Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
2010. júl. 19. 10:00

Sziasztok,

ma le megyünk a telekre ,majd csak csütörtökön leszek gép közelben.

Raktam fel két képet játék közben nem tudtam jó képet csinálni:/ igy csak két alvóssat tettem fel.

legyetek jók.

2010. júl. 19. 08:19
Na akkor mindenki babázik :D örülök, és gratulálok! várom én is a képeket! Mi is gondolkodunk még egy csöppségen, de csak ha Jázmin betöltötte az egy évet! Szerdán viszem őt dokibácsihoz ivartalanítani. Nagyon izgulok! Remélem minden rendben lesz!
2010. júl. 19. 01:13

Most keltünk ettünk -ittunk ,pisiltünk és kakiltunk is úgy ,hogy engem meg a páromat is felébresztett Kitti ,hogy minden megvolt:))))

Minden lépését figyeli Kitti mit csinálhat Félix,

még játszottak kicsit aztán lefeküdtek aludni most és én is kihasználom az időt,gyorsan vissza bujok a páromhoz:)

jó éjt nektek

3399. Marci Mama (válaszként erre: 3397. - 12ff3eb628)
2010. júl. 18. 20:52

Na, akkor "családban" marad! :)

Gratula hozzá!

3398. daroki (válaszként erre: 3397. - 12ff3eb628)
2010. júl. 18. 20:45
:)Várom a képeket a kutyusokról!:)
2010. júl. 18. 18:42

sziasztok,

képzeljétek Dmaria kiskutyáját végül mi vettük meg.már haza értünk tündéri kis csöppség,Kitti nagyon figyel rá,még a tápot is megtöri neki. majd teszek fel képeket nemsokára

2010. júl. 18. 18:40
szia Alexa
3395. Alexaa87
2010. júl. 17. 00:13
sziasztok.nekem is van egy havanese kiscsajom:)Gina a neve és áááá imádoooom.a világ legaranyosabb kutyái a havanesek:)mikor kutyust kerestünk yorkin gondolkoztam még de nagyon örülök h végül havanese lett.szerintem ezzel ti se vagytok másképp:)őket csak szeretni lehet.:)enyémnek van egy piros plüss szivecskéje és amikor örül pl h hazajöttem akkor mindig a szájábaveszi csóválja a farkát morog és szinte körbetáncol.zabálnivaló:)
3394. Marci Mama (válaszként erre: 3389. - Heni86)
2010. júl. 15. 13:28

Biztos, hogy durvulnak?

Marci anno Chilivel (Heni ismeri, többieknek: havi-foxi keverék) kezdett el úgy játszani, hogy megrémültünk, mert forogtak, pörögtek, morogtak, azt hittük verekszenek. De ez kb olyan, mint a gyerekeknél a bunyó. Picit hagytuk őket, és rájöttünk, hogy élvezik, és nem bántás. Sőt, Marci a szomszéd 5 hónapos labradorral (aki már most akkora, hogy Marci állva éri el a fejét) is így játszik. Dió (ő a labi) tudja, hogy Marci kicsi, ha "ő győz", csak lefogja a lábaival, nem tapos rá, Marci meg kűzd, morog, aztán kiszabadul, futás, Dió lomha, nem éri utol, akkor Marci bevárja, Dió meg megáll, mint egy boci, és hagyja, hogy Marci kicsit rágicsálja a fülét.. és kezdődik minden elölről. Érdekes, hogy általában Dió fárad el először (Marci elég fürge, van hogy a kertben is céltalanul sprintel körbe, őrült tempóban - gondolom ilyenkor edz Dió ellen :)).. de tündériek.. Ha Marci meghallja a szomszéd hangját a házból, már nyüszít, menne ki Dióhoz..

3393. Judit1960
2010. júl. 15. 13:07

Nagyon köszönöm Neked! Én már sírtam is ez miatt a nő miatt. Miért kell bántani, miért oszt ki mindenkit. El akarja venni az örömöm? Most már Veled is kötözködik.

Sajnálom, hogy miattam szóváltásotok volt, de köszönöm, hogy kiálltál értem.

Azt hiszem még sem törlöm magam, mert vannak itt ilyen emberek is, mint Te.:-)

Egyébként nagyon jól vagyunk, két óránként udvaron pisi, persze itt a lakásban is, de csak a konyhában a kőre. Olyan aranyos, a szőnyegre nem. Persze, ha csak odapisilne, akkor sem bánnám, örömmel takarítok utána, hisz Ő a mindenem!

Nagyon szeret játszani, már kezdi a "nem" szót is megérteni. Ha ülök vele a szőnyegen, mindig a ruhám rágja cibáljam ezért szólok rá...

3392. Heni86
2010. júl. 15. 11:52

Viszont képzeljétek, Carlos frankón labdázik!!! :)

Mármint visszahozza, leül és várja a dícséretet.


Kicsilány meg sunyiban figyeli az előszobából az ajtórésen. :)

3391. Heni86 (válaszként erre: 3390. - D11354fb1f)
2010. júl. 15. 11:51

Nem az árán van a hangsúly...

Nekem a kisfiam az első ő pedig non-stop lefoglal. Pici gyerek mellett az a heti 1 óra is elég nehézkes.


Viszont a kézjeleket, trükköket tudom én is mert régebben anyuék kaukázusiját hordtuk iskolába nagyon sokáig. A spanim meg csak a "hülyeségeket" tanulta meg állandóan. :) Volt a "dögölj meg" akkor az oldalára feküdt és feldobta a két lábát.

Meg a pacsi, hopi ilyesmi.


Aranyos lehet ahogy ügyeskedik. :)

3390. d11354fb1f (válaszként erre: 3389. - Heni86)
2010. júl. 15. 11:13

A kutyovi hetente egy óra:) Gondolom ezért is ingyenes.


Amúgy nálunk is az "ül", "fekszik" az úgy ment, hogy látta a nagyobb kutyától, hogy azért kap jutalomfalatot. Így már ő is csinálja...sőőőt, megtanítottam neki, hogy kézjelre csinálja, bár még csak ez a két mutatványunk van (nem mintha cirkuszi bohócot akarnék belőle csinálni) :) Alapvető dolgokat szeretnék csak:)

3389. Heni86
2010. júl. 15. 10:33

Nem-nem! Nálunk az ágyban tényleg nem lesz! :)

Kicsi fiam is szokott néha ott aludni.

Meg az ő szobájába is tilos bemenniük...


Most játszottak a kutyuk épp egy jót. Aranyosak voltak de nagyon kell figyelni mert hajlamosak néha durvulni. :( Most elkülönített szieszta van.


Carlos viszont ma nagyon meglepett! Reggel kimentünk labdázni egy kicsit a naggyal és hihetetlen volt de hozta ő is a saját labdáját és tette le elém, hogy dobjam. Eldobtam-visszahozta. :) Tanulnak egymástól. :)


Nekem kutyaoviba biztos nem lesz időm elvinni őket de bízom benne, hogy elég lesz az itthoni nevelés is.

3388. f979700a86 (válaszként erre: 3387. - Marci Mama)
2010. júl. 15. 09:37
Hát igen,az elvek.:-))Én is azt mondtam,hogy kutya az ágyban nem lesz.Én sem tudtam elviselni,hogy sír,nyüszög szegény kiskutya.Oda bújhatott mellém.Na,aztán szépen megszokta,és ott is maradt.Mikor kicsik vannak,akkor nem alszanak itt,csak bejönnek ellenőrizni,hogy meg-e vagyunk.Persze most ebben a melegben,ők is szívesebben alszanak a hűvös járólapon.
3387. Marci Mama (válaszként erre: 3384. - Heni86)
2010. júl. 15. 09:05

Szia Heni!


Várjuk a képeket a csipet csapatról!!! :) (meg az épített legó várról:))


Most hiányoznak neki a tesók, a mama, így Te vagy a biztonság, biztos szüksége van arra, hogy érezzen éjszaka, különben nagyon magányos lenne. Ha már meg lesz neki a biztonság érzése, akkor nem nyüszög, nem rág, alszik majd. Nálunk legalábbis így volt, talán 3-4 nap után.


Elveink nekünk is voltak: kutya ágyba nem jöhet. Aztán megtanult felugrani kb 6 hónapos korára. Annyira imádtuk, és mivel este nagy lábmosás van, fésülés, stb, megengedtük neki 1x, 2x.. többször. Aztán rendszerré vált. De velünk aludni az ágyban nem szeret! Este tv-zés közben hempi, aztán villanyoltáskor lemegy a helyére (most a földre, hogy meleg van), reggel mikor ébredünk, visszajön..

Szóval ennyit az elveinkről.. ezen mindig jót derülünk a párommal...:)

3386. Marci Mama (válaszként erre: 3385. - D11354fb1f)
2010. júl. 15. 08:57

Mit is jelent az őrület???


Marci még mindig gerjed, ha indulunk sétálni, akkora öröm neki minden alkalommal, pedig kert is van.. de hát az a sok idegen és új szag! :) (na jó, nekem is mindig őrülten örül, néha akkor is, ha csak a padlásról jövök vissza :))


Képzeljétek, mi a minap rájöttünk, hogy miért húz a pórázzal: jobban mondva a párom figyelte meg, hogyha a rövid, normál, nem flexi pórázt rakja rá (mert éppen az van nála), akkor szépen jön mellette, a flexit meg ha rövidre vesszük (pl az autó út mellett), akkor állandóan húz - hiába alkalmazzuk az oviban tanult módszereket fél éve -.. szóval teszteltünk: a kutya tudja, hogy melyik póráz mire képes. Tudja, hogy a flexivel messze is lehet menni, és állandóan feszít "engedjétek már hosszabbra", a simánál meg beletörődik, hogy addig ér, és békésen ballag. Tegnap este a sétánál 3x cseréltünk a szabad szaladgálások közben pórázt, és azt hittem, leülök a felismeréstől... :)

2010. júl. 15. 07:55

Sziasztok!

Mi megyün kutyaoviba:) Mivel már 4 hónaposak vagyunk, utánanéztem az iskoláknak, mondván mindjárt 6 hónapos. De...ami jobb, hogy találtam ovit:) 4-6 hónapos kölyköket várnak:)

Úúúúúúgy örülök. Kicsim jól viselkedik, kerítésen belül...de ha kiviszem...jáááj, megőrül:)

3384. Heni86
2010. júl. 15. 07:46

Jó reggelt!


Köszönjük a kérdést az éjszakánk eltelt... :)

A jól az erős túlzás lenne. :)


Feldobtam az elveimet egy kicsit és bevittem az ágy mellé a hálószobába. Folyamatosan próbált volna felugrani vagy rágta a kezemet.


Most már kezd feléledni és legózik a kisfiammal. :))


Szép napot mindenkinek!

2010. júl. 15. 07:09

Sziasztok!

Egy kicsit megrémültem.Azt hittem rossz helyen járok.Mi történt itt?Ez a topik olyan békés szokott lenni.Természete,hogy vannak vélemény különbségek.Tanácsokat adhatunk,vagy megfogadja a kérdező vagy nem.Az Ő döntése.De könyörgöm,ezt a veszekedést felejtsük el.

Judit,én továbbra is azt tartom,hogy ne vidd ki a kutyusod az oltások előtt.Kitty,a nagy tenyésztőkről nekem is meg van a véleményem.Voltam kiállításon is,láttam mit művelnek,meg hallottam is a csalásokról./Tisztelet a kivételnek/

Heni,jól aludtatok?Nem sírt sokat a kislány?

3382. Heni86
2010. júl. 14. 22:39

Na akkor most egy kis öröm! :)


Haza értünk "picilánnyal". :) A név probléma még nem megoldott mert Apának egyik se tetszik. :(


Ez a pici kutya egyszerűen tökéletes és gyönyörű! Bár még nagyon kis félénk és sokat nyüszög de nagyon édes. Most itt fekszik mellettem, próbálom nyugtatni. Az első nap Carlosnál is meredek volt. :(


Apropó Carlos. Rögtön megörült a picinek és ment volna nagy hévvel játszani. Ő már nagyon pörög. :) Szegénykém csalódott egy kicsit hogy vele még nem szabad bírkózni. Ja és egymás mellé téve őket elég szembetűnő a különbség... :(


A kutyusok pedig gyönyörűek voltak mind. :) Beszélgetni sajnos nem volt sok időnk mert rohantunk hazafelé. :(


Most már csak az éjszakától félek. Biztos nem lesz unalmas.

2010. júl. 14. 22:32

mi is voltunk fürödni ,Kitti állatira élvezte:))

ahogy mélyült a víz úgy jött a hátamra , a végén már a hátamon feküdt miközben én usztam:)

sokat nevettünk rajta tegnap, egy kis sráccal is össze haverkodott a strandon és labdázott a kisfiuval.

2010. júl. 14. 22:26
jajj csajok,mire jó ez...
2010. júl. 14. 22:25
Sőt ,kérlek szidjatok ,mert télen se öltöztettem be a kutyám a legnagyobb zimankóban se,és nem cipelem szegényt állandóan a karomban:DDD
2010. júl. 14. 22:23
tudod mit támadj engem is az jól megy neked:D
3377. andi6020 (válaszként erre: 3374. - 12ff3eb628)
2010. júl. 14. 22:18

Felesleges kiforgatnod a szavaimat. :-))

Kombináltat, parvo ellenit igen, veszettségit nem. De az nem is kell a sétáltatáshoz (főleg, ha szerinted parvo elleni sem kell).

Egyébként nem hari, és majd ha akarok, vissza is veszek. Remélem te sem hari (ez de gagyi).

3376. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3367. - Marci Mama)
2010. júl. 14. 22:17

ne hari de havanese tenyésztő nincs én most voltam pár híres neves tenyésztőnél, hát mesélhetnék. most nem d mariaról beszélek hanem azokról akik kiállitásra hordják a kutyákat,és reklámozzák magukat,hogy milyen jól értenek a kutyákhoz,meg milyen jó gazdik....

minden csak a pénzről szól...

én is 5 hetesen hoztam el a kutyám,köszönjük beteg nem voltunk mert előbb levittem és tudott szocializálodni és nem fél egy óriás snaci kantól se , és jobban van nevelve mint a kerület összes kutyája és nem magam dicsérem .

3375. Heni86 (válaszként erre: 3372. - Judit1960)
2010. júl. 14. 22:12

A plázacicát meg kikérem magamnak!!! :)))

Bár most hogy jobban belegondolok tetkóm az van. :) De plázában esküszöm nem jártam évek óta! :)

3374. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3366. - Andi6020)
2010. júl. 14. 22:11

ne hari de tők jó lenne ha visszább vennél:))

nem hiszem erre kiváncsi bárki is .

Én levittem a kutyám nem lett semmi baja ,és takarítottam is utána eleget képzeld.

és ne hari de nem hiszem hogy ate kutyád minden oltást megkapott 3 hónaposan és 2 hetesen , mert ha időben van oltva 6 hónapos kornál előbb nem végzel:))

3373. Heni86
2010. júl. 14. 22:11

Na-na-na! Ezt ne! :(


Tényleg én is egyetértek hogy ne vidd le de ha mégis leviszed az a te döntésed, te vállalod a kockázatot. Akármit is mondunk úgyis azt fogod tenni amit akarsz. Akkor meg bízzunk inkább abban, hogy nem lesz semmi baja Mollynak...

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook