Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
2892. Orsy26
2010. ápr. 5. 19:14

Sziasztok!

Most találtam rátok,nekem is Havanesem van,és olvastam,hogy itt is van Molly,hát az én kisördögömet is így hívják:))

Sajnos a kiskutyusom(most lesz 9 hós)pont ma Húsvétkor beteg lett,egész nap hányt és véres hasmenése van.Elvittem az ügyeletbe,kapott infúziót,két injekciót izomba,és még az infúzióba is kétféle vmit,valamint itthonra egy pasztát.Vami vírusos v,baktériumos bélgyulladása van szegénynek.Holnap ismét vihetem infúzióra,a kanül benne maradt.Kérdésem lenne,hogy mindegyik Havanese ilyen érzékeny?Az állatorvos csak a szőrét vágta a lábáról,már akkor visított.Utána meg már a fülem is majd beszakadt.Mondta a doki h csíp az injekció,de azért nem ennyire.Sajnáltam nagyon szegénykémet.Már most jobban van,de nem ehet 2 napig,csak ihat.

Másik kérdésem,hogy a ti kutyusaitoknak le van vágva a szőre?Az enyémnek hosszú,de olyan vékonyszálú és hullámos,hogy nagyon nehéz rendben tartani,kozmetikushoz szoktam vinni,de oda is sajnálom beadni ezt az érzékeny lelket:))Ha most 9 hósan levágják a szőrét attól még ugye ugyanúgy kinő majd neki?Vagy inkáb hagyjam hosszúra?Egyébként fel van kötve a haja,nem lóg a szemébe.Bocsi,hogy hosszú voltam és előre is köszi a válaszokat!Üdv: egy kezdő Havaneses:))

2891. arany52
2010. ápr. 4. 11:03

Nnugodtan merjenek, jó egy kutyafalkát nem lehet tartani emeletes lakásban, de két kutyus sokkal jobb , mint egy. Mi is hoznánk játszótársat Ronykának, ha nem lennénk ekkora bajban. Mikor Babus nálunk volt, akkor is sokkal vidámabb volt Ronyka és inkább lehetett rövid időre egyedül hagyni. Viszont ha egyedül van, annyira ránk van állva, mi vagyunk neki a társaság, hogy amíg levelet nézek a földszinten, már vonít kétségveesetten.

A közös képviselőkkel meg az a baj, hogy azt hiszik, hogy mi vagyunk őértük, pedig ők vannak miértünk, és nem hozhatnak ilyen döntéseket.

puszi: Arany

2890. daroki (válaszként erre: 2889. - Arany52)
2010. ápr. 3. 22:05
Köszi neked is!:)Most azon filózom,hogy lehet akkor nálunk is a közös képviselő hozta ezt a kutyás rendeletet?Mert ugye mi egy kerületben lakunk,nem hiszem,hogy minden háznak külön rendeletet hoz az önkormányzat.A barátnőmék is mostanában szeretnének másik kutyust is....de most filózgatnak,hogy merjenek-e venni vagy ne??Én mernék:)Sztem is jó dolog,ha ugatnak,ezzel jelezve,hogy idegen ólálkodik a házban.
2889. arany52
2010. ápr. 3. 21:34

Kellemes ünnepeket Gazdiknak és kutyusaiknak.

Rita, örülök, hogy Molly túl van a nehezén.

Nálunk meg a közös képviselő hozta rendeletbe, hogy két kutya lehet max egy lakásban, vagy két cica. Ennek ellenére van, ahol 3 kutyát is tartanak és nem is kicsit.

Szerintem örülni kellene, ha minden emeleten van legalább egy kutyus, mert ha idegen jön be a lépcsőházba, jeleznek. Ronyka is úgy ismeri a lakókat, hogy csak akkor ugat, ha ismeretlen olálkodik az emeleten.

2888. daroki (válaszként erre: 2886. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 3. 06:55
Köszönöm és Én is kellemes húsvéti ünnepeket kívánok minden gazdinak és kutyusának!:)
2887. daroki (válaszként erre: 2885. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 3. 06:55

Igen,én is azt hittem,hogy benne van az árban legalább az infúzió,de ezek szerint nem.Most már a varratszedésre is pénzzel megyek:D

Önkormányzati rendelet amit kitett a házmester:D

Hát mi egyik kutyától sem vállunk meg emiatt a rendelet miatt,szoktak ugyan ugatni,de ennek még örülnek is a szomszédaink,mert legalább vannak éber örzői a háznak:)

2010. ápr. 3. 05:07
Kellemes húsvéti ünnepeket és sok locsolót kivánok a hölgyeknek.
2885. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2881. - Daroki)
2010. ápr. 3. 05:05
Sziasztok,azért nem semmi,hogy még fizettetett veled,szerintem annak bent kellene lenni a műtét árában nem????Mi 22ezer ft-ért megusztuk,de nekünk volt benn egy foghúzás is.Végül is az a lényeg ,hogy jól van és nincs vele semmi probléma.Ki rakta ki a papirt?Az önkormányzat vagy a házmester????Mert az utóbbiak nagyon okosak tudnak lenni.Nekünk is három van de mi kertesben lakunk.
2884. daroki (válaszként erre: 2879. - Maruszja)
2010. ápr. 2. 19:54
Köszönöm szépen!:)Viszont kívánom nektek is!:)
2883. daroki (válaszként erre: 2877. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 2. 19:54
Nálunk ma kimondottan hideg idő volt:(
2882. daroki (válaszként erre: 2876. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 2. 19:53

Edut ugye még 2008-ban műtőtték,nála észrevettük,hogy teljesen lenyugodott,eltűnt belőle a játékosság,olyan magának való kutya lett.Aztán jött Molly és ez egy idő után változott,bár a játéka már morgos,kiabálós:)

Viszont megérzi a tüzelő szukákat,megy utánuk,követi őket,Mollyt is mindig megakarja mászni,de már a plüss állatok,párnák nem vonzzák.


Képzeljétek!Ma kitették a házunkban a papírt,hogy júli 1-től kötelező a chip a kutyákba,jönnek majd ellenőrizni és csak olyan kutyát lehet sétáltatni akiben benne van a chip.

Valamint nagy betűkkel ki van írva,hogy egy lakásban csak 1 kutya tartható.Hát ez érdekes,mert nálunk ugye kettő van.Van olyan kutyás akinél 3(igaz pici kutyák,yorkik)és az én kutyáim társasági kutyák,tehát sosem lesz olyan,hogy valamelyik hosszútávra egyedül marad.

2881. daroki (válaszként erre: 2874. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 2. 19:44

Helloooo!


Molly is ivott ma már,de csak az infúziózás után.Addig csak fecskendőből volt hajlandó inni.Amitől paráztam,hogy nem fog reggel enni az felesleges para volt.Egyből evett,ahogy elé tettük a kaját:)

Ki is szedték neki a kanült,miután megkapta az infúziót.Azóta elég friss,bár elég sokat fekszik és alszik.Azt mondta a doki,hogyha nagyon bágyadt lenne még két nap múlva is,akkor vigyük vissza.Szerencsére nem tűnik annak!

Kapott antibiotikumokat,ezeket most pár napig adni kell neki,aztán majd 12 nap múlva visszük vissza a varratszedésre.Ma estére rá adjuk a gallért,mert elkezdte piszkálni a hálót magán,így meg para van,nehogy kárt tegyen magában.

Ma még potom 8500Ft-ot fizettünk,úgyhogy eddig 43500Ft-nál járunk:(Hát nem olcsó,de nem baj,ez a drága minden pénzt megér:)

2880. Maruszja
2010. ápr. 2. 19:15
Látom, hogy azóta több kutyus is túlesett szerencsésen a műtéten. Örülök neki, hogy mindenki jól van.
2879. Maruszja
2010. ápr. 2. 19:13

Sziasztok!

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok minden kedves havanese gazdinak!


Sok szeretettel simogatom minden kutyus buksiját.

Igen, mi sokat vagyunk kint, lent, hiszen Picúr állandóan sétálni akar.

2878. gviki
2010. ápr. 2. 06:04

Rocco! Ilyen hajnalban? Én készít(getem) a gyerekeket aztán irány a meló.


Beni azóta nem gyakorol a gyerekeken se másokon. KIcsit nyugisabb de ő is több simit bújást igényel folyton a nyomunkb van a szertgetést ki is követeli ha kell.

2010. ápr. 2. 05:35
Helló többiek!!!!!Merre vagytok???????????Meg jött a jó idő?Mindenki a szabadban?????
2010. ápr. 2. 05:34
Rocco-nál annyi változás van eddig,hogy többet van itt bent velünk,és talán bújósabb lett egy kicsit.Többet kell simogatni,jön és kiprovokálja.Maszaton továbbra is gyakorol,a kutyáknak is ugyan olyan aggresszíven megy neki(kerítésen keresztül)ha megy itt valaki elöttünk.
2010. ápr. 2. 05:30
Lehet hogy kicsit több altatót kapott,mivel két mütétje is volt.Reggelre szerintem már teljesen jól lesz.Infúziót meg azért kap gondolom mert tutira akar menni,nehogy kiszáradjon,ha esetleg nem inna.
2874. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2873. - Daroki)
2010. ápr. 2. 05:26
Sziasztok.Rocco-t 12-kor altatták egy óra kürül volt kész.Azt mondta a doki hatig biztos aludni fog,de négykor már felkelt,és estig olyan kis kába volt.Mikor felkelt akkor már ivott,este pedig már teljesen jól volt, akkor evett,de azt ki is hányta.Reggel már teljesen jól érezte magát,evett-ivott.Nekünk nem kellett vissza menni infúzióra,nyolc nap múlva mentünk varrat szedésre.De ezt orvosa válogatja,biztos látni akarja.Nekem csak fel kellett hivnom,hogy felébredt,másnap meg azért eszik-iszik e rendesen.
2873. daroki
2010. ápr. 1. 21:38

Helloooooo!


Molly itthon van,minden rendben volt a műtét alatt.Nemrég beszéltem a dokival,elmondtam neki Molly jelenlegi állapotát,mindent normálisnak talált,holnap úgyis vissza kell vinni infúzióra,meg legalább megnézi a doki.

Egyenlőre nem kell ráadnunk a gallért,egy ilyen hálószerű valami van rajta,a gallér majd csak akkor fog kelleni,ha elkezdené piszkálni magát.Még az első lábában van a kanül,erre is figyelni kell,hogy ne piszkálja.Remélem nem fogja!

Nagyon kis bágyadt,fekszik végig,alszik leginkább.Azt mondta a doki,hogy ez teljesen normális,de nekem megnyugtató,hogy holnap vissza kell vinni hozzá:)

Rocco meddig volt bágyadt és aluszékony??

2872. daroki (válaszként erre: 2871. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 1. 14:50

Megnézem,hogy mi mit használunk és majd megírom!

Molly túl van a műtéten,előbb hívtam a dokit.Majd 5-re megyünk érte.Megcsinálta a hasán is a pici sérvet,meg kapott még chipet is.Ez így cakumpak 35 ezer pénz lesz.Nagyjából ennyire számítottam és ez "baráti" ár.Na nem baj,emiatt nem fogok dokit váltani:)

Majd még jövök ha már Molly végre itthon lesz!

2010. ápr. 1. 10:54
Igen,samponra és balzsamra gondoltam,amitöl nem lesz ilyen száraz a szőre.Most nekem itthol nercolajos sampon van.Van valakinek jobb ötlete???
2870. daroki (válaszként erre: 2868. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 31. 21:43
Mit mit használunk??:D Sampont?Balzsamot?Mit?:)
2869. daroki (válaszként erre: 2867. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. márc. 31. 21:42
Jól van,majd rákérdezek!:)
2010. márc. 31. 17:57
Aki otthol fürdeti,az mondja már el ki mit használ a hosszú szörre???????????
2010. márc. 31. 17:56
Szerintem a minősége nem változik,esetleg valami jó olajos samponnal kéne fürdetni,meg valami jó kondicionáló kellene.Rocco-nak is úgy látom száraz a szőre.Úgy tudom másfél éves korára már a végleges szőr van.Kérdezd meg a kozmetikust szerinte mit kellene csinálni,hogy ne legyen száraz, és szép egyenes legyen a szőre.Utána meg súgd meg nekem is.
2866. daroki
2010. márc. 31. 11:28

Sziasztok!


Túl van a fodrászaton Molly baba:)Hát csini lett,de én akkor is hosszú szőr párti maradok:)Bár megbeszéltük a csajjal,hogy nyáron jó rövidre lenyírjuk,hátha változik egy kicsit a szőr minősége.Szerintetek van rá esély,hogy egy alaposabb fodrászkodás után jobb és könnyebben kezelhető szőrt kapjon Molly???Majd csinálok képet róla,de kölcsön adtam a gépemet,majd a napokban visszakunyerálom:)

2865. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2863. - Daroki)
2010. márc. 31. 05:47
Megy!!!!Persze hamar túl lesz ő is,a lányok amúgy is szivósabbak.Első pár nap mig megszokja a gallért.Mi elég sokat levegőztettük,felügyelet mellett.(itthol voltam).A porázra rakás nekünk nagyon bevállt.Itthol is ráraktam a hámot és ugy volt,igy nem tudott bebújni az ágy alá.Ha oda akart nyúlni akkor kicsit megemeltam és rászóltam.Mikor levettük a gallért utána már nem is nyúlt oda,addigra már megszokta,hogy nem lehet.
2864. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2862. - Gviki)
2010. márc. 31. 05:39
Rocco még gyakorol,igaz még csak két hét telt el.Talán annyi a változás többet van bent,és ha a nejem megjön nem tágit mellöle.Egyenlőre más változás nincs.
2863. daroki
2010. márc. 30. 21:35

Hellooooo!


Csütörtökre kérem szépen a drukkot Mollymnak!:)Remélem mi is olyan gyorsan túl leszünk a dolgon,mint Rocco!:)

Remélem minden gazdi és kutyusa jól van!

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook