Allergiák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. okt. 11. 19:43

Itt a link újra, az előbbi valamiért nem működik, elnézést:

[link]

2012. okt. 11. 19:38

Sziasztok! Egy országos versenyre készülünk két főiskolai társammal, amihez a segítségetekre lenne szükségünk. A következő kérdőívet kellene kitöltenetek: [link]

A kérdőív az allergiások gyógyszer- és médiafogyasztási szokásait méri, anonim, kitöltése nagyjából 5-10 percet vesz igénybe. Nagyon köszönjük, ha szántok rá ennyit, sokat segítenétek vele! :)

2012. aug. 12. 17:32

Sajnos én jauár 1- dec 31 ig minden nap de nagyon érdekes ha reggel 5 órakor kelek vagy 10 órakor

teljesen mindegy ahogy leteszem a lábam a szőnyegre, már szabályosan folyik az orrom tüsszentek vagy 30-at, majd elmulik egész nap nem kell zsebkendő...........


Voltam én már annyi kivizsgáláson kaptam is ezt azt de vissza jön mindig.

2011. aug. 5. 23:31
Nekem olyan kérdésem lenne,h.tud vki vmi jó orvost ajánlani vagyis kórházat ahol teljeskörű allergia vizsgálatot végeznek? Anyukámnak kellene,mert volt egy-két helyen,de nem tudták megállapítani,h.mire allergiás,a tűszúrkálós módszert alkalmazták,de amire kiírták,h.allergiás,arra nem is az,meg is műtette magát,de 2hónap múlva újra visszajött,és neki nem is szezonális,mivel egész évben csak fújta az orrát...valaki segítsen
170. Lolita63 (válaszként erre: 169. - Ibi!)
2011. ápr. 28. 13:55

Ki kell vizsgáltatni mi okozza....többféle allergén van,azokat kerülnie kell,ha teheti.

Vannak gyógyszerei,biztosan felírják.

Otthonra ajánlom a csalán teát,méregteleníti a szervezetet.

169. Ibi!
2011. ápr. 28. 07:02

A páromnak széna náthája van!Mivel tudnám enyhítenio neki????? Tüsszent,orra folyik,szájpadlása is viszket...

SOS!

2011. ápr. 14. 09:38
?
167. sztolyka (válaszként erre: 166. - Sztolyka)
2011. ápr. 7. 09:08
kérdőjel helyett:toll...
2011. ápr. 7. 09:07

fiam allergiás?toll,angolperje,nyírfa,parlagfű

ha mogyoróbokor van az udvarban,arra is lehet?

2011. márc. 24. 12:45
Kirby porszívó próbáld ki a por- ,illetve pollen allergiára .Nagyon sok beteg jobban lett:)
2011. márc. 3. 15:11
Nekem a repceméz segített. Még szezon előtt, minden nap eszem egy kiskanálnyit, mire jön az allergia, a szervezet ellenállóvá válik.
2011. márc. 3. 14:29
Jó lenne egy- két ötlet, mert már most rettegek a tavasztól, hát még a nyártól....
162. 14a95797c1 (válaszként erre: 160. - 72c3eebc22)
2010. aug. 5. 12:38

A barátnődnél nem lehet hogy gipszkartonból van valami? Ha lennének virágok, vagy egy kis párologtató akkor azok lehet megkötnék a levegőben jelenlévő gipszrészecskék egy részét.

Ha csak vidéken jön elő, akkor tényleg ne gyógyszerezz, hisz annyira nem indokolt. :)

2010. aug. 5. 11:48
Hát ezt nevezik szénanáthának régi nevén:) Lehetőleg a fűnyírást innentől kerüld el ha nem akarod hogy súlyosabb legyen a helyzet. Én ugyanígy jártam az állatszőrre való allergiámmal. Volt macskánk, nagyon szerettük, én még a mai napig is imádom őket.Először csak tüsszögtem meg bevörösödött a szemem ezeket megoldottam cseppekkel vagy orrspray-vel nem is volt vele probléma, de mikor egyre nehezebben vettem a levegőt otthon akkor megilyedtem nagyon:( Orvos azt mondta hogy a cicának mennie kell mer a hörgőim bedurrantak a macskaszőr miatt. Úyghogy ha nem muszály ne nyírj füvet ne járj úgy mint én.
2010. aug. 5. 10:12

Én nem tudom pontosan hogy mire vagyok allergiás, csak azt tudom, hogy ha vidéken vagyok és vágom a füvet, akkor iszonyatosan elkezdek tüsszögni, folyik a taknyom és a könnyem is. Már azon is gondolkodtam hogy felrakok inkább egy ilyen fehér papírmaszkot mert durva az amiket művelek. Meg anyukámnak a spréjéből szoktam néha belefújni az orromba, az elmúlasztja a tüneteket, csak nem nagyon szeretem a gyógyszereket az a helyzet. Nincs valami alternatív megoldás? Esetleg valami olyan gyógyszer nélküli kondícionálás amivel megszüntethető az allergiám?

Meg a másik probléma, hogy ha a barátnőmnél vagyok, akkor a szobájában egy óra múlva elkezdek tüsszögni és úgy köhögni mint valami tüdőrákos. Pedig nincs a szobában egy virág sem..

2010. aug. 2. 16:22
Én is csak spray-zni szoktam. Nekem is volt homeopátiás kezelésem, de azzal csak annyit értek el, hogy már elég csak belefújni az orromba és úgy ahogy elvagyok. Persze ha olyan helyre jutok, ahol nincs korrektül leirtva a parlagfű, felerősödnek a tünetek. :(
2010. aug. 2. 12:56
Homeopátiás nekemse nagyon jött be, ami bejött az az elsőgenerációs antihisztaminok közül egy pár.. Mondjuk én a claritine-től is egész nap alszok, képzelhetitek azok mit tettek velem. Egyszer ráittam egy keveset az végképp szétcsapott :) Most már csak sprézek, többkevesebb sikerrel...
157. Lolita63 (válaszként erre: 156. - Mandalala)
2010. júl. 4. 22:26
Nekem nem jött be a homeopátiás szer.Lehet azért,mert már asztmába ment át:((
2010. jún. 30. 10:49
nekem négy éve homeopátiás kezelésem volt, és azóta semmi bajom. mintha elfújták volna az allergiát.
2010. jún. 22. 21:44
Poratkára. Ez már a negyedik fajta gyógyszer.
154. Lolita63 (válaszként erre: 152. - Szepszemu87)
2010. jún. 22. 21:40

Nem ismerem ezt a gyógyszert,azért nem írtam rá.

Mire kaptad?

2010. jún. 21. 11:32
Ezek szerint nem nagyon. Vagy csak a fórum haldoklik.
2010. jún. 11. 22:08
Sziasztok! Szed vagy szedett már valaki Fexgen-t? Nektek bevált?
151. Lolita63 (válaszként erre: 149. - Bika73)
2010. jún. 11. 13:54
Persze,az injekció olyan "jó",hogy másnapra a panaszokat szinte elnyomja.Ne felejtsük el,ez STEROID!Kettő után még nem kell félni a mellékhatásoktól,de nem adatnék többet.Én kb:10-et kaptam,de soha többé egyet sem. A kolléganőm többet kapott,v.színű ez váltotta ki a cukorbetegségét (inzulinos )
150. Bika73
2010. jún. 11. 11:59
Bocsi: diprophos
149. Bika73
2010. jún. 11. 11:56

Sziasztok.


38 éves férfi vagyok. 3 éve kaptam az első DIPROGHOS injekciómat teniszkönyökre. Sajnos azért alakult ki mert túlerőltettem magam (160 kg nyomtam fekve a kondi teremben) másnapra mind a két könyököm kész volt, se alvás se semmi. Az orvos profi módon adott 3 injekciót a könyök ízületembe és a csonthártyába, a jobb könyökömben 6 hónapi nagy fájdalmak után megszűnt. Jelenleg a bal könyökömet kezeli, 2 injekción vagyok túl és 95% javulás. Mellékhatás nem jelentkezett. Nekem bevált!!!

148. Lolita63 (válaszként erre: 148. - Joeye755)
2010. máj. 21. 19:14

Szia!

Sajnos volt szerencsém a DIPROGHOS injekcióhoz.

Kaptam vagy 10-et belőle.Valóban másnapra semmi bajom nem volt tőle.GYILKOS FEGYVER!!!

Steroid,mellékvese-kéreg roncsoló.Egyik helyen épít,másik helyen rombol:-((

A kolléganőm az inzulinos cukorbetegségét ennek köszönheti.Soha nem adatnék többet semennyi pénzért sem!!

147. Lolita63 (válaszként erre: 146. - Humor Helga)
2010. ápr. 25. 09:08

Persze hogy lehet.

Én mikor földiepret szedek,vagy babot,csupa kiütés a kezem és a karom.Sajnos ez van.Akár mosószerre is lehetsz allergiás.

146. Humor Helga (válaszként erre: 145. - Lolita63)
2010. ápr. 23. 23:01
szia, szted bőrkiütés lehet allergiától? mert már nem először jön ki a kézfejemen, olyan égető érzés és nem tudom h mi lehet ez... tudom doki és el is fogok menni csak most még nem tudok(jó valójában jobb dolgom van...:D)
145. Lolita63 (válaszként erre: 144. - Humor Helga)
2010. ápr. 14. 19:57
Ne halogasd,mert úgy jársz mint én,aztán nincs visszaút.Menj mielőbb orvoshoz!
1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook