Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
3372. Judit1960 (válaszként erre: 3371. - Andi6020)
2010. júl. 14. 21:15

Szeretsz, miért is nem is ismersz.

Kértelek, hogy ne szólj hozzám. Nagyon sajnálom , de azt hiszem törlöm magam innen, mert itt kitetovált beképzelt pláza cicák vannak.

Kiváncsi lennék dolgoztál-e életedben kétkezi munkát?

Mert én igen! Eléggé meg kell küzdenem, hisz egyedül élek! Tudom, szerinted azért, mert a férfiakhoz is zöld vagyok, mint a kutyákhoz:-)))

Döglött kutyát? Oké, ha majd a Tied az lesz, kérlek add nekem, persze kitömetve. Majd vigyázok rá!

3371. andi6020 (válaszként erre: 3369. - Judit1960)
2010. júl. 14. 21:09
Én is szeretlek, de ettől függetlenül élő kutyát nem bíznék rád!
3370. Judit1960 (válaszként erre: 3367. - Marci Mama)
2010. júl. 14. 21:06

Köszönöm, Te legalább normálisan írtál és nem hülyéztél le. Sajnos ugy látom, itt "idegent" nem vesztek be, és én nem is vagyok pesti nagy gazdag nő...Molly szülei sem voltak díjnyertesek, de fajtatiszták. Én nem kértem és nem is akarok törzskönyvet, mert nem akarom nyúzni a kiálításokkal és nem akarom, hogy sokat szüljön, nem ebből akarok meggazdagodni. Egyszer szül, mert ugy tudom az ajánlatos és többször nem. Bocsánat, ha Andi is olvassa, nyugodtan szóljon be ezért is, én csak egy szerencsétlen kisvárosi nő vagyok.


Sok örömet Nektek is a kutyusokban!

3369. Judit1960 (válaszként erre: 3366. - Andi6020)
2010. júl. 14. 21:00

Andi !

Most már fejezd be, mert rohadtul unom a sértegetéseid!

Nem szóltam hozzád és kérlek, a jövőben hanyagolj.

Nem ismersz, hogy "lustázhatsz" le, hogy jössz Te ehhez? Gondolom Te milyen nő lehetsz, aki abban éli ki magát, hogy sérteget!

3368. Marci Mama (válaszként erre: 3365. - Judit1960)
2010. júl. 14. 17:06

Ja, a csirke husival én még óvatosan bánnék..

Heninek is azt javasoltuk Carlos-nál, hogy pici korában inkább csak minőségi tápot egyen..

Marci kb 14-16 hetes volt, amikor először kapott farhátat, akkor a doki engedélyezte már csontosan is..

(és attól, hogy addig csak tápot evett, nem lett válogatós, ha éhes, mindent megeszik)

És ő is a lakás leghűvösebb részén alszik most, ami még alaprajziag is messze van a megszokott helyétől.. de ott érzi jól magát..

És azért azt elmesélem, hogy a hv-én a balatonban is fürdött (bent a mélyben, a tiszta vízben - vitorlázunk és mindig jön velünk).. De olyan kis buta: beviszem magammal pár percre, tud úszni, mikor kijövünk, teljesen fel van dobódva, lehűl, jól érzi magát, de magától be nem jönne..Bár lehet hogy jobb, így is frászt kapok, mikor a padokon ugrál fel le (bár a párom szerint én előbb esek bele, mint ő:))

3367. Marci Mama (válaszként erre: 3366. - Andi6020)
2010. júl. 14. 16:57

Jaj csajok, ez nem ránk vall!!!!

Judit, itt tényleg azt írta a többség, hogy a 3. oltás előtt ne vidd le.. (mellesleg ezt én is osztom..)

Az én fejemben alapvető kérdés, hogy miért van 6 hetesen nálad. A komoly tenyésztők azt javasolják, a kiskutyának legalább 8 hetes koráig az anyja mellett a helye. Nem a szoptatás miatt, hanem mert rengeteg szocializációs dolgot akkor tanul meg, az anyjától aki okítja, és a testvéreitől. Hogy hogyan kell játszani, milyen a rejtett harapás (amikor csak fog, és nem átharap)..stb.. de onnan már elkerült, így előre kell nézni!

Marci 10,5 hetes volt mikor elhoztuk novemberben, őt már a kertbe ki lehett vinni, utcára csak az összes oltás után. Kutya a környéken akkor sehol, tél volt, a szomszéd yorkijával szocializálódott. Meg jártunk emberek közé.. Jött a tavasz, havik az utcán, kölyök kutya a szomszédban.. és intenzíven szocializálódott. 8-9 hónaposan póráz nélkül sétált, most 11 hónaposan egy balatoni kikötő kedvence, és 8 hónapos babákat fotóznak vele. Önmagától lett kerttiszta (soha nem szóltunk rá, ha a kertben kakilt - kezdetektől fogva 1 helyre - de mára az is - a kert - az ő területe lett, ki kell vinnünk az utcára, hogy kakiljon)

Hidd el, nem ezen a pár héten múlik, (sztem nem lesz előbb szobatiszta) de a baj viszont könnyen bekövetkezhet. Pláne, hogy meleg van, és ilyenkor sokkal könnyebben mozognak a bacik. (DMaria tenyésztő, ő is azt írta, ne vidd le)

De a Te döntésed, hogy hogyan teszel! Kívánjuk, hogy legyen szerencséd, ne legyen baj...

3366. andi6020 (válaszként erre: 3362. - Judit1960)
2010. júl. 14. 16:22

"Azért, mert kutyám még nem volt éltem már 50 évet és nem vagyok tök sötét!"


Úgy látszik, neked mégis kevés az a leélt 50 év, de talán még a 100 se lenne sok! Persze, vidd le nyugodtan, imádom az ilyen felfogást! Tojni mindenre ami ésszerű, és csak azt meghallgatni, ami neked a legkényelmesebb. Minek neked kutya, ha lusta vagy pár hétig takarítani utána a pisit. Hogy fog szocializálódni?? Ebből is látszik, hogy mennyire zöld vagy ehhez a témához. Képzeld, én 14 hetesen hoztam el az egyik kutyámat az anyjától, addigra minden oltást megkapott, és hidd el teljesen szocializálódott.

Biztos másként gondolkoznál, ha láttál volna csak egy kutyát is parvoban elpusztulni, látni ahogy szinte véres vizet fosik literszámra, és nem tudsz segíteni rajta.

3365. Judit1960 (válaszként erre: 3364. - D11354fb1f)
2010. júl. 14. 15:25

Én is megszoktam törölni és a lábait is vizes szivaccsal minden alkalommal ahogy feljövünk a lakásba.

Ma főztem picurkámnak csirke-farhát-ot sima vízben, kicsontoztam és picire darabolva adtam Mollynak. Imádta!

Ugy gondolom Pedigré junior csirke szaftosat nem adok többet. Maradok a csak száraz Royal c. bárányosnál és ha nem is mindennap, de főzök csirke husit. Jó igy?

3364. d11354fb1f (válaszként erre: 3362. - Judit1960)
2010. júl. 14. 14:37

Nem baj. Ilyen melegben nem lesz semmi baja.

Én azt szoktam csinálni, hogy nedves törölközővel áttörlöm a pofiját, nagyon imádja, mert kicsit hűti:)

3363. Judit1960 (válaszként erre: 3358. - Heni86)
2010. júl. 14. 14:13

A Bella nekem nagyon tetszik.

És a Majához mit szólsz, vagy Liza, Lizi?

3362. Judit1960 (válaszként erre: 3352. - Heni86)
2010. júl. 14. 14:09

Szia!

Köszönöm, hogy Te kedvesen szólsz hozzám:-))

Tudom, buta vagyok, de én hiszek az orvosnak az állatfelszerelés boltosnak és az inteneten is találtam cikket, hogy le kell vinni. Ha csak 3-4 ühónaposan visszuk le hogy fog szocializálódni? Mindentől félni fog, lehet mindent elölről kezdeni.

Egyébként nagyon jó kis kutyus, nagyon jól "megértjük" egymást! Imádom!

Rengeteget játszunk, utána alszik és ha felébred futás le a lépcsőn és ahogy leteszem a fübe, pisil is:-) és jövünk fel a lakásba, Persze sok-sok dicséretet és puszit kap!

Ja, még egy kérdés. Van két kutyusnak való ágyikónk is és mégis a padlós szeret aludni. Nem baj? Gondolom melege van, mert a lehúzott redőnyök mellett is van 28 fok:-(

Képet teszek fel, csak a fiam sosem ér rá, mert éjszakás, nappal alszik és én nem tudom lekicsinyíteni. Iparkodni fogok, meg akarom osztani veletek, gyönyörű!

2010. júl. 14. 13:54
Heni majd tegyél fel képet a kicsiről is!!!
2010. júl. 14. 13:54
De tettszik a Csipke is!
3359. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3353. - Heni86)
2010. júl. 14. 13:54
Nekem ha lesz még kislány kutyám, vagy Mara, vagy Mojra lesz!
3358. Heni86
2010. júl. 14. 09:35

Panka nem lenne jó, nekem is van ismerős. :) Viszont kislánynak nagyon tetszik ez a név!


Lédy meg azért nem jó mert a nagymamám kutyáját hívták így kicsi koromban. Nagyon sajnáltam mikor meghalt. Mindig ő jutna eszembe. :(


Eddig nálam a Bella a befutó de még vacillálunk. :)

2010. júl. 14. 08:31

Tudom tudom, csak én is elmondtam a véleményemet.

:)

Lehet azért, mert van két ismerősöm, akit Pankának hívnak, no mind1.

:)

3356. Marci Mama (válaszként erre: 3355. - D11354fb1f)
2010. júl. 14. 08:29

Mi kislány kutyit szerettünk volna (de Marci meg minket, így őt hoztuk el :)), s ő Panka lett volna.. ízlések és pofonok..

Heni, eszembe jutott néhány könnyen kiejthető: Mimi, Zizi, Nono.. és ragozhatnám még az egyező kétszótagúakat :)

2010. júl. 14. 08:24
Lady? Nekem a Panka az olyan... olyan emberneves, vagy nem tudom:)
3354. Marci Mama (válaszként erre: 3353. - Heni86)
2010. júl. 13. 23:23
Panka? :)
3353. Heni86
2010. júl. 13. 23:06

Nekünk pedig már csak egyet kell aludni! :)))

Holnap délután duplagazdisodunk. :)

Gyönyörű a kicsilány alig várom hogy itt legyen.

Már csak egy nagyon szuper nevet kéne neki találnunk amit Botikám is ki tud mondani. :)

3352. Heni86
2010. júl. 13. 22:59

Szia Judit!


Én nem bántásnak szántam. :) Tudod az a baj, hogy a pici kutyáknál ez a vírus nagyon nagy százalékban halálos és nem is egy ritka dologról beszélünk. Elhiszem hogy van olyan aki kiviszi és semmi nem történik de az isteni szerencse. Ha mégis meg van a baj akkor meg utólag már nehéz okosnak lenni... Hidd el annyit megér, hogy pár hétig pucolsz utána az egészsége érdekében. Nem csak a szörnyű érzés hogy beteg de a kórházi kezelés költségei is stb. Nem lehet egyszerű. :(

Én is elég nagy kockázatot vállalok még az udvarral is. DE! Azért a steril szoba tényleg túlzás. :)) Soha eszembe nem jutna levenni kint a cipőm. Sőőőt mondok jobbat nekem a gyerek is rágcsálta anno. :( Vele se csináltuk ezt a túlsterilizálást soha. Mégse volt semmi baja...


Szóval szerintem is megér egy próbát a pelus. Már csak azért is mert amíg nem vagy otthon muszáj neki oda pisilni. De ha le is mehet nem csak a pelusra így az elején lehet nem fogja megtanulni mert megkavarodik. Carlossal is ez van most. :(

Bár halkan megjegyzem szuperül haladunk mert már csak pár pocsoja van ide-oda elrejtve naponta.


Nyugi pár nap/hét és belerázódtok a hétköznapokba!


Képet teszel majd fel róla???

3351. Judit1960 (válaszként erre: 3350. - Andi6020)
2010. júl. 13. 21:42

Hát, eléggé kioktattál!

Ne félj tudom, hogy nem plüsskutya és tudok és fogok is róla gondoskodni és nem áldozat!

Azért steril szobába nem fogom elzárni. Az orvosom pedig a városban a legjobb orvos, éppen ezért nem is szöcskéket visznek hozzá:-)))

Ugy látom itt mindenki (tisztelet a kivételnek) nagyon felsőbb rendű és könnyen itéletet mondanak a kezdő gazdáknak. Azért, mert kutyám még nem volt éltem már 50 évet és nem vagyok tök sötét!

3350. andi6020 (válaszként erre: 3342. - Judit1960)
2010. júl. 13. 21:34

Az elég kevés, ha csak reménykedsz. TILOS addig kivinni amíg nincsenek meg az oltásai. Sőt, abba a helységbe, ahol egy oltás nélküli kiskutya van, még utcai cipővel sem szabad bemenni. Nem tudom, milyen az a doki, aki szerint kiviheted, én egy szöcskét nem bíznék rá.

Próbáld rászoktatni a pelusra, ha nem megy, fogadd el, hogy takarítanod kell utána egy pár hétig. Gondolom nem olyan nagy áldozat. Azon már kicsit késő gondolkodni, hogy bírsz-e majd vele. Végül is nem plüsskutya, nyilván bepisil.

3349. Heni86 (válaszként erre: 3348. - Judit1960)
2010. júl. 13. 14:23

A kutyám se kér engedélyt hogy likvidálja őket ha mégis. A kerítés közelébe se jön egy se! Mióta ő meg van még egyet nem láttam a ház körül se...


De ugyanúgy beviszed te is a koszos cipőddel a lakásba mint én az udvarra. Maradjunk annyiban, hogy még mindig nagyobb biztonságban van itt mint ha kivinném az utcára.

3348. Judit1960 (válaszként erre: 3345. - Heni86)
2010. júl. 13. 13:55

A cicák és a sünök nem igazán kérnek engedélyt, hogy átfussanak az udvaron. És a cioőd? Utcáról a cipő talppal nem lehet bevinnia vírust?

Gondolom elég belelépni egy száraz bacis pisibe és már ott baci...

3347. Heni86 (válaszként erre: 3346. - D11354fb1f)
2010. júl. 13. 13:25

Van benne valami... :) De csak nem. Azért annyira nem lesznek elkapatva. Bár nehéz megállni. :)


A spanimnál nagyon sokat tanultam a kutyanevelésről-tartásról. Őt bizony kellett nevelni. Nála megfogadtam, hogy soha az ágyba többet kutya nem jön, még a hálószobába se. Nem kap ész nélkül enni és hogy az ajtót nem szabad engedni kaparni már az első perctől. Meg sorolhatnám... Nagyon szerettem de eszeveszett rossz természete volt. :(

3346. d11354fb1f (válaszként erre: 3345. - Heni86)
2010. júl. 13. 13:15

ellesznek, vag yhozzászoknak, hogy soha nincsenek egyedül:)

aztán sírnak majd utánad.

3345. Heni86
2010. júl. 13. 13:13

Sziasztok!


Én azt az elvet vallom hogy ne menjen a pici kutya se utcára se közös udvarra, se olyan helyre ahol megfordulhat még véletlenül is idegen állat.

Carlos tényleg csak azért lehet kint nálunk mert egy másik kutya ugyan van de ő oltott és semmilyen más állatot (szó szerint) nem enged be az udvarra. Se macskát se sünt se semmit.


Utcára úgy vittük eddig kb. 2x, hogy csak és kizárólag ölben volt. Vagy ha kocsival elszaladunk valahova beül mellém navigálni de ennyi.


Viszont a kinti létet annyira megszerette, hogy a lakásba már be kell csalogatni. Nem bánom megmondom őszintén télen úgyis lesz bent eleget.


Kaja terén nekünk a Select Gold nagyon bevált. Mióta csak azt eszi semmi baj nincs a pocakjával és amilyen kis fosós-hányós volt az elején ez csoda...


Nekem az a szerencsém egyébként, hogy mivel itthon vagyok a kisfiammal nagyon ritkán és kis időre megyünk el itthonról. Van időm foglalkozni velük bőven. Úgy szoktam, hogy mikor a fiam ébren van az övé vagyok amikor pdig alszik akkor az állatoké. Na meg a háztartásé is...

Mire pedig visszamegyek dolgozni megnőnek és jól ellesznek. Remélem...

3344. f979700a86 (válaszként erre: 3340. - Judit1960)
2010. júl. 13. 11:29
Amíg nincsenek meg az oltásai,inkább féltsed.Azzal rosszat nem teszel./jobb félni,mint megijedni/:-))
2010. júl. 13. 11:22

Pontosan:

"A betegség elsősorban a vírustartalmú széklettel fertőz. A parvovírusos bélgyulladás legfontosabb tünetei: állandó hányás, hasmenés. A széklet bűzös, véres és szinte megállíthatatlan. Az állat nem eszik, nem iszik, kedvetlen, elesett, erős hasi fájdalmai vannak. A folyamatos folyadékveszteség miatt az állat kiszárad, sokkos állapotba kerül, és gyorsan elhullik. Gyógyulásra csak abban az esetben van esély, ha a gazdi gyorsan cselekszik és állatorvosi segítséget, intenzív ápolást kér, amely gyakran kórházi ápolást jelent."

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook