Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 3 éves múlt a fiam még mindig könnycsatorna elzáródása van. Mit tehetek ellene? fórum

3 éves múlt a fiam még mindig könnycsatorna elzáródása van. Mit tehetek ellene? (tudásbázis kérdés)


22. zsujka
2010. nov. 9. 10:55

Anyukák ne féljetek

30 éves vagyok hasonló a problémám,mint a kis babáitoknak:)

Nekem többször mosták át....haszontalan,kiírtak műtétre.De azért haszontalan ,mert már felnőtten nőtt össze a hám a könnycsatornámban.

Azért írok ,mert olvasgattam a netet és nagyon sok anyuka retteg az átmosástól.

Ne tegyétek .Többször átestem rajta(tusom felnőtt vok).De tényleg csak kellemetlen.Nem fájdalmas!!

Egy orrporszívózás százszor szarabb,csak megijednek(ki szereti ha a szeménél bíbelődnek,ráadásul le is fogják)

Ha csípás és könnyezik és nem segít semmi,ne féljetek elmenni,tényleg egy szuri rosszabb és ez csak 10 mp kb.

2009. jan. 15. 08:49

Na 13.-án megcsinálták az átöblítést!

Hát sajnos nem sikerült megcsinálni 100%-osan , mert az orra is tele van (amit amúgy nem hallani)

Tehát megvizsgáltak, elmondták a lehetőségeket, de mivel már annyira régen csúnya váladékos a kis szeme , ezért nem volt értelme várni!

Bence egyfolytában nevetett a doktor bácsira ! Meg is jegyezte milyen "Gyonyorú" ! (arab a lelkem és egy nagyon kedves rendes doki)

megmutatta a helyes !!!! masszírozási technikát és elmondta a további teendőket!!

Kint várakoztunk a műtő előtt amíg sorra kerültünk! (Apa persze tisztes távolságban várakozott!)

Volt "Szerencsénk" végighallgatni másik 3 kisbabát , így mondnom sem kell milyen állapotban voltam mire Bencuskám sorra került!

Egy 10 percig volt benn de rekedtre ordította magát!!

Hozzáteszem reggel fél 7-kor evett és elmúlt dél mire megint meg tudtam etetni!!

Na mindegy! 1x túl vagyunk rajta!! Kaptunk 2 szemcseppet, 1 krémet a szemhéjra, orrcsepp is kell! 2 hét múlva kontroll!

akkor elválik kell e még átöblíteni!!

Ja és vettek baktérium tenyésztéshez váladékot, addigra lesz meg az eredménye annak is!!!

2009. jan. 6. 12:40

sziasztok!!

Megvan az időpont! Január 13.-a reggel fél 9: Debrecenben a Kenézy Gyula kórházban csinálják! Remélem egy hét múlva ilyenkor már csak egy rossz emlék lesz!!

Nagyon izgulok manócska miatt!

Hogy fogja viselni vajon?

19. b329419295 (válaszként erre: 15. - Orsóka23)
2009. jan. 2. 17:00
detto
2008. dec. 27. 12:22

sziasztok! megnyugtató a sorokat olvasni!

Mi most készülünk Januárban a szemészetre! Nekünk is a házi orvos a kamillát meg aszemcseppet mondta de semmit nem ért!

a DEBRECENI KLINIKÁN A KORASZÜLÖTT GONDOZÓBAN VISZONT A KÖNNYCSATORNA ÁTmosást javasolták!

Kicsit tartottam tőlemert mondták hogy valakinek többször is meg kell csinálni! De azok biztos nem jó helyre vitték a babucit!!

17. mohonc
2008. dec. 14. 07:25
Nálunk a legkisebbnek volt ilyen, csak a bal szemén. bp-en, a Mária utcai szemklinikán kb 10 perc alatt rendbetették. 7 hetes volt. Átmosták neki és kész is volt.
2008. dec. 13. 19:44
A Heim Pál-ban van egy szuper drnő, ő foglalkozik ezzel s. Csak ajánlani tudom. Priviben.
2008. dec. 13. 16:44
A kisfiamnak születése után, még a kórházban elkezdett váladékozni a szeme. Jöttek a szemcseppek, kamillás mosogatás... Két hónapos volt amikor a gyerekorvosunk beutalta a szemészetre. Átfecskendezték a könnycsatornáját, és azóta nincs semmi probléma vele.
14. Fzsanna (válaszként erre: 13. - Ea9bff1b44)
2008. dec. 5. 17:57
Szegénykémnek birtosan fájt is hiszen a benne levő folyadék feszíthette... Még jó hogy a másik doktornő felismerte! Örülök hogy jól vagytok, továbbra is jó egészséget!
2008. dec. 4. 22:41
Az én kisfiamnak már a születése után nem sokkal jelentkezett a probléma. Állandóan váladékos volt az egyik kis szeme, hiába kamilláztuk, mosogattuk neki. Négy hónapos volt, amikor kértem egy beutalót a szemészetre vele. Akkor egy idősebb doktornő átmosta a könnycsatornát, de nem rendesen. Még napokkal később is váladékozott a szeme, és szörcsögött a gyerek. Visszavittük, akkor már egy fiatalabb doktornőhöz kerültünk. Ő teljesen el volt szörnyülködve, hogy bent maradt a folyadék egy része a gyerek arcüregében, és az ott pangott neki egy hétig. Újra átmosták a könnycsatornát, és attól kezdve megszüntek a problémák!
2008. dec. 4. 15:12
Köszönöm a tippeket, sajnos ezeken már mind túljutottunk, de egyik sem vált be. Két hete elaltatták a fiam és átfecskendezték a könnycsatornát. Azóta tünetmentes. Mindenkit bíztatok arra hogy igenis álljon szembe az orvosokkal és még egy éves kor előtt csináltassa meg ezt a műtétet, addig altatás nélkül csinálják.
2008. nov. 19. 00:09

Sziasztok!

Én a saját tapasztalatomat tudom leírni.

A kislányomnak még pici korában elkezdett könnyezni és váladékozni a szeme. De neki nem dagadt be és nem volt vörös. A gyerekorvos annyit mondott rá,hogy kamillateával törölgessem le.

Mikor ez nem segített kaptam szemészhez beutalót,de ekkor már fél éves volt. Ott azt mondták hogy már nagy egy könnycsatorna átmosáshoz és lehet hogy nem is az a baj és írtak fel szemcseppet és kenőcsöt.

Kb. 1 hétig jó volt,majd újrakezdődött az egész. Újabb és újabb szemcsepp-kúra után sem javult.

Akkor újabb beutaló (már 1 évesen),úgy tünt már nem kerülhetjük el az átmosást. De nem csinálták meg,mert már nagy hozzá.

Aztán véletlenül akadtam rá a gyógynövények közt a szemvidító fűre.

Gondoltam egy próbát megér.

Nekünk az bevált. 1 hétig törölgettem vele a szemét és mikor úgy láttam hogy megint kezdődik akkor újabb 1 hétig.

Azóta semmi gond a szemével:)

2008. okt. 29. 09:43

[link]

Ha még nem késő, itt nézelődj.

2008. okt. 16. 17:28

[link]

Hátha itt is találtok hasznos dolgokat!!

2008. okt. 9. 19:21
Hát igen én Szegeden a legjobb szemészek közül választottam, mégse mosta át senki a könnycsatornát. A baj csak az hogy egy éves kor után csak altatásban végzik ezt a műtétet.
2008. okt. 8. 21:53
A kisfiamnak is uez volt a bal szemével. Megkerestem egy nagyon ügyesnek mondott gyermekszemészt Miskolcon (Egriek vagyunk) és hordtam könnycsatornaátmosásra. Mindig amikor nem múlt el, újra és újra elmentünk a doktornő javaslatára. Kb 6. után mintha elvágták volna, azóta semmi gond vele. Tehát ha 1 után nem múlik el, nem kell megijedni. Előtte a gyermekorvos millió szemcseppet írt fel, de nem használtak és már ordított ha cseppenteni akartam. Szerintem szakemberre kell bízni. Nálunk megoldódott. Nagyon rossz volt annyiszor elvinni és én sem hittem benne, de bevált.
2008. okt. 8. 21:37

A lányomnak is ez volt a problémája. Pár hónapig vártunk, ám amikor már nem bírtuk nézni, hogy reggelente össze vannak ragadva a szempillái és nem bírja szegény kinyitni, akkor pár hónapos korában átmosattuk a könnycsatornáját.


A hatás: mint amit elvágtak! Most 4,5 éves és semmi baj a szemével! Nem tudom pontosan, hogy mit és hogy csinálják - nem engednek be a gyerekkel a kezelésnél -, de a hatása látványos és tartós.

2008. okt. 8. 21:25

Kislányom 10-én lesz 4 hónapos és születése óta könnyezik a bal szeme. Már két szemcseppet is kipróbáltunk, de sajnos nem váltak be. A héten elküldött a házi orvosa a Mikrobiológiára, hogy oltassam le a kicsi szemét. Egy hét múlva lesz eredménye, majd megírom mit mondtak.

Amúgy Nekem is először azt mondta a doki, hogy keressek egy jó szemészt. De azt is mondta, hogy nem azzal fogja kezdeni a doki, hogy átmossa a kis szemét.

Kíváncsi leszek az eredményre.

2008. okt. 8. 21:13
Én úgy emlékszem, hogy a barátnőm lányának már néhány hónapos korában valami átmosást csináltak. Nem halogatták, azonnal megcsinálták, és azóta sincs semmi baja. Decemberben már 5 éves lesz.....
3. Fzsanna (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2008. okt. 8. 21:04
Igen, ezt úgy mondják hogy átmossák a könnycsatornát. Egy sós oldattal átfecskendezik. Bence 8 hónapos volt amikor azt mondta a szemész doktornő hogy ha lusta vagyok törölgetni ennek a gyönyörű gyereknek a beragadt szemét akkor vigyem el hozzá, majd ő törölgeti. Jött a jó idő, majd ismét ősz lett és megint bevörösödött, bedagadt a szemhéja, könnyezett, váladékozott. Kerestem egy új orvost, az se csinált semmit. Aztán egyszer kikeltem magamból, akkor átmosta a könnypontját, amihez az egésznek semmi köze sincs. Persze az egész semmit sem ért. Mostmár ott tartok hogy bemegyek a gyógyszertárba és megveszem a szemcseppet recept nélkül, megspórolok háromezret. De akor sem tudom elfogadni hogy ez normális.
2. M_Marcsa (válaszként erre: 1. - Fzsanna)
2008. okt. 8. 20:46

6 hónapos koráig Áginak is az volt, majd elnövi mondták. Ugyanilyen tünetei voltak.

Aztán elmentünk a szemorvoshoz, és kiszúrták a könnycsatornát. Nem tudom, pontosan hogyan mondják az eljárást.

Utána nem volt semmi gond.

2008. okt. 8. 20:42
Sziasztok! A kisfiam 3 éves múlt és még mindig könnycsatorna elzáródása van. Sok ezer forintomba kerültek ár a magán szemészeti rendelések, mindig azt a választ kaptam hogy majd kinövi. Felírtak egy antibiotikumot elkérték a pénzt és kész. Év elején januártól áprilisig minden hónapban voltunk. Szerintem egyáltalán nem lehet jó hatással a sok szemcsepp a szemére. Nyáron nem volt semmi gondunk, de ahogy szelesedik az idő úgy kezd el megint könnyezni és váladékozni a szeme. Szeptembertől oviba jár, természetesen az óvónők nem győzik őt mindig törölgetni így rákvörös a bal orcája mire érte megyek (a múlt hét óta Sudocream-mel kenem, ez bevált!). Ja, és mindig csak az egyik szeme. Volt már valakinek ilyen problémája? Mit tettetek ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook