Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire használható az aloe vera? fórum

Mire használható az aloe vera? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 6. 21:18

gyöngyi sebrerákened a sebra úgy kell: hogy levágod lerakod egy kis papírtörtőre vagy valami tiszta ruhára és vagy kettévágod vagy kinyomod belőle a levet, bár amikor rá kened és kezdi beszívni elég rossz szaga van de HASZNÁL

vagy használd a first sprayt kb nekünk egy évig elég volt

2010. jún. 29. 21:52
most olvastam végig csak, hogy eddig mit irtatok. Igen aloe...gondolom már többször lehetett hallani, hogy nem csodaszer. Valóban nem az, de ahogy kérdeztétek, megelőzésnél használható teljes sikerrel. Tudok komoly betegségeknél is jó eredményeket irni, de valóban fontos lenne, hogy minél több gyerkőc egye. Az enyém már 4 éve fogyasztja, sőt a suliban is termékbemutatót tart kizárólag a saját tapasztalatairól. Babáknak is nyugodtan, fog izleni nekik, hisz még nem ittak colát pld, tehát nincsenek "megfertőzve". nem tudjátok túladagolni. Növénnyel óvatosan és a termékeket lehetőleg ne interneten vegyétek. tényleg hamisitják!!!!
2010. jún. 29. 20:49
A növényt hogyan kell sebre használni?
2009. jún. 19. 22:45
Mi az ACTIVATOR-t használtuk,pocifájásra csecsemőnek!Nagyon bejött!
31. javorne0727 (válaszként erre: 30. - Javorne0727)
2009. jún. 19. 22:42
eltüntetésre??
2009. jún. 19. 22:41
Szemölcs eltűntésre is jó????
2008. júl. 1. 23:05
a fülemet mütötték 3hete. Szerintetek ha a sebre/hegre csöpögtetek az használ még,vagy már késő? Nem csip?
28. dobsan
2008. máj. 21. 05:21
Sziastztok,én is iszom a gélt natúrt,reggel-este fél dl-ert.Nagyon jól érzem megam a diétámban is sokat segít.Nem bántam meg,hogy elkeztem már a következő adagomat is beszereztem.Mivel túlsúlyos vk és az elmúlt években hol le hol felment a mérleg nyelve,mindenemet de főleg a gyomromat megviselte,de most istenien érzem magam Ajánlom mindenkinek.Erős diétával,egy kis 3.5l teával almaecettel,aloe verával és tornával kiegészített diétával 3hét alatt 14kg fogytam.
2007. okt. 15. 18:00
Én minden sebre használom ,mert összeghuzza a sebet ,de ezer dologra jó , ami biztos az aranyérre szuper! . Nekem növényem van és egy darabbal bekell kenni az aranyeret és kiváló hatása van ! Ezt a barátnőm kipróbálta és azóta is hálás érte !
2007. ápr. 15. 18:34
A gyerekeknek még ajánlott a barackos ízesítésű is!
25. Csibe78 (válaszként erre: 13. - Jeannie)
2007. ápr. 15. 18:32
Az aloe-vera gél nem tabletta, hanem az aloé leveléből kipréselt gél flakonba töltve. Viszont vannak különböző táplálékkiegészítők, amik viszont kapszulaként vehető be. Az ára 800-8000 Ft között van átlagban. Viszont van 1-2 termék ami kicsit drágább, viszont az adag nagyobb. Viszont nagyon vigyázz, hogy honnan és kitől szerzed be, mert sokan hamísítják. :(
24. knelli
2007. ápr. 11. 15:59
Eleve az aloés termékeknek rengeteg fajtája és jó hatása van
2007. márc. 12. 12:46
Fülfájás esetén! Bele kell csepegtetni a fülkagylóba. Továbbá barátnőm bőre kiütéses volt arra is nagyszerű.
22. Camay (válaszként erre: 9. - Ilikefitt)
2007. márc. 12. 12:40

Nekem is cserepes aloem van, rengeteg mindenre fellehet hasznalni. Ezen az oldalon minden kerdesedre megtalalod a valaszt.


[link]

21. Mókica (válaszként erre: 20. - Flamingó2)
2007. febr. 13. 12:23

Nagyon köszönöm a segitséget:D

Puszóó

20. Flamingó2 (válaszként erre: 19. - Mókica)
2007. febr. 12. 12:01
Szia. Most beszéltem a barátnőmmel, azt mondja, hogy étkezés előtt egy kiskanállal, naponta háromszor. Túladagolni nem lehet. Örülök, hogy segíthettünk. Jó egészséget!
19. Mókica (válaszként erre: 18. - Flamingó2)
2007. febr. 11. 17:43

Nagyon köszönöm!

Még akkor annyit segits kérlek, hogy hogyan igya, mikor, éhgyomorra, kaja előtt, és mennyit egész nap??

Bocsi a sok kérdésért!:(

Puszi

köszi

Móki;)

18. Flamingó2 (válaszként erre: 17. - Mókica)
2007. febr. 11. 17:21
Az én barátnőm ezzel foglalkozik és tőle érdeklődtem, csak rosszul emlékeztem a korra. Az ő kislánya 3 éves a napi adagja fél dl. Én most szeretném bevezetni ezeket a termékeket a családunk mindennapjaiba. A fogkrém nagyon jó . Nem cserélném le semmi pénzért.
17. Mókica (válaszként erre: 16. - Flamingó2)
2007. febr. 11. 17:14

Csak natúr gélre gondoltam én is! Amúgy 2 éves a manó:)Igy mennyit lehet neki adni?

Segithet neki abban, hogy tudjon kakilni?

3-4 naponta kell csak neki. De már az is közrejátszik, hogy visszatartja a végén, mert fél, hogy fájni fog neki:(

Köszike a segitséget!

16. Flamingó2 (válaszként erre: 15. - Mókica)
2007. febr. 11. 16:32
szia. Két hónapos babának csak a natúr gélt szabad adni! Étkezés előtt 1kávéskanállal. Naponta kétszer.
2007. febr. 11. 15:39

Szerintetetk hány éves kortól lehet használni az aloe gelt?

Van egy barátnőm akinek a kisfia nagyon nehezen kakil, Most lesz 2 éves a lurkó.

Neki szabad már adni ilyen gélt, ha igen mennyit/nap??

SOS!!!

Előre is köszike!

2007. jan. 12. 11:19
Szinte mindenre jo, kulsoleg, belsoleg. Mindig tartok itthon, inni ugyan iszonyat, mar a szagatol ki akar jonni minden, de egy pohar gyumolcslevel meg lehet eroszakolni azt a nyelocsovet. Ha vegkepp rondanak erzem magam, hintoporral kikeverem es az arcomra rakom. Ja, es hajhullasra allitolag hatasos, az Aloe First-ot hallottam hogy kirugyeznek tole a hajhagymak a ferfias :) ferfiakon is.
2006. dec. 13. 23:00
Tablettakent kaphato? Atlagosan mennyibe kerulnek?
2006. nov. 14. 22:29
Én nem hittem a termékekben, de a munkám miatt kipróbáltam, és nagyon sok pozitív tapasztalatom van a termékekkel kapcsolatban. A természetes antibiotikum 2 nap alatt tette rendbe a mandulagyulladásom. Ekcémás bőrre nagyszerű krémek formájában. A menstruációs ciklusát a barátnómnek 14 nap alatt tette rendbe. Hát.. még nagyon sok mindenre használom, de hosszú lenne leírni. :)
2006. nov. 14. 08:56
Én nőgyógyászati panaszok miatt ittam, a párommal is itattam és fél év alatt megfogant a kislányunk.
10. jázmin7 (válaszként erre: 9. - Ilikefitt)
2006. nov. 5. 21:09
Szia! Nem minden alfaja használható az aloe verának, csak 3, az egyik legjobb a barbadensis miller.
2006. nov. 5. 15:09
Nekem cserepes növénybe van aloe verám.Nem tudja valaki,hogy ezt hogy kell alkalmazni?
2006. nov. 3. 11:45
Nekem a párom azért issza, mert az bőre teljesen megtisztul tőle. 98%-ost használ. De egyébként sokminden másra is jó hatással van.
2006. nov. 2. 19:33

Kiemelkedő a sejtregeneráló hatása.


Ebből származik az, hogy a bőrünkre gyakorolt egyedüli hatása közismert. Kiválóan használható kozmetikai célokra ránctalanító, bőrmegújító, fiatalító hatása miatt. A regeneráló, sebgyógyító hatása rendkívül jól érvényesül sérülések esetén, legyen a kiváltó ok égés, vágás, horzsolás, harapás, műtét vagy bármi.



Hámsejtek a testünk belsejében is vannak.


Ezek borítják üreges szerveink belső felületét. Az Aloe sejtmegújító hatása belsőleges fogyasztás esetén is érvényesül. Ezért vált be kiválóan gyomorfekély, a vastagbél fekélyes, gyulladásos elváltozásai, székrekedés esetén.


Immunrendszerre kifejtett jótékony hatása is a vékonybélben zajlik.


Enzim és rosttartalma révén megtisztítja a vékonybél felszívó felszínét. A kesztyűujj-szerűen kidomborodó bélbolyhocskák közül eltávolítja az oda letapadt zsírban oldott vegyszermaradványokat. Ezáltal a vékonybél felszívó felszíne visszanyeri eredeti nagyságát. Ezt a hatást még ez idáig semmilyen más gyógynövény esetében nem tapasztalták meg, nincs más tisztító kúra, ami ilyen kíméletesen és hatékonyan meg tudná tisztítani a vékonybél felszívó felszínét. Mivel az immunrendszerünk sejtjeinek kb. 70 %-a a belek falában található, az Aloe közvetlenül el tudja látni az immunsejteket a benne található tápanyagokkal. Így helyzetbe hozza az immunrendszert, hogy hatékonyabban működhessen.


A tisztítás megtörténte után regenerálja a felszívóhám esetleges sérüléseit.


Ezzel megakadályozza olyan anyagok felszívódását, amelyeket az immunrendszer idegenként ismerne fel. Ez a hatás az ételallergiák megelőzéséért és kivédéséért felelős.

Az Aloe enzimtartalma révén tökéletesíti a fehérjék emésztését és ezáltal is akadályozza az immunrendszer számára idegen fehérjedarabkák keringésbe jutását. Ennek köszönhető, hogy az Aloe hatékonynak bizonyult egyes izületi elváltozásokban és autoimmun betegségekben.



Méregtelenítés


Az aloe kiváló májsejtregeneráló hatása révén segíti a szervezetet megszabadulni a felesleges vegyszermaradványoktól, mivel javítja a máj és a vese méregtelenítő működését.


Összefoglalva,

az Aloe pótolja azokat a tápanyagokat, amik az élelmiszereinkből hiányoznak, és segít megszabadulni a felesleges vegyszermaradványoktól. Ha megadod a testednek mindazt, ami az egészséges működéséhez kell, akkor tud egészségesen működni. Jobb lesz az erőnléted, ellenálló képességed, munkabírásod, pihentetőbb az alvásod.


Az Aloe Vera hatásai az emberi szervezetre


Kiemelkedő a sejtregeneráló hatása.

Ebből származik az, hogy a bőrünkre gyakorolt egyedüli hatása közismert. Kiválóan használható kozmetikai célokra ránctalanító, bőrmegújító, fiatalító hatása miatt. A regeneráló, sebgyógyító hatása rendkívül jól érvényesül sérülések esetén, legyen a kiváltó ok égés, vágás, horzsolás, harapás, műtét vagy bármi.



Hámsejtek a testünk belsejében is vannak.


Ezek borítják üreges szerveink belső felületét. Az Aloe sejtmegújító hatása belsőleges fogyasztás esetén is érvényesül. Ezért vált be kiválóan gyomorfekély, a vastagbél fekélyes, gyulladásos elváltozásai, székrekedés esetén.


Immunrendszerre kifejtett jótékony hatása is a vékonybélben zajlik.


Enzim és rosttartalma révén megtisztítja a vékonybél felszívó felszínét. A kesztyűujj-szerűen kidomborodó bélbolyhocskák közül eltávolítja az oda letapadt zsírban oldott vegyszermaradványokat. Ezáltal a vékonybél felszívó felszíne visszanyeri eredeti nagyságát. Ezt a hatást még ez idáig semmilyen más gyógynövény esetében nem tapasztalták meg, nincs más tisztító kúra, ami ilyen kíméletesen és hatékonyan meg tudná tisztítani a vékonybél felszívó felszínét. Mivel az immunrendszerünk sejtjeinek kb. 70 %-a a belek falában található, az Aloe közvetlenül el tudja látni az immunsejteket a benne található tápanyagokkal. Így helyzetbe hozza az immunrendszert, hogy hatékonyabban működhessen.


A tisztítás megtörténte után regenerálja a felszívóhám esetleges sérüléseit.


Ezzel megakadályozza olyan anyagok felszívódását, amelyeket az immunrendszer idegenként ismerne fel. Ez a hatás az ételallergiák megelőzéséért és kivédéséért felelős.

Az Aloe enzimtartalma révén tökéletesíti a fehérjék emésztését és ezáltal is akadályozza az immunrendszer számára idegen fehérjedarabkák keringésbe jutását. Ennek köszönhető, hogy az Aloe hatékonynak bizonyult egyes izületi elváltozásokban és autoimmun betegségekben.



Méregtelenítés


Az aloe kiváló májsejtregeneráló hatása révén segíti a szervezetet megszabadulni a felesleges vegyszermaradványoktól, mivel javítja a máj és a vese méregtelenítő működését.


Összefoglalva,

az Aloe pótolja azokat a tápanyagokat, amik az élelmiszereinkből hiányoznak, és segít megszabadulni a felesleges vegyszermaradványoktól. Ha megadod a testednek mindazt, ami az egészséges működéséhez kell, akkor tud egészségesen működni. Jobb lesz az erőnléted, ellenálló képességed, munkabírásod, pihentetőbb az alvásod.


Jó egészséget és hosszú, boldog, tartalmas életet kívánok Neked sok szeretettel!



Forras:

Dr. Vereczkey Zsuzsanna

6. szkatha (válaszként erre: 5. - DODICA)
2006. okt. 28. 10:06
Én nagyon jó minőségűt használok, nagyon magas százalékban tartalmaznak aloét a készítmények. Én daganat kezelésére, valamint égésre, béltisztításra,immunrendszer kiegyensúlyozására és itthoni kozmetikai kezelésekre (arcfeltöltés, ránctalanítás, miegymás) használom, és szenzációsak. 8)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook