Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
3132. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3131. - Maruszja)
2010. jún. 12. 08:06
Gratulálok Picúrnak az "apasághoz"!Most akkor egy a tiéd lesz belőle?
3131. Maruszja
2010. jún. 11. 22:37

Sziasztok! Már régen nem jártam itt, azóta sok minden történt velünk.


Sajnos most Picúrnak is hasmenése van, de lassan csak volt. A Lidl-be vásároltunk kutyakaját neki, amit eddig még soha nem tettünk és mi arra gyanakszunk. Én egyébként mindig a Rossmannba veszek neki, mert az bevált: jó illata van és gusztusos.


Másik újságom, hogy Picúr apuka lett. Vasárnap megyünk a kiskutyákat megnézni. 2 kislány és 1 kisfiú kutyus született. Biztos nagyon aranyosak, majd csinálunk képeket.

3130. v.Wiky
2010. jún. 11. 21:28

Sziasztok!

Van köztetek valaki aki kutyaiskolába vitte a kutyusát? Én most gondolkodok rajta, hogy lehet nem lenne hátrány. Játszhatna a többi kutyával, mozogna, és tanulna is. Alap dolgokban szót fogad (ül, fekszik, marad, gyere ide, érti azt, hogy pisilni kell? menjünk sétálni? Éhes vagy?...) :) De csak a lakásban. Hátul van egy nagy tér, meg egy játszótér is, és ha ott kiengedem póráz nélkül, akkor a kedvétől függ, hogy szót fogad e. És azért csak jobb neki, ha póráz nélkül is kiszaladgálhatja magát, mert energiája az van bőven :)

Véleményeket, tapasztalatokat szívesen fogadok :)

Szép estét mindenkinek!

3129. Zsabesz86
2010. jún. 10. 16:56

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére kezd helyre állni ez a hasmenéses dolog.De olvastam,h. ezek a kutyusok nagyon érzékenyek mindenre!

2010. jún. 10. 14:49
Szerintem is vidd orvoshoz,ki tudja milyen fertözés lehetett azon a csonton.Nagyon vigyázni kell velük.
3127. Hencike73 (válaszként erre: 3126. - Zsabesz86)
2010. jún. 10. 14:17
Azonnal vidd orvoshoz!!!!!!
3126. Zsabesz86
2010. jún. 10. 11:46

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni?

Ma voltunk sétálni a kiskutyámmal és a fiammal!Némó(a kutyus) szimatolgatott,aztán kicsit később a szájába vett valami csont félét,de ahogy észre vettem kiszedtem a szájából!És most hasmenése van a kutyusnak!Van valami jó házi praktika vagy mindenféleképpen vigyem el dokihoz?Előre is köszönök minden segítséget!

3125. gviki
2010. jún. 9. 20:35
Nekem a gyerekek kutya mellé születtek USA spánielünk volt menhelyi hozott problémákkal de gyerkek megtanulták mit lehet mit nem. Na ő kapott ha nem tetrszett valami de Benji a másik véglet egy 3. gyerek szertelen most hordom suliba.
2010. jún. 8. 11:09
Nagyon jól néz ki Rocco az új rucijában.
2010. jún. 8. 11:02

én csak azt látom egyre több bichon vagy keveréke kerül az utcára mert rájönnek a gazdik, hogy mégis csak túl vállalták magukat.

Nem tudják ápolni,sajnálja a pénzt kozmetikusra, rájön a gyereket már nem érdekli,rá maradt a kutya minden gondja-baja.

Ha befogadsz azzal is kell törödni főleg az elején mert mire megszokja a környezetét,lehet nem is csípi a gyerekeket, lehet sose fog szót fogadni,lehet olyan gazdái voltak ezelőtt akik mély sebeket ejtettek a lelkében,amik nem biztos ,hogy felejtődnek.

Nem azért írom mert támadni akarlak, nekem édes mindegy lesz-e kutyád vagy se,csak gondold át.

Itt csak a kutya fizet rá ha mégse válik be.

3122. e6e04e8184 (válaszként erre: 3119. - Hencike73)
2010. jún. 8. 10:55

Hát te tudod, én nekem nem lenne energiám körbe ugrálni a gyerekeimet, férjemet vagy páromat, önmagamat+még egy kutyát.Ezen azt érts reggel felkellsz viszed bölcsibe vagy később oviba,dolgozol,rohansz haza a gyerekekért,bevásárolsz,főzől, gyereket nevelsz, törödsz a pároddal meg önmagaddal, aztán a kutyával.

De ha neked megy hát le a kalappal:)

nem kor függvénye szerintem hogy mennyit foglalkozol a kutyáddal, az én kutyám 10 hónapos lesz lassan és igy is 3-4 órát foglalkozom vele.

3121. Hencike73 (válaszként erre: 3120. - Teodora196)
2010. jún. 7. 22:59
Én is növendék vagy fiatal kutyára gondoltam :))))
2010. jún. 7. 16:04
Hencike az a baj hogy ez nem nevelés kérdése, de egy kétévesgyerek mellé én sem ajánlanék egy bébi havanese kutyát. Inkább a babyhavanese-vel várj még. Próbáld meg a bishon mentőket, vagy ki lehet fogni hírdetésbe is, de mindenképpen inkább felnőtt, esetleg nővendék kutyust próbálj beszerezni.
3119. Hencike73 (válaszként erre: 3116. - E6e04e8184)
2010. jún. 7. 13:01
Én sem nyomtam agyon a kutyáimat,talán azért mert úgy neveltek.Minden nevelés kérdése.
3118. Hencike73 (válaszként erre: 3114. - Teodora196)
2010. jún. 7. 13:00
Ez nagyon szuper!!!Köszike!!!
2010. jún. 7. 11:11
Tettem fel képeket,ha gondoljátok lesetek be
2010. jún. 7. 11:01

Én két pici gyerek mellé nem vállalnék kutyát- végig gondoltad, egy kistestű kutya olyan mint egy gyerek lesz időd és energiád ugymond plusz "gyerekekkel " foglalkozni?

Én szerdán fogadtam be egy 10 hónapos havanese-t, ő előtte 3 gyerekkel volt és a mama bevallotta nem is gondolta mennyi gonddal jár no meg menyit kell vele foglalkozni. Az ő gyerekei már nagyobbak voltak/8-10-13/.Rá adásul ha mész dolgozni akkor már nem lesz annyi szabadidőd, vajon megtudnál -e felelni annyi felé? gondolod végig lesz -e napi min. 3 órád amit a kutyával tudsz foglalkozni mert őt nem lehet a sarokba tenni.Ráadásul kisgyerek mellé kistestű kutyát? nem félsz hogy kárt okoz benne a kisgyerek? de te tudod.

3115. gviki (válaszként erre: 3111. - Hencike73)
2010. jún. 6. 18:40
Kan, de már ivartalanítva van.
3114. Teodora196 (válaszként erre: 3113. - Hencike73)
2010. jún. 6. 10:49

Hencike figyelj, van már havanese mentők van fórumjuk is. Itt általába havanese keverék kutyusok vannak fent. Érdemes felvenni velük a kapcsolatot.

[link]

Itt érdeklődhetsz, ha jól tudom Tengerecki-t kell keresned, de szerintem bárki segít neked.

3113. Hencike73 (válaszként erre: 3112. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. jún. 5. 21:48
Köszönöm,de tisztában vagyok a kutyatartással,előnyeivel hátrányaival,azt is tudom hogy bepisil,bekakil,nekünk is lakásban volt a kutyánk mikor gyerekek voltunk,sajnos udvarom nincsen,ezért is gondoltam esetleg arra hogy egy már szobatiszta keverék kutyus hoznék a menhelyről!
3112. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3109. - Hencike73)
2010. jún. 5. 07:19
Sziasztok,szerintem olyat kéne választanod ami az udvaron elvan.Semmi esetre nem tartanám a gyerekekkel egy lakásba.Gondolj bele a kiskutya bepisil bekakil,a gyerekek másznak,megkóstolnak mindent amit találnak,legyen az kaki pisi.Nem tudsz a nap 24 órájában figyelni rájuk.Nagyon nagy gondot vennél a nyakadba,és végül a kutya húzná a rövidebbet.Amig kicsi addig a gyerekek nyúznák,ha megnő akkor odakap ha már unja akkor is ő lenne megbüntetve.Ha van kerted bármilyet választhatsz,minden kutya szereti a gyerekeket(ha együtt nönek fel)de lakásba szerintem semmilyet amig ilyen kicsik a gyerekek.De hát te döntesz.Arra gondolj hogy egy érző élő állat,és nem játékszer.
3111. Hencike73 (válaszként erre: 3110. - Gviki)
2010. jún. 4. 15:21
Igen igazad van,ezek szerint neked havanese kutyusod van!Szuka vagy kan?
3110. gviki (válaszként erre: 3109. - Hencike73)
2010. jún. 3. 13:27

Szia!


Benji is 2 (fiú) és 4 (ány) éves gyerekek közé keveredett tavaly. Játszópajtásnak tekinti a gyerekeket így max ha belelendül a játékba van harapás nem semmiképp nem kap pedig amit néha kibír :S.


Szerintem ha nem sűrgős még egy évet várjál 3 éves gyerkeknek jobban el lehet magyarázni legalábbis nálunk a gyerkők már zömmel betartják a szabályokat az állatokkal való bánásmódban.

+ ennyi év tapasztalattal ami Neked van nem hinném hogy gond lenne.

3109. Hencike73
2010. jún. 2. 10:10

Sziasztok!

Már írtam másik fórumba ami a gyerekek és a kutya tartásról szól,de nem írt senki ezért hozzátok fordulok!Én nagy kutyás voltam, de nagytestű kutyáim voltak, most viszont dilemmában vagyok hogy 2 éves gyermekem mellé milyen kutyát hozzak, gondolkoztam keverék kutyán is, de őszintén szólva tanácstalan maradtam. Ismerem a kutyatartást 20 évig benne éltem :)

Havanese kutyát szerettem volna de a fajta tartói lebeszéltek róla mert szerintük a gyerek dolgait nem kultiválná és lehet oda kapna neki. Ha valakinek van ötlete kérem írjon. Köszike.

3108. f979700a86 (válaszként erre: 3107. - Marci Mama)
2010. jún. 1. 17:48
Már nem akartam több almot,mindenképpen ez lett volna az utolsó.Jackynek prosztata gyulladása lett,2 napig kórházban is volt.Szerencsére meggyógyult,de a gyógyulása után ivartalaníttattam,megelőzve a további bajokat.
3107. Marci Mama (válaszként erre: 3106. - F979700a86)
2010. jún. 1. 17:05

Nálatok több kutya van, azért lett ivartalanítva? Vagy más oka is volt? (állatorvos emlegetett prosztata és egyéb későbbi problémákat, ha nem ivartalanítunk)

De amíg nem szexeli meg az összes párnát és vendéget, addig komoly oka, indoka van???

3106. f979700a86 (válaszként erre: 3105. - Marci Mama)
2010. jún. 1. 14:23
Patella problémával nem kapnátok meg a tenyésztésre az engedélyt.Az én kutyáim tenyészsemlések.A szemlén megvizsgálják a kutyákat,futtatni is kell őket,itt már kibukna a járás hibával.A tőrzskönyv egyébként is fontos az ősök miatt.Nehogy beltenyésztett kutyusok legyenek.Az ivartalanítástól meg ne félts a kutyusodat.Hamar túl lesz rajta.A Jacky nekem most lett ivartalanítva.
3105. Marci Mama (válaszként erre: 3103. - Daroki)
2010. jún. 1. 13:51

Köszönjük!

Marci csokiszínű, kicsinek egész sötét volt (étcsoki :)), mostanra kicsit világosodott, amolyan tejcsoki lett. De állítólag ennél már nem lesz világosabb. Páromnak ez a szín volt az álma, sokáig kerestük is, és ő szerelem is volt első látásra. Nagyon szép, jó idegzetű, okos kutyus. Anno nem kértünk törzskönyvet, mert hogy kedvtelésre vettük, nem tenyészteni, ivartalanítani is akartuk, de most azon gondolkodunk (sajnálom őt, a műtét miatt).. Így TK nélkül meg nem tudom, érdemes-e pároztatni, meg kivel, hogyan, stb. Utána néztem a tenyésszemlének is, és ha jól értettem, olyan nincs, hogy TK nélküli, de tenyésszemlés.

Arról nem is beszélve, hogy valószínű van egy kis patella ficamunk (kocogásnál néha sasszé balra hátra), ezzel meg sztem nem kapunk tenyésszemlét. És azért a lelkem mélyén egyet értek azokkal a tenyésztőkkel, akik energiát fektetnek abba, hogy kiválasszák a megfelelő párosítást, hogy megmaradjanak a fajta jellemzők, vérvonalak, stb.. és nem csak játszótéri szerelmekből született - esetleg nem túl jól sikerült kiskutyákkal - gyarapodjon a havanese fajta..

Szóval ha tenyésszemlések lehetnénk, meg valaki a mi vérvonalunkat akarná, akkor nem lenne ellenemre, de egyébként nem..

Szóval nálunk ez most nagy dilemma..

Ti tudtok valamit erről a tenyésszemlés dologról??

3104. f979700a86 (válaszként erre: 3102. - Daroki)
2010. jún. 1. 13:44

Igazad van,nem kell egyszer sem szülnie a kutyának.Lehet ivartalanítani.

Az egyik lány kutyusnak barna szőre,kiváncsi vagyok milyen lesz később.

3103. daroki (válaszként erre: 3101. - F979700a86)
2010. jún. 1. 09:08
Még a csoki színűek nagyon szépek és ritkák:)
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook