Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Idegesítő híradók fórum

Idegesítő híradók (beszélgetős fórum)


1 2
2017. márc. 30. 20:20
Dehogynem! A Királyi TV-ben csak pozitív dolgokat hallhatsz. Megvalósult, jól működő beruházások, jól működik az átstrukturált felsőoktatás, csökken a munkanélküliség, megemelték a minimálbért... stb.
41. globus (válaszként erre: 38. - Reggye54)
2017. márc. 30. 19:50
Az senkit sem érdekel. Nyígésben, panaszkodásban, rémhírekre kíváncsiságban bajnokok vagyunk.
2017. márc. 30. 19:34

"Németh Balázs vagyok. Kezdünk."


Fel tudnám rúgni.

2011. jan. 1. 15:03

Én csak újévkor hagyom ki a híradót, mert nem akarom magam felhúzni azon, hogy mindig úgy kezdődik ez a rohadt boldog új év, hogy mi lesz drágább...

Ja, és alig várom, hogy a való világot beszüntessék!

2007. okt. 23. 08:20
Hát igen, mindig csak a negativ dolgokat mutatják, soha nincs olyan, hogy az ország pozitivumait is láthassuk!
37. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 36. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 14. 19:25
Bocs. Nem kötözködsz.
36. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 35. - Mandella)
2007. aug. 14. 17:03

Azt hiszem, egyről beszélünk, betűvel meg egyébként sem szokták leírni.

Szerintem.

Nem kötöszködsz.

35. mandella (válaszként erre: 34. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 14. 16:43

bocs, igazán nem kötözködni akarok, de írásban helyes a huszadiki írásmód

(v.ö. Magyar Helyesírási Szótár, Akadémiai Kiadó)

34. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 33. - Mandella)
2007. aug. 14. 16:40

Persze, csak azért írom ki, hogy érthető legyen.

Épp az Erős Antóniával kapcs írtam, hogy ezt ő helytelenül így mondja.

Sajnos, a huszadiki leírva sem helyes.

Mint írtam, aznap nem huszadik (20.) volt, hanem huszadika. Ezért.

Írásban, ahogy te is írtad: 20-i a jó.

33. mandella (válaszként erre: 32. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 14. 16:03

leírva, tahát ÍGY nem helyes a huszadikai, de kimondva (szerintem), tehát beszédben helyes.

Írásban pedig ez a helyes: huszadiki VAGY 20-i!!!

32. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 31. - Mandella)
2007. aug. 14. 15:58

Szia!


Mármint a huszadikai.

31. mandella (válaszként erre: 30. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 14. 11:17
Szia. Pedig bizony a 20-i helyes!
30. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 29. - Szapi)
2007. aug. 14. 11:07

Ja, pl. imádom Erős Antóniát, de nem hiszem, hogy senki nem veszi észre, hogy rendre azt mondja, aug. HUSZADIKI tüzijáték. Pedig aznap nem aug. HUSZADIK volt, hanem aug. huszadikA.

És még mindig így fejezi ki magát. Nem tanítják ezt? Ez olyan, mintha azt mondaná: a nyolc kerületben xy történt. Szerintem egy hírolvasónak ezt nem engedhetnék meg.

A másik halálom, amikor "rádióaktívat" emlegetnek radioaktiv helyett.

29. Szapi
2007. júl. 15. 23:16
Téma lenne bőven, lenne miben válogatni. Első és legfontosabb a tálalás. A mai magyar híradós sztárok egy-két kivételtől eltekintve nem tudnak magyarul beszélni. Ragozás, igeidők, névmások, kötőszavak használata stb. A sok őőőőőőőőőő-ről már ne is szóljak. Ma az a hír, hogy leszúrta, felakasztotta, fegyűjtotta, megölte, megkínozta, levágta, megégette, megfojtotta stb. Azzal, hogy megszületett, meggyógyult vagy egész egyszertűen boldogan él, nem lehet egy híradót eladni.
28. e28ddc7c9b (válaszként erre: 17. - BaloghneAdri)
2007. júl. 14. 15:53
Na most megint ez a hír, hogy akárki politikus igazoltatáskor mit csinált. Ha én mint "cseteica" beülök az autómba jogosítványt, forgalmit, igazolyványt elteszem, ja nekem nincs parlamenti parkoló kártyám. Könyörgöm valaki mondja már meg, hogy a törvény miért csak ránk dolgozó emberekre vonatkozik. A hócipőm teli van, hogy manapság az a divat, hogy ha egy rendőr intézkedik az rögtön megsért valakit. Ha engem kirabolnak, leütnek az nem jogsértő?
2007. júl. 14. 15:39

Legtöbbszőr pont akkor vacsorázunk, amikor a híradóban a "legizgalmasabb" híreket mutatják.

Pédául : döglött állatok, baromfivész miatt összeszedett szárnyasok, hullák, stb...

Szörnyű.

Lehet, hogy a régi (egypártrendszeres) híradók kicsit unalmasabbak voltak, de mutattak valamit a mindennepi életből is.

Tudja valaki, hogy milyen az idei gabonatermés ?

Erről egy szó sem volt a híradókban.

Én sem vagyok gazdálkodó, de a jövő évi kenyérnek valónkról lenne szó.

Sajnos az a hír csak, hogy ki-kivel, mikor, hogyan, miért, stb.

Meg a "sztárok" ! Bocs, de ettől aztán hasmenést kapok.

Teljesen ismeretlen, semmiben sem különleges embereket kikiáltanak "sztár"-nak és róluk szól a híradó-beharangozó, a híradó, az utána következő műsor (cím nélkül), meg az éjszakai ráadás.....

Én azért nézem meg a híradót, mert kiváncsi vagyok, hogy mi történk kis országunkban, meg a nagyvilágban.

De amit itt nekünk HÍRADÓ néven adnak az gyalázat.

2007. júl. 14. 11:57
Az egyik híradóban néhány hónapja azt mondta a bemondó, hogy ...Ez és ez történt, és senki nem sérült meg, sajnos. Azt hittem rosszul hallok.
25. gpetra (válaszként erre: 21. - 4c35511f0b)
2007. júl. 14. 08:06
Én nem mindig nézem, de szinte álandóan felhúzom magam. :) Még akkor is, ha nem éri meg. Végülis a mi bőrünkre megy a vásár.
24. LoLiNa
2007. júl. 14. 07:06
én majd minden nap megnézem.
2007. jún. 11. 19:17
Az interneten szívesebben olvasom a híreket mert itt lehet szelektálni. A médiában az a hír, ahol vér folyik ...megkínozták...megölték...stb. Ha a gyerek véletlenül belepillant kész horrort lát. Sajnálom, hogy manapság a jó hír nem hír.
2007. ápr. 5. 21:33
az emberek informacioehesek ezert megy a mediabiznisz ilyen jol
2007. febr. 3. 17:48
Én mindig nézem, de nem húzom fel magam rajta, mert nem éri meg (de általában neten olvasom el a híreket, ott szelektálhatok, mi érdekel s mi nem).
2006. dec. 18. 21:38
Én sem nézek híreket...ez is egyfajta védekezés!
19. zoya (válaszként erre: 17. - BaloghneAdri)
2006. dec. 18. 18:46

Helló!Ezen én is kiakadtam,mondtam is a férjemnek hogy ,hogy képesek ilyesmivel foglalkozni!?Engem egyáltalán nem érdekel hogy melyik politikus hajtott gyorsan.Amikor csak tehetem rádiót hallgatok,a tv hiradójában pedig az idöjárás elörejelzést szoktam várni.A Slágert szoktam hallgatni,mert változatos a zene,meg jókat derülök a bumerángon,a hirek pedig tömörek és rövidek. A Danubiusz nekem nem jön be.

Nem tetszik a viselkedésük,és egy idö után rájön az ember hogy melyik dal után melyik következik,és ez szerintem elég gáz!

18. gpetra
2006. dec. 18. 15:41
Én nagyon egyszerűen megoldom a Híradó témát: nem nézem. Semelyik csatornán. Elolvasom újságban, illetve neten. Mert a tájékozodást fontosnak tartom, csak nem mindegy, milyen csatornán jut el hozzám.
2006. dec. 18. 15:30
Én az olyan híreken húzom fel magam legjobban, hogy pl "ez és ez a híresség itt és itt, mondjuk almát evett" Vagy a tegnapi hír: Nem tudom melyik politikust gyorshajtáson kapták, nem lépte túl nagyon a sebességhatárt és nem hivatkozott a mentelmi jogára" Mondjátok meg nekem, de őszintén ez hír!!
16. zena01
2006. nov. 14. 09:20
Megoldom a híradó és hírek témát. Sohasem nézem és így nem is idegesítem fel magam rajta.
2006. okt. 23. 01:50
Szinvonal szerintem is az m1 esteje, illetve Kossuth radio. Az Info radio sem rossz, sokszor tanulni is lehet beloluk.
14. Ekka
2006. okt. 22. 19:42
Nagy beharangozások, aztán a nagy semmi... Fújnak egy nagyot, hogy oda ülj. Az "előzetes" tovább tart mint a riport..
13. ksmoni
2006. aug. 30. 15:21

Az én kedvenc hír-és vita műsorom Az este.Minden hétköznap 10 órakor kezdődik az m1-en.Itt nem kerülgetik a kellemetlen témákat és közérthetővé teszik a politikusok mellébeszéléseit.

A közszolg-i híradó nem rossz,de az egypártrendszer gyökerei itt is élnek benne!

Duna tv.,Kossuth Rádió ezek képviselik számomra a színvonalat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook