határozottan se nem kék se nem rózsaszín a csőre.

Robikának sem tudtuk sokáig hogy fiú lesz-e vagy lány. Aztán egyszercsak kiderült, hogy fiú lett :DDDDD meg ő hamar elkezdett "beszélni" még 4-5 hónapja volt nálam, amikor rákezdett.


Szép vagy.

Szijjja

Gyönyörűségem

Adjál puszit.

Kérek puszit.

Köszönöm


ezekre emlékszem.

53. 8da8a563b7 (válaszként erre: 52. - Kicsikezseni)
2008. nov. 7. 09:23

Igen próbálkozunk összejönni :)))) tegnap a tenyerembe kiváncsiskodott. elkezdte kostólgatni a kisujjamat, majd egyre erősebben kostólgatta. végül úgy meg csípett...

na és tegnap kinyitottam a kalitka ajtót. csak nézte nézte, fél órán belül nem történt semmi, azonkívül, hogy lement enni. Aztán becsuktam.

2008. nov. 7. 08:45

mennyi idős lehet kb? néhány hónapos korban alakul ki vagyis tudhatjuk meg.

Na és barátkozik a drága?

51. 8da8a563b7 (válaszként erre: 50. - Kicsikezseni)
2008. nov. 5. 13:38
még nemtudni. mintha kékellene az orra. lehet, hogy fiú.
2008. nov. 5. 11:42
:) amúgy fiú vagy lány?
49. 8da8a563b7 (válaszként erre: 48. - Kicsikezseni)
2008. nov. 5. 10:45
majd jövőhéten. akkor úgy csinálom egy délutánomat, hogy teljesen ráérjek. addig lerepül naponta ausztráliáig meg vissza a kalitkába :DDDD
2008. nov. 5. 10:00
nagyon egyszerű... tegyél fel egy lepedőt az ajtó helyére.. te mondtad h nincs magas dolog a szobában, tehát baja nem lehet... nem olyan béna ő, ennél többet nézz ki belőle:) elsőnek valószínőleg a függönykarnisra fog repülni, onnan körbenézi a terepet, és a kalitkája tetejére fog repülni.. onnan pedig betalál:) hidd el. Nekem 3 papagájom van, és egytől egyig mindegyik az első röptetésnél betalált.. igaz nem 3 perc alatt.. úgyhogy ha neked nicns is időd arra h ott ülj vele végig, attól engedd ki nyugodtan, főleg ha a közelben van. Ha baja esik, hívni fog téged, de mért esne baja.. enyémek sokszor reggeltől kint vannak, és semmi bajuk nem történt. Bízz benne kicsit, hidd el az ösztönei visszaviszik a kalitkához.. sőt, lehet else merne repülni róla:D
47. 8da8a563b7 (válaszként erre: 46. - Kicsikezseni)
2008. nov. 5. 09:03
nem fog visszamenni, nekem meg nincs időm arra, hogy délután 4-től késő estig ott üljek a szobába, nehogy valami baja legyen. A kalitkában röpköd mint a kolibri. napi 6 km-t biztos lerepül. az új kalitkája meg sokkal nagyobb lesz. Amíg nem szokik hozzám, nem engedhetem ki. Nincs a szobán ajtó. ha onnan kirepül, leshetek...
2008. nov. 5. 08:50
5 hete?? Sztem engedd ki... gondolj bele milyen rossz lehet neki igazi röpülés nélkül... neki az a lételeme. Nyugi, visszafog menni,és így hamarabb is megszokja,megszereti a helyét.
45. 8da8a563b7 (válaszként erre: 44. - Kicsikezseni)
2008. nov. 5. 07:51

nem engedem ki. Még nem lehet. Most kezd igazán feloldódni és elemében lenni. 5 hete van nálam. Amíg nem szokik hozzám, nem lehet kiengedni. A szobába semmi nincs olyan magason, amire rászállhatna. Csak én leszek neki a "menedék" ha elfárad. 1 hete kezdtem a kezemhez szoktatni. Amikor benyúlok, még menekül, de aztán direkt rámegy a kezemre. Pont ma reggel kezdte el piszkálni a körmömet. De nem csíp :DDDDD pedig mondtam neki, csípjél meg :DDDDD de nem akar.


A többi papagájom az sokkal kisebb volt, amikor hozzám került. Nálam tanultak meg repülni, de azok már 2 hét múlva rámentek a kezemre és végig gyalogoltak a vállamon, mert ugye még nem tudtak repülni. És jöttek velem a lakás minden pontjára. együtt mosogattunk, és takarítottunk :DDDDD

44. kicsikezseni (válaszként erre: 43. - 8da8a563b7)
2008. nov. 4. 12:18
semmiképpen se zavargászd.. amikor kiengeded h repüljön, akkor a régi kalitkát vedd el és edd a helyére az újat... több idő lesz mire betalál, de ha kaja meg víz van bent úgyis megoldja. Odahúzza a hasa. Meg tegyél be neki kedvenc zöldséget stb, amit nagyon szeret. De semmiképp ne zavargászd, mert utána bizalmatlan lesz veled.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook