Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosok ide! fórum

Nagycsaládosok ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2018. júl. 15. 10:31
Igazából szerintem nem nagy, de ma már annak számít. : ( Csak 3 a gyerek. Egy átlagos autóba beleférünk. :D
196. Chrissy77 (válaszként erre: 195. - Leoborta)
2018. júl. 14. 10:48

Szia.

Én itt vagyok.


Mekkora nagy a családod?

2018. júl. 14. 10:15
Ez is kihalt? :(
194. Beus31
2011. márc. 8. 23:29
Sziasztok! Még új vagyok a fórumon.Egy kis tájékoztatást szeretnék kérni. Nekem van egy 7,5 éves és egy 5 éves kisfiam, a kiscsajom pedig 3 éves volt nemrég. Még a szabibat töltöm nyár végéig, de igazábl olyan feltételekkel vennének vissza amit nem tudnék vállalni. Ha van hozzáértő annak szívesen venném a tájékoztatását. Ha közös megegyezést aláírnék a munkaviszony megszűnésére, akkor jár a végkielégítés? Ha elmennék főállású anyaságira úgy tudom mellette lehet dolgozni (otthon 8 órát, egyébként 4-et). Folyamatosan agyalok, s arra gondoltam vmi kis vállalkozást kéne csinálnom.Mellette kaphatnám a főállásút? Vagy ez hogy működik? Most akarom megérdeklődni a Munkaügyi hivatalnál, a vállalkozási támogatásokat,, vagy távmunkát vagy valamit. Szép estét nektek. Üdv: Bea
193. malna64
2010. szept. 18. 21:22
Nyárnak vége,az iskola elkezdődőtt,és itvan az ősz esik az eső márt megint!
2010. aug. 17. 20:39
vagy nyaral...
191. malna64 (válaszként erre: 190. - Alfoldi13)
2010. aug. 17. 20:32
Bizony nagy ,ugylátszik mindenki dolgozik vagy más elfoglaltsága van,de bizva bizzunk hogy majd csak leszünk tőbben is ki forumozik.
2010. aug. 14. 17:27
jó nagy a csend itt is
189. malna64
2010. ápr. 27. 22:44
Sziasztok.Mi már nemszámitunk nagy családosnak pedig 5gyermeket neveltünk és nevelünk a fiuk 28,és26,5 évesek a lányok,a nagy 25,az ikrek juniusban 19 évesek lesznek.És van egy 14 honapos kis unokánk.Szoval a szükebb család 10 fő,de ez változo most éppen visza csappant,karácsonykor 13-an ültünk az asztalnál.
2010. jan. 15. 16:07
így van.Mi már úgy vagyunk,hogy örülünk ha együtt lehetünk.Bár nálunk a páromnak még van munkahelye.
2010. jan. 14. 15:56

mivel nincs munkahelyem (vagyis van csak fizetés nélkülin vagyok) igy nem vagyok jogosult az üdülési csekkre. A páromnak sincs bejelentett munkahelye :-((


Pedig jól jönne a segítség s ezzel nem vagyok egyedül!

2010. jan. 14. 12:13
pedig mi is üdülési csekket igénylünk valahogyan...ha lehet..
2010. jan. 14. 10:31

szerintem nem fogsz találni,de ha igen nekem is szólj.

A civil szervezetek csak úgy adnak ha te is adsz na és persze legyen munkahelyed.Biztos jó csak akkor mi benne a segítség?

2009. dec. 28. 13:38

Sziasztok!

Nagycsaládosként milyen civil szervezetnél lehet üdülési csekket vagy segítséget igényelni?

Üdülési alapitványnál sajnos egyik pályázatra sem vagyunk jogosultak :-((

183. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 180. - Alfoldi13)
2009. szept. 2. 12:49
Már láttam a képeit,szépek az Ön gyermekei is és persze az unokák is.Olvasom,hogy az asztmával is küzd,a párom is már 89 óta.
182. Leoborta (válaszként erre: 178. - 659f3f04e6)
2009. szept. 1. 22:11
Nem egy flancos helyen voltunk, Balatonnál 1 hétre, nekünk (ötünknek) nem volt drága. Hogy mi a drága, az ugye relatív, másnak, lehet, hogy elérhetetlen, nekünk megfizethető. Ugyanez Horvátországban, vagy Bulgáriában minimum a duplája lett volna, pedig nem drága helyek ezek sem. Görög- vagy Törökországba esetleg egy embernek tudtunk volna ebből a pénzből befizetni. Egyiptomba meg nem vágyom, mert ott rohadt meleg van, és engem itthon is gyakran utolér a fáraó átka.
181. alfoldi13 (válaszként erre: 178. - 659f3f04e6)
2009. szept. 1. 14:47
meglátod nőnek a gyerekek és ezekből az ábrándokból mind valóság lesz nem is olyan sokára...én biztos vagyok benne hogy ez biztos kialakul...én meg a szomszédom medencéjét irigylem miben télen és nyáron is melegviz van...
180. alfoldi13 (válaszként erre: 179. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. szept. 1. 14:45

nagyon szépek a gyerekeitek ...mi is orosháziak vagyunk ma már buda szélén nagyon nagyon ritkán megyünk vissza nosztalgiázni..gyermekeinknek a fővárosban egyszerübb minden....

nyaralni a család mondjuk nagyobb fele volt.. suliba már csak a kisebb fele jár... mi meg dolgozgatunk...

2009. szept. 1. 14:01
Nekünk amikor még csak 1 volt akkor sem ment.Elképzelhető,hogy inkább másra kellett költeni.Viszont már az is nyaralás volt,ha a párom is itthon volt és együtt voltunk,ezért nem is igazán vágyunk el itthonról.Szeretjük a kis házunkat az utca is csendes és most a kicsikkel is inkább itthon vagyunk.Ha még is elvágyunk Orosháza kb 50km Békéscsaba szintén és oda kocsikázunk egy shoping erejéig.Most néhány napra elmentünk Szegedre Tesókámhoz és a Tatához is viszont számomra nagyon fárasztó volt.
178. 659f3f04e6 (válaszként erre: 175. - Leoborta)
2009. aug. 31. 14:13
Irigyem azt a sok 3-4-5 gyerekes családot, akik el tudnak menni nyaralni... Mi max. a Fertő-tóig jutunk el kétévente, oda is csak azért, mert van rokon aki ott lakik és ingyen kapunk szállást. Igazi nyaralásról (= szállodában vagy apartmanban, félpanzióval egy hét bárhol) autó nélkül, négy gyerekekkel csak álmodozunk. Kíváncsi lennék, hogy csinálják, akiknek ez sikerül.
2009. aug. 22. 18:42
Nehéz... sok mindentől függ, de nem lehetetlen.
2009. aug. 22. 14:31
Fel lehet nevelni négy gyereket az apjuk nélkül????
2009. aug. 2. 17:11
Most jöttünk haza nyaralásból, nagyon sok nagycsaládot láttunk, nem volt ritka a 3-4-5 gyermek családonként. Egykét nem is láttunk. Úgy tűnt, mindenhol csak gyerekek vannak, jó lenne, ha így nézne ki a magyar átlag.
2009. júl. 12. 23:30
Nálunk szerencsére nem gond a nyár.Igaz a kicsik nagyon kicsik a nagy meg már el van egyedül is.Viszont ha vissza kell menni dolgozni én sem tudom mi lesz.Felénk semmi nyári program.Még a nagy családos egyesület is csak azoknak van akik isznak és az automatába dobálják a pénzt.Minket sem vettek be azzal a kifogással,hogy nem vagyunk rászorulva.Igaz ez nézőpont kérdése.Azokhoz képest akik elszórják a pénzt és nem a gyerekükre költi azokhoz képest biztos is jobban élünk,de az egy főre jutó nálunk sincs 35 ezer felett.Bocsi,hogy ezzel is untatlak Benneteket,de a lelkemet bánja,hogy hiába van az embernek 3 csemetéje sehova nem veszik számba.Viszont ha naplopó lennék biztosan kellenék.
2009. júl. 11. 16:57
látom ittmindenki elfoglalt...
2009. júl. 11. 12:40
Most én jól megvagyok, mert itthon vagyok még 2 évig a legkisebbel, így nincs gond a 2 nagyobbra (8,10 éves), aztán irány a munka, akkor mi lesz nem tudom. Egyik mama rokkant, mindig kevesebbet bír, másik meg nem az a gyerekvigyázó fajta, gyerekek sem akarnak ott lenni. Majd vigyáz a 2 nagy egymásra, meg a törpére, és megosztjuk a férjemmel. Esetleg átmenetileg választom a pedagógusi pályát, míg a legkisebb is felnő :-).
2009. júl. 10. 20:15

Nálunk ez nagyon vegyesen jön össze két és fél hónapig. Vagy a férjem van itthon szabin, vagy én (persze ennyi szabadság a világon nincs) Volt már egy hét sportnapközi a két kicsinek, segít a szomszédom, akit a gyerekek nagyon szeretnek (ő amolyan pótnagyi) és az anyukámnak is sikerült az egész nyári szünetből 4 délutánt bevállalnia. Ez utóbbit kicsit nehezményezem, mert ez arról szólt, hogy fél kettő és öt között nála lehettek a gyerekek az udvaron. Megjegyzem, a szomszédommal szívesebben vannak a lurkóim, ha valamelyikünk nincs szabin...

Nagyon nehéz tartalmas nyári szünetet összehozni pénz nélkül. Minden tábor nagyon drága:-(

A két nagyobb gyerek már csinál magának programokat, a kicsikre is vigyáznak egy-egy órát szívesen, de az ő nyári szünetük sem arról kell szóljon, hogy bébiszittyót játszanak. Egész napra itthon hagyni őket meg nem lehet, mert ha dolgozom, akkor én 8-fél ötig dolgozom, a férjem két műszakban, hol délelőtt, hol délután.

Én személy szerint gyűlölöm a nyarat, ez egy óriási trauma már évek óta.

Többiek? Mi a helyzet?

2009. júl. 9. 23:46
Ki vigyáz a szünetben a sok gyerekre?
169. 659f3f04e6 (válaszként erre: 168. - Alfoldi13)
2009. jún. 25. 19:24
Nálunk pont fordítva van; ha nincs suli, akkor sokkal kevesebb a szabadidő, mert ha épp nem házimunkát végzünk, akkor a gyerekeinket szórakoztatjuk mindenféle szuper programmal.
2009. jún. 25. 09:03
mostmár sokkal több az időnk suli nincs...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook