Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet valaki újságíró? fórum

Hogyan lehet valaki újságíró? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. Poccok
2011. febr. 7. 12:15

Sziasztok!!! Kérlek válaszolhatok a kérdésemre! Ez életem 1ik legfontosabb döntése lesz!!

ÉR VALAMIT OKJ-S KÉPZÉSBEN AZ ÚJSÁGÍRÓ SZAK (RÁDIÓ MŰSORVEZETŐ, RIPORTER SZAK) ELVÉGZÉSE? EL LEHET HELYEZKEDNI VELE? (SZÁMALK SZAKKÖZÉPISK: OKJ)

Alig tanulunk, könnyen megadják a jó jegyeket. Vannak tanárok akik-en látni, hogy nem is érdekli őket mit tanítanak feleslegesnek érzik és vannak akik úgy tesznek mintha fontosak lennénk (gondolom örülnek, hogy van munkájuk) Nincsennek könyveink, nem nagyon adnak leckét, nem vállalhatunk munkát és össze vissza kell iskolába járni! Amúgy szép az épület:D Kérlek válaszoljatok! Sok embernek fontos lenne! Köszönjük!!!

35. SF
2008. okt. 21. 18:58

Visszakanyarodva a címhez, úgy lehet valaki újságíró, hogy ír valamit, és azt megpróbálja valahol publikálni.

Fordítva, hogy írni akartok, de nem éltek a lehetőséggel, kicsit nehezebb lesz.

2008. okt. 15. 16:08

Amanda: nézd csak:)


Budapest > Állást kínál > Média

Feladva: október 15., 15:07 Knap iv. Gábor [Gaben]


Újságírót keresünk

Kommunikációt, újságírást tanulsz, vagy csak szívesen publikálnál? Kulturális magazinunknál megvan rá a lehetőség! Érdeklődj nálam!

33. SF
2008. okt. 10. 16:32
Erre csak privátban válaszolok, mert egyébként reklám.
32. ea9bff1b44 (válaszként erre: 30. - SF)
2008. okt. 10. 15:34
Meg lehet tudni, hogy milyen laphoz keresel újságírókat? Én is annak mondhatom magam, s állítom, igaz, hogy kell a dologhoz egy nagy adag szerencse, de talán még több tehetség!
31. 8565183eb5 (válaszként erre: 28. - Dancingqueen)
2008. okt. 9. 21:38
Most olvasom a cikkeidet.
30. SF
2008. okt. 9. 20:47

Nincs senki más, aki szívesen kipróbálná magát, mint újságíró?

Közélet, publicisztika, kultúra rovatba keresek írókat.

Privát üzenetben jelentkezzetek!

2008. okt. 9. 17:30
sziasztok,szaladok haza:)végeztem mára:)
2008. okt. 9. 17:28

Safi,Amanda: mindkettőtöknek elküldtem freemailről (Safi,ne haragudj,most csatoltan küldtem,mert visszanéztem,és freemail valami rettenet formátumba tömörítette az anyagokat:Sremélem így már olvashatóak leszenek)


kritikát kérnék ám:)tudom,bulvár...

27. dancingqueen (válaszként erre: 25. - Safirah)
2008. okt. 9. 17:23

ennyire nem tetszettek????:( (csak mert várom ám válaszod:P)Lehet pozitív,negatív: mindenképpen építő jellegű kritikának veszem


(az elütésekért bocsi,azokat javítani és címet adni-is- a szerkesztő dolga:P)

26. dancingqueen (válaszként erre: 25. - Safirah)
2008. okt. 9. 16:42

:)

igyekeztem komoly anyagot is,bohókásabbat is küldeni:)

25. Safirah (válaszként erre: 24. - Dancingqueen)
2008. okt. 9. 16:40

A freemail-ről már átjött valami!:D

Mindjárt el is olvasom....

24. dancingqueen (válaszként erre: 23. - Safirah)
2008. okt. 9. 16:32
szerintem egyébként citromail döglődik:Selküldtem most freemailesről is,erre a sujos címre:)remélem...(bocsi ha kicsit sok:P:)
23. Safirah (válaszként erre: 22. - Dancingqueen)
2008. okt. 9. 16:28

Megérkezett a mail-ed, de csak egy üres levél!:( Szerintem a vírusirtó törölte egy az egyben!:((

Próbáld már meg légyszi vagy még egyszer vagy a sujos@chello.hu címre.

2008. okt. 9. 16:23
nézd meg kérlek,citromailes címről küldtem,de hibát jelez ki:(pedig egész jókat szedtem össze....:S
21. SF
2008. okt. 9. 16:20
Én keresek újságírókat, egyelőre azonban csak vatikáni valutáért. Akit érdekel, írjon egy privátot!
20. Safirah (válaszként erre: 17. - Dancingqueen)
2008. okt. 9. 16:05

Jaj, de kedves vagy! Köszönöm szépen!:D

Annyira kíváncsivá tettél!

Az e-mail címem: safirah@chello.hu

Nagyon várom!

19. dancingqueen (válaszként erre: 18. - 8565183eb5)
2008. okt. 9. 16:02
MINDENHOL:)!ez a titka...írj egy klassz kis önéletrajzot,és egy még klasszabb motivációs levelet. Küldd el nőklapjához,kiskegyedhez,popcornhoz,bravo-hoz,népszabadsághoz,nemzethez,hírlaphoz...stb.stb...a mailbe írd bele,hogy gyakornokit is szívesen vállalsz(vagy,menj fel a www.muosz.hu-ra)ott az álláskereső rovat...sok helyre hirdetnek gyakornokot,valahol oda is irják,hogy nem szukséges,hogy gyakorlatod legyen:)Ha behívnak interjúra,rajtad múlik minden: győzd meg őket,hogy akarod,igazán igazán nagyon nagyon akarod csinálni,és A-LÁ-ZAT!Mondd el,hogy tudod, hogy milyen kemény szakma,és kihívás neked,de bírod a strapát,gyorsan tanulsz,mert nem is szeretnéd,AKAROD csinálni,hogy nem bírod az unalmat,hogy imádsz zsizsegni,emberekkel beszélni,nyűgözd le,hengereld le őket az interjún:)
18. 8565183eb5 (válaszként erre: 16. - Dancingqueen)
2008. okt. 9. 15:57
Ha dolgozni szeretnék hol lehet jelentkezni? A sulit akkor kihagynám én is.
17. dancingqueen (válaszként erre: 15. - Safirah)
2008. okt. 9. 15:55

Köszönöm,aranyos vagy:)Igen,bulvár...sajnos a stílust többnyire átjavítja a szerkesztő(mert bármennyire is igénytelennek tűnik a bulvár,igenis vannak formai követelményei-amikkel persze lehet egyet, vagy egyet nem érteni-én többnyire az utóbbi vagyok:))


ha adsz e-mail címet,átküldök egy pár nyersanyagot,amit még nem szerkesztettek ha gondolod:)

16. dancingqueen (válaszként erre: 8. - 8565183eb5)
2008. okt. 9. 15:53
a MUOSZ is csinál ilyen tanfolyamot,de ha beírod google-ba,hogy újságíró-okj képzés,millió egyet fog kiadni (KOS pl.). Egy félévet nem úszol meg 130-160-200 ezer alatt, és ahogy eddig kollegákkal beszélgettem,teljesen felesleges...
15. Safirah (válaszként erre: 13. - Dancingqueen)
2008. okt. 9. 15:52
Priviben írnál pontosabbat? Azért én szívesen olvasnék tőled valamit! Amúgy egy bulvár/szennylap lapjain is át tud jönni pl. a stílus, úgyhogy csak hajrá!:DDD
14. dancingqueen (válaszként erre: 10. - Macs77)
2008. okt. 9. 15:51
áh....sulit ne. Ez tipikusan az a szakma,amirevagy születsz,vagy nem.Mint a színészet is...járhatsz te a színi főiskolára,ha tehetségtelen vagy,sehová nem jutsz.Persze,az alapokhoz kell,de nem feltétel. Iszonyat sokba kerülnek újságíró sulik,nagyrésze lenyúlásra megy-a mindennapi munkában tanulod meg úgyis a lényeget,nem a tankonyvekből. Vagy ráérzel,vagy nem...és ez hamar kiderül az első helyen
13. dancingqueen (válaszként erre: 9. - Safirah)
2008. okt. 9. 15:50
írok:)lehet olvasni is...:)de nem büszkélkedem vele:)szennylap:Pmajd idővel tovább szeretnék lépni-egyelőre építem a kis kapcsolati tőkémet:)
2008. okt. 9. 15:49
nyugi,nekem sem ez a végzettségem:)
11. 8565183eb5 (válaszként erre: 7. - Safirah)
2008. okt. 9. 15:49
Most egészen más suliban tanulok. 24 éves vagyok érettségim már megvan.
10. macs77
2008. okt. 9. 15:49
végezz el vmi sulit vagy tanfolyamot (már rengeteg ilyen van!), aztán... szerencse és nyomulás!!!
2008. okt. 9. 15:48

dancingqueen!

Kicsit pontosabb mit csinálsz? Cikkeket írsz? Szerkesztesz? Vagy valami más háttérmunka? Ha írsz, lehet valahol olvasni tőled valamit?

8. 8565183eb5 (válaszként erre: 4. - Dancingqueen)
2008. okt. 9. 15:48

Köszi kérdezek akkor. Most egészen más területen tanulok. Jelenleg a harmadik okj-s szakmámat tanulom.

Írni talál tudok. :-)

Melyik az a suli ahova majd lehetne jelentkezni?

Estin lenne jó nekem az sem baj ha fizetős mert munka mellett szeretném.

2008. okt. 9. 15:45

Amanda!

Egyébként hol tartasz az úton? Suli, munka? Vagy még csak elméleti síkon foglalkoztat a kérdés?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook