Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
3192. Marci Mama (válaszként erre: 3190. - Heni86)
2010. jún. 24. 00:04

ó JAJ..

Szegénynek még mennyire a mamája mellett lenne a helye.. Nem csodálom, hogy a rendes tenyésztők egy kanál vízben folytanák meg a szaporítókat!

Mi sokáig kerestük Marcit, jártunk pár helyen, láttunk elszomorító dolgokat..

Vigyázz rá nagyon, szerintem a kertbe se vidd még ki!

Lehet ezért pisil be az ágyikójába: szaporítónál valószínű kis doboz, egy helyen esznek, alszanak, pisilnek, kakilnak..

Jó éjt!

3191. Edó21 (válaszként erre: 3182. - F979700a86)
2010. jún. 23. 23:26
nem tudom, jól írom-e, hypoallergén tápot tudnál ajánlani?
3190. Heni86
2010. jún. 23. 23:17

Sziasztok!


Carlos jól van köszönjük szépen! :)


Csak egyszer ment a hasa de ennyi. Tudom, hogy a pedigree nem a legjobb de legalább eszik valamit. Nem vízzel áztattam hanem tejpótlóval (mert abban van valami hasmenésgátló) és egész korrekt adagot benyomott.


Beszéltem egy tenyésztővel is ma... Kértem adjon tanácsot. Nagyon rendes volt, küldtem képet Carlosról és válaszolt. Azt mondja szerinte 4-5 hetes lehet. :((( Ő is az RC Startert javasolta úgyhogy holnap elszaladok és veszek valami kis kiszerelést próbából.


Köszi mégegyszer! Jó éjt mindenkinek!

3189. Marci Mama (válaszként erre: 3187. - Heni86)
2010. jún. 23. 22:53

Remélem délután óta jobban vagytok már!

Arra azért figyelj, hogy igyon! Az ilyen kicsi kutty hamar kiszárad! És egyet értek Darokival a minőségiBB kutyatápot illetőleg! A Pedigree nem az!

Ha helyre jön, akkor is óvatosan kellene bevezetni egy jobb tápot, mert van aki erre-arra allergiás. (és van aki a RC-ra, de nem okoz allergiát) De ha holnap is hasmenése van, akkor beszélj a dokival!

Nekem az a gyanúm (de tényleg nem akarok megvádolni senkit!), hogy sikerült egy szaporítót kifognod (nagy különbség van ám a szaporító és a tenyésztő között). Ez a kutty nagyon picike lehet. (Gondolom a törzskönyv szőba sem került. Ja az oltási könyvnek semmi köze a chippeltetéshez - bár ezt már talán tudod) Szokott itt írogatni DMaria, neki szoktak lenni baba kutyusok, esetleg kérdezd meg őt, mit javasol. Biztos profibb baby szinten, mint mi...

3188. daroki (válaszként erre: 3187. - Heni86)
2010. jún. 23. 17:19

A lényeg,hogy ne egyen összevissza,most arra kéne törekedni,hogy csak egyfélét egyen egésznap és a következő napokon is.

Aztán ha már rendesen eszik és a széklete is normalizálódik,akkor el lehet majd kezdeni egy másik féle minőségibb kajára átállni,de sztem kérdezd majd meg a dokitokat,hogy ő mit tanácsol!

Én csak azt tudom tanácsolni,amit az én dokim javasolt és ami be is vált nálunk.

3187. Heni86
2010. jún. 23. 14:59

Oké rendben akkor nem bűnözünk. Fő az egészség! :)


Viszont most gáz van. :( Fosik szegénykém nem is akárhogy! :( Lehet a tegnap délelőtti májkrém az oka. Ma már csak Pedigree konzervet evett csak nem lesz baj!?

3186. daroki
2010. jún. 23. 14:14

Ja!Kajadolog.Nálunk ami bevált Mollynál,hogy amíg egy nap többször etettük,addig szigorúan 15 percig volt előtte a kaja,ha ezidő alatt megette akkor jól járt,mert tele lett a pocakja,ha nem ette meg,akkor elvettük előle a 15 perc leteltével és a következő etetésnél kapta meg újra.Volt párszor,hogy éhes maradt,de így járt:)A száraztáp sem volt egésznap kint előtte,mert neki még elég 1-2 db-ot elrágcsálnia és tele a pocak,viszont amikor meg akarod neki adni azt a kaját amit főztél vagy konzervet,akkor az már nem kellett neki.Így a dokim tanácsát követtük és ez bevált.

Amúgy a mai napig ez a szabály,hogy van rá 15 percük,ha nem eszik meg,akkor már csak másnap kapják meg.De szerencsére nem igen kell eltenni nekik másnapra,egyből befalnak mindent:)

3185. daroki (válaszként erre: 3183. - Heni86)
2010. jún. 23. 14:09
Inkább még ne vidd ki a kertbe,annyi olyan dolog lehet ott,ami neki még árhat.A harmadik oltás után egy héttel szokták csak engedi a dokik,hogy a kuty kitegye a lábát házon kivül is.
2010. jún. 23. 12:26
mindenképp törd össze neki. én 3 hónapos koráig mindent összetörtem, hiába volt foga. mondjuk nálunk inkább tápot eszik. Meg imádja a rágó rudat, azt az összetekert izét is, ami ilyen csont alakú. Úgyhogy nem rág papucsokat sem.:)
3183. Heni86
2010. jún. 23. 11:51

Ma már "ebédre" lecsúszott neki egy kis Pedigree konzerv. De össze kellett törnöm mert egyébként nem tudja még azt se szétrágni...


Voltunk a kertben is egy kicsit. Hátravittem ahol a nagy kutya nem nagyon jár. Nagyon élvezte. Furcsa de kint mintha jobban érezné magát. Fetrengőzött a fűben, játszott minden fűszállal és folyamatosan a gyerek nyomában volt. :)

3182. f979700a86 (válaszként erre: 3175. - Marci Mama)
2010. jún. 23. 10:48
A Royal Canin kimérve 1400ft.Ezt szoktam vettem a kiskutyáknak.
2010. jún. 23. 10:31
Heni bocs, akkor félreértettelek. A kajaügyben én is ajánlom a HILs féle tápot, még a válogatós kutyák is megették.Lehet rendelni is, előbb kisadagot, aztán majd meglátjátok izlik e Carlosnak.Van konzerv is belőle, de az elég drága.
3180. Heni86
2010. jún. 23. 09:06

Sziasztok!


Éjjel nagyon ügyi volt Carlos ugyanis reggel 9-ig szó nélkül aludt. Azt hiszem kezdi megszokni a helyet. Egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy megint telepisilte a helyét. :( De úúúúgy! Hogy fér ennyi pisi egy ilyen pici kutyába? :)


Kaja téren most reggel azt volt, hogy felkelt és már a lábamat is meg akarta enni. Tiszta ideg volt. :)) Siettem, meleg vízbe áztattam a tápot egy kis tejpótlóval feldobtam. Eredmény az, hogy a tejet kiette közüle ami meg még egyben volt "gombóc" otthagyta. Összetörtem neki villával de úgy se kell. Mondom, szerintem nem ízlik neki. :) Túl natürlich...


Köszi Daroki! Délben megpróbáljuk ezt a variációt. Addig nem kap mást, előtte van a táp. Ha kell-kell ha nem-nem... :)


Kitti! Ezt a Hill's tápot lehet kapni juniorban is? Illetve hol lehet ilyet venni? Köszi!


Szép napot mindenkinek!!!

3179. e6e04e8184 (válaszként erre: 3177. - Heni86)
2010. jún. 22. 22:59

Szia Heni,

nekünk a hill's jött be már 2 hónapja eszi ,bárányosat. Áztasd be a kutya tápot vizbe vagy egy kis levesbe hogy meg puhuljon igy megtudja enni.

RC szerintem felejtsétek mert allergiát vált ki idővel.

3178. daroki (válaszként erre: 3177. - Heni86)
2010. jún. 22. 22:37

Nekem a dokim a főtt csirkehúst ajánlotta jól szétfőtt rizzsel,tésztával.Nem erősen fűszerezve!

Esetleg próbáld meg ezt,hátha beválik nálatok.Jól összepépesíted neki,így még könnyen meg is tudná enni.Nálam Molly zabálta:)

A csirkével amúgy vigyázni kell,mert allergiát okozhat,nálam az idősebbik kutyusom csirkeallergiás,Molly kap néha csirkét,de csak időnként.

3177. Heni86
2010. jún. 22. 22:33

Helló!


Megjöttünk a bevásárlásból... Hááát azt kell mondjam nem igazán jártunk sikerrel. Vettünk Pedigree-t mert állítólag azt ette eddig de nem igazán akarja enni most azt se. :(

Konzervet és szárazat is vettünk, most a konzervet próbáltam. Még az is kemény neki. A szaftot lenyalta... Alul még nincs is foga. :( Felül már kezd szúrni.


Vettünk pelust is. Kíváncsi leszek...


Persze csak azt szeretném ha a dolgát kint végezné. Vagyis nem szeretném hanem azt azért elvárom majd tőle előbb-utóbb. :)


A minőségi tápot azért nem erőltettem (RC) mert a spanim anno mikor kicsi volt nem hogy nem ette hanem sugárban kihányta akárhányszor próbáltam belecsempészni a kajájába...


Rendben, akkor a májkrém-sajt mellőzve. Próbálok kitalálni valamit a tápra hogy egye. Lehet ízesíteni kellene valamivel...


Jó éjt mindenkinek és köszönöm a segítséget!

3176. Marci Mama (válaszként erre: 3174. - Daroki)
2010. jún. 22. 20:47
Én is így :)
3175. Marci Mama (válaszként erre: 3171. - Heni86)
2010. jún. 22. 20:47

Szia Heni, üdv köztünk!

A kiskutya olyan, mint a kisgyerek: nem mindent emészt meg 8 hetesen a gyomra, így a kenőmájas, stb-ket hagy későbbre! Pláne, ha 8 hetes a kutty! Gondold el, 2 hete még szinte csak anyatajen élt!

Aztán: a kiskutyák nem lesznek öngyilkosok, azaz nem fognak direkt éhen halni! Az éhes kiskutya bármit megeszik. Ok, az elején kieshet egykét ízvilág, de: nagyon fontos, hogy minőségi táppal etesd! 8-10 hetesen már meg kell ennie a száraz tápot: érdemes Royal Canint, Flatazort - JUNIORT!!! KISTESTŰ KUTYÁNAK VALÓT - adni (ha ezért most letöröl a rendszer gazda, akkor sejtheti a véleményem!) Konzervek közül az Animonda, a Premier Finesse ami junior kutyiknak ajánlott! A száraz tápot érdemes megnézni olyan állateledelesnél, aki nagy zsákból árul! (pl a csomagolt RC 1kg=2.200 Ft, kimérve kb 1.600, a Flatazor 1000,- Ft körül van.) De nézd meg, hogy mennyi kell a kutyusnak a súlyához, és most azt add neki, napi 3x-ra elosztva! (arra emlékszem, hogy a kis feltéphető szaftos kaját háromszorra ette meg anno, és Ő már kb 3 kg volt)

Hipermarketben ne vegyél kaját! Utána többe kerül a doki, mint amit spóroltál. A kutya kaja előnye (dokik szerint) a kiskutyának az optimális tápérték van benne, így mi nem tudjuk összeállítani az étrendjét. Amit mi eszünk, az neki nem optimális. Asszem egyet értek.

Nem mondom, hogy Marci nem eszik a mi kajánkból, mert igen, amit szeret, meg főzök neki csirke farhátat minden héten, azt is imádja, meg a csont rágás is jó (még bűzmirigy ellen is!), de a fő kaja az minőségi kutyatáp.

Azt már meg sem említem, - olvasva azt, hogy az eladó elhozta a kiskutyát, és nem hozta az oltási könyvét -, hogy a rendes tenyésztő ad egy csomag kaját abból, amit a kutyi evett nála, és azt keverve lehet átállni arra, amivel mi etetjük, így nem viseli meg a kis gyomrát a váltás! Szóval szerintem a májkrémet, kenősajtot sürgősen felejtsd el! (tejjel egyébként is óvatosan, mert vannak laktóz érzékeny kutyák)

Ha mászik rád és nyüszög, az lehet az öröm, vagy hiányzik neki a "mamameleg", nem feltétlenűl éhes.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.:)

3174. daroki (válaszként erre: 3173. - Teodora196)
2010. jún. 22. 20:29
Én úgy értelmeztem Henit,hogy megvárja amíg a kutyus oltásai meglesznek,ezután szeretné,ha kint végezné el a kutyus a dolgát,de ennyi.
2010. jún. 22. 18:40
Heni lehet félreértettelek,de te valóban kinti kutyának akarod a havanese kutyát tartani?
3172. szopran (válaszként erre: 3171. - Heni86)
2010. jún. 22. 15:07
Jó vásárlást! Azért vigyázz ne nagyon engedd válogatni, mert nagyon nehéz lesz visszaállítani. (Sok ismerősöm járt úgy.)A megáztatott tápot keverd inkább össze konzervvel, vagy kenőmájassal-sajttal. Aztán mindig kevesebbet raksz rá -így könnyebben megszokja és éhes se marad.
3171. Heni86
2010. jún. 22. 14:37

Lassan indulunk beszerző körútra...

Vennem kéne neki valami más kaját is mert ez a táp 2 óra alatt se ázik meg rendesen és nem is eszi. Viszont éhes volt mert mászott rám és nyüszögött. Úgyhogy ma májkrémet és kenősajtot evett. Nem jött ki. Nézek neki valami konzervet hátha lehet kapni ilyen picinek is.

3170. szopran (válaszként erre: 3167. - D11354fb1f)
2010. jún. 22. 13:45

:)))) ez az örömpisi

No akkor jó dolgotok volt vele.

3169. Heni86 (válaszként erre: 3167. - D11354fb1f)
2010. jún. 22. 13:45

De aranyos! :)


Nekem biztos több gondom lesz vele. :(

3168. Heni86 (válaszként erre: 3166. - Szopran)
2010. jún. 22. 13:44
Az örömpisi nem baj! :) Még most azt is elnézzük, hogy ide-oda csurog. Csak azért könyörgök, hogy az ágyába ne csinálja. Egész napi programom a mosás-szárítás. :)
3167. d11354fb1f (válaszként erre: 3166. - Szopran)
2010. jún. 22. 13:41

az örömpisi az megvan:) ha örül úg ynéz ki mint egy nyúl: hátracsapja a fülét, kidugja a nyelvét, de csak a hegyét:) meg tudnám zabálni:D.

Amúgyszerencsénk volt, mert már 7 hetesen is szobatiszta volt. Mini korától kezdve a pelusra volt szoktatva, így nem volt neki fora, amikor hozzánk került

3166. szopran (válaszként erre: 3163. - D11354fb1f)
2010. jún. 22. 13:37
Jaj akkor már nagyon ügyes!:)Gondolom élvezi a dicséretet és olyankor büszke magára.Ne lepődj meg ha már szobatiszta lesz és még előfordul majd, hogy örömében becsurrant:: Nálunk bizony előfordult egy darabig, de aztán kinövi.
3165. Heni86 (válaszként erre: 3163. - D11354fb1f)
2010. jún. 22. 13:31
Köszi! Én is kintre szeretném szoktatni később... Már csak az a baj, hogy a gyerek elől valahogy el kell barikádozni a pelust mert újdonság lesz és tuti megvizsgálja ha meglátja. :(
3164. Heni86 (válaszként erre: 3162. - Szopran)
2010. jún. 22. 13:29

Szia!


Köszönöm szépen a dícséretet! :) Büszkék is vagyunk rá nagyon! :)


Az a furcsa, hogy első nap nem csinálta ezt az ágybapisilést. A kádba is az ágyikójával együtt tettem be és akkor is kimászott belőle először pisilni. Szépen kijött, evett-ivott, játszott és tudta, hogy oda aludni kell menni. A tálját is megtalálja már a fürdőben (oda tudom csak tenni a gyerek elől). Pl. most is mosásban van az ágya és az egyik pulcsimat feláldoztam és azzal volt este betakarva. Most ott volt a földön ahol a helye szokott lenni. Elfáradt a játékban, ment megkereste és leheveredett arra... :)


Akkor azt hiszem a délutáni program a kutyapelenka vadászat. :))

2010. jún. 22. 13:23

Pelusnak van ételme. mi már 4 hónaposak vagyunk, 7.hetesen került hozzánk. Kis baleseteket leszámítva, mindig a pelusra megy.

Most hogy jóidő van, sokat van a kertben, játszik a többi kutyussal(anyával, apával) :), úgyhogy mostmár inkább kint pisil. sokat van otthon egyedül, napközben, akkor viszont csak a pelenkára.

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook