Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
4332. Casperia
2011. júl. 26. 22:36

Sziasztok!

Sajnos rég nem jártam itt a fórumon, de látom, szép számmal jönnek az új kutyusok és gazdik is :9 Mindenkinek nagyon sok örömet és boldogságot kívánok a kis ördögökhöz!

Nálunk elég sok minden történt, pici kutamutánk (ezt párom ragasztotta rá :d ) már 9 hónapos, túl van az első tüzelésen. Azt én is észrevettem, hogy azóta az alsó cicijei kicsit duzzadtabbak, de igazából semmi negatív változást nem látok rajta.

Egyébként Maszatka fekete, legalábbis teljesen fekete volt kicsinek. Most imádnivaló módon a fenekén a fekete szőr megfakult, egészen szürkés-fehér lett. Hihetetlen látvány, ahogy megy előttem, riszálja magát, és villog a feneke :D

A kajával vannak gondjaim, mert a konzervből csak a nyulasat hajlandó megenni, a száraztápra akkor sem fanyalodik rá, ha majd éhen hal, ellenben nagyon tud kunyerálni. Mondjuk rendesen el lett kényeztetve, az biztos.

A szobatisztaság elég könnyen ment. Kertes házban lakunk, és amint bejött tavasszal a jó idő, reggel ébredéskor irány az udvar, pisi-kaki siker esetén nagy-nagy dicséret. Aztán néhány nap után már nem is kellett semmit mondani, magától jött kifelé, és napközben is kimegy elvégezni a dolgát. Mondjuk úrilány a kisasszony, mert a nagydolgot csak és kizárólag a betonozott placcon hajlandó elvégezni a féltető alatt, a sörpadok szomszédságában :D

Nos, hirtelen ennyit szerettem volna csak mesélni, de örömmel olvasom én is a beszámolóitokat.

Szép estét Mindenkinek, Kutyusoknak és Gazdiknak!

2011. júl. 26. 18:47
Szia. Sajnálom hogy nagyon messze lakunk tőletek. Mi Győr-Moson-Sopron megyeiek vagyunk.
2011. júl. 26. 11:03

Sziasztok!


Van valaki a XVIII kerületből köztetek?:)

Azért kérdezem, mert nem olyan rég költöztünk társasházi lakásba a kertesből és itt nem nagyon ismerünk kutyásokat. A kutyusom imád játszani másik kutyákkal.... hátha találok köztetek társat:)

4329. 6f1338ca88 (válaszként erre: 4322. - Bogi0212)
2011. júl. 24. 22:21
allergiás a kutyusod. lehet kaja , sampon, fű vagy valami fa virágzás is ami kiváltja.
2011. júl. 22. 20:59
Szia! Hát ez igaz. :) Jó nyaralást. :)
4327. Juli68 (válaszként erre: 4326. - 2cd9f4b10c)
2011. júl. 22. 20:29
Szia Szaszy! Mindenki a szabadban van, esetleg nyaral is.. Meg hát főképp akkor pörög a fórum ha valakinek problémája, kérdése van-gondolom most egyik sincs:) Én sem leszek egy darabig, juppíí megyünk nyaralni:) Kutya nélkül, ő itthon marad a fiammal.. remélem nem lesz gond - egyikkel sem..
2011. júl. 22. 10:46
Miért ilyen kihalt ez a fórum?
2011. júl. 21. 08:54
Szia. Remekül van:). Mindent meg rág ami mozog előtte. Remélem kinövi. Este el alszik olyan 22 óra körül és alszik olyan reggel fél 8ig. Szóval egész jól meg vagyunk már az alvással:D.
4324. Juli68 (válaszként erre: 4323. - 2cd9f4b10c)
2011. júl. 21. 07:57
Szia! Hogy van a kicsikéd? Ja az alvásról annyit, borítékolhatod, hogy tizenegynéhány évig oda a sokáig alvás! (én is ezért keseregtem, mikor rájöttem, de egész jól megszoktam) de ez velejár a kutyázással. Pedig simán tudnák délig aludni.. Mi úgy vállaltuk be a kutyát, hogy a nagyfiunk (22 éves) nagyon akarta, aztán ő az aki egyszer fel nem kelt reggel. (Mondjuk éjjel meg kukorékol hajnalig)Úgyhogy mivel ketten vállaltuk rám maradt. De olyan hálás tud lenni a kicsi!
2011. júl. 20. 18:39
Valaki fent van blökin?
2011. júl. 19. 09:13
Mi újság erre felé? :)
2011. júl. 17. 19:56
Szeptembertől amúgy is korábban kelek. Csak most így nyáron zavar ez mert nem tudom kialudni magam. Ma reggel is 5 órakor már felébredt. Köszi a tanácsot.
4320. Juli68 (válaszként erre: 4319. - 2cd9f4b10c)
2011. júl. 17. 15:38
Szia Szaszy, nem lesz gond! De valószínűleg később, mindenképp hamarabb kell kelned, a reggeli séta miatt, ha nem akarod, hogy bepisiljen. Viszont amíg nincs meg az összes oltása ki ne vidd! Kutyapelus helyett vegyél a patikában betegalátétet, teljesen ugyanaz, kinézetre is, csak kb.fele annyiba kerül. 60x40-es 50-60Ft/db, darabra adják, tényleg ugyanaz mint a kutyapelus kipróbáltam. Jó kutyázást!
2011. júl. 16. 20:47
Reggeli etetést hogy oldjam meg? Most nyáron 8kor fél 9kor szoktam felkelni de szeptembertől a suli miatt 5kor kell kelnem. megtudja azért szokni hogy mikor van evés? Mert valamilyen rendszer kell neki. De nyáron nem szeretnék 5kor kelni csak az etetés miatt. Nem lesz gond hogy szeptembertől kicsit előbb lesz reggeli?
2011. júl. 16. 20:20

Köszönöm:) Kár volt aggódnom mert egy nagyon édes kis kutya:) És nem kiabálom el de csak kicsit sírt(a kocsit élvezte:D De csak ha az ölembe volt és nézhetett kifelé:) A tenyésztő akitől vettük szerencsére kutyapelusra szoktatta(Nekem még azt vettem kell így újságpapír van neki egyelőre. De pótolom amint tudom:)És ma mikor haza hoztuk felfedezte a ház egy részét :) És miután evett és ivott elkezdett nyüsszögni leraktam az újságpapírt és csak kicsit elfordultam hogy még rakok és már rá is ment. Pedig a padlóra is végezhette volna a dolgát. Szóval nagyon megdicsérem. De biztos lesznek balesetek. Most pedig itt fekszik a székem mellett és alszik. Kapott egy puha ágyat még sem fekszik abba hanem inkább a padlón. Ez később megfog változni? Állatorvoshoz megyünk már csak azért is mert nem sokára jön a második oltás:) A neve Mexi lett:) Képek most nincsenek újabbak csak amit legutóbb a tenyésztő küldött nekem. De azokat

felrakom:). Amint tudom lefényképezem de állandó mozgásba van. :D

2011. júl. 15. 11:05
Köszönöm:) Én erre a kiskutyára már 14 éve várok. Csak eddig a szüleim nem engedték. Rengeteg mindent elolvastam róluk. De most mégis attól félek hogy elrontok valamit.Most nyári szünet van így rengeteget tudok vele lenni. De szeptembertől suli. Hogy fogja kibírni hogy egyedül lesz egy ideig? Egyáltalán erre rá kell szoktatnom hogy most nem leszek de majd jövök vagy magától rájön erre?
4316. karnevál (válaszként erre: 4315. - 2cd9f4b10c)
2011. júl. 15. 01:35
Szia!En nem vagyok nagyon tapasztalt gazdi,egy kutyuskam van aki mar 1 eves,de nekem az volt a legfontosabb,h minel elöbb megnyugodjon es biztonsagba erezze magat!Persze nagyon sok helyen olvashatsz jo tanacsokat,en legalabb fel evig keszültem ra,h majd lesz kiskutyam. Ne hagyd egyedül,legyel vele amennyit csak tudsz,es figyeld!Az en kutyim nem sirt,es mar elsö ejjel rohangalt a lakasban:)Sok örömöt kivanok nektek!
2011. júl. 14. 10:20
Szombaton délután haza hozom életem első Havanese kiskutyáját. Első nap mire figyeljek stb.
4314. Juli68 (válaszként erre: 4313. - 79e4e6154d)
2011. júl. 11. 20:44
Allergia?? Hiába találgatunk, orvos kell! Nyugi!
2011. júl. 11. 15:55

sos segíytség kellene....


napok óta látom hogy a kuytum vakarózik, és oda odakap a hátsó lábához. Néztem nincs ott semmi, nemment bele semmi, nem bolhás, nincs kullancs semmi....

ma hazaértem és látom hogy a bal combján nincsen bőr csomókban, ami tegnap még megvolt neki....:(... Mi lehet a baj? Hogyan tudnám kezelni?

4312. Cicmicedli (válaszként erre: 4311. - Juli68)
2011. júl. 10. 20:43

köszi:)


igen, mostmár tudom én is, rengeteget olvastam utána.

nálunk a falkavezér kérdéssel van gond, mert én inkább az anyukája voltam/vagyok, mint a gazdija. Úgyhogy most nevelés indulelőről:)

akkor nálatok sem volt egyszerű a ppanelban... de rmeélem nálunk is csak néhány nap kell

4311. Juli68 (válaszként erre: 4306. - Cicmicedli)
2011. júl. 10. 20:28
Én nem osztom Nevice véleményét..bocsi, de NE MENJ VISSZA mert akkor arra következtet: juhhiii ugatok, kaparok és visszajön a gazdi, és még meg is szeretget. Mi is így kezdtük, bizony otthon hagytam, és a frász kerülgetett a szomszédok miatt, (panel 3.em) de az első pár nap után nem ugatott. A mai napig csak akkor ugat, ha megállok a lépcsőházban beszélgetni, és hallja, hogy ott vagyok, ő meg egyedül van. De nem megyek vissza akkor sem. vagy ha muszáj akkor legalább ne szeretgesd meg érte. Félre ne értsd, imádom, de muszáj, hogy érezze ha nem helyes amit csinál. Viszont arra is figyelj, ne lépcsőzzön, mert később gerincsérve lehet, erre a tenyésztő + az orvos is figyelmeztetett. Pedig olyan lelkesen felszaladt, de inkább viszem le és fel is.
4310. Juli68 (válaszként erre: 4308. - Andi6020)
2011. júl. 10. 20:17
:))) Hát több.. egyenlőre:) Fog párti vagyok:)
4309. Nevice (válaszként erre: 4306. - Cicmicedli)
2011. júl. 7. 09:42

Szia

Hát nem tudom hogy mit lehetne tenni, esetleg ebben a pár napban menj el vagy csak menj ki a csukott ajtó elé mintha elmentél volna... kisebb nagyobb időkre, ha meg visszamentél nyugtasd meg és szeretgesd meg... vagy nem tudom, nekem nincs más ötletem :/ az biztos hogy idővel biztos megszokja. :)

4308. andi6020 (válaszként erre: 4307. - Andi6020)
2011. júl. 7. 09:13

:)))

Ezt elég hülyén írtam, hisz nyilván több fog van a szádba, mint 2.

De gondolom, így is érted, hogy mit akartam írni :)

4307. andi6020 (válaszként erre: 4303. - Juli68)
2011. júl. 7. 09:10

Képzeld el,ha a Te szádba lenne egy fog helyett kettő. :)

Feszít, eldeformálódik az állkapocs, a harapás, romlanak a fogai, stb. Nem kellemes egyik sem.

2011. júl. 7. 09:05

Sziasztok!


Hatalmas nagy kérésem, kérdésem, problémám lenne. . . .


Kertes házból költöztünk be egy társasházi lakásba a 1, 5 éves Bichonommal. Elég könnyű volt vele a szomszédok hangját, zaját megismertetni, már nem ugatja őket. Most az a problémám, hogy nekem 3 napom van még rá, hogy arra is rászoktassam, hogy itt van itthon. Hogy ne ugasson, kaparjon, és főleg ne féljen ha elmegyek dolgozni.

Eddig is midnig egyedül volt otthon volt hogy napi 8-10 órát, meg sem kottyant neki, hiszen elég nagy az alvásigénye. Hazaértem, futkározás, játszás estig.

De most ez más:(

Elköszönök tőle, kimegyek, ésmág ugat, kapar, és nem hagyja abba.


Mit lehetne tenni? Nagyon fontos lenne, mert a lakók nem fogják díjazni a dolgot:(

4305. Nevice
2011. júl. 6. 22:36

Szia, Köszönöm szépen, büszke is vagyok a kis szívemre :)

Hát ma elvittem az állatorvoshoz, és péntekre kapott időpontot hogy kiveszi neki mind a kettő tejfogát. Hát azért kell neki kivenni, mert szuvasodik tőle a másik fog mellette, meg rossz a szájszaga meg begyullad az ínye és ugye akkor nem enne később, úgyhogy jobb előbb megelőzni a bajt és még most kiszedni míg nincs annyira begyulladva, ha már úgyis ki kell. Mondta a doki is hogy nekik ez olyan mint nálunk egy foghúzás, csak hát ők nem maradnának egy helyben közben :)


Nah megyek megszeretgetem még egy kicsit a mai trauma után, aztán alszom, jó éjt mindenkinek! :)

4304. Juli68 (válaszként erre: 4302. - Nevice)
2011. júl. 6. 18:59
Ja, és Szendi gyönyörű!!!
4303. Juli68 (válaszként erre: 4302. - Nevice)
2011. júl. 6. 18:57
Szia, ilyen gondunk hál Istennek nem volt, de az altatáson túlvagyunk, én is paráztam tőle, de nem volt semmi gond, se hányás, se egyéb. Egy jó orvos tudja mennyire kell altatni, nem lesz gond! Amúgy meg nem értek hozzá: miért kell kihúzni, torlódnak a fogak?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook