Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendszertelen ciklussal babát tervezni - TIPPEK? fórum

Rendszertelen ciklussal babát tervezni - TIPPEK? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 13. 18:26
Sziasztok! Most butát fogok kérdezni, de mi az a minimikroszkóp? Szerintetek lehetek úgy terhes, hogy már két éve nem menceszelek? Úgy értem először a peteérésnek kell leni és után a mencesznek nem? Ha tegyük fel beindul a peteérésem és meg is termékenyül, akkor nem lesz mencesz. Rosszul gondolom?
32. Nitka (válaszként erre: 31. - Mokuskas)
2009. nov. 12. 13:11
Szia! Mi ezen már túlvagyunk :) Idő közben kiderült egy s más, a rendszertelenség okáról... sajni nem elég a mi esetünkben "csak" próbálkozni :(
2009. nov. 12. 12:23
Nálunk a 2-3 naponkénti együttlétet javasolták és ha nem is rögtön - 3 hó - , de hamar összejött. No és ha már elszántad magad nem árt valamilyen bébivitamint is szedni.
30. Nitka (válaszként erre: 29. - A15943dd9b)
2008. nov. 21. 16:07

Szia dody88! Igen, elvileg lehet párhuzamosan szedni a gynex-et is és a barátcserje kapszulást is. (Én ezt teszem, de ez nem mérvadó) :) Gynex-ből napi 2x3 cseppet iszom teával vagy vízzel, vagy csak úgy magában. Ezt más adagolással is lehet szedni, attól függően, hogy szintentartás miatt szeded, vagy regenerálásra. Sztem érdemes bővebben utánaolvasni neten, ha van rá egy kis időd.

A barátcserjéből napi 2x1 kapszulát szoktam bevenni.

Hát mi még nem túl régóta próbálkozunk. Intenzíven talán 2 hónapja. Már régóta nem védekezünk, de most próbálok tudatosan rásegíteni a teherbesesésre. Már van egy 2,5 éves kisfiam, Gergő, aki szintén elég nehezen jött össze... És már nagyon szeretnénk kistesót! :)

Remélem segítenek a szerek! De ha másért nem, már ezért a jó társaságért érdemes volt felnézned ide! :) Szép napot!

29. a15943dd9b (válaszként erre: 28. - Nitka)
2008. nov. 21. 10:16

Szia Nitka!

Köszönöm h ilyen segítőkész vagy aranyos tőled:)

A barátcserjét és a gynex cseppeket szedhetem egyszerre?És ezekből mennyit kell szedni vagy h kell szedni??

Az az igazság h nekem se volt soha sem nagyon pontos a ciklusom de mielőtt nem szedtem ogigátlót ennyire akkor sem volt vészes mint most,mert azért akkor 2-3nap csuszással mindig megjött időben de ez a mostani ettől kész vagyok nagyon..soha nem tudom h mikor vagyis nagyjából igen mert vannak jelzések amikről sejtem h már itt az idő de sokszor az is eltart egy hétig mire lesz belőle valami és arról nem beszélve h iszonyatos fájdalommal küzködök és irdatlan emnnyiséggel:(de ez már így van az elős perctől kezdve mióta mensizek..szinte fájdalomcsillapító nélkül ki sem bírom bár nem vagyok egy gyógyszerfüggő sőt nagyon de nagyon nagy fájdalomnak kell ahhoz lenni h én bevegyek valamit is de ez a nagy fájdalom minden hónapban előjön sajnos és akkor kénytelen vagyok.

Az az igazság h mióta ez a rendszertelenség bejött észrevettem h hirtelen sokat híztam amiből nem tudok egyetlenegy kilot se leadni bárhogy próbálom nem megy,és még azt vettem észre h nagyon sok fehér folyásom van és ezek a dolgok kb 1éve vannak így,kicsit meg vagyok ijedve ne h valami baj legyen vagyis arra fel vagyok készülve h minden nincs rendben oda bennt mert akkor nem lenne ez a rendszertelenség de azért nem akarom h valami óriási problémám legyen,kicsit izgulk h majd mit fog mondnai az orvos bár még odébb van mire megyek hozzá,mjd kiderül.

Ti mióta próbálkoztok??Van már gyerkőcötök??

Remélem h sikerült rendbe tenni a ciklusodat ennyi segítséggel és prá hónapon belül ott lesz a pocidban akis manó:)

28. Nitka (válaszként erre: 26. - A15943dd9b)
2008. nov. 20. 19:01

Szia dody88! A gynex csepp egy abszolut növényi koncentrátum. Homeopátiás szer a női bajokra. Rendszertelen ciklusra, peteérés elősegítésére, gyulladásokra stb... Elvileg gyógynövényboltokban beszerezhető, de neten is lehet rendelni. Nem olcsó, de sztem megéri,mert egy üveg sokáig jó. Kb 5000 Ft, én már 1 hónapja szedem, de alig fogyott belőle. Az utrogestan-t már 1 ciklusom át szedtem (3 cikluson át kell). Ez elvileg rendszerezi a ciklusod. Remélem segít. Mondjuk nekem világ életemben tök rendszerteln volt sajnos. Fogyás, hízás, stressz mind-mind közrejátszik.

Próbáld ki a barátcserje kapszulát, az olcsóbb. Kb 2000 Ft egy doboz és 1-2 hónapig elég. Elvileg ez is rendbeteszi a ciklusod és elősegíti a peteérést :)

27. McKenzi (válaszként erre: 2. - Tafonta)
2008. nov. 20. 11:01

Nekem bejött (igaz nekem mindig rendszeres volt a ciklusom - így olcsón megúsztam elég volt egy tesztet venni)

Előtte hőmérőzni szerettem volna de az ötödik napon eltörtem (reggel nem vagyok magamnál és mikor leráztam kirepült a kezemből) így a hőmérőzés drágább lett volna az ovu tesztnél :)))

26. a15943dd9b (válaszként erre: 25. - Nitka)
2008. nov. 20. 10:53

Szió

Én sem szedtem sokáig a fogigátlót mert nem bírta a gyomrom talán még egy évig se szedtem és mégis enyire bekavart.Kaptam már egy két tippet gyógynövények és homeopátiás szerekből lehetséges h kipróbálok valamit mert tartok tőle h nem lsz könnyű dolgunk nekünk sem baba ügyben,bár még orvosnál nem jártam de ez nem természetes dolog h ennyire rendszertelen.Mióta szeded ezt a gyógyszert?És ez a gynex csepp pontosan mire jó és et csak orvos írhatja fel?n haragudj h ennyi mindent kérdezek csak még annyira kezdő vagyok ebben a témában és fogalmam sincs h mi hogyan,és úgy örülök hogy rá találtam az oldalra,annak meg főképp h vannak nagyon segítőkész emberek akiktől tudok egy két jó tanácsot szerezni!

25. Nitka (válaszként erre: 24. - A15943dd9b)
2008. nov. 19. 09:17

Szia! Nálam dettó ez a helyzet, annyi különbséggel, hogy én nagyon rövid ideig szedtem fogamzásgátlót és az is már rég volt.

Mi babát szeretnénk, de ilyen rendszertelen ciklussal igen nehéz.

Én elmentem nőgyógyászhoz, és most 3 hónapig utrogestan-nal próbáljuk beállítani. + iszom gynex cseppeket, szedek barátcserje kapszulát és iszogatok mindenféle gyógyteát. Próbálj ki te is egy-két homeopátiás szert, hátha segít.

2008. nov. 18. 18:41

Sziasztok!

Háát az elmult egy órában amióta regisztráltam percenként találok olyan fórumokat ami miatt regisztráltam.Ez a fórum ismét egy nagyon jó kis téma és ismét rám is illik.Sajnos mióta abba hagytam a fogigátlót nem állt be a ciklusom hol 24 hol 30 hol 35 hol 51 és így tovább:((erre van valami megoldás hogy ez beálljon vagy egy kis rendszereződjön.Ha tudtok valami jó kis tippet szívesen hallgatom én is:)

Üdv.Dody

23. Nitka
2008. nov. 7. 14:46
Fel a fejjel Triniti! Én ugyan ebben a cipőben vagyok! legutóbb 85 napos volt a ciklusom... Uhh...még kimondani is szörnyű... Most írt fel az orvos gyógyszert, hogy végre hozzunk valami rendszert a ciklusomba :) Közben ezerrel tea, cseppek, bogyók :)
2008. okt. 23. 21:18

Sziasztok!

Először is gratulálok minden pocakosodónak!!!

Én is hasonló problémával küzdök: Tavaly dec-ben hagytam abba a fogamzásgátló gyógyszer szedését, vártunk 3 hónapot és április óta megy élesben a dolog! Volt olyan, hogy a mensim 91 napra jött meg, a doki adott gyógyszert (Norcolut), amitől meg is jött, de aztán megint nem. Így a peteérést sem tudom mikor van. Az utolsó két alkalommal 42 és 48 napra jött meg. Most ismét várok,és reménykedek, hogy nem jön meg!!!!

Ovuteszteztem, de ott is csak akkor poz. a teszt, ha a két csík egyforma vagy a tesztcsík erősebb. Hőmérőzés nálam kizárva a munkám miatt. Nem tudom mindig ugyanabban az időben mérni+éjszakázok is!

Most ráhajtottunk a dologra, hasszurka van, de félek, hogy ez a mensi előjele!

Már többször elhatároztam, hogy nem görcsölök rá, de mindig akad egy cikk vagy hír, amikor újra elkezdek olvasgatni a témában!

Most pedig várok.... Nagyon kevés türelemmel!!

21. Nitka
2008. okt. 16. 11:21
Igen... igazatok van! Nem tudom, hogy bejön-e, de elhatároztam, hogy semmit sem akarok eztán görcsösen. Élevezni kell a szerelmet, boldognak, kiegyensúlyozottnak kell lenni, és elfogadni a tényt,hogy odafönn az a kismanó úgy is kiválasztott már minket és Ő tudni fogja, mikor kell lejönnie hozzánk. :)
2008. okt. 16. 08:04
Én még mindig arra szavazok a leginkább, hogy nem szabad görcsösen akarni azt a terhességet! A legtöbb sikertelen próbálkozásnál általában ezért nem jön össze.
19. csillu77 (válaszként erre: 18. - Da5a93d992)
2008. okt. 13. 13:03

Én elkezdtem rendszeresen jógázni, amikor a másodikra készültem és a dokim szerint az hozta meg a pé-t kb. 2 hónap után.

Jó ötlet a mozgás, főleg, ha célzott, mert kikapcsol és a közérzeted is sokkal jobb lesz tőle.

18. da5a93d992 (válaszként erre: 15. - Nitka)
2008. okt. 12. 18:18
Állítólag az Aviva-torna sem hülyeség...ezt még nem próbáltam.
2008. okt. 12. 18:17
Szerintem számolgatni sem nagyon érdemes, mármint ha csak nem azért, hogy tudd mikor érdemes tesztelni (mikor volt abban a hónapban pé.). De ha 2 naponta együtt vagytok nagy átlagban, akkor úgyis megfogan a baba :) sok sikert. Amúgy az én ciklusom is totál rendszertelen (2 héttől 45 napig össze-vissza), nálam sajna 4-6 havonta van pé., de van, hogy egymás utáni hónapban. A dokik sem tudnak igazán segíteni ezen. Nekem clostit akar adni a dokim, de előbb megpróbálom a természetes dolgokat: 14 napig napi fél lityó cickafark-palástfű teakeverék, majd a ciklus 15. napjától csak palástfű tea => rendezi a ciklust! Mellette szedem a barátcserje kapszulát (ez pé.-t csinál). (Hőgörbét én is vezetem, hogy tudjam volt-e pé.-m.) Szerintem a fent felsoroltakat kipróbálhatod, tuti nem árt. Viszont 3-4 hónap mire tényleg hatnak, mert ugye természetes cuccok. Sok siekrt!
16. tafonta (válaszként erre: 15. - Nitka)
2008. okt. 11. 10:15
Sok sikert!
15. Nitka (válaszként erre: 14. - C8d93a7aea)
2008. okt. 11. 08:13

Gratulálok a babához!!! :) Köszönöm a bíztatást!

Remélem, hamarosan nálunk is meglesz az eredmény! Most, amit lehet, bevetek... minimikroszkóp, Gynex, hőmérőzés, számolgatás... és persze az elmaradhatatlan: együttlét... :) Szép napot Nektek!

2008. okt. 10. 21:16
Szia!Fel a fejjel,ne aggódj.Az én ciklusom is rendszertelen volt.Abbahagytam a fogamzásgátlót és borult mindent.Hol 2 hetente menstruáltam,hol 2 hónapig semmi.Persze semmi okot sem találtak és a fogamzásgátlót is 1 éve abbahagytam úgyhogy az sem lehetett ami bezavart már...Mégsem állt helyre a ciklusom.Nekem azt tanácsolta a nőgyógyászom mikor mondtam,hogy babát szeretnénk,hogy a menstruáció utolsó napjától a következő mensi első napjáig 2 naponta együtt kell lenni,mivel teljessen változó,hogy kinek mikor van peteérése.Mondjuk 2 hónap után már elég fárasztó volt,néha csak"muszályból" együtt lenni,de a következő hónapban meg is lett az eredménye.Jelenleg 26 hetes terhes vagyok.Úgyhogy fel a fejjel,rendszertelen ciklussal is teherbe lehet esni.Sok-sok sikert és kitartást nektek!
13. Nitka
2008. okt. 10. 20:59
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! Már most nagyon sok erőt kaptam tőletek! Köszönöm... INDUL A BAB(-A)-PROJEKT! :))
12. tafonta (válaszként erre: 8. - Nitka)
2008. okt. 10. 20:29

Szia!

A második babám úgy jött össze, hogy éppen kiderült, hogy begyulladt a pajzsmirigyem. Azóta is naponta egy bogyó. Viszont hogy pont akkor estem teherbe, annak az esélye nagyon kicsi volt, hiszen ez jelentősen lecsökkenti az esélyeket és veszélyes is. Persze nem lett gond belőle.

Még első gyerekünk előtt voltunk a Családtervezési Központban és kivizsgáltattuk magunkat. Hőmérsékleti görbéket is csinálnom kellett és ezek alapján kiderült, hogy hatból három ciklus nem is volt alkalmas a teherbe esésre. 8 hónap után kezelést kértem (hormon) de a második után meguntam és letettem a gyerekről.

Utána egyből terhes lettem!

Te se add fel!

2008. okt. 10. 18:12
természetesen babaprojekthez (egy kézzel gépelek:-))
10. csillu77 (válaszként erre: 8. - Nitka)
2008. okt. 10. 18:10
Sok sikert kívánok a babprojekthez! :-)
9. Nitka (válaszként erre: 7. - Alexa77)
2008. okt. 10. 15:26
:) Mázlisták vagytok! :)))
8. Nitka (válaszként erre: 6. - Csillu77)
2008. okt. 10. 15:25

Szia Csillu77!

A kisfiam születése előtt volt egy kivizsgálás sorozat, hogy miért ilyen rendszertelen a ciklusom. És egy méhszájseb-en kívül semmit sem találtak... ezt kezelték is, azóta semmi nőgyógyászati problémám nincs. Több ovrosnál jártam e miatt és senki sem talált semmilyen szervi bajt. A válasz nálam is annyi volt szinte minden esetben, hogy ez van, fogadjam el, ettől még lehet gyermekem. Született is 2 éve egy kisfiam... A pajzsmirigyemmel ugyan vannak gondok, ez azt hiszem okozhat rendszertelen ciklust. Most ugyan még csak 2-3 hónapja próbálkozunk komolyabban, de reménykedem a mihamarabbi eredményben :) Nektek gratulálok a harmadik lurkóhoz! És nagyon köszi a hozzászólást! :)

2008. okt. 10. 15:18
Szia! Nekem is mindig totál rendszertelen a vérzésem, mégis amint abbahagytuk a védekezést, babás lettem. Az egész családom - anyukám, nagyanyám, mindenki - ugyanígy volt mint én, de elég ránk nézni és jön a baba.
6. csillu77 (válaszként erre: 5. - Nitka)
2008. okt. 10. 15:07

Végeztek már nálad bármilyen vizsgálatot?


Nekem hasonló gondom volt, viszont kiderült, hogy semmilyen elváltozásom nincs, egyszerűen össze-vissza működök. Nem lehet vele mit csinálni.

Az első gyerekem teljesen spontán fogant, egyszerűen szerencsénk volt. A másodiknál egy év próbálkozás után kivizsgáltak bennünket, nem találtak semmit. Uh-gal nézték, mikor lesz peteérésem, így jött össze a második. Harmadszorra biztosra mentünk, a 14. naptól minden másnap akcióztunk. Nem kicsit volt fárasztó, mert közben költözködtünk, de az eredmény most 3 hónapos.:-)

5. Nitka (válaszként erre: 3. - 05650f67aa)
2008. okt. 10. 15:01

Szia Palma1981! Abszolut igazad van! Sajnos ő már a 3. doki,aki szerint ez nem olyan nagy probláma... én azért nem tartom olyan egészséges dolognak... Jövő héten fel is keresek egy másik orvost is!

És köszi az eddigi hozzászólásokat!!

2008. okt. 10. 14:52
Szia. nekem a mikroszkóp, s a megérzés
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook