Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
3312. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3311. - Daroki)
2010. júl. 10. 21:58

Sziasztok,jobbulást Edunak!

nekem lány kutyáim voltak eddig és semmi gondom nem volt igazából velük:))

3311. daroki (válaszként erre: 3310. - Daroki)
2010. júl. 10. 21:02
Azt még hozzáteszem,hogy ha lesz még kutyám,akkor fiú kutyám lesz,Molly az első,de rájöttem,hogy fiúpárti vagyok.Persze szeretem Mollyt is,nincs ezzel bajom,de sokkal több a gondom vele,mint a fiúkutyáimmal volt valaha is.Meg itt a környezetemben a lánykutyák valahogy dilisebbek,nehezebben kezelhetőek,a fiú kutyákkal valahogy mindig is tudtam szót érteni.
3310. daroki (válaszként erre: 3303. - Judit1960)
2010. júl. 10. 21:00
Nekem ha most lánykutyám lenne,akkor Díva lenne a neve:)
3309. daroki
2010. júl. 10. 20:59

Sziasztok!


Nálam Eduka beteg lett:(Gyomorgyulladása van,hajnalban vért hányt:(

Ma már reggel vitte a tesóm dokihoz.Kapott infúziót,szúrikat,csináltak neki vérvételt,hasi uh-t,eddig minden rendben van az eredményekkel.Még van egy két eredmény amire várunk(vese-máj)aminek az eredményére várunk,ezt holnap megtudjuk.

A szívét is megnézte a doki,hibátlanul műkődik:)

Most este evett szépen,iszik is,a kedve is egész jó,kopp-kopp-kopp nem is hányt már.

Viszont mi végleg elhagyjuk a konzerv és száraztápokat,most már csak főzni fogok nekik,állítólag ha így teszek,abba hagyják majd a drogozást(fűevést):D Kiváncsi leszek?!Remélem:)

2010. júl. 10. 17:54
Rocco most ki van "dőlve"itt van Bigyó(keresztlányom francia buldogja)4 hónapos.Van róla kép,itt lesz egy hétig,amig nyaralnak.Azt hittem nem lehet lefárasztani,de vele már ő sem bir.Olyan mint egy kis "rinocérosz" azt hiszem nem lesz gond az esti alvással.Jót játszottak,Rocco már kidőlt,most a Kellyt fárassza.Maszat már nem játszik vele,ő rámorog és békén hagyja.Úgy hogy most 4 kutyánk van nekünk is.
3307. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3305. - Judit1960)
2010. júl. 10. 17:45
Szerintem se vidd le,ha mondja is a doki,nem ő fogja nézni ha beteg lesz és szenved.Annyira érzékenyek még ilyenkor.Rocco is fekete- fehér,de ő fiú.
3306. f979700a86 (válaszként erre: 3303. - Judit1960)
2010. júl. 10. 14:17

Szia!

Még ne vidd ki a kutyust.Csak a 3-ik oltása után lehet kivinni.Ahogy daroki is írta,szoktasd újság papírra,vagy kutya pelenkára.A plüss kutyus jó ötlet a picinek,van mihez hozzábújnia,hiszen hiányoznak mellőle a tesók.

3305. Judit1960 (válaszként erre: 3304. - Daroki)
2010. júl. 10. 14:06

Köszönöm, hogy írtál nekem!

Kiskunfélegyházán élek és itt vettem egy tenyésztőtől. Nekem egy fekete perzsa cicám volt Döme, de két hete 8 évesen el kellett altatni. Feltehetőleg agyvérzése volt.... 3 hétig mindennap infúziót és oltásokat kapott. A kis lába már javult valamennyire tudott bicegni, de nem evett, nem ivott:-((. Megfogadtam, hogy soha többé állat nem kell, mert kicsit én is belehaltam Dömikém elvesztésébe..., de eddig bírtam.

Cicát nem, de kutyust igen:-)

Az állatorvosom mondta, hogy levihetem, de csak a ház elé egy kis időre. Persze sétálni még nem. Én is csodálkoztam, mert mindenütt azt olvastam, hogy csak a 3. oltás után 2 héttel lehet.

Hát nem tudom...

Majd teszek fel képeket, de én nem tudom a fényképezőről levenni, majd a fiam.

3304. daroki (válaszként erre: 3303. - Judit1960)
2010. júl. 10. 13:54

Szia!


Gratulálok a kutyusodhoz!Nekem van egy Mollym,igaz ő már elmúlt egy éves,de nagyon illik hozzá a neve:)

A nyügizés valószínűleg a tesók,anyuja hiánya miatt van,hamarosan megszokja majd az új helyét.

Én a helyedbe még nem vinném le az udvarra,majd csak a 3.oltása után egy héttel,addig sajna el kell viselni a pisit-kakit a lakásban.

A kutyapelust próbáltad már?Vagy egy újságpapírra szoktatni?

Meg szabad tudni,hogy honnan van a kutyusod?

3303. Judit1960
2010. júl. 10. 13:36

Sziasztok!

Tegnap hoztam haza 6 hetes gyönyörű havanese kislány kutyám. Még nem tudtam nevet kitalálni.

Tündéri! Fekete-fehér foltos. (talán Molly lesz, de még ezt nem tartom tökéletesnek) Mit ajánlotok?

Tegnap délután megfürdettem, evett-ivott játszott:-) és éjjel velem meg egy plüss kutyussal aludt. Semmi gond nem volt. Ma elkezdett nyüszíteni. Gondolom a tesókat keresi. Mit csináljak? Hamar le fog róla szokni?

Ja és a kaki-pisi. Hiába az erkély, a fürdőszoba, udvarra is levittem (emeleten lakom), de persze ma még mindenfelé volt pisi a lakásban, főleg a szőnyegen. Van ötletetek?

3302. daroki (válaszként erre: 3300. - Csibe-Babuci)
2010. júl. 9. 16:02

Szia!


Megnéztem a képeket róluk,nagyon szuper képek és baromi jó lehet ilyen sok kutyussal együtt élni:)

3301. daroki (válaszként erre: 3297. - 90b0cfb141)
2010. júl. 9. 16:02

Szia!


Én is várom a képeket a kutyusodról:)

2010. júl. 9. 15:05
Sziasztok, nekem két hat éves bichon havanese kiksutyám van (és persze még két tibeti terrierem).
3299. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3296. - Marci Mama)
2010. júl. 7. 09:28
Na a behívássla nekem is akadnak gondok. Ha gyakorolunk, olyan szépen megy mindne, ha csak ketten vagyunk, minden ok. De amint már más is jelen van, akár kutya, akár ember, megfeledkezik a jómodorról. A másik, ami aggaszt, hogy még mindíg megeszik az utcán dolgokat. Tegnap reggel talált egy darab kiflit. Tudja hogy nem szabad, mert felkapja, és elfut előlem. Hiába mondom, hogy nem szabad! Próbálom jutifalattal odahívni, de az sem mindíg jön be! Van valakinek ötlete?
3298. Marci Mama (válaszként erre: 3297. - 90b0cfb141)
2010. júl. 7. 08:10

Szia! Üdv köztünk!

Tegyél fel képeket majd, had lássuk azt a pici lányt! :)

2010. júl. 7. 07:13

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra:)

Van egy 3,5 hónapos havanese kislányom:) 8hetesen került hozzánk, és a kezdeti nehézségek után, már megvan a napi rutin. Végre alszik éjszaka, tudja mikor kell lefeküdni. Sajnos mivel én is és a párom is dolgozunk a nap legtöbb részét egyedül tölti otthon, de a sok játéknak köszönhetően feltalálja magát (ééés nem rágja a papucsokat) :)


Én ha megszídom (márpedig néha muszáj...) akkor rászoktam csapni kicsit a popsijára, de nem a kezemmel, hanem ujságpapírral, mert nem szeretném ha tőlem félne. Ilyen pl amikor a hagymát kilopja a helyéről, és a harmadik szépen, majd határozottam rászólás után is megcsinálja. :) Édes, mert imádja a zöldségeket-gyümölcsöket.

Bár inkább tápot eszik:)

3296. Marci Mama (válaszként erre: 3294. - D11354fb1f)
2010. júl. 6. 14:35
Szidásra nekem is van egy sztorim: nálunk néha-néha a behívással van gond. Olyankor Marci nem szaladt el, hanem lefeküdt a fűbe, és nem mozdult. Odamentünk, felvettük, el/bevittük (ált. a kertben történt esti bemenetelnél). utólag már tudom, valahogy be kellett volna csábítani, vagy behúzni, vagy kint hagyni, nem felvenni. Már mind1. Ebből kialakult az, hogyha nem jön, ha hívom, és mérgesen rászólok, lelapul a "vegyél fel póz"-ba: feje lesuny, bal láb hasal, jobb emel..(mint amikor felemeled, és lóg a lába) komolyan úgy néz ki, mint aki védekezik ütés ellen, de soha a fülét nem húztuk még meg. :) Tegnap a balcsin is elindul a strandos részre, hívom, nem jön, hangos rászólás, Marci hasal, felveszi a "vegyél fel pózt".. míg oda értem arra gondoltam, úristen, mit gondolhat, aki látja, hogy fél a kutya, még védekezik is, biztos mindig ütjük verjük.. :) (nem mintha úgy nézne ki, a puha szőrével, meg a víg ugra bugra kedélyével, mint aki terrorizálva van... :))
3295. Heni86 (válaszként erre: 3294. - D11354fb1f)
2010. júl. 6. 11:41

Az állatorvos azt mondta az udvarra kimehet nyugodtan mert a nagy kutya oltva van és miatta más állat ide nem teszi be a lábát.

Meg az oltása után vártunk is egy hetet...

Hát remélem, hogy nem lesz semmi baja.

De amúgy a fűben keveset van. Állandóan a teraszon heverészik az árnyékban a plüssmacijával. Azt meg naponta fertőtlenítem már csak a gyerek miatt is...

3294. d11354fb1f (válaszként erre: 3293. - Heni86)
2010. júl. 6. 11:23

Nem korai még kivinni? Főleg sokat?

Azért kérdezem mert mi is parvósak lettünk, pedig annyira vigyáztam rá/figyeltem rá ha kivittem, és tessék... bár ez már 2 hónapja volt, azóta megszállta az ördög:) kis rosszcsont.


A megszídás csak jó. Én is ha már mondom kicsit mérgesen hogy "mit csináltál?!", akkor lelapul a földre, behúzza a farkát, és félve jön oda hozzám, pedig nem is bántottam soha:)

Hiába, érzik ha rosszat csinálnak:)

3293. Heni86
2010. júl. 6. 11:20

Sziasztok!


Carlos nagyon jól van. Kis rosszcsont. :) Egyre több havanese vonást látok rajta csak a szőre nem az igazi. Úgyhogy valószínüleg nekünk nem lesz gondunk kozmetikusra. Mondjuk annyira elég hosszú már, hogy a királydinnye az udvaron úúúgy belemenjen, hogy nem igaz. :( Kiírtani meg lehetetlen 900nm-en. :( Marad a fésülgetés amit viszont nem nagyon szeret. :(

Körömvágóm van még a spanim után de neki se kellett soha használni mert elkoptatta a sok ásással. :)


Ami viszont egy kis gond most az az, hogy képes bejárni a lakásba pisilni-kakilni. :( Mert amúgy nagyon sokat van kint de látom, hogy nem a fűbe menne hanem inkább beszalad a lakásba ha kell neki. Biztos kicsit meg van zavarodva. :(

Olyankor meg ha leszidom látnotok kellene! A két kis fülét úgy hátracsapja, hogy hátul összeér a farkát meg ami egyébként kunkorodik a hátára behúzza a két lába közé. Olyan aranyos. :)


Szép napot mindenkinek!

3292. Marci Mama (válaszként erre: 3288. - Náíma)
2010. júl. 6. 08:04

Én Marcinak nem vágom a körmét (elviszem, mert ha más nem, kukac, popó körül úgyis igazítani kell), de a Cicánknak (és van ekkora neki is, mert nagyon nagy) olyannal vágtam, ami emberi köröm vágására van, google-zz rá körömvágó csipesz néven, hogy legalább láss ilyet! (de lehet, hogy a többiek most megköveznek, hogy azzal nem szabad, :), de szerintem semmi különbség)

De van egy magyar oldal, ahol mindenki ad-vesz, vatera.hu a neve. Ott is vannak mindenféle ilyen cuccok kutyiknak (ezek nem privát emberek használt ollóik, hanem kiskereskedők így csinálnak forgalmat maguknak). Nézd meg, sztem ott is találsz, még akár mást is. Vagy lehet h találsz olyan webáruházat (magyar sok van), aki küld külföldre, és akkor kedvedre válogathatsz!

3291. f979700a86 (válaszként erre: 3283. - Jázminhercegnő)
2010. júl. 6. 07:41
Szerintem benne kell lenni mindennek.Legalábbis nekünk,megmondták kb.mennyi lesz,szerencsére még kevesebb is volt amit fizetnem kellett.
3290. daroki
2010. júl. 5. 18:29
Pénteken mennek a blökik fodrászhoz.Már mindkettőre ráfér egy kis fazonigazítás,bár nagy hajvágást nem tervezek nekik.
3289. daroki (válaszként erre: 3283. - Jázminhercegnő)
2010. júl. 5. 18:26

Szia!


Orvosra válogatja.Az én dokim mondott egy árat,de ezen felül fizettem,mert még kért pénzt a gyógyszerekért és az infúziózásért.

De van olyan is,aki mond egy árat és abban benne van minden.

Nekem gallért nem kellett venni,mert volt...igaz nem is volt rá szükségünk:)

3288. Náíma
2010. júl. 5. 18:15
Szia Lorena!Köszi a válaszod!Majd megnézem,de szerintem ITT biztos,hogy nincs ilyesmi!
2010. júl. 5. 18:10

Szia!

van direkt kutyus körömvágó. Én vettem. Mexinek már 2 hónaposan is levágtuk, és kb három hetente meg szoktam nézni, mert nagyon gyorsan nő neki!

De vigyázz, nehogy nagyon belevágj neki, mert akár vérezhet is.

3286. Náíma
2010. júl. 5. 17:42
Sziasztok gazdik!Na,sikerült nekem is a kis Lárát megnyirnom!Igaz,hogy csak a fruffruját!De így is nagyon édes lett!Szeretném megkérdezni,hogy a körmét ,ti mivel szoktátok vágni?Vagy kell egyáltalán vágni 6 hónaposan?Előre is köszönöm!Erika
2010. júl. 5. 17:18
Általában benne van már a varratszedés is,(legalább is nekünk benne volt)gallért azt külön számolja.
3284. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 3282. - D11354fb1f)
2010. júl. 5. 17:14
Sziasztok,igen most géppel lett a teste.A fején ,lábán ollóval az ujjam felett.Ezután majd csak ollóval lesz,de most muszály volt annyira becsómósodott.
2010. júl. 5. 10:26

sziasztok, jó reggelt

megint néhány tanácsra lenne szükségem. Hó közepe táján viszem Jázmint ivartalanítani. Előtte megyünk a dokihoz megbeszélni a teendőket, mire lesz szükség, stb. Na ő most mondott egy árat nekem, csak azt nem tudom, hogy ebben az árban már minden benne van? Hogy szokták ezt az állatorvosok?

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook