Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 19 hónapos és szemüveges lett. Hogy fogja megszokni? fórum

Kislányom 19 hónapos és szemüveges lett. Hogy fogja megszokni? (tudásbázis kérdés)


30. fecefa524c (válaszként erre: 29. - Fecefa524c)
2009. aug. 7. 11:17
Bocs közbe megzavartak, azt akartam írni, hogy remélem a Te kislányod is meg fogja szokni, és nem kell sokáig hordania, mármint hogy felnőtt korában.
2009. aug. 7. 11:15

Szia Mocori!

Az én kislányom 2 éves volt amikor kancsalság miatt szemüveget kapott, azt a régi "drótfüles" SZTK szemüveget. Amikor először ráadtam, odatartottam elé egy tükröt, hogy nézze meg milyen szép baba, nagyon tetszett neki, és soha nem vette le, csak amikor aludni ment, és utána mikor felébredt már kérte a "szemüt".

Általános iskola 5. osztályáig viselte, és utána már nem kellett neki.

Remélem

28. ZSU1980 (válaszként erre: 25. - Mocori)
2009. ápr. 19. 15:52
Szia!Több fényképen is látom:(Elviszem.Reméllem nem lessz semmi nagyobb baja!:(
27. ZSU1980 (válaszként erre: 24. - 7326500543)
2009. ápr. 19. 15:50

Köszi!

Mindenképp elviszem,kiváncsi vagyok mit mondanak!

26. Mocori (válaszként erre: 20. - 7326500543)
2009. ápr. 18. 16:13

Mit mondott, meddig kell hordania?


Még nem találtam (nem vagyok trehány, főleg ha kislányomról van szó, nehogy azt hidd...). :(

25. Mocori (válaszként erre: 23. - ZSU1980)
2009. ápr. 18. 16:12
Szia! Én u.így jártam, először azt gondoltam, csak rosszul láttam. Aztán a képek megmutatták. Vidd el szemészhez.
24. 7326500543 (válaszként erre: 23. - ZSU1980)
2009. ápr. 18. 08:57

Szia,igen szerintem mielőbb vidd el,mi lányunk 2 évesen kezted,szintén egyik szemével,a ballal,ha jobbra nézett....

pupillatágítással megtudják vizsgálni!!!fájdalmatlan teljesen nekik!!!!


biztos nektek se lesz nagy gond,de elképzelhető,hogy szemüveget kapna,és hamar helyre jönne,nem felnőttkorában küszködne vele....szóval szerintem vidd el mielőbb,te is megnyugszol!Bea

2009. ápr. 17. 23:47

sziasztok!


Az én kisfiam 1-én mult 18 hónapos.Én is észrevettem hogy az egyik szeme néha olyan furcsa ha oldalra néz.Mintha beljebb lenne olyankor az egyik szeme.:(De azt hittem rosszul látok.Majd egykét fényképen is elkaptam.Szóval ilyenkor mi a teendő?Vigyem el egy szemészhez?Ilyen kicsi gyermeket hogy vizsgálnak meg?

22. 7326500543 (válaszként erre: 19. - Mocori)
2009. ápr. 17. 18:37
papirotok előkerült?
2009. ápr. 17. 18:37
másik fórumba is gyorsan bemásoltam-bocs- veletek mi újság???
2009. ápr. 17. 18:36

SZIASZTOK, VOLTUNK MA KONTROLLON, FELVÁLVA LETEKARTA A DOKTORNŐ KITTI SZEMEIT, ÉS ÁBRÁKAT KELLETT FELISMERNIE(madár, vitorlás hajó, házikó. . . )

JÓL MENT MINDKÉT SZEMÉVEL, EZÉERT TOVÁBBIAKBAN IS SZEMÜVEG VISELÉST ÍRTAK ELŐ. ENNYI VOLT GYORSAN VÉGEZTÜNK. NÁLATOK MI ÚJSÁG?

SZIASZTOK:Bea

19. Mocori (válaszként erre: 18. - 7326500543)
2009. ápr. 12. 21:17

Akkor ügyes a kislányod :)! Majd írd ám meg, mit mondott a doki, jó? :)

Megkeresem a papírt, bár jelenleg fogalmam sincs, hol lehet... :S

18. 7326500543 (válaszként erre: 17. - Mocori)
2009. ápr. 12. 20:36

szia,lányunk 2,5 éves múlt,nekünk is csak bal cseme,ha jobbra néz akkor ugrik beljebb, 10-12 fokos szöget ír a pappir,amit a doktornő irt,nektek hány fokos a töréshiba?kíváncsi vagyok írd meg légyszi majd!!!

-nem veszi le!!!,már alig várom a kontrollt,mit mondanak most 17.-én megyünk

17. Mocori (válaszként erre: 16. - 7326500543)
2009. ápr. 12. 09:40

Februárban volt 2 éves. Ő ha oldalra néz, akkor az egyik szeme "beljebb" megy, ezért is kell neki. Azt mondták, hogy nagyon kicsi a törés, nem kell sokáig hordania. Vissza még nem vittem, hisz keveset van sajnos használva.


A te kisgyereked nem veszi le? Nálunk az a baj, ha egyszer leveszi, akkor nem hajlandó visszahúzni, így örülök, ha 1 nap 1-2 órát viseli (amikor elfeledkezik róla...).

2009. ápr. 11. 20:22
most mennyi idős gyermeked?
15. 7326500543 (válaszként erre: 14. - Mocori)
2009. ápr. 11. 20:21
igen,kislányom 2,5 éves bal szemét befelé húzta,szemüveget írt a doktornő,ő hordja.És jártok kontrollra?mit mondanak?
14. Mocori (válaszként erre: 13. - 7326500543)
2009. ápr. 11. 19:46

Szia!


Köszi a kérdést, szerintem u.úgy, sajna keveset van rajta a szemcsi. Nálatok is van talán ilyen gond?

13. 7326500543 (válaszként erre: 12. - Mocori)
2009. ápr. 11. 13:21

szia,kislányod szeme hogy van?

szia:Bea

12. Mocori
2008. nov. 30. 21:17

Hú, ketten ellentéteset írtatok.

Hordja a kislányom a szemüveget, na nem sokáig, csak pár órát tudja elviselni. Utána sokat törölgeti a szemét. Nemsokára letelik a három hónap, akkor visszaviszem, és majd mond vmit a dokinő... Köszönöm a válaszokat! :)

2008. nov. 30. 18:57

Vidd el a Szemklinikára.


Nagyon sok orvos indokolatlanul ír ki szemüveget.


Én mindkét lányommal így jártam.


A Szemklimika eldobatta, azóta sem kell nekik.

10. szabot.88 (válaszként erre: 5. - Mocori)
2008. nov. 30. 16:55
Az én fiamnak17 éve ,1 éves korában volt szemüvege az enyhe kancslság miatt és kb. fél évig kellett hordania. Igazából más nem is igen vette észre, csak én ha nagyon figyeltem, vagy valóban1-1 fényképen látszódott. De rendbe jött. Sok sikert! Akkor még csak olyan SZTK szemüvegkeret volt, pedig sokat jártam értre Pestre is. Ma már azért nagyobb a választék:)
9. Dorka29 (válaszként erre: 8. - Roni24)
2008. okt. 10. 14:15

Az én szemem is folyamatosan romlik (mínuszos), de az orvos azt mondta, hogy egészen addig, míg el nem érem azt a kort, amikor másoknál a rövidlátás jelentkezik, ez így is marad.

NEm hiszem, hogy a szemüveg miatt romlott a szemed, persze nem ismerek mindent körülményt, de úgy tudom, hogy ez csak akkor fordul elő, ha tényleg rossz szemüveget (nem megfelelő dioptriával) kap valaki.


Szeretem az alternatív gyógymódokat, viszont az ilyen jellegű organikus tünetre, mint amilyen egy "rossz" szem, nem hinném, hogy segítséget tudna nyújtani a kineziológia. Meg ugye, nagyon kicsi gyerekről is van szó. Vagy létezik olyan kineziológus, aki kisgyermekekre specializálódott?

8. Roni24 (válaszként erre: 7. - Mocori)
2008. okt. 9. 15:55

Értem!

Ilyesfajta kancsalságom nekem is van, de csak akkor észrevehető, ha nincs rajtam szemüveg, ami ritka, és nálam is csak bizonyos esetekben. Lehet, hogy régóta volt már ez, de mivel állandóan szemüveges voltam, így nem tűnt fel! Én 1-2 éve vettem észre saját magamon, de rajtam a szemüvegek sajnos nem segítettek! Ahányszor új szemüveget kaptam, mindig erősebb kellett! :( Rajtam valószínű már csak a műtét segítene! :)


Hát, remélem, hogy a kislányodnak még jó irányba alakul majd a szeme és nem fog rosszabbodni, de azért én kikérném még egy-két szemész véleményét erről a dologról! Sőt, kikérném egy kineziologus véleményét is, és csak végső esetben folyamodnék szemüveghez!

7. Mocori (válaszként erre: 6. - Roni24)
2008. okt. 9. 15:34
Úgy tudom, hogy amikor már le is kell ragasztani, akkor már nagyon kancsal a kisgyerek. Az én kislányom nem kancsal, csak bizonyos esetekben, ha pl. oldalra néz, akkor az egyik szeme nem megy teljesen be a "sarokba", na így kancsalít be és ilyenkor fénytörés van.
6. Roni24 (válaszként erre: 5. - Mocori)
2008. okt. 9. 15:29

Ja értem! :S

Akkor ez más, mint nekem volt, én nem bekancsalítás miatt kaptam annó szemüveget! :S

És neki ezt a "kancsalságot" nem lehetne a félig letakart szemüveggel kompenzálni, vagy a szemecskéjét leragasztani? Feltétlenül muszáj neki dioptriás szemüveg? :S

5. Mocori (válaszként erre: 3. - Roni24)
2008. okt. 9. 15:25

Szia!


Néha "bekancsalít", már többen szóltak ismerősök, ha látták, aztán megnéztem a fényképeket, és ott nagyon látni! Állítólag így erősebben használja a jó szemét a fénytörés miatt és ez csak rosszabbodni fog, na és akkor fog igazán elromlani a szeme.


Egyébként mindenki azt mondja a köreinkbe, hogy inkább most legyen szemüveges, mert ki fogja nőni. Az orvos azt mondta, lehet, hogy 1 év, de lehet, hogy jóval több.

4. Roni24 (válaszként erre: 3. - Roni24)
2008. okt. 9. 15:18
Egy biztos, a szemüvegtől javulni nem fog a szeme, csak romlani!
2008. okt. 9. 15:17

Szia!


Ezen én ki vagyok akadva! Miért van szükség a kicsinek szemüvegre???

Nekem oviskoromban már írattak fel szemüveget, ami miatt így felnőtt fejjel nagyon haragszom, mert sajnos bizony nekem is hozzáromlott a szemem, úgyhogy ma már elég erős kell! :(((

Szerintem kérd ki más szemészek véleményét is, mert én speciel nem tartom jó dolognak ha egy ilyen kicsi gyereknek már szemüveget írnak fel, szerintem amíg nem használja aktívan a szemét, (mint pl. majd az iskolában ahol a táblát kell figyelnie), teljesen felesleges, mert még alakulhat neki!

Miért kellett neki szemüveg?

2008. okt. 9. 14:55

Sziasztok! Ha nektek is szemüveges lett/volt a gyereketek, meddig kell/meddig hordta, és miért? Hogy viselte? Hogy szokta meg?


Ilyenekre lennék kíváncsi, ha megosztanátok velem!

2008. okt. 9. 14:54
Kislányom 19 hónapos és szemüveges lett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook