Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
3012. f979700a86 (válaszként erre: 3011. - Daroki)
2010. ápr. 29. 18:47
Szegényke mindig nekiment valaminek.Nemcsoda ha eltörött.Varratszedés nem lesz,felszívódó varratokat kapott.
3011. daroki (válaszként erre: 3010. - F979700a86)
2010. ápr. 29. 18:06

Eltörött?Aztaaa!Akkor tényleg nehezen viselte szegényke:(Mikor lesz a varratszedés?

Pont megnéztem Mollyét is,olyan szépen meggyógyult,már csak egy vékonyka csík látszik,lassan megy a kozmetikába szépülni:)

3010. f979700a86 (válaszként erre: 3009. - Daroki)
2010. ápr. 29. 17:14
Köszönöm,már jól van.A gallér már a negyedik napon eltörött,kénytelen voltam bugyit húzni a hátsójára,nehogy kinyalja a varratokat.
3009. daroki (válaszként erre: 2966. - F979700a86)
2010. ápr. 29. 10:47
Hogy van Jacky??
3008. daroki (válaszként erre: 2999. - E6e04e8184)
2010. ápr. 29. 10:46
Hát így képen hosszúnak tűnik.Én is majd lemérem Mollyékét,mert fogalmam sincsen erről a marjukról.
3007. d11354fb1f (válaszként erre: 3006. - Daroki)
2010. ápr. 26. 13:14

:)

Nekem ez megfelel...sajna mind a ketten (párommal) napközben dolgozunk, 8-9 órát ugyse fogja bírni pisilés nélkül, úgyhogy már az is jó ha ezt megszokja. nem zavarna, ha ez nagykorában is maradna.

Sajnálom szegényt, mert biztos unatkozni fog egész nap... de jó helye van nálunk még igy is...nagy kedvenc:)

3006. daroki (válaszként erre: 3005. - D11354fb1f)
2010. ápr. 26. 13:11

Vagyis akkor a pelusra pisil,kakil,ha jól értem.Ez szupi,Molly is szuper gyorsan megtanulta,csak nagy ritkán volt mellépisilés vagy kakilás.

Szobatiszta akkor lesz majd teljesen,ha már bent sem pisil,kakil se pelusra,se máshova.De kitartás,majd eljön az az idő is,amikor már csak kint végzi majd el az összes dolgát:)

2010. ápr. 26. 08:31

Sziasztok!

remélem mostmár napi szinten fogok közétek beköszönni. Az én kicsikém már megnyugodott, egyfolytban puszilgat, és képzejétek el, teljesen szobatiszta. Olyan büszke vagyo rá, mellesleg nem is láttam még ilyen kutyus, amelyik 7 hetesen(multkor egy héttel kevesebbet irtam, bocsi) már szobatiszta. Bár ez a kutyapelenkának köszönhető:)

2010. ápr. 25. 18:51
Mázlista vagy ,itt is sok havanese van csak nem valami játékosak:((
3003. daroki (válaszként erre: 3001. - E6e04e8184)
2010. ápr. 25. 18:50
Hát nekem van egy "öreg" és ugye Molly.Nem tudom milyen lehet két fiatallal.De biztos összeszoknának hamar és te is megszoknád egy idő után,hogy kétfele kell figyelned:)
3002. daroki
2010. ápr. 25. 18:47
Most összeszámoltam magamban és ha mindenki lejön este 7-kor,akkor 12 kutya van együtt:)Igaz mind kistestű,de szerencsére összeszokott,jó haverok:)
2010. ápr. 25. 18:47

most nagyon gondolkodom még havanesén,

Csak félek hogy 2 fiatallal nehezebb az élet.

Szerintetek?

3000. daroki (válaszként erre: 2997. - E6e04e8184)
2010. ápr. 25. 18:46
Én nem:)Óbudán lakom,itt szerencsére sok havanese van,a szembe szomszédunknak is kettő van,meg lakik még az emeletünkön Bolognese is,a szomszéd házakban a yorkik vannak többségben,de a bandánkban van még egy bolognese is.8 kutya jön össze esténként,úgyhogy kutyatársaságra nem lehet panaszuk az enyimeknek:)
2010. ápr. 25. 18:45

Hosszú?

A marja csak 24 cm

2998. daroki (válaszként erre: 2996. - E6e04e8184)
2010. ápr. 25. 18:44
Megnéztem:)Milyen hosszú lábai vannak Kittinek!
2010. ápr. 25. 18:39
Valaki nem lakik innen a XIX.ker.-ben?
2010. ápr. 25. 18:38

tettem fel 2 új képet.

Tegnap taliztunk egy szép havanese fiúval, olyan ari volt.

2995. daroki (válaszként erre: 2992. - E6e04e8184)
2010. ápr. 25. 18:29
Mi is folyamatosan járunk kutyatársaságba,igaz megszokott kutyákkal van minden este egy órát,de látja nap mint nap a többi kutyát is,akik nem velünk bandáznak,mégis menne neki mindegyiknek.Bár...kicsinek a most már haverjait is ugatta,morogta,de elmúlt szerencsére!
2994. daroki (válaszként erre: 2993. - E6e04e8184)
2010. ápr. 25. 18:28

Nálunk Edu totál lenyugodott az ivartalanítás után,elmúlt a játékossága,olyan döcögös kutya lett.Aztán jött Molly és ez változott,bár azért még mindig inkább a nyugodt jelző illik rá.

Se nem pisil be,se nem hullik a szőre,pedig már lassan két éve lett ivartalanítva.

Én még nem hallottam erről,pedig itt minden második kutya ivartalanított.

Bepisilés csak egy kutyánál van,de ő már 14 éves elmúlt,kisöreg:)

2010. ápr. 25. 18:16

Amúgy az ivartalanítástól nem változik a kutya:((

Az én előző kutyám verekedős volt és az is maradt kipakolás után is ,ja a kipakolás után kb.1 évre elkezdett bepisilni mert a szervezete nem termelte meg azt a hormont amire szüksége lett volna ,na meg hullott a szőre mint állat.

remélem nálatok nem fog jelentkezni ez a dolog mert sok ismerősőmnél jelentkezett a bepisilés:((

és a szőr hullás.

2010. ápr. 25. 18:11

Sziasztok,

Hát mi Kittit póráz nélkül sétáltatjuk ,szótfogad,

Leül, ha hívjuk jön rögtön, sajna ő is hangos ugatással és támadólag szalad idegen kutyhoz mérettől függetlenül de mikor odaér és összeszagolnak minden rendben.

Én csak akkor veszem fel ha harci kutya jön.

Én virslivel szoktatttam engedelmeségre és nagyon megdicsértem ,ha meg süki volt mellé dobtam 1-2szer a kulcsomat -ez bevált. ja és rengeteget hordom kutya társaságba:))

2991. daroki (válaszként erre: 2987. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 25. 16:10

A türelmemmel nincs gond,valahogy abban biztam,hogy majd ivartalanítás után nyugisabb lesz Molly,de miért is hittem ezt???Fogalmam sincs!

Neki nincs rossz élménye se kicsi se nagy kutyával,egyszerűen ilyen típus,ugrik neki mindenkinek.Tegnap kisgyerekeket akart volna megugatni,de a húgom elkapta a grabancát és magába fojtotta az ugatást:D

Sztem is inkább azért ugatja meg a többi idegen kutyát,mert nem ismeri őket,fél tőlük és így védekezik.Ezért gondoltam a kutyasulira....hátha ott kicsit változna majd.Na utána nézek ennek hamarosan.

Ami érdekes,hogy egyik nap a lányom kezéből kicsúszott a póráz,Molly észrevett egy jóval nagyobb méretű kutyát,aki még kölyök volt,neki is indult,hogy akkor megeszi(vagy nem tudom mit akart vele csinálni Molly)de olyat ráordítottam,hogy megállt futás közben,beértem és úgy meghunyászkodott.Nem csaptam rá,csak a hangommal bántottam,szóval kicsit tart tőlem,de ettől függetlenül kakilja le amit mondok neki:(((((Ezért kellene ez a kutyasuli minél előbb,de még egyeztetnem kell a tesómmal,mert ő fogja elvinni,neki fogad szót a legjobban,ő mindig póráz nélkül sétáltatja,igaz volt már egy-két futása Molly miatt,de nem adja fel.Én még nem vagyok ilyen bátor,pedig úgy örülnék,ha olyan ügyesen mint Edu,jönne simán mellettünk,szaglászna,végezné a dolgát,játszana a többiekkel.Egyenlőre ez csak álom:(

2990. daroki (válaszként erre: 2989. - Arany52)
2010. ápr. 25. 16:02

Ugyanilyen Molly is,csak neki tök mind1,hogy fiú vagy lánykutya,eszement módjára szaladna neki:(

Viszont a kutyás bandában van két kan akik szintén olyanok mint Molly,bár azok kimondottan a kanokra ugranak.Ezek a kutyusok pórázon vannak sétáltatva és őket sem zavarja,hogy 10-szer nagyobb a kutya náluk,mennének nekik:(

Mollyt sokszor én is felkapom,bár most próbálom azt csinálni,hogy csak szorosabb pórázra fogom és így fegyelmezem és szidom ha neki áll idegbeteg módjára viselkedni.

2989. arany52
2010. ápr. 25. 10:08
Rita, akkor Molly olyan harcias , mitn Ronyka. Azt hittem csak a fiu kutyusok ilyenek. Ő a kan kutyákkal kezd ki, de el lehet képzelni, alig 3 kiló és a kómód nagyságú kutyáknak akar nekimenni. Szerintem tudathasadása van, az a téveszméje, hogy ő egy nagy , erős kutya. Már lányom végig pásztázza az utcát és ha meglát egy nagy kutyát, kapja a karjába. A kis harcias még kézben is ugat és eszében sincs megváltozni.
2010. ápr. 25. 06:20
+z,lemaradt a 2987 böl.
2987. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2985. - Daroki)
2010. ápr. 25. 06:17
Sziasztok,szerintem igen.Ezt is nagy türelemmel kell csinálni.Lehet ha elmentek suliba úgy megszeppen a sok kutyától,hogy meg sem mer szólalni.Rocco is így volt,csak akkor kapkodott mikor már a nagyobb kutyák csesztették.Most mi ott tartunk,aki kb akkora mint ő azzal nem aggresszív.Nagy kutyákra ő is támad,nem felejtette el a történteket.Akkor leszidom és ha már nem támad dicsérem.Azt hittem Rocco-nál azért van ez,hogy a két nagy kutya megverte,de ezek szerint alapból ilyen.Molly-val nem történt ilyesmi,vagy igen?Olyan nagy kutyákat kéne keresni ,nekem is aki jámbor,és felsem venné ezek acsarkodását.Előbb utóbb talán megszoknák hogy nem bántják őket,mert szerintem félnek azért támadnak.A másik meg a póráz,akkor nagyon bátrak.Olyan helyet kéne keresni,ahol nem kell póráz,valami bekerített kutyafuttató.Teljesen másképp viselkednek mikor nincsenek a dazdi közelébe.Az elején mindenféleképp csak kistestű kutyákkal próbálkozál,és ha az már megy akkor jöhetnek a nagyok.
2986. d11354fb1f (válaszként erre: 2984. - Daroki)
2010. ápr. 24. 18:39

:) köszönöm!


Most akkor dolog ha velünk van, ha felvesszük, és látja, hogy foglalkozunk vele. nem csoda, 5 testvére volt:)


Ma én is beleharapok a fülébe, hátha :D bejön... :)

2985. daroki
2010. ápr. 24. 18:07
Rocco gazdi!Szted ha Mollyt elvinnénk kutyasuliba,akkor lenne rá esély,hogy leszoktassuk erről a harciasságáról???Minden ismeretlen kutyának nekimenne,ugatja,morogja őket,de szó szerint úgy mint egy elmebeteg:(((Nem lehet póráz nélkül menni vele,mert idiótán viselkedik.Nekem ez idegen,egyik kutyám sem volt ilyen hülye:(Félre ne értsetek,mert imádom,de még remélem van legalább 10 évünk együtt....ne már végig ilyen dinka maradjon:D
2984. daroki (válaszként erre: 2982. - D11354fb1f)
2010. ápr. 24. 18:04
Ne aggódj,majd megszokja az új helyét,csak ehhez tényleg idő kell.Nektek legyen végtelen sok türelmetek hozzá és meglátod,nagyon boldog kiskutya lesz belőle:)
2983. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2982. - D11354fb1f)
2010. ápr. 24. 14:55
Sziasztok,mi úgy csináltuk(még a mai napig ott van)az ágyát odaraktuk a miénk mellé.Ha éjszaka sirt a nejem csak lenyúlt hozzá megsimogatta,és aludt tovább.Nekünk nem volt olyan nagy nyafogás ,sírás.Igaz Rocco elmúlt már nyolc hetes mikor elhoztuk(szerintem sem kellene elöbb elhozni)és kaptunk vele egy darab rongyot amin addig aludt és egy játékot is amivel játszani szokott.Tudom hogy eszik már hathetesen,de akkor is szükség van még arra a két hétre.Az anyja fokozatosan elmarja maga mellöl(mert már nem engedi szopni)és ezzel elősegítí az elválást.A másik meg az hogy most tudnának igazán játszani egymással,neki ez most kimarad.Most következik pár hónap(míg minden oltása meg nem lesz)amig kutyák közé viheted.Pedig most lenne legnagyobb szükség a fajtársaira.És éppen ezért nem venném el tőle ezt a két hetet.Azt is tudom hogy aki tenyészti annak már elege van hat hét után is,és a nagy kutya is szabadulna tőlük.Rocco-éknál ezt úgy oldották meg(ahol született)külön zárták őket,és az anyjuktól már ott elváltak ,de legalább a tesók ott voltak.Ők két hétig teljesen egyedül voltak.Néha néha engedték be a mamát hozzájuk.De hát ez nem mindenhol van így.Kitartás,türelem,türelem,és az öröm nem marad el.
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook