Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
4302. Nevice
2011. júl. 6. 10:15

Sziasztok!


Régen írtam ide, de most megint megteszem hátha feléled a fórum :)

Kezdem egy sztorival:

Képzeljétek:

Eddig nem néztem a kutyám fogát annyira részletesen mert hát nem értek hozzá, és most tűnt fel mintha nem hullott volna ki a tej metszőfoga! És eddig az állatorvosom nem is szólt pedig fél évente viszem a kutyát dokihoz!! :S

a Kutyus már 3 éves és így már nagyon régen ki kellett volna esnie! Ezek után úgy döntöttem hogy állatorvost váltok, és ha már így alakult akkor ma rögtön viszem is az új dokihoz. :)

De nagyon sajnálom, hát úgy tudom hogy altatni kell ehhez a beavatkozáshoz a kutyust :( és félek hogy valami baj lesz :( persze ez rutin műtét, de akkor is az én kis drágámmal ez van :(


Nektek volt ilyen gondotok?


További szép napot! Nevi

4301. Juli68 (válaszként erre: 4302. - Nemmondod)
2011. júl. 3. 20:50

Majdcsak alakul! Mi kicsukjuk a Kirát éjszakára a szobából, az előszobában van az ágya, este már magától odafekszik:) , úgyhogy nincs reggeli ágybaugrós produkció. Imádjuk de a hálószoba tabu és ezt be is tartja.

Nem tudom milyen chip..nekünk is van, nem mondták, hogy más kellene.

Nekem meg most az a nyűgöm, hogy 10 napra megyünk nyaralni, és itthon hagyjuk a nagyfiunkra (22 éves) a frász kerülget, nehogy baja legyen. A fiam mindent vállal,(kénytelen) de ő olyan távolságtartó a kutyával, és hát sokszor délben kel.(amitől amúgy is a guta kerülget. Most végzett a sulival, és munkát keres) Bár a barátnője meg imádja a kutyát.

Ja az advantixról: tegnap ötösre vizsgázott, utólag kiderült bolhás kutyával játszott, este nézem ott szédeleg a hasán, de kihullott belőle, kettőt találtam:)Először frászt kaptam, aztán rájöttem elpusztultak, többet nem is találtam. De már a tudattól vakaróztam :)

4300. Juli68 (válaszként erre: 4284. - Nemmondod)
2011. júl. 1. 13:51
Szia Hanna, mi újság, alakul a helyzet? Szokják egymást a kutyok?
4299. 79e4e6154d (válaszként erre: 4304. - Andi6020)
2011. jún. 30. 20:19
Ezt? Kössz, inkább nem. Értelmes,segítő választ vártam, amit mástól meg is kaptam.
2011. jún. 29. 17:44
Eddig én expotot használtam,de a Labim mégis "babéziás" lett.Most neki nyakörvet használok,a kicsiknek meg akkor megpróbálom az adventix-et.Az ultrahangosról én is azt halottam hamar elromlik.
4297. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 4297. - Juli68)
2011. jún. 29. 17:40
Sziasztok,köszönöm a gyors választ.
4296. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 4295. - Juli68)
2011. jún. 28. 17:18

Sziasztok! Ezt leirnád pontosabban,hogy csinálod?


Mekkorátát veszel és mennyit raksz a kiskutyára?

4295. Juli68 (válaszként erre: 4293. - 79e4e6154d)
2011. jún. 28. 15:00
Szia, így igaz, azért nem írtam, mert gőzöm nincs, nem használtunk soha. Én a nagy kiszerelésű advan..x-et használom, elég kb 10 alkalomra, injekciós tűvel mérem ki a tubusból és csepegtetem a kutyra. (Tapasztaltabb gazdiktól hallottam anno és jól bevált, mert a kis kiszerelés majdnem annyiba kerül mint a nagytestű kutyáknak való, ami ugye 10x-es mennyiség.)Nem szárad be, és kényelmes. Így évi 2-3eFt-ból megúszom. Egyébként tényleg kihalt mostanában ez a fórum, de gondolom nyáron mindenki a szabadban van inkább, nem a gép előtt.
4294. andi6020 (válaszként erre: 4293. - 79e4e6154d)
2011. jún. 28. 06:22

Ne hisztizz már. Gondolom azért nem válaszoltak, mert az a cc3-5 ember, aki megfordult itt, nem használt ultrahangos cuccot.

Ha lenne tapasztalat, biztos megosztották volna veled.

Én spot ont használok, nálam ez vált be.

2011. jún. 27. 21:47
köszönöm a választ nektek... csak nekem nem válaszol senki.. nem gond...
4292. Juli68 (válaszként erre: 4291. - Nemmondod)
2011. jún. 27. 18:12

Kitartás, meg fog oldódni, okos kutyusok, gondolom Fruzsi féltékeny rendesen:)

Ha nem akartok kiskutyákat ne félj az ivartalanítástól, nem olyan nagy dolog mint gondolnád, és hosszabb életű lesz. Én nagyon nehezen vettem rá magam, de nem bánom. Persze a viselkedési gondot nem oldja meg, azt meg mindenki maga dönti el, nyűg-e a tüzelési időszak:) A suliba lehet egy alkalmat is fizetni általában-próbaképp, mi szeretjük, jó kis közösség. Biztos tanul Picitől is, de a legtöbbet Tőled fog! hajrá!

4291. nemmondod (válaszként erre: 4290. - Juli68)
2011. jún. 26. 19:46

Szia Juli!

Picinél én vagyok a falkavezér,sétához póráz sem kell,mert a visza,állj,marad,nem szabad,nem arra megyünk,stb...mindenre pillanat alatt hallgat.Sajnos Fruzsika most mivel 2 kutyával "kell küzdjön" a szeretetért-szerintem ezért ilyen kis szófogadatlan,egyébként kettesben simulékony,szófogadó kutyus.

Az ivartalanítást én Picinél ellenzem,de ha Fruzsinál meg is csináltatnám,Hógolyó nem az én kutyám....

Kutyasuli?Most költözöm Pestre,körülnézek...igazából abban reménykedtem,Picitől sokat fog tanulni...

4290. Juli68 (válaszként erre: 4284. - Nemmondod)
2011. jún. 26. 15:51
Szia, nem tudom, hogy csináltam, de írtam egy választ a napokban..és nem látom:) Szóval, ismét: Virágocskához annyiban csatlakoznék, hogy valóban, nem Te vagy a "falkavezér", de mivel Fruzsi még igen fiatal, tanítható. Én a helyedben elvinném kutyaiskolába, meglepően hamar, 1-2 alkalom után rá lehet vezetni a helyes viselkedésre. Én is jártam Kirával,(járunk még most is néha. Más is jár hasonló cipőben, és hihetetlen gyors javulás tapasztalható. Inkább a gazdi helyes hozzáállását javítják, mert hajlamosak vagyunk mi elrontani a kutyust. Az oktatóknak ez már rutin, azonkívül jó közös program is a kutyussal. Mi 5e Ft-ért veszünk 10 alkalmas bérletet, azért az sztem elviselhető. Bár tudom néhol sokkal drágább. Az ivartalanítást meg mindenki döntse el maga, mi megcsináltattuk, mert nem szerettünk volna kölyköket, a tüzelés meg macerás volt mindkettőnknek. (de mondtam a páromnak, vmit elrontottak, mert nemhogy lustább lenne azóta a Kira, inkább tele van energiával :) )
4289. nemmondod (válaszként erre: 4288. - 6f1338ca88)
2011. jún. 26. 13:20

Kedves virágocska!

Nem tudom,mit gondolsz rólam,milyen ember vagyok,de sosem tennék ki egy kutyust sem az utcára,nem véletlen tartok kettőt,és inkább ők esznek mint én.

Nagyon rosszul esik a feltételezésed,sosem adnék menhelyre,vagy raknék ki ki kutyát az utcára,mert imádom őket.

De már bocsi,a neved nem igazán illik a stílusodhoz.

Szép napot neked is.

2011. jún. 26. 12:59
de csinálsz amit akarsz a te döntésed, te felelőséged. Szép napot mindenkinek
2011. jún. 26. 12:58

az ivartalanitás nem probléma megoldás egy rossz viselkedésre.

Amugy mit csináltok ha tüzelni kezdenek a lányok?

szaporitjátok majd halomszámra a kiskutyákat mert milyen édesek utána meg kit érdekel mi lesz velük, hogy alakul a sorsuk?mert gondolom nem veszed majd vissza magadhoz ha mégse kell mondjuk 1-2-5-6 évesen őket.

olyan sok havanese és egyéb bichon keverék van a menhelyeken-ezért kéne ivartalanitani őket nem másért.

2011. jún. 26. 12:52
ugyanis senki nem tudja nálatok ezért vannak ezek a gondok.
4285. 6f1338ca88 (válaszként erre: 4284. - Nemmondod)
2011. jún. 26. 12:51
Vajon ki a falkavezér? ezért viselkednek igy, amit irtál.
4284. nemmondod
2011. jún. 25. 07:10

Sziasztok csajok!

Tanácsokat várnék.....költözöm a két kis drágámmal,Fruzsi 7 hónapos,Picur 2 és fél éves,és a barátom lányának kislány máltai kutyusa van...a Picivel és a máltaival(Hógolyó)nincs gond-de Fruzsina őrület amit művel,ugat,bevadul,igaz,csak a lakásban,ha kivisszük őket,akkor nem...ráadásul mindenki jelzi a felségterületét odabenn is,b.milyen gyakran visszük le őket....

Mikorra szokják meg egymást,egyáltalán meg fogják szokni?

Légyszi ivartalanítást ne javasoljatok...

Köszi a tanácsokat előre is!!Hanna

2011. jún. 19. 16:33

Sziasztok!


Ti használtok ultrahangos kullancsriasztót? Én tavaly vettem, elég drágán, kb 2500ft volt, és az érdekelne, hogy van e tapasztalat hogy hol érdemes megvenni, ahol talán olcsóbb:)

Fressnapfba gondoltam, bár köztudott, hoyg az nem egy pénztárcabarát árúház... de ott legalább minden megtalálható. A másik... emellett ha expotot használok az jó?

4282. pocorina (válaszként erre: 4281. - Juli68)
2011. jún. 16. 18:45

:)

A nagyok amúgy sem teljesen tiszták :) biztos sokat fogok rajtuk nevetni :)

de inkább ivartalanítás, mint hogy tüzeljenek :)


a máltai fiúnk nagyon jól viselte annó, úgy tudta játszani a kis fejét, hogy öröm volt nézni :) rendesen sajnáltatta magát :)

4281. Juli68 (válaszként erre: 4280. - Pocorina)
2011. jún. 16. 12:39
Nekünk nem kellett, nem piszkálta a sebet, (bár két kinti kutyánál tuti kell). Biztos hamar megszokják és minden rendben lesz! (A gazdikat jobban megviseli állítom..)
4280. pocorina
2011. jún. 16. 08:07

Sziasztok.

nem pont ide tartozik - mi a két kinti "nagy" lányunkat - egy németjuhász és egy akkora termetű keverék - visszük holnap ivartalanításra.

Én már előre félek, hogy mi lesz itthon :) a két kajla parabolával a fején. érdekes lesz :)

4279. andi6020 (válaszként erre: 4278. - Juli68)
2011. jún. 15. 22:37
Szuper! :DD
4278. Juli68 (válaszként erre: 4267. - Andi6020)
2011. jún. 15. 22:27
Szia, túl vagyunk a műtéten, 5. napja, tényleg csak az első nap volt rossz, most csak az a probléma, hogy nem fér a bőrébe, (máskor labdázunk sokat, futkározik) pattogna mint a nikkelbolha, nem érti miért nem szabad. Ami kérdéses volt a műtétkor: kivegyék-e a méhét is, a dr szerint nem kell, azt mondta felesleges, de ha akarom kiveszi- rá bíztam. Így "csak" a petefészkeit vette ki. Most már csak a varratszedést várom.
2011. jún. 13. 20:11

Szia

a tünetek:vakarozás ,szőrhiány, néha befulladás.

4276. Juli68
2011. jún. 9. 14:08
Egyébként a Belcandoval semmi bajom, csak épp a duplájáért tudok hozzá jutni.
4275. Juli68 (válaszként erre: 4274. - 6f1338ca88)
2011. jún. 9. 14:05
Én is hajlok arra, hogy veszek 1 kg. lazacos Eukanubát, és ha beválik annál maradok. Nem hiszek abban, hogy csak egy márka a jó, hiszen ez is az egyik legjobb felső kategóriás táp. Nálatok az allergia miben nyilvánult meg? Nálunk enyhe vakaródzás, kissé bebarnult bajusz, és állítólag a szeme köröl több szőrnek kellene lennie. Holnap viszem az orvoshoz ivartalanításra, majd megnézetem vele, megkérdem a véleményét. Jujj csak lennénk már túl rajta!! Féltem a kis lükét:(
2011. jún. 9. 11:33
a száraz az elég gáz 40% bari és 35% csirkét tartalmaz a bárány rizses amitől ugyanugy allergiás lehet.
2011. jún. 9. 11:32
hopp tévedtem mert az nedves táp volt
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook