Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Némtországban élö magyarok ide fórum

Némtországban élö magyarok ide (beszélgetős fórum)

1 2
2010. jún. 20. 20:43
gyertek at a magyarok nemetorszagban forumba, ott azert nagyobb az elet ;)
42. libelle (válaszként erre: 41. - Chrissy26)
2010. jún. 20. 20:34

én már kb. hat éve élek Németországban. A férjem német, miatta költöztem ide. Mivel az otthoni diplomámat nem ismerték el, itt újra egyetemre kellett járnom, de legalább azonnal a harmadik szemeszterben kezdhettem. Pár nappal miután végre átadtam a diplomamunkámat és eldöntöttem, hogy akkor most dolgozni fogok, kiderült, hogy terhes vagyok. De ennek ellenére mégis elkezdtem dolgozni, sajnos csak az év végéig volt szerzödésem, de még ennek is nagyon örültem. Februárban aztán megszületett a kisfiam, Andor. Most itthon vagyok, de azért dolgozom is egy kicsit. Különben Cellében élek és magamon kívül nem ismerek egyetlen magyart sem. Nagyon hiányzik, hogy magyarul beszélhessek. Persze a szüleimmel szoktam magyarul beszélni, de az nem ugyan az...


Nagyon sajnálom, hogy elveszítetted a babádat. Biztosan szörnyü lehet. Én csak annyira tudom átérezni, amennyire én is az egész terhesség alatt rettegtem, hogy történhet valami. Persze ez a te fájdalmaddal össze sem hasonlítható. Nagyon remélem, hogy hamarosan megint sikerül teherbe esned.


Te mivel foglalkozol egyébként? Hogy kerültél ki ide?

2010. jún. 20. 18:59

Libelle mesélj magadról! Te mióta élsz kint? Hogy érzed magad itt kint? Írtad a másik fórumon, hogy van egy kisfiad! Gratulálok!

Sajnos én most kedden veszítettem el a babámat 11. hetesen:-((( Mütöttek missed ab....De az élet megy tovább, ennek ellenére minden nap sírok még...Ezt nem tudom sohasem elfelejteni, annyir terveztük, olyan sokáig nem sikerült...aztán összejött...

Mit csináltál korábban? Gondolom most a babáddal vagy otthon:-)

2010. jún. 20. 18:55

Szia Libelle!

Már egy másik fórumon is láttam a neved,meg az, hogy te nem is laksz olyan messze tölünk:-))

2010. jún. 20. 18:30
Szia, nem tudom, hogy még van-e értelme, mivel a fórum elég kihaltnak tünik, de én is szívesen beszélgetnék magyarokkal, akik Németországban élnek.
2010. febr. 19. 13:35
nem hiszem el hogy ennyire keves emberke van itt Nemetorszagbol :(
2009. szept. 4. 13:43

Szio:-)

De romantikus:-) Kár hogy olyan messze laksz, mi Hannovertöl olyan 36km-re lakunk egy kisvárosban Stadthagenban. Most másfél éve, hogy itt élek, a párom már 16 éve él itt, meg a szülei is meg a huga, akinek már szintén van családja. Most volt az esküvönk júniusban és most a sors úgy hozta, hogy mind a ketten munkanélküliek vagyunk. Elég sokmindent kipróbáltam itt a munka terén, volt takaritás, nyomda éjszakai müszakban, valamint tavaly találtam Hannoverben egy magyar érdekeltségü céget, ahol elkezdtem részmunkaidöben dolgozni, forditottam angolra, magyarra, amit kellett. Csakhogy jött ez a krízis és csödbe ment a cég, igy felmondtak nekünk.5 hónapot dolgoztam, egyébként otthon nekem is jó melóm volt egy multinacionális cégnél voltam a területi vezetö jobb keze, szóval irodai munka, koordinálás ilyesmi. Egyáltalán nem bánom, hogy az életem így alakult és most itt vagyok. èn is úgy vagyok mint te, hogy jó hazamenni, de amikor otthon vagyok, akkor meg látom az életszinvonal különbséget és ez elszomoritó. nameg az emberek is teljesen máshogyan gondolkodnak. Mi most egy kis lakásban élünk egy magánházban, alattunk a föbérlövel, de nagyon szép kis hely. 1 ygerek még elfér velünk itt eg yrövid ideig, de kettönek már kicsit lenne. Mi is gondolkodunk a jövöben, hogy esetleg belevágni egy saját lakásba, de egyenlöre munkát kell találnunk és az most a legnehezebb:-(

2009. szept. 4. 12:51
ja, es nekem a ferjem nemet-magyar (nemet anya, magyar apa) mindket nyelven perfekt beszel, es 23 evet elt Magyarorszagon, 7 eve el itt.
2009. szept. 4. 12:50

szia,

2005 oktober ota elek kinn, elöször Bad Friedrichshallban laktunk, most Offenauban. (Baden-Württemberg, Stuttgarttol eszakra kb 60km, Heilbronntol 10km)

en is neten ismertem meg a ferjem, de mi mar novemberben leszünk 3 eve hazasok es most varjuk a masodik babankat.

En egy bad wimpfeni ettermben pincerkedek. Nem az alommelom, föleg azutan hogy otthon egy cegnel irodavezetö voltam, dehat ez van. jobb mint otthon ülni es varni. Jelenleg a kisfiam miatt es a terhesseg miatt is jo hogy itt vagyok mert eleg rendesek, beleszolhatok a beosztasba, minden gond nelkül itthon lehetek szüles utan es siman vissza is tudok menni, es mivel csak este es hetvegen dolgozom a ferjem addig elvan Timoval. Es bar el tudnek jobb fizetest is kepzelni, lehetne sokkal rosszabb is.

En sokszor szivesen hazamennek, de mikor meg otthon vagyunk ugy erzrem hogy jobb hogy itt elünk. Azert nem zarom ki hogy egyszer majd hazaköltöznük. Bar eppen most probaljuk eladni az ottani hazunk, es ha összejön itt akarunk valamit venni/epiteni. Na mondjuk ez egyelöre alom. De gondolom a hazarakat te is ismered, szoval tudod miröl beszelek :)

34. Chrissy26 (válaszként erre: 33. - Ad04b33206)
2009. aug. 28. 20:24

Szio,

Hát én itt vagyok,csak technikai okok miatt maradoztam el. Elöször azt gondoltam, hoggy azért enm él a fórum, mert kevés magyar élne Németországban? De aztán láttam, hogy ez egyéltalán nem igaz. Te mióta élsz kint? Hol laksz egyébként? Én Hannover mellett egy kisvárosban Stadhthagenben élek a férjemmel, akit interneten ismertem neg, ö is magyar és 2 hónapja volt az esküvönk. Most épp munkanélküli vagyok sajna:-) elötte egy magyar-német érdekeltségü cégnél dolgoztam Hnnoverben, de a krízis miatt csödbe mentek, így munkanélküli lettem, de nem adom fel.... Az élet nem egyszerü, habár sokkal jobb mint otthon, már nem mennék haza. A barátok hiányoznak, de azember a távolból ismeri meg azt, aki igazán barát és aki az is marad.

Neked milyen tapasztalataid vannak?

2009. aug. 28. 12:38
en meg benezek neha...de nagyon senki
2009. aug. 23. 15:35

Sziasztok, jár erre még valaki...?

Igaz én indítottam a fórumot, de költözködés miatt nem volt internet, így elmaradoztam vele....

31. Csajszi73 (válaszként erre: 30. - Ad04b33206)
2008. nov. 23. 12:12
Férjem már kb. 4 éve itt dolgozik. Mikor terhes lettem, azt mondta, hogy szeretné látni, ahogy a fia felnő. Vagy hazamegy Magyarországra, vagy mi jövünk utána. Magyarországon 1 fizetésből és egy GYED-ből sokkal nehezebb megélni, mint itt. Ezért döntöttem úgy, hogy mi költözünk ki. Arra gondoltam, hogy amíg a gyerek ovis nem lesz, addig mindenképpen szeretnék vele otthon maradni, tehát mindegy, hogy melyik országban vagyunk. Haza bármikor mehetünk, otthon azért könnyebben találok munkát. Az biztos, hogy külföldön nem olyan könnyű, mint ahogy azt sokan gondolják. Nálunk van magyar tv-csatorna. Mindig csak azokat mutatják, akiknek külföldön "bejött az élet", az átlagot nem firtatják, az nem olyan érdekes. Sajnos a média egy kicsit félrevezető. Mindenhol sokat kell dolgozni, el kell fogadni a szokásokat, az új kultúrát. És még akkor is idegenek leszünk bármely más országban. Munka szempontjából a férjemnek itt jobb, nekem pedig otthon. Valakinek engednie kell. Ha hazamegyünk, mindkettőnknek egész nap dolgoznia kell (nem 8 órát!), és akkor mi lesz a kisgyerekkel. Talán ha itt maradunk, és végigküszködjük az életet, akkor talán a gyerekünknek már könnyebb lesz.
30. ad04b33206 (válaszként erre: 29. - Csajszi73)
2008. nov. 22. 15:27

hat nalunk en is csak akkor tudok ha Gabor itthon van. Minden esetre bator vagy hogy igy nemet tudas nelkül kiköltöztel. En nem mertem volna :) le a kalappal. Szerintem a tv nagyon sokat tud segiteni a tanulasban. Vagy magyar adoitok vannak? A nyelviskola...hat nem tudom. En az elsö idöben beiratkoztam a VHS-ben halado nemetre. Na ott aztan volt olyan aki tökeletesen beszelt, nem is tudom mit keresett ott, es volt aki meg a hogy hivnak kerdesre sem tudott valaszolni. Szoval jo nagy sz@r volt. mindezert kifizettem 10 alkalomert 100 eurot ami nem sok igazabol, se 4 alkalom utan nem is mentem többet, mert nem volt ertelme...

a munkavallalasi meg nagyon nehez ügy. Nekem jo volt, mert Gabor nemet igy mint a felesege azonnal megkaptam, raadasul korlatlant (mind idöben mind helyileg, mind munakatipusra nezve, mind varosra) de magyarkent ilyet szerezni szinte lehetetlen az elejen. Szoval sok papirmunka es utanajaras kell...es egy munkahely ami felvesz. Sajna nem olyan egyszerü mint ahogy hiszik sokan. Ezert is utalom mikor a sok ismerös azt hiszi hogy kijössz es meggazdagszol mert itt minden olynan egyszerü es jo :(

29. Csajszi73 (válaszként erre: 28. - Ad04b33206)
2008. nov. 22. 13:49
Én is szívesen dolgoznék, de nincs, aki vigyázzon a kisfiamra. A férjem állandóan dolgozik. Sajnos én előtte sem tanultam németet, és most sem nagyon tudok tanulni gyerek mellett. Ha ovis lesz, akkor szeretnék elmenni nyelviskolába. Amíg nem tudok elég jól németül, addig elég nehéz lenne elhelyezkedni. Sajnos munkavállalási engedélyem sincs, és ahogy hallottam, elég nehéz lesz megszerezni.
2008. nov. 20. 16:41

hat akkor tudod miröl beszelek. Mondjuk en dolgozom a fiunk nevelese mellett estenkent egy etteremben. jo, mert legalabb kimozdulok. Nemetül tudtam mielött kijöttem, de össze sem hasonlithato a mai tudasom az akkorival - pedig akkor is közepfoku nyelvvizsgam volt. De hiaba, ugy ragad az emberre ha nemetek között van. Gabornak ilyen gondja nem volt, neki a masodik anyanyelve nemet.

Es Te mit csinalsz? mar ugy ertem dolgozol valamit? vagy csak gyerköcöt nevelsz?

27. Csajszi73 (válaszként erre: 26. - Ad04b33206)
2008. nov. 19. 13:31
Ezt akár én is írhattam volna!
2008. nov. 19. 10:58
hat a parom jol elvan, hiszen ö felig nemet, en mar kevesbe. Dehat tudtam mikor kiköltöztem. Amugy en soha nem voltam nemet fan, utaltam a nyelvet es az embereket is. Erre itt kötöttem ki. :D Ennek ellenere azert megvagyunk, de en jobban ellenek otthon. :)
25. Csajszi73 (válaszként erre: 24. - Ad04b33206)
2008. nov. 18. 14:08
Kár, hogy egy kicsit messze vagytok Regensburgtól. És hogy érzitek magatokat ebben az országban?
2008. nov. 13. 16:29
Offenauban. Ez egy kis falu Heilbronntol kb 15km-re. En 3 eve a ferjem pedig 5 eve lakik Nemetorszagban. De ö nemet-magyar allampolgar.
2008. nov. 13. 11:42
Merre laktok? mennyi ideje vagytok kinnt?
2008. nov. 12. 14:21
hat en is :) akkor mar ketten vagyunk
2008. nov. 12. 09:08
En lennek, ha lenne mas is...
2008. nov. 12. 06:37
de jo, nem is tudtam hogy van ilyen forum. Bar ahogy nezem nem nagyon "el" :(
19. Diana80 (válaszként erre: 18. - Chrissy26)
2008. okt. 16. 08:35
Mennyivel messzebb?
2008. okt. 16. 08:29

Sziasztok,


De jo nektek. En kicsit messzebb vagyok:-)

17. Diana80 (válaszként erre: 16. - Csajszi73)
2008. okt. 16. 07:53

Szia,

Mi Regensburgtol 50 km-re lakunk, akkor nem is olyan messze:)

2008. okt. 15. 23:15

Szia Chrissy26!

Regensburg mellett, Viehhausenben lakunk.

2008. okt. 15. 11:13

Szisztok lányok!

Van egy oldal a Neten,MagyarOnline.net

Itt rengeteg olyan csoportot ,közösséget találhattok,akik Magyarországról elköltöztek,és magyar kepcsolatokat keresnek és ápolnak.Kattanjatok rá Németországra és mindenféle magyar szervezetet,baráti társaságokat,magyar klubokat ,rendezvényeket találhattok!Remélem hasznát veszitek az infómnak! :) Ha így nem találjátok akkor Írjátok be a keresőbe,hogy Németországban élő magyarok

Így tutira megtaláljátok!

2008. okt. 15. 08:17

Szia Csajszi73!

Nemetroszag melyik reszen eltek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook