Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
3162. szopran (válaszként erre: 3161. - Heni86)
2010. jún. 22. 13:22

Szia Heni! Nagyon szép kisfiad van!:)

A kutya is tünemény. Olvastam milyen gondok voltak vele, mert nem értettem miért pisil az ágyába.Előszöris mert még nagyon pici. Természetes, hogy nem szobatiszta. Az ágyukba többnyire nem szoktak, de mivel őt a kádba tetted a hányás miatt ,lehet, hogy összekeveredik még a kis agyában? Mi használtuk a kutyapelenkát és nagyon jól bevált. Felitatod egy kis pisivel és meg fogja találni-illetve először te vidd oda. Mikor pisil is felkaphatod, vagy ha várható. (Alvás után, játék, evés után, stb.)

3161. Heni86
2010. jún. 22. 13:06

Most azzal próbálkozok, hogy szilviával feltörlöm a pisit és nem dobom ki hanem oda teszem a fürdőbe és néha odaviszem hátha... Eddig csinált vagy 5 pocsoját de egyiket se oda. :(


Kutyapelenkának van értelme szerintetek? Mert idővel szeretném ha kijárna de most se a másik kutya, se az időjárás miatt nem tudom kivinni. Még egy hónapig van neki szobafogság az oltásig...

3160. daroki (válaszként erre: 3159. - Heni86)
2010. jún. 22. 12:22
Írtam a másik fórumra ezzel kapcsolatban,de majd jönnek biztos a többiek,hátha nekik van jobb ötletük mint nekem.
3159. Heni86
2010. jún. 22. 12:19

Köszönöm! :)


Ahogy időm engedi olvasgatok vissza. :)

Mi suliba sajnos biztos nem tudunk majd vele menni mert a kisfiam mellett nem igazán lesz rá lehetőségem... :(

Majd itthon "okosodunk". :) Olvasom majd a tippeket!


Viszont most lenne egy konkrét kérdésem ha lehet. Szerintetek miért pisil bele az ágyikójába is??? Mosom napi 2x mert mindig elintézi. :(

3158. daroki (válaszként erre: 3157. - Heni86)
2010. jún. 22. 12:13

Szia!


Persze,hogy csatlakozhatsz!Ha van időd olvasgass vissza,biztos találsz olyan infót ami érdekelhet téged is:)

3157. Heni86
2010. jún. 22. 11:56

Sziasztok!


Csatlakozhatnék esetleg én is? Már 2 napja én is Havanese gazdi vagyok és nagyon rám férne pár jótanács a kutyus nevelését illetően. Bár még nagyon pici de a gond csak késik, nem múlik. :)


Megnéztem a kutyusaitokat! Tündériek. :)

3156. szopran (válaszként erre: 3154. - Marci Mama)
2010. jún. 21. 20:41

Csuda jó dolga van Marcinak!:) Biztos élvezi is a nagy szabadságot a kikötőben.Mivel sokat van ott, szerintem a vizet is szeretni fogja a gazdikkal.Nagyon jól csinálod, hogy így mindenhez szoktatod. Sajnos Buksi rosszul van a kocsiban-igaz mi messzire(is)utaztunk vele.A hosszabb utakat nem bírja.


Igen ott még egészen kicsi volt.:)

3155. daroki
2010. jún. 20. 22:42

Hello gazdik!


Most nézem,hogy a képgalériát elárasztották a havanese kutyusok:)Tele van velük a gali:)

Remélem mindenki jól van!

3154. Marci Mama (válaszként erre: 3152. - Szopran)
2010. jún. 19. 16:00

Amin az öledben van, az kisebb kori kép? Tényleg eléggé vilégosodott.. de nagyon jóképű, mutattam a Páromnak, neki is tetszett, pedig ő nagy kritikus :))


Havi talin az elején nagyon meg volt lepődve (falu szélén lakunk, kevés sétálós kutyi van - volt még tavasszal -, keveset szocializálódtunk a hidegben.)

Aztán rájött, hogy hasonszőrűek a kutyik, és akkor volt nagy játék, élvezte nagyon!

Gyalog vagy autóval közlekedünk. Ha nem járda-úttest részen megyünk, akkor póráz nélkül, egyébként rövid pórázzal (most tanuljuk a járda és útszéle fogalmakat :)) Egyébként meg autóval. Hungarocelből csináltunk neki ülésmagasítót (hogy kilásson ágaskodás nélkül is), meg van biztonsági öve, és szépen ül. Mi vitorlázunk, oda is visszük magunkkal. Amíg előkészülünk, addíg kódorog a kikötőben, szaglászik, megkergeti a madarakat, barátkozik (kb 50 m-es távra megy el, messzebb nem, onnan kimenni sem tud, autó sincs - persze a fél szemünk rajta), aztán hajózunk.. kíváncsiak vagyunk, a vizet szeretni fogja-e majd nyáron? Nekünk fontos volt, hogy hozzászokjon, hogy megyünk, mikor pici volt télen, akkor is beraktam a kocsiba, ha csak a boltba vagy a postára mentem, hogy szokja az utazást (és h nem minden út a dokihoz meg az oltásra vezet :))

3153. szopran (válaszként erre: 3151. - V.Wiky)
2010. jún. 19. 13:04
De jó!!! Majd írj hogy sikerült.Biztos élvezni fogjátok!:)
3152. szopran (válaszként erre: 3150. - Marci Mama)
2010. jún. 19. 13:02
De aranyos lehetett a találkozón!:) Tényleg az ember azt feltételezi, hogy elrohannak, de gyakorlatilag nem így van.Ők talán jobban meg vannak illetődve, mint mi....keresek kicsikori képet, jó?Majdnem fekete volt, aztán világosodott.Hogy közlekedsz vele?De jó, hogy "menősek" vagytok!:)
3151. v.Wiky (válaszként erre: 3149. - Szopran)
2010. jún. 17. 20:22
Köszi az infót :) Megnéztem az oldalt, két hét múlva költözök Ladykével Pestre, majd mindenképp felveszem a sulival a kapcsolatot :)
3150. Marci Mama (válaszként erre: 3147. - Szopran)
2010. jún. 17. 18:10

Köszi! De Buksi is nagyon formás! :) Fekete volt picinek?

Suli jó lenne, de most nyáron is sajna hv-én van, és nyáron nagyon menősek vagyunk hv-én, hétköznap este jobban ráérnénk. De láttam h ősszel indul majd megint, akkor majd elmegyünk!

(mikor először elengedtem idegenben egy Havanese találkozón, ne tudd meg, hogy izgultam!.. de nem ment el, erős nála - pláne irántam - a falka szellem)

3149. szopran (válaszként erre: 3148. - V.Wiky)
2010. jún. 16. 18:15

Ez a honlapjuk, itt mindent megtalálsz:

[link]

3148. v.Wiky (válaszként erre: 3143. - Szopran)
2010. jún. 16. 17:31
Azt megköszönném, ha elküldenéd a címüket, elérhetőségüket. Szerintem Ladyke is élvezné, hogy társaságba van. :) Előre is köszönöm! :)
3147. szopran (válaszként erre: 3144. - Marci Mama)
2010. jún. 16. 16:23

Szép ez a kis Marci nagyon!:)

Érdemes elvinni suliba, mert a kutya is nagyon élvezi. (az enyém szeretett járni) Tényleg jó a Cerbi! Nagyon kutyacentrikusak.Ügyes vagy, hogy sokmindent megtanítottál Marcinak. A suli azért jó, mert magabiztosabbá teszi őt is, téged is.

3146. Marci Mama (válaszként erre: 3139. - Maruszja)
2010. jún. 16. 15:31
Lehet h én vagyok béna, de h tudom megnézni a naplódat? A picikéket.. :)
3145. Marci Mama (válaszként erre: 3141. - D11354fb1f)
2010. jún. 16. 15:25

Mi megfürdettük Marcit 3 hónaposan, és 4 hónaposan meg is lett nyírva (ollóval, nem géppel)

A bolhát érdemes állatorvosnak ellenőrizni, mert az a nyírástól nem fog kimenni! (és nem is biztos, hogy bolha)

3144. Marci Mama (válaszként erre: 3142. - V.Wiky)
2010. jún. 16. 15:24

Mindenképpen olyan helyre vidd, ahol kistestű tanfolyam van!

Mi is jártunk oviba, a következő méret egy spáni volt, a többiek mind nagyok. Marci akkor fél éves volt, az "óvónéni" (akinek két golden retrivere volt) gyakorlatilag nem vett komolyan minket, és alig foglalkozott velünk, talán nem volt neki kihívás, hogy Marci megtanuljon valamit.

Itthon tanultunk, sétál póráz nélkül (ott, ahol nincs autó), visszajön, visszahoz, leül, megáll. A cerberosnak megnéztem a honlapját, jó lehet! (Lehet hogy ősszel egy sulinak mi is nekifutunk)

3143. szopran (válaszként erre: 3142. - V.Wiky)
2010. jún. 16. 10:42
Cerberos iskola a XVI.kerületben van.Persze viheted . Azt már nem tudom pontosan mennyibe került, de ha gondolod elküldöm a címüket-elérhetőségüket és megkérdezed. (nem kevés, de nem drágább, mint a többi)
3142. v.Wiky (válaszként erre: 3135. - Szopran)
2010. jún. 16. 08:45
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Ladyke most lesz 2éves. A kor mennyire számít? Egy alaptanfolyamra én is szeretnék vele beiratkozni :) Esetleg meg tudnád adni a kutyaiskola nevét, ahova jártatok? Mennyibe került? Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 16. 07:44

sziasztok!

hány hónaposan lehet először fürdetni? kicsim 15 hetes, de úgy hallottam, hogy féléves koráig nem ajánlott.

Nagyon vakarózik, szerintem van bolha benne. Nagy a szőre(én szívesenmegnyírnám, de szerintem azt sem szabad), és ezért gondoltam, hogy vagy a fürdetés, vagy a nyírás jót tenne neki.

3140. daroki (válaszként erre: 3139. - Maruszja)
2010. jún. 14. 21:50
Nagyon édibédik:)
3139. Maruszja (válaszként erre: 3132. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. jún. 13. 22:37
Szia, igen kiskutyát kapunk majd. De nem tudjuk megtartani sajnos, mert egy is elég a II. emeletre. A naplómba ma betettem a képeket, mert ma voltunk babanézőbe.
3138. daroki (válaszként erre: 3137. - Náíma)
2010. jún. 13. 21:36

Szia!


Egy éves koruk körül elérik a végleges méretet.

3137. Náíma
2010. jún. 13. 21:23
Sziasztok gazdik!Az lenne a kérdésem,hogy mennyi idős korára érik el a Havanesék a végleges méretüket?Köszönöm!
3136. szopran (válaszként erre: 3133. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. jún. 12. 22:41
Szia! Szerintem az "óvónéninek" hiányzott a repertoárjából a közömbösítés.:( Mivel ez elmaradt, félős lett szegény kiskutyád.Szegényke!Azért ezt még ki lehet javítani és ki is kell.Nálatok nincs u.nevezett szocializációs foglalkozás?Érdemes lenne helyrehozni ezt a dolgot, mert nagyon rossz , ha ezután mindig fél a nagyoktól.
3135. szopran (válaszként erre: 3130. - V.Wiky)
2010. jún. 12. 22:27
Szia! Nekem most volt 2 éves Buksi(havanese fiú), egy éve jártunk iskolába.Elvégeztük az alaptanfolyamot.Itt kistestű kutyáknak is indítanak folyamatosan.Nagyon élvezte és tényleg sokat tanult ő is-én is.:)A szünetekben együtt voltak a nagyokkal, így megtanultak hozzájuk is viszonyulni. Szóval érdemes járni!
3134. daroki
2010. jún. 12. 21:26

Sziasztok!


Na nálunk pozitív változás állt be Mollynál.Végre nem ugatja meg az idegen és nála jóval nagyobb kutyákat,de ehhez az kell,hogy el legyen engedve.Amióta így sétáltatjuk a legtöbb eddig utált kutyát vagy idegen kutyát észreveszi ugyan,de nem vesz róluk tudomást.Van,hogy beindul és összevissza rohangál,de egy hangosabb rászólásra lehiggad egyből.

Végre eljutottunk vele idáig!

3133. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3130. - V.Wiky)
2010. jún. 12. 08:20
Rocco-val jártam oviba.Vegyes a tapasztalat mert mikor voltak vele egy súlycsoportu kutyák akkor jó volt.De olyan is volt mikor csak németjuhász,labrador,stb nagytestű kölykök voltak.Akkor nagyon rossz volt,mert ugye mind vele akart játszani és túl sok volt neki.Nem hagyták békén persze,és nem tudott máskép védekezni csak támadott,és erre az "ovónéni"őt büntette meg.Most az lett az eredmény,hogy aki nagyobb mint ő,azt támadja.Iskolába ezért nem is mentünk.Szerintem ha viszed akkor csak is az ő súlycsoportjába(ha van ilyen)de tudtommal nagyon kevés suli van ahol el lehet engedni a kutyákat.Egy zárt kutyafuttatóba többet érsz vele,ha van a közelben ilyen,amig nem lesz a behívás stabil.
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook