Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
3342. Judit1960 (válaszként erre: 3341. - D11354fb1f)
2010. júl. 13. 11:19
Nagyon köszönöm, de remélem nem lesz ilyen!!!!
3341. d11354fb1f (válaszként erre: 3340. - Judit1960)
2010. júl. 13. 11:17
hányás, véres hasmenés(akkor is ha csak egy csepp vért látsz benne, később sajna több lesz, csak mi azt nem vártuk már meg). ilyenkor egyből pótolni is kell benne a vizet, mert hamar kiszáradnak, és persze egyből irány a doki.
3340. Judit1960 (válaszként erre: 3336. - D11354fb1f)
2010. júl. 13. 11:06

Leírnád a parvó tüneteit? csak, hogy figyeljem és ha mégis baj lenne, tudjak futni a dokihoz...

Én is csak az udvarba viszem le, bár nincs rá garancia, hogy kóbor cica nem-e arra téved éjjel.

Ugy gondolom, hogy persze féltem a kis Mollyt, de minél jobban óvom lehet, hogy annál rosszabb. nem?

3339. Judit1960 (válaszként erre: 3335. - 12ff3eb628)
2010. júl. 13. 11:01
A fésüléssel nincs gondunk, nem tiltakozik és a szémét is megtörölgetem minden reggel. persze lábtörlés is van vizes szivaccsal az udvar után. Lehet, hogy nem csak macskás, hanem kutyás is leszek????.-)
3338. Judit1960 (válaszként erre: 3333. - 12ff3eb628)
2010. júl. 13. 10:58

Szia Kitti!

Köszönöm a megnyugtató választ.

Tegnap hazamentem a munkából 4 órakor és semmi gond nem volt, éppen aludt Molly. Levittem a ház mögé és egyből pisilt. Levittem 6-kor, 8-kor és este fél 10-kor is minden alkalommal pisilt.A lakásban pedig jóket játszottunk. A reggelt 6 órakor is igy kezdtük, udva, pisi. Persze azért a lakásba is jutott egy pici és a kaki csak oda:-), de ugy gondolom érzi a füvet maga alatt és már pisil is.

Ha Royal C bárány husis szárazat kap az jó?

Eddig reggel és este adtam Mollynak Pedigré junior csirkés alu tasakos szaftosat is, akkor azt ne adjam csak a szárazat?

köszönöm a segítséget.

Ja és éjjel a hűvösebb szobában nyitottam szét magamnak egy ágyat, nem a hálószobában aludtam.

Mollynak letettem az ágy mellé egy párnát és a nagy plüss kutyust. Képzeld, egész éjjel aludt!:-)))

2010. júl. 13. 08:20
Jaaa, értem, hog yhogyan értetted ezt a rendesen oltva vannak dolgot. Felénk is. Sőt az utcára semmentünk ki, csak a kertbe engedtem ki, ergo nem volt ott másik kutya, csaka saját anyukája, akitől nem hiszem, hogy elkaphatta, hiszen előtte lettek szétválasztva. Ezzel csak annyit szeretnék, hogy mi is vigyáztunk a kis akkor 9 hetes csöppségre, figyeltem rá, aggódtam, és tessék. De mostmár örülök neki, mert nem kellett infúziózni sem, hamar észrevettük, és azt mondják hogy aki már egyszer elkapta, többször nem fogja.
3336. d11354fb1f (válaszként erre: 3332. - 12ff3eb628)
2010. júl. 13. 08:03

Mi kaptunk parvót, pedig mi is rendesen oltjuk a kutyánkat!

Ez nem attól függ, hogy rendesen oltod (bár azt sem tudom, hogy ez mit jelent?) hogy odafigyelsz. Minden kis lépésére odafigyeltem, már megvolt az első és a komibnált oltása, mégis elkapta.

2010. júl. 13. 01:56

ébredéskor ,etetéskor ,játék után mindig elvégzik a dolgukat erre figyelj -egy idő után ugyis látod mit akar és könnyebb lesz,ne add fel túl korán:))

Ha egy hónap múlva is sok akkor vidd vissza, mert lehet macskás vagy igazából és sose leszel kutya bolond.

ja és már most kezd el fésülgetni és ne hagyd hogy ellenkezen,mindent amit ráhagysz később 1000szer nehezebb lesz.

2010. júl. 13. 01:51
Nálunk ez jött be ha pisilt mondtuk pisi és jutalmaztuk igy megtanulta akkor pisilni kell, a pelusnál is dicsértük ha nem oda csinált csak megszídtuk,szobatisztaságnál a rendszer a fontos mindig ugyanabban az időben vidd le minimum naponta 3-szor igy megszokja és igyekszik majd ahhoz tartani magát.
3333. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3328. - Judit1960)
2010. júl. 13. 01:48

Nem jó ha füvet eszik.

Adj neki napi 3-szor kutyatápot lehetőleg prémium eledelt -báránbyosat-lazacosat.

csirkéset ne adj kutyatápból,mert a kistestűek érzékenyen reagálhatnak rá.

Azért kell szárazat ennie mert magasabb a tápérték és tisztitja meg erősíti az ínyet meg a fogat.

2010. júl. 13. 01:43

Én levittem egy oltással, nem lett semmi baja,itt oltják a kutyákat hál isten rendesen, mindenki soha nem fog egyet érteni, mindenkinél más válik be.:))

Nálunk is van hogy Kitti 8 órát egyedül van, nincs belőle semmi, a nap igen nagy részét átalussza délután meg játszik vagy eszi a rágócsontját.

3331. Heni86 (válaszként erre: 3329. - Marci Mama)
2010. júl. 12. 23:01

Köszönöm szépen! :)

Igen, persze. :)

3330. Marci Mama (válaszként erre: 3328. - Judit1960)
2010. júl. 12. 21:42

Szia!

Pont itt írta valaki, hogy parvos lett a kutyi, mikor levitte. Szóval ne vidd le. Most még annyira oktondi, hogy úgysem ettől lesz szobatiszta (kb mintha egy 6 hónapos gyereket akarnál biliztetni) még nincs összekötve a feje a fenekével.. :).. és ne rágja a füvet sem, nem erős még neki az immunrendszere, ki tudja, ki mivel lépett oda előtte..

De sok sikert, kitartást, türelmet! :)

Pelus, pisi, rajta alvás egy hosszú folyamat - mindenkinél így van, néha lehet hogy szét is rágja a tiszta pelust -, kb 5-6 hós korukra lesznek szobatiszták, de van aki csak 7-8.. (tudod, egyik gyerek 20 hónaposan, másik 3 évesen :))

Bírni fogsz vele. :) Mi is dolgozunk, reggel 7-8-tól 4-5-ig van egyedül. Biztos játszik, mert széthordja a dolgait: Marcinak van egy doboza, sok kinccsel, rágható és plüss dolgokkal.. napközben szétpakolja, válogat, hordozgatja.. este összerakom (gyakoroljuk a pakolj el!-t, de nem megy :)), másnap kipakol.. Aztán 4-től 10 -ig lefárasztás van (mondjuk van kertünk, ha a fiaim oda kiengedik, az is program neki)

Éjszakai játékról, sírásról szoktasd le. Határozottan mond neki, hogy nem, nem játszunk, tedd a helyére. Nálunk bevált, hogy mellettem volt lent az ágy mellett a vacka, és ha mocorgtt, lenyúltam, megsimogattam, szóltam hozzá.. Talán 4-5 éjszaka volt balhés, de nem is sírt, inkább "bakkangatott", Ő már 10 hetes volt mikor elhoztuk, és minden zaj idegen volt neki, és mindent ugatott (másnap még a telefonom csörgését is)

3329. Marci Mama (válaszként erre: 3322. - 12ff3eb628)
2010. júl. 12. 21:29

Szia Heni!

Gratula én is!!

De azért Carlos is marad, ugye? :)

3328. Judit1960 (válaszként erre: 3323. - 12ff3eb628)
2010. júl. 12. 15:44

Szia!

Molly még csak 6 hetes. A levitellel az a gondom, hogy mindenki mást mond. Te most azt írtad vigyem le mindennap sétálni. Mások azt írták szigorúan tilos, csak a 3. oltás után 2 héttel lehet.Az orvos azt mondta, amit Te, hogy máris levihetem, de ne sétálni, csak egy picit a ház elé, hátha pisilne. Én levittem már szombaton (pénteken vettem), és azóta is 3, 4-szer, de persze csak amikor felérünk a szobában pisil:-)

Ja és a ház előtt egyből a füvet rágja. Ez nem baj?

Van a fürdőszobában kutyapelus is, amivel felitattam a pisit, de azon el akart aludni:-)

Egyébként nagyon jó fej, de most kezdtem el gondolkozni, hogy birok-e majd vele. sajnálom, hogy egyedül kell majd lennie. ( fél 8-tól 4-ig dolgozom)

A kifárasztással nincs gond, mert vasárnap is mindig jött valaki, csodálni, anyuhoz is elvittem kocsival és állandóan a szőnyegen játszunk. Nagyon piciket alszik, 10-15 percet, majd ugrik és mint az örökmozgó...

3327. Judit1960 (válaszként erre: 3324. - 12ff3eb628)
2010. júl. 12. 15:35
Köszönöm szépen, hogy írtál... Ezeket már mind olvastam az inetneten, de nekem gykorlati útmutató kellene a mindennapokhoz...
3326. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3318. - Heni86)
2010. júl. 12. 15:04
Nahát Heni! Gratulálok! Akkor most hány "gyermek" van a családban? Egy darabig nem fogsz unatkozni ;)
2010. júl. 12. 15:03
bocsi kicsit hosszúra sikerdett de szerintem idevág.
3324. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3319. - Judit1960)
2010. júl. 12. 15:00

A kutyákkal rengeteget kell foglalkozni,nem olyanok mint a macskák.

A havanese rettentő kommunikativ és tanulékony fajta. ha nem foglalod le és nem foglalkozol vele napi 2-3 órát, le foglalja magát és nem biztos hogy számodra jó.Ez szerintem tömören magába foglalja milyen is:

Bichon havanese (bármilyen színű lehet!)

Lakásban tartható igen,kifejezetten lakáskutya,kerti tartásra méreténél,szőrénél fogva alkalmatlan ,igényli a szoros,állandó kapcsolatot a családjával

Kertben tartható nem

Házőrző nem

Más állatokkal való viszony jó,a legtöbb esetben minden háziállattal gond nélkül összeszoktatható

Más kutyákkal való viszony nagyobb kutyáktól tarhat,de egyébként barátságos,érdeklődő,más kutyákkal könnyen összeszoktatható

Szőrgondozás rendszeres szőrápolást igényel,naponta max. 30 perces szőrápolással kell számolnunk,ami rövid szőr esetén jelentősen kevesebb,kutyakozmetikushoz minimum 2 havonta kell vinni,de a legjobb,ha havonta fürdetjük.Amennyiben a kutya ápolását otthon végezzük a szükséges felszerelésekre,készítményekre pénzt kell szánnunk,keressük a minőségi termékeket!Fontos,hogy a fülben növő szőrt rendszeresen tépjük.

Ugatós nem kifejezetten

Mozgásigény kis termetéhez képest óriási mozgásigénnyel rendelkezik,naponta legalább három min. 20 perces sétát igényel,de szívesen játszik,sétál a szabadban akár órák hosszat!megfelelő lemozgatása nagyon fontos!

Gyerektűrés a legtöbb példány nagyon jól kijön a gyerekekkel

Kezdő kutyásnak igen,amennyiben tisztában van a fajta igényeivel és időt tud szánni a szőrápolásra,nevelésre,mozgatásra és nem utolsó sorban a kutya szellemi foglalkoztatására is,mert vétek ennek a rendkívül okos ,gyorsan tanuló fajtának az észbeli képességeit kihasználatlanul hagyni!

Speciális tulajdonságok, egyéb tudnivalók -teste hosszabb,mint a marmagassága (4:3 arány)

-enyhén hullámos,dús,puha szőr,aljszőrzet alig fejlett vagy teljesen hiányzik,a fedőszőr hosszú

-mandulavágású szemek

-23-27 cm-es marmagasság 6 kg

Mindenképpen megbízható tenyésztőtől vegyük,mert szaporító esetén labilis idegrendszerű kutyát kaphatunk,amiben a fajta egyik kiváló tulajdonsága sem található meg,gyerekkel,emberekkel,más állatokkal szemben egyaránt agresszív lehet. ezért vásárláskor ne sajnáljuk a pénzt a kutyára,inkább drágábban,tenyésztőtől vegyünk,így garanciát kapunk,hogy a vásárolt kutya valóban az adott fajtának megfelelő külső és belső tulajdonságokkal bír. nagyon érzékeny lelkű fajta,hajlamos mindent a szívére venni,a hangos beszédet,kiabálást nem szereti. Apró termete ellenére könnyen a gazdi fejére nőhet,ezért fontos a következtes nevelés és a rangsor korai tisztázása.Ezek nélkül hamar egy törpeterroristával találhatjuk szemben magunkat,aki sakkban tartja az egész családot! A kis szobacirkáló mindent bevet,hogy elérje célját,nagyon furfangos tud lenni,de a mi feladatunk,hogy ellenálljunk és következetesen ragaszkodjunk nevelési elveinkhez! a megváltozott körülményekhez minden esetben alkalmazkodik,felnőtt korában ,új gazdához kerülve is gond nélkül beilleszekedik a családba,nagyon igyekszik megfelelni. kutyakabát beszerzése ajánlott,mert télen megakadályozza,hogy a hó belefagyjon a bundájába,vagy megfázzon,esős időben elkerülhetjük,hogy az egész kutya sáros legyen.

3323. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3319. - Judit1960)
2010. júl. 12. 14:39

Szia napközben foglalkoz vele hogy fáradjon lefekvés előtt vidd le meg játsz vele fél órát, hogy kifáradjon.:)

lehet egész nap kipiheni magát igy este élne te meg aludnál:)

Tanitsd ülni,meg feküdni ilyenkor nagyon fogékonyak és fárad is tanulás közben gyakorlás közben,saját tapasztalat. mi esténként minimum fél órát sétáltunk vele és lefekvés előtt tv-és közben dobáltuk a játékát.

3322. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3321. - Heni86)
2010. júl. 12. 14:36

Hát gratulálok!!!

nagyon jó helyről vetted:))

3321. Heni86 (válaszként erre: 3320. - Daroki)
2010. júl. 12. 14:22
De bizony! :)
3320. daroki (válaszként erre: 3318. - Heni86)
2010. júl. 12. 13:50
Csak nem te??:)
3319. Judit1960
2010. júl. 12. 09:38

Sziasztok!

Segítség! :-)))

Molly egész éjjel nem aludt, az ágyamon játszott, rágta a párnát, takarót, engem...

Ma már jönnöm kellett dolgozni és nagyon ideges vagyok, mi lehet vele. Még csak 3 napja van velem. Igaz, otthon van a nagy fiam, de Ő éjszakás volt és nem tud annyira rá figyelni.

Két éjszaka olyan nyugodt volt, de most már nyűszít, morog, sőt néna vakkant is egy éleset. Nem tudom a szomszédok hogy fognak reagálni.

Olyan tanácstalan vagyok, főleg, mert 8 évig perzsa cica tulaj voltam...

3318. Heni86 (válaszként erre: 3317. - F979700a86)
2010. júl. 11. 22:31
De van ám! :)))
3317. f979700a86 (válaszként erre: 3316. - F979700a86)
2010. júl. 11. 16:15
Helyesbítek,már csak kettő kan van.A fehér kislánynak már van gazdija.
3316. f979700a86 (válaszként erre: 3313. - 12ff3eb628)
2010. júl. 11. 12:41
Igen,már csak 3 van.A többinek van gazdija.
3315. Heni86
2010. júl. 11. 11:54

Sziasztok!


Edunak jobbulást kívánok! Remélem hamar rendbe jön. Olyan rossz látni ha szegények betegek. :(


Carlos jól van, bár próbára teszi néha a türelmemet. Ma már 4x szedte ki a virágomat a virágtálból a teraszon. Bele akar feküdni mert jó hideg a föld alattuk. Mindig ültettem a helyére valami mást a virágoskertből. Meguntam, teleraktam kaviccsal. Azt a csodálkozást látni kellett volna! Hahaha! :)))


Amúgy meg ha azt vesszük alapul, hogy 7 hetes akkor a súlya egész korrekt. 1300gramm. :)

Meglátjuk mi lesz a kis kinder suprise. :) Férjem csak úgy hívja, hogy törpekuvasz. :))


Judit gratulálok a kiskutyushoz! :)

Pisiügy nálunk is macerás. Arra még nincs receptem nekem se. Bár kakilni leszalad a teraszról a fűbe de én ki tudom engedni mert saját udvar és nincs más oltatlan állat...

Hasmenés... Nálunk is volt pár napig. Azt mondta az állatorvos hogy a változás miatt. De szerintem a kaja is sok lehet neki illetve a konzerv se az igazi. Mi is próbáltuk de fosizott tőle ő is. :( Én pl. soha nem hagyok előtte ennivalót. Hajlamos túlenni magát. Kimérem reggel a napi adagot és háromszorra megkapja. Én innen kaptam a tippet, hogy főzzek neki rizst (jó nyákosra) pici csirkehússal. Azonnal rendbe tette! Próbáld meg! Jobbulást neki!

3314. Judit1960
2010. júl. 11. 09:53

Sziasztok!

Azt hiszem maradok a Molly névnél. Úgy látom neki is tetszik, ha mondom, felkapja fejét:-))

Tudom, hogy 2 nap alatt ne várjak csodát, de ez a pisi-kaki dolog?:-))

Szinte 1-2 óránként és persze nem a pelusra.

Hajnal 3-kor hasmenésest kakilt, 2 nagy trottyot... Ez mitől lehet?

Royal C, bárányhusis száraz van mindig a tányérban, egyébként tegnap háromszor kapott Pedigré Junior csirkést, de csak kb. 1 evőkanálnyit. Eddig a tenyésztőnél is ezeket kapta.

Ma még nem is evett, pedig már lassan 10 óra. Nem is erőltetem, hátha a tegnapi sok volt azért ment a kis hasa.

Egyébként a második éjszakánk is nyugodt csöndes volt. Imádja a plüss állatokat, főleg egy nagy kutyát, ami nagyobb nála, ahhoz bújik:-)

2010. júl. 10. 22:01

Dmaria nagyon édik a picik!

márcsak 3 vannak?

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook